Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Fantastik Edebiyat

Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gamaran, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.

Bu herifin bölümlerini okuduğumda yüzümde ister istmez bir sırıtış oluyor arkadaş. Benzetmelere bak lan. euheuehu :lol:
► Spoiler Göster
Bir an önce çıksa da okusak.
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.
Kullanıcı avatarı
valheru21
Beyaz Avcı
Beyaz Avcı
Favori Manga: One Piece, Naruto,Hellsing,Bakuman
Favori Anime: Gintama,One Piece, Naruto, Hellsing, Yu-Gİ-Oh, Bleach,Bakuman, Samurai 7

muaet yazdı:Bu herifin bölümlerini okuduğumda yüzümde ister istmez bir sırıtış oluyor arkadaş. Benzetmelere bak lan. euheuehu :lol:
► Spoiler Göster
Bir an önce çıksa da okusak.
► Spoiler Göster
Resim "Dünyaca ünlü bilim adamları tarafından söylense bile saçmalık her zaman saçmalık olarak kalacaktır"
John Lennox
Kullanıcı avatarı
meraba uzayli
Favori Manga: ga-rei, tokyo esp, sprite, 14 sai no koi, kurozuka, happiness, shiki no zenjutsu
Favori Anime: shingetsutan tsukihime, sweet punch, black lagoon, baccano!, shinsekai-yori

Ölümcül oyuncaklar serisi var. Kemikler şehri, Küller şehri, Cam şehir(bir tane daha çıkmış galiba). Sırf kararkter gelişimi için okunabilir.

Not: Ravenloftçu arkadaşlar, kitapları nasıl buldunuz? Yada nereden.
There are two kinds of people in the world, those with loaded guns, and those who dig.
Kullanıcı avatarı
Dostoyevski
Favori Anime: KHR,Fairy Tail,One Piece,Elfen Lied,Darker than Black,Death Note,Angel Beats!,Another,Bleach

Zaman Çarkı ile başlamalı insan Fantastik Edebiyata bana soracak olursanız.
Ülkemizde doğru olmayan birçok şey gibi maalesef bu tarz kitaplar oldukça pahalı. O zaman iş e-book'a ya da korsana düşüyor.

Kalemi güçlü yazarlarımızdan Ahmet Ümit'in okulumuzda verdiği söyleşi de söylediği çok güzel bir sözü vardı bu korsan kitaplar ile ilgili: ''Siz korsan alıyorsunuz bizim cebimize para girmiyor. Bu sizin suçunuz mu? Değil elbet. Herkes kimin suçu olduğunu biliyor.''

Velhasıl konuya dönmek gerekirse,Türkiye'de fantastik kitapların ve takipçilerinin bulunduğu çok büyük bir site var (ismini vermeyeyim) Çoğu kişi o site sayesinde Fantastik Edebiyat'a başlamıştır denilebilir.

Unutulmuş Diyarlar.
Kara Kule
Gediksavaşları Efsanesi
Kara Büyücü Serisi (Şiddetle tavsiye ediyorum)
Miras Döngüsü
Olimpos Kahramanları
Kralkatili Güncesi

.....

Liste o kadar uzun ki neresini toparlayacağımı bilemedim. Birer ikişer alınıp bu seriler okunulmalı.
Resim Times are looking grim these days.Holding on to everything.It's hard to draw the line
And I, I'm hiding in this empty space...Tortured by my memories...of what I left behind
[/color][/font]
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Shingeki no Kyojin

Zaman Çarkı serisi ile ilgili bir sorum var. Konu fantastik edebiyat olunca burası münasiptir diye düşündüm.
Ben geçenlerde bir kitap okudum adı Zaman Çarkı. Sırf çok övülüyor diye. Ama sanırım yanlış kitabı almışım.
Bilinmeyen bir sebeple çok hızlı iyileşme yaşaması sebebiyle ölümsüz olarak doğan 300 yaşında bir kadının hikayesini anlatıyordu. Genellikle de aşk hayatını. Çok güzelmiş, hiç yaşlanmıyormuş falan filan.
Bu sıkıcı hikaye değil, değil mi o kadar övdüğünüz seri?
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

Bu resim bana işkence eden bütün öğrencilerime gelsin;
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gamaran, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.

Değil, yanlış kitabı almışsın. Bizim bahsettiğimiz Zaman Çarkı'nın yazarı Robert Jordan. Ciltli alırsan 13, karton kapak alırsan 22 kitaplık bir seri.
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.
Kullanıcı avatarı
valheru21
Beyaz Avcı
Beyaz Avcı
Favori Anime: Gintama,One Piece, Naruto, Hellsing, Yu-Gİ-Oh, Bleach,Bakuman, Samurai 7

Az önce elemanın birisine bayağı sinirlendim, dedim tamam bu gece artık bitti sinirim geçmez diye bir de ne göreyim
Zaman Çarkı 14. Kitap A Memory of Light'ın 18-20 sayfalık 1 bölümünün tamamı yayınlanmış.
daha önce bu mesajımda
sanat-kosesi/fantastik-edebiyat-t3493-30.html#p84697
o 1. bölümden ufak bir kısım paylaşmıştım.Şimdi tamamını okuyabilirsiniz bölümün.
► Spoiler Göster
Resim "Dünyaca ünlü bilim adamları tarafından söylense bile saçmalık her zaman saçmalık olarak kalacaktır"
John Lennox
Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Beşinci kitabın ortalardayım bu Egwene kadar mal bir karakter yok. Yaşına başına bakmadan Nynaeve'e haddini bildirmeye çalışmalar, sırf zevkine çocuk cezalandırır gibi iğrenç karışım içirtmeler noluyoruz lan. Kıç uzaya çıktı kızın iyice.
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.
Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren

@Valheru21
Abi son kitap dehşet olacağa benziyor. Haydi hayırlısı.

@Deathwing
O daha ne ki Tayfun kardes, osuruk. Neler göreceksin neler. Aes Sedailerin alayı kıl zaten. Arada bir Mat ağızlarının payını veriyor tabi, orada Biraz rahatlıyoruz.
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.
Kullanıcı avatarı
valheru21
Beyaz Avcı
Beyaz Avcı

muaet yazdı:@Valheru21
Abi son kitap dehşet olacağa benziyor. Haydi hayırlısı.

@Deathwing
O daha ne ki Tayfun kardes, osuruk. Neler göreceksin neler. Aes Sedailerin alayı kıl zaten. Arada bir Mat ağızlarının payını veriyor tabi, orada Biraz rahatlıyoruz.
Hele Mat'in bir Aes Sedai'yi dizine yatırıp kıçını şaplaklaması paha biçilemez.Zevkle okudum oraları.
John Lennox

“Kitaplar” sayfasına dön