Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

MangaTurk Çeviri Grubu Şikayet, Eleştiri ve Öneri

Editin Einstein'ı, Çevirinin Fuzulisiyiz.
Kullanıcı avatarı
Dr.M
Kalemşor
Kalemşor
Favori Manga: One Piece, Veritas, Gamaran, Hollyland,Liar Game,Bakuman, One Punch Man, Berserk, Toriko, Tower of God, City of the Darkness, Noblesse,
Favori Anime: Naruto, Bleach,Death Note, Hellsing, Samurai X, Hunter X Hunter, FullMetal Alchemist Brotherhood

Arkadaşlar, güncel başlığa yazıp eleştirmek yerine eleştirilerimizi ve önerilerimizi güzel bir üslupla burada belirtirsek daha derli toplu olacağı kanaatindeyim.
ÖLÜLERİN BEKÇİSİ 3. SEZONU OLAN KURDUN SAVAŞI BAŞLIYOR
GÜNCEL 10. BÖLÜM ÇIKTI [/i][/size] OKUMAK İSTEYENLER BURADAN[/size]

YENİ BAŞLAYANLAR! ÖYKÜNÜN İLK SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ ÖZGÜR BİR ADAM BAŞLIĞINA

İKİNCİ SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ KURDUN DOĞUMUNA BAKABİLİRSİNİZ.
Kullanıcı avatarı
hibarikasuya
Favori Manga: Beelzebub
Bleach
Favori Anime: Bleach
Hunter x Hunter

hacı ben şeyi çok merak ediyorum misal neden çevirilerinizin kenarında mangastream ın logosu var

ben türkçe manga okurken hem mangapanda hem mangareader yazan seri gördüm tabi bu sizin

çeviriniz değildi ben bunları çok garipsiyorum genel olarak yani bu tavrım

bende olursa sanırım manga edit işine gireceğim ama kesinlikle credits sayfasından başka

sayfaya reklam yada grup tanıtımı koymam orjinalin kenarında mangastream yazıyormu

hayır mangaturk yazıyor mu hayır mangapanda mangareader hiçbiri

benim şikayetim logolar konusunda tabiki önerimde doğal olarak raw dan editlemeniz yönünde
TURKSED0
Favori Manga: One Piece,Bleach,Naruto,HSD Kenichi
Favori Anime: One Piece , Naruto ve bitmeden önce Bleach'ti :))

Gamaran serisi durduruldumu acaba.Mangası bitti ama devamı gelicekmi ?
Kullanıcı avatarı
Dr.M
Kalemşor
Kalemşor
Favori Manga: One Piece, Veritas, Gamaran, Hollyland,Liar Game,Bakuman, One Punch Man, Berserk, Toriko, Tower of God, City of the Darkness, Noblesse,
Favori Anime: Naruto, Bleach,Death Note, Hellsing, Samurai X, Hunter X Hunter, FullMetal Alchemist Brotherhood

hibarikasuya yazdı:hacı ben şeyi çok merak ediyorum misal neden çevirilerinizin kenarında mangastream ın logosu var

ben türkçe manga okurken hem mangapanda hem mangareader yazan seri gördüm tabi bu sizin

çeviriniz değildi ben bunları çok garipsiyorum genel olarak yani bu tavrım

bende olursa sanırım manga edit işine gireceğim ama kesinlikle credits sayfasından başka

sayfaya reklam yada grup tanıtımı koymam orjinalin kenarında mangastream yazıyormu

hayır mangaturk yazıyor mu hayır mangapanda mangareader hiçbiri

benim şikayetim logolar konusunda tabiki önerimde doğal olarak raw dan editlemeniz yönünde
Güncel serilerde en iyi kaliteyi almak için stream çevirisini yapıyoruz ama rawlara dikkat edeceğiz. Eleştrileriniz için teşekkürler.

Turksed0

Gamaran serisi devam edecek merak etmeyin

YENİ BAŞLAYANLAR! ÖYKÜNÜN İLK SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ ÖZGÜR BİR ADAM BAŞLIĞINA

Wlaxrıl
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

One Outs mangasını çevirmenizi öneririm gayet iyi çeviri yapıyorsunuz
Kullanıcı avatarı
hibarikasuya
Bleach
Hunter x Hunter

Hacı ya dalgınlığına geldi yada hiç umursamıyorsun öyle laf olsun diye adet yerini bulsun diye açmışsın bu başlığı. Bleach bu hafta sen editlemişsin Dr.M. Ben diyorum logodan rahatsız oluyorum sen gitmişsin mangareader sitesinden mangapanda nın (çeviriyi demiyorum zaten çeviren ve editleyen farklı kişiler aynı siteyi baz alacak diye bir şey yok tabi) editlediği 2 tane logolu resim dosyalarına editlemişsin. Hal böyle olunca samimiyetten şüphe duymaya başlıyor insan. Ki koskoca Mangaturk kaliteli raw bulamaz mı yani?

