Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

MangaTurk Çeviri Grubu Şikayet, Eleştiri ve Öneri

Editin Einstein'ı, Çevirinin Fuzulisiyiz.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Alter yazdı:Yapıcı olmayan bir eleştiri değildi bence. Adam çok net bu konuya dikkat edin demiş ilk başlarda.
Bir de niye birini hemen bu kadar hesabı var, kötü niyetli diye sınıflandırıyorsun ki. Adam o kadar da abartılı bir şey dememiş, hem de sizin neler neler görmüş olmanız lazım iken.
Adam başkasının sitesinde çevirmen/editör bilmemne fake hesap alıp burda bize yardırıyor atmık. Bu kafayla böyle şey yaparsa bende gelip yüzüne vururum bunu. Bu yaptığıda iyi niyetli falan olmaz. 4 tane nick'in varken 5. yi alıp gelip bir konuda o gruba laf sokmaya çalısıyorsan iyi niyetten falan bahsetmeyeceksin. Katıksız ...... evladısındır çünkü.

Bu konuya da noktayı koyuyorum.

4. Nickide süresiz banladım. Adamın kötü niyetli olduğu tavrından belli zaten. Bunun için müneccim boku yemeye gerek yok. :whistle:
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Alter yazdı:Yapıcı olmayan bir eleştiri değildi bence. Adam çok net bu konuya dikkat edin demiş ilk başlarda.
Bir de niye birini hemen bu kadar hesabı var, kötü niyetli diye sınıflandırıyorsun ki. Adam o kadar da abartılı bir şey dememiş, hem de sizin neler neler görmüş olmanız lazım iken.

Ben o "yapıcı eleştiri" kısmını genel olarak söyledim.
Hatta o atılan mesajın tamamı "genel" amaçlıydı.
Diğer yazdığın şeyler içinse, öncelikle burası bir forum sitesi.
Fake hesapların kullanımı yasak.
Tek hesap üzerinden aktif olabilirsiniz.
Öğrenilen fake hesaplar banlanır.
Bu nedenle defalarca kez banlanan birisiyim.
Diğer nokta ise Son of Sparta forumda iyi kötü tanınan bir arkadaşımız.
Aynı eleştiriyi kendi nickiylede söyleyebilirdi.
Öyle söylese daha makbule geçerdi şahsen.
Sadece böyle birşey yapmasını garipsedik, tepkimiz ona.
Tabi kendisi halihazırda başka bir çeviri grubunda aktif olarak çalışmakta.
Umarım yeterince açıklayıcı olabilmişimdir.
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya
Kullanıcı avatarı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Hunter X Hunter
İletişim:

Bu arada Bleach'e ben de baktım ve scan kalitesi neredeyse okunmaz halde, bir de Mangapanda'dan çevrilmiş. Yanlış değilsem Mangastream yapıyordunuz. Sıkıntılı olmuş bayağı.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

hibarikasuya yazdı:Her şeyin bir adabı/yada raconu var. Öylece editör olunmaz ki. Yine bu hafta mangafox mangapanda mangareader ortaya karışık yapılmış.
Alter yazdı:Bu arada Bleach'e ben de baktım ve scan kalitesi neredeyse okunmaz halde, bir de Mangapanda'dan çevrilmiş. Yanlış değilsem Mangastream yapıyordunuz. Sıkıntılı olmuş bayağı.

Bu hafta Bleach'i ben editledim. Bazı sorunlar yaşamam nedeniyle eve geç geldim. Sonrasında, mangastream'e baktım 50 kere denedim ama açılmadı. E millet de manga nerede diye soruyordu bende aceleye getirmek zorunda kaldım, girdim mangafox'dan alayım dedim.

Şanssızlığımı sikeyim, son sayfalara doğru bu seferde fontlarda sorun yaşadım. Yazılar gözükmüyor, büyültsem bile nokta nokta şeklinde gözüküyordu. Araştırdım internetten, arkadaşa danıştım o da bir çözüm bulamadı. Sonra sayfaları ona attım ve ondan rica ettim şu son 2 sayfayı hallediver diye. Ondada aynı sorun oldu.

E ben de mecburen site değiştirmek mecburiyetinde kaldım.

Bu hafta iyi bir sayı veremedim, bunu zaten kabul ediyorum. Haftaya çok daha iyi bir sayı vermeye çalışacağım.
Resim
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god
Favori Anime: ...

Outlaw yazdı:
hibarikasuya yazdı:Her şeyin bir adabı/yada raconu var. Öylece editör olunmaz ki. Yine bu hafta mangafox mangapanda mangareader ortaya karışık yapılmış.
Alter yazdı:Bu arada Bleach'e ben de baktım ve scan kalitesi neredeyse okunmaz halde, bir de Mangapanda'dan çevrilmiş. Yanlış değilsem Mangastream yapıyordunuz. Sıkıntılı olmuş bayağı.

Bu hafta Bleach'i ben editledim. Bazı sorunlar yaşamam nedeniyle eve geç geldim. Sonrasında, mangastream'e baktım 50 kere denedim ama açılmadı. E millet de manga nerede diye soruyordu bende aceleye getirmek zorunda kaldım, girdim mangafox'dan alayım dedim.

Şanssızlığımı sikeyim, son sayfalara doğru bu seferde fontlarda sorun yaşadım. Yazılar gözükmüyor, büyültsem