Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kule Serisi Final Tartışma.. "SPOILER"

Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Dün gece aklıma geldi bu konuyu açmak.
Malum forumumuzda fantazi türünü seven çok okuyucu var.
Bir kısmıda kule serisini hatmetmiş durumda.
O nedenle bu konuyu açma gereği duydum.
Daha önce bu konuda ufak çaplı tartışmalarda olmuştu.
Hatta kitabın sonunda Stephan King bu durumdan bahsetmişti.
Gerek okuyucuların tepkisi olsun gerekse kendi yorumlarıyla..

Kitabın finali hakkındaki düşüncelerinizi alalım..
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya
Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Stephen King level 100 bir troll olduğunu gösterdi bence.
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Ana karakteri bütün hikaye boyunca siktiği yetmedi birde sonunda yalvarttı adeta. Benim merak ettiğim her seferinde bir eklenti ile başladığı bu macera bitecek mi bir gün ve neden kule o seçti. Daha iyi olabilir miydi ? Evet ama kitabın sonunda yazdığına bakarsak pek de sikine takmadığı anlaşılıyor.
Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -

King'in kitapların bariz bir trollük var zaten.:D
Hem konu olarak hem karakterler olarak ama bu final şeysi bambaşka bişey oldu.:D
Roland'ın çekmediği kalmadı ama şahsen ben finali beğendim.

Neden beğendim.
Öncelikle hikaye bitmemiş gibi bişey oldu.
Kule serisine bir "son." yakıştıramazdım ben açıkçası.
Ne olabilirdiki yani?. Sonsuza kadar mutlu mu yaşarlardı?.
Gerek kurgu olsun gerek hikaye olsun bence en çok yakışan son buydu. Birde Roland'ı düşününce..
İşi abartacak olursam dahiyane bile diyebilirim o son için :lol:
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya
Kullanıcı avatarı
Dr.M
Kalemşor
Kalemşor
Favori Manga: One Piece, Veritas, Gamaran, Hollyland,Liar Game,Bakuman, One Punch Man, Berserk, Toriko, Tower of God, City of the Darkness, Noblesse,
Favori Anime: Naruto, Bleach,Death Note, Hellsing, Samurai X, Hunter X Hunter, FullMetal Alchemist Brotherhood

Seri olması gerektiği gibi bitti. Walter'ın her zaman söylediği sözleri inceleyen biri bu sona hiç şaşırmamalı. Unutmayın Ka bir tekerlektir sürekli başa döner.

«Sen dünyadaki son maceraperestsin. Son kahraman. Kimbilir bu seni ne kadar memnun ediyor, Roland! Oysa şu anda Kuleye ne kadar yakın olduğunun farkında bile değilsin. Zaman içerisinde çok yakınsın ona. Kafanın etrafında dünyalar dönüyor.»

Kara Kule'nin anahtarı Walter'dır her sözünde derin manalar seri ile ilgili ipuçları içerir.

Bence Kara Kule sevenler bir daha o Roland ile Walter'ın falını okusun çok güzel şeyler bulacaksınız.
ÖLÜLERİN BEKÇİSİ 3. SEZONU OLAN KURDUN SAVAŞI BAŞLIYOR
GÜNCEL 10. BÖLÜM ÇIKTI [/i][/size] OKUMAK İSTEYENLER BURADAN[/size]

YENİ BAŞLAYANLAR! ÖYKÜNÜN İLK SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ ÖZGÜR BİR ADAM BAŞLIĞINA

İKİNCİ SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ KURDUN DOĞUMUNA BAKABİLİRSİNİZ.
Kullanıcı avatarı
valheru21
Beyaz Avcı
Beyaz Avcı
Favori Manga: One Piece, Naruto,Hellsing,Bakuman
Favori Anime: Gintama,One Piece, Naruto, Hellsing, Yu-Gİ-Oh, Bleach,Bakuman, Samurai 7

Seriyi ve sonunu bana bir daha hatırlattınya todo ne diyim sana bilmiyorum :/
Resim "Dünyaca ünlü bilim adamları tarafından söylense bile saçmalık her zaman saçmalık olarak kalacaktır"
John Lennox
Kullanıcı avatarı
quelpascquelreg
Favori Anime: wnhk,Hsd
Kino no Tabi
Konum: Vatanım dünya dinim iyi olanı yapmaktır.Thomas Paine.

Serinin ilk kitabında Roland'ın seviye 2 3(tam hatırlayamıyorum)Walter'in seviye 7 olmasıyla ilgili bir şeyler geçiyordu.Bazen Roland'ı yüceltirken bazen sadece silahşor olan basit düşünen biri gibi gösteriyordu bak buna da sinir olmuştum.Bazı yönlerden bakılınca adam kitabı pek ciddiye almadan sadece yazmak için yazmış gibi görünüyor,arada konuya has bir üslupla gittiği de oldu ama geneli böyle olsaydı cidden çok güzel olurdu.Finali bazı şeyleri toparlama ve bitirip kurtulma amacıyla yazıldığı belli(ilk cümlemde de dedim,başlarda Walter'ı nasıl anlatmış ama sonu...sonra Roland'ın oğlu;güçlüydü mükemmeldi vs saçma sapan bir şekilde öldü-dandelonun birden çıkması zaten Roland'ın oğlu olan karakteri silmeye çalışmaktan başka bir şey değildi).Ciddiye alınarak yazılmış olsaydı çok daha sağlam olacağı kesindi ama bu hali de fena değildi tabi.
Thou shalt not kill,make them wish they were dead.
Hitman
Favori Anime: .

.
En son Hitman tarafından 19 Nis 2020 21:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Akai sora
Favori Manga: Vagabond-One piece

Sonra bir baktım 7. kitap 1. kitaba dönüşmüş şaşırdım kaldım bende rolandla birlikte çekilmişim galiba :blink:
Neyse hikayeyi yolculukta arayanlar okusun son bekleyenler boşuna 4 bin sayfa devirmesin.Uzun bir sürede King okumayı düşünmüyorum.
:lol:
Matrim
Favori Manga: OnePiece,Bleach,Naruto
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Code geass

Seri'de tek üzüldüğüm şey Susan Delga'do nun ölümü oldu. Roland ise hakettiğini buldu.

“Kitaplar” sayfasına dön