Yanlış anlaşılmasın ben diyorum derken bu bir dayatma değil ama benim düşünceme göre açılış introsu koyan fansub %100 mükemmel olamaz. Her şey mükemmel olsa bile o intro kusurdur bana göre aynı şey mangada da logoda öyle ki 2 logo görmenin tarifi yok.
Kullanıcı avatarı
Dr.M
Kalemşor
Kalemşor

Raw sitelerinde problem vardı. Mangareader'e de giremiyordum ki tevekkelli akşamına bilgisayarım bozuldu zaten. Raw kısımlarını o yüzden bulamadım, Bilgisayarım o gün oldukça ağırdı ve mangareader sitesinde girilmeme problemi vardı. Bir çok Logolu kısımları koymak durumunda kaldım o yüzden.

Yoksa işin üşenmekle falan alakası yok, tamamen teknik bir aksaklık.

Kullanıcı avatarı
hibarikasuya
Bleach
Hunter x Hunter

Bence illa acelesi yok. Mangastream de gecikmiyor mu, gecikiyor. Çabuk vereceğim derken kaliteden ödün verilmemeli. İnan bende burada sizden istediğim kadar kendimde arıyorum rawları. Ama raw taze taze bulmak zor anca cilt bulunuyor. Hani raw temin edecek eleman bile ayrı olmalı ama türkiyede eleman kıtlığı olduğu için bazen bir mangayı tek bir kişi her şeyini kendi sağlayarak çeviriyor-editliyor. Mangareader den almışsın zaten Mangastream mı demek istedin acaba. E panda nın editli mangasını mangareader den almışsın. Olay orada yine karışıyor. Güncel başlığına yazmıyoruz kalabalık olmasın diye. Acaba memoww logoyu neden kullanıyor söyleyebilir mi yada logo hakkında mangaturk ekibinin kararı ne oldu?
Kullanıcı avatarı
A.C.
Favori Manga: Assassination Classroom, Bleach, Death Note, Hellsing, Noblesse, Shingeki No Kyojin
Favori Anime: Death Note, Full Metal Alchemist

hibarikasuya yazdı:Hacı ya dalgınlığına geldi yada hiç umursamıyorsun öyle laf olsun diye adet yerini bulsun diye açmışsın bu başlığı. Bleach bu hafta sen editlemişsin Dr.M. Ben diyorum logodan rahatsız oluyorum sen gitmişsin mangareader sitesinden mangapanda nın (çeviriyi demiyorum zaten çeviren ve editleyen farklı kişiler aynı siteyi baz alacak diye bir şey yok tabi) editlediği 2 tane logolu resim dosyalarına editlemişsin. Hal böyle olunca samimiyetten şüphe duymaya başlıyor insan. Ki koskoca Mangaturk kaliteli raw bulamaz mı yani?

Yanlış anlaşılmasın ben diyorum derken bu bir dayatma değil ama benim düşünceme göre açılış introsu koyan fansub %100 mükemmel olamaz. Her şey mükemmel olsa bile o intro kusurdur bana göre aynı şey mangada da logoda öyle ki 2 logo görmenin tarifi yok.
Dr. M dururken haddime değil ama yine de yazacağım. Abi orjinalinde mangastream yazmıyor tamam ama mangastream şuan piyasada bence en iyi raw düzenleyen grup. Kalite ve emek ortada olunca haliyle adamlar filigran koyuyor ve adamların koyduğu filigranları kaldırmak da zor iş. Mangatürkün aynı kalitede iş yapmak yerine onların hazır ve düzenlenmiş mangalarını çevirmesi ingilizce bilmeyen arkadaşlar için çok daha iyi. Sen bu yazıda bleach'in 570. sayısını diyorsun. Benim de dikkatimi çekti. Bu son 1-2 yıl içindeki tek mangastream kaynaklı manga sanırım. Mangareaderin dosyaları çevirilmiş o da zaten mangapandanın. Koskoca mangatürk raw bulamadığından değil zamandan kazanmak için mangareaderi editlemiş bence.
Dr.M yazdı:Raw sitelerinde problem vardı. Mangareader'e de giremiyordum ki tevekkelli akşamına bilgisayarım bozuldu zaten. Raw kısımlarını o yüzden bulamadım, Bilgisayarım o gün oldukça ağırdı ve mangareader sitesinde girilmeme problemi vardı. Bir çok Logolu kısımları koymak durumunda kaldım o yüzden.

