Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Fantastik Dünyanın En Fantastik Karakteri ?

Akai sora
Favori Manga: Vagabond-One piece
Favori Anime: -

Fantastik edebiyatta karşılaştığınız ve en çok sevdiğiniz karakter/karakterler ? Yazanlar hikayeden spoiler vermeyecek şekilde karakteri az biraz anlatırsa çokta güzel olur :lol:
Ben o kadar da fazla okumadığım için henüz bir şey söylemek istemiyorum.Seçimimi ilerde kullanmak üzere saklıyorum :lol:
:lol:
Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gamaran, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.

Zaman Çarkı - Matrim Cauthon

Bu adamı kelimelere dökmek kolay değil aslında. Ama tek şunu söyleyebilirim, o fantastik diyarlardaki müthiş kahramanlardan değil, bizden birisi. Dayak varsa kaçar, kız buldum mu sarkar, zar buldum mu atar, bira buldum mu içer, yatak gördüm mü yatar. Amacı Dünya'yı kurtarmak değildir, şan şöhret değildir, makam ya da ünvan hiç değildir. Keyfince yaşamak ister o. İnsanlar ona Lord'um der, o Lordlardan nefret eder. İnsanlar onu takip eder, onunsa gidecek bir rotası yoktur. Kafasında sıradan olmak fikri ve durmadan tıkırdayan lanet olasıca zarları vardır. Ve o zarlar döndükçe bela elbet gelecek, onu bulacaktır.
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.
Matrim
Favori Manga: OnePiece,Bleach,Naruto
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Code geass

muaet yazdı:Zaman Çarkı - Matrim Cauthon

Bu adamı kelimelere dökmek kolay değil aslında. Ama tek şunu söyleyebilirim, o fantastik diyarlardaki müthiş kahramanlardan değil, bizden birisi. Dayak varsa kaçar, kız buldum mu sarkar, zar buldum mu atar, bira buldum mu içer, yatak gördüm mü yatar. Amacı Dünya'yı kurtarmak değildir, şan şöhret değildir, makam ya da ünvan hiç değildir. Keyfince yaşamak ister o. İnsanlar ona Lord'um der, o Lordlardan nefret eder. İnsanlar onu takip eder, onunsa gidecek bir rotası yoktur. Kafasında sıradan olmak fikri ve durmadan tıkırdayan lanet olasıca zarları vardır. Ve o zarlar döndükçe bela elbet gelecek, onu bulacaktır.
Benim nick'te ondan gelme zaten

Henüz Tüm seriyi okumadım fakat şuana gördüğüm en fantastik kahraman Drizzt Do'Urden Yozlaşmış kara elflerin arasında doğup büyümüştür ve o toplumda seneler boyunca bencilliğe ve hırsa yenik düşmeden yaşamayı başarmış ve zamanı gelince her şeyi göze alarak oradan kurtulmayı başarmıştır. Kara elf toplumu bir annenin çocuğuna sevgi beslemediği sadece drow toplumunun hiyerarşik yapısında güç elde etmek için kullanılacak bir araç olarak gördüğü bir toplumdur. Drow toplumunda güç elde etmek için herşey mübahtır. Merhamet zayıflık olarak görüldüğü bir toplumdur bir Drow'un o toplumda hayatta kalabilmesi için sadece kendisini düşünüp hayatta kalıp güç elde edebilmek için her türlü kötülüğü yapmaya hazı olmalıdır. Drizzt Do'Urden böyle bir toplumda bozulmadan kalmayı başarmış ve en sonunda yer yüzüne çıkmıştır. Fakat Yeryüzünde karanlık elf kötülük ile eş anlamlı görülmektedir bu yüzden Drizzt dışlanmaktadır fakat yılmadan yeryüzünde ait olduğu yeri ve dostları aramaya devam eder.
Akai sora

Bende zaman çarkını okumak isterdim ama çok pahalı be hocam :(
Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gamaran, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.

Zaman Çarkı olan bir insanı dost edinin. Ya da kütüphane kütüphane dolaşın. El yakar gerçekten. Ancak iyidir, çok iyi.
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.
Akai sora

muaet yazdı:Zaman Çarkı olan bir insanı dost edinin. Ya da kütüphane kütüphane dolaşın. El yakar gerçekten. Ancak iyidir, çok iyi.
Konuyu zaten kimde hangi kitaplar var belli olsun diye açtım.Her şey ayarlı sen rahat ol.Ansızın sana sırnaşabilirim korkma adresi göndersem ayıp olur mu? kargo parasını ben veririm dert değil hahaha :lol:
Matrim
Favori Manga: OnePiece,Bleach,Naruto
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Code geass

Ben korsan okudum zaten kitapları bulmasıda ayrı sorun telefona yükleyip 13 kitabı öyle okudum 14. kitabıda zar zor buldum internetten sipariş ettim elimizde yok diye aradılar sonra araya sora kitabı 50 liraya buldum.
Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren

Neyse lo, konu güzel, saptırmayalım daha fazla. İlgili yorumlar bekliyoruz buradan itibaren.
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.
Kullanıcı avatarı
Kratos
Fırtına Gardiyanı
Fırtına Gardiyanı
Favori Manga: Legend of Maian, Witch Hunter, To-love-ru, To-love-ru Darkness, Popcorn Avatar, Onihime VS, Sora no Otoshimono
Favori Anime: Anime izlemem

Birkaç karakter arasında kaldım ama, sanırım Ölüm Kapısı serisinden Coren demeliyim. Olmak istediğim karakter yapısına en uygun kişiliğe sahip şahıs kendisi.
'

Resim

Vengeance shall be mine, like a god
And it shall consume me, like a slayer

Resim
Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Roland Deschain. Başına sürekli pişmiş tavuğun başına gelmeyecek şeyler gelmiş fakat hepsine rağmen amacına doğru yoluna devam edebilmiştir. Odun, ruhsuz görünüşünün altında derin bir kişilik vardır. Fakat iyi denemez, amacı uğruna her şeyi feda edebilecek potansiyele de sahiptir.

Onun haricinde henüz bitiremediğim Dune'dan Müeddip Paul Atreides. İmparatorluğu ele geçirmesi, ele geçirdikten sonra savaşlarla milyarlarca insanın ölümüne sebep olması, yaşayacağı gelecekten korkup tahtını terketmesi, tahtını kardeşine devrettikten uzun yıllar sonra ortaya çıkıp da aynı imparatorluğu yıkmaya çalışması kendisini gerçekçi karakter konusunda zirvelere taşıyor.
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.

“Kitaplar” sayfasına dön