Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Şu Anda Hangi Kitabı Okuyorsunuz / Kitap Önerileriniz

Tuco
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,Shigurui,Basiliks

Aşka ve Kadınlara Dair-Arthur Schopenhauer.
Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Aylar sonra ilk kez bir kitaba niyet ettim, heyecanlıyım.:)

Resim
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya
Kullanıcı avatarı
Ormancı
Favori Manga: One Piece, Toriko, D.Gray-man, Vagabond, Berserk, Holyland, Kokou no Hito, Liar Game
Favori Anime: Death Note, Ghost in the Shell, Shingeki no Kyojin, Darker than Black, Steins Gate, Tokyo Ghoul, Psycho Pass, NHK ni Youkoso

J.D.Salingerın hikayeleri bitiyor, geriye bi Seymour kaldı. Sonra Çavdar Tarlasında Çocuklara başlıyorum. Yayınlanmayan hikayelerini okumak isterim, yardıma açığım :)
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
Gol D. Roger
Favori Anime: korsanfan : AntiNewEra

► Spoiler Göster
En son Gol D. Roger tarafından 07 Şub 2018 22:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gamaran, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.

China Mieville - Perdido Sokağı İstasyonu

Arthur C. Clarke ödülünü üç kez kazanan bir yazar olarak büyük beklentilerim var kendisinden. Yaklaşık 750 sayfalık kitabın yarısına geldim. Buraya kadar şunu diyebilirim ki, bu hayal gücü müthiş. Evrenin altyapısı müthiş. Kurgu yavaş yavaş ara metinlerden çıkıp esas olaya ve mekana doğru gidiyor, o da hiç umulmadık bir şekilde bağlandığında beklentimi fazlasıyla almış olacağım.
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.
Kullanıcı avatarı
Ormancı
Favori Manga: One Piece, Toriko, D.Gray-man, Vagabond, Berserk, Holyland, Kokou no Hito, Liar Game
Favori Anime: Death Note, Ghost in the Shell, Shingeki no Kyojin, Darker than Black, Steins Gate, Tokyo Ghoul, Psycho Pass, NHK ni Youkoso

Gol D. Roger yazdı:
Çavdar Tarlasında Çocuklar ile yayınlanmayanların ufak bi derlemesini okudum, Ijou/Uğur kardeşim attıydı sağolsun. 3 öykü müydü adı neydi. Hala aklımda Bovling Toplarıyla Dolu Okyanus. Baya iyiydi ya.

Diğerlerine de göz atıcam Türkiye'ye dönünce. Var mı senin okuduklarından önerdiğin ?
Evet o konuyu biliyorum da link yine kırılmış ben de ikinizden birinin cevap vermesini umuyordum :D
9 Öyküden Muz balığı için harika bir gün ve Teddy güzel baya. Bazı hikayelerde Glass ailesinin izlerini ve üyelerini görmek mümkün. Franny ve Zooey, Yükseltin tavan kirişini ustalar Glass ailesini anlatan hikayeleri yine. Seymour bir girişte ise Seymourun ağzından yazılmış ve dahi bir karakter olarak tasarlandığı için okuması biraz zor gibi.
Hikayelerdeki alt anlamları pek kavrayamadığımı düşünüyorum.

Edit: Seymour bir giriş 2. kardeş Buddynin ağzından yazılmış ve yazıldığı tekniğe bilinç akışı deniyormuş. Okumak için epey çaba sarfetmek gerekiyor.
Edit 2: Tamam bilinç akışı tekniği o kadar da bilinmedik bir şey değilmiş ama kitabı okumak hakkaten zor.
En son Ormancı tarafından 05 Mar 2015 19:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
Ijou
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood.

Ormancı yazdı:
Gol D. Roger yazdı:
Çavdar Tarlasında Çocuklar ile yayınlanmayanların ufak bi derlemesini okudum, Ijou/Uğur kardeşim attıydı sağolsun. 3 öykü müydü adı neydi. Hala aklımda Bovling Toplarıyla Dolu Okyanus. Baya iyiydi ya.

Diğerlerine de göz atıcam Türkiye'ye dönünce. Var mı senin okuduklarından önerdiğin ?
Evet o konuyu biliyorum da link yine kırılmış ben de ikinizden birinin cevap vermesini umuyordum :D
9 Öyküden Muz balığı için harika bir gün ve Teddy güzel baya. Bazı hikayelerde Glass ailesinin izlerini ve üyelerini görmek mümkün. Franny ve Zooey, Yükseltin tavan kirişini ustalar Glass ailesini anlatan hikayeleri yine. Seymour bir girişte ise Seymourun ağzından yazılmış ve dahi bir karakter olarak tasarlandığı için okuması biraz zor gibi.
Hikayelerdeki alt anlamları pek kavrayamadığımı düşünüyorum,.
Geceye doğru aynı başlık altında linki yenileyim o zaman.Bu arada beyler Salinger'ın belgeseli var geçen sene mi ne çıkmıştı ben daha izlemedim ama iyiymiş diyorlar.
Resim "Ah seni bilmiyor kimseler bilmiyor."
Gol D. Roger
Favori Anime: korsanfan : AntiNewEra

► Spoiler Göster
En son Gol D. Roger tarafından 07 Şub 2018 22:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Ormancı

Emile Zola - Germinal
İlk kez Zola okuyorum, daha başlarındayım. Bi devrim hikayesiymiş sanırım ama şuan sadece küçük belirtiler var.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
Ijou
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood.

Genç Werther'in Acıları - Goethe

Kitabın başındayım ama hoşuma gitti.Çok garip hoşuma gitti hem de tarif de edemiyorum ki amk,nasıl bir kelime kullanılır ki bunun için.
Kelimeyi bulamadım la.Heh buldum sanki sınavda konu bildiğin yerden gelmiş gibi hoşuma gidiyor.
Resim "Ah seni bilmiyor kimseler bilmiyor."

“Kitaplar” sayfasına dön