Yoksa işin üşenmekle falan alakası yok, tamamen teknik bir aksaklık.
Dr. M ben de çarşambadan bu yana mangastreame giremiyordum. IP'mi değiştirdim rahatça girdim. Adamlar mangalarını almayalım diye ilgili sayfaları TC IPlerine kapatmışlar sanırım. IP'ni değiştirirsen site kapanmadıkça herşeye ulaşırsın. (Not: En alttaki yazıya bakmayı unutma.)
hibarikasuya yazdı:Bence illa acelesi yok. Mangastream de gecikmiyor mu, gecikiyor. Çabuk vereceğim derken kaliteden ödün verilmemeli. İnan bende burada sizden istediğim kadar kendimde arıyorum rawları. Ama raw taze taze bulmak zor anca cilt bulunuyor. Hani raw temin edecek eleman bile ayrı olmalı ama türkiyede eleman kıtlığı olduğu için bazen bir mangayı tek bir kişi her şeyini kendi sağlayarak çeviriyor-editliyor. Mangareader den almışsın zaten Mangastream mı demek istedin acaba. E panda nın editli mangasını mangareader den almışsın. Olay orada yine karışıyor. Güncel başlığına yazmıyoruz kalabalık olmasın diye. Acaba memoww logoyu neden kullanıyor söyleyebilir mi yada logo hakkında mangaturk ekibinin kararı ne oldu?
Mangastream Bleach'te 2-3 saat gecikiyor. Kaliteli olduğunu sen de kabul ediyorsun. Çünkü mangastream kendi rawını kendi yapıyor muhtemelen. Diğer konuda haklısın abi Dr. M. mangastream demek istemiş sanırım. Yukarıda yazdığım nedenden ötürü giremedi anlaşılan. Bu durumda böyle bir karar vermesi yanlış değil. Ben de panda çevirilerini sevmiyorum elimden geldiğince mangastreamden okuyorum ama mangastream de çok bencil. Türkiyede shonen jump olmadığını bildiği halde IP blokluyor!

Dr. M. yukarıda yazdıklarımla ilgili manga çeviri gruplarını bilgilendirirsen çok iyi olur. hotspotshield gibi programlarla mangastream ve diğer girilemeyen manga sitelerine girebilirler.
Bleach teoriler:
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
hibarikasuya
Bleach
Hunter x Hunter

Mangastream logolu olmasındansa Mangaturk logolu olmasını tercih ederim. Misal mangastream(ms) gelse buradaki ms logo mangaları alsa dese türkçede çeviri yapıyoruz dese biz inanmayız ama yabancı inanır. Yani durum o kadar absürd. Ben böyle bir şeye zaten ihtimal vermiyorum ama belirtmek istedim bunuda. Ya illa çıktığı gibi verilmesi gerekmiyor hacı bence. Anasını satim bana çok çocukça geliyor illa yeni bölüm nerede yeni bölüm nerede diye yırtınanların yaptığı. Aslında kimi insan hatta çoğu insan benim yaptığımıda çocukça görebilir ama benim bahanem kaliteli istemek. Bilemiyorum bunu istemeye hakkım olduğunu düşünüyormu Mangatürk ekibi ama bir kere cesaretimi topladım sövülsede küfredilsede konuştum. Raw konusunda da Mangatürk sitesinin büyük bir site olduğunu bunu sağlayabileceğini düşünüyorum. Belki bu konuda bir kol açarlar ki ben çok yararlı olacağını düşünüyorum raw temin eden bir arkadaşa ihtiyaç var. Aslında editörde yapabilir belki bilemiyorum.

Hani asıl dediğimi tam anlamadın sanırım yada ben anlatamadım. Çeviri ile ilgili bir şikayetim yok. Mangapanda mangasının ekstadan mangareaderde logolanıp çift logolu manganın editlenmesi garip geliyor bana. Yani mangastream e girilemediği zaman direkt mangapandadan alınmalıydı TEK LOGOLU MANGA. mangareaderden aldığın zaman ÇİFT LOGOLU MANGA oldu hacı.

“MangaTurk Çeviri” sayfasına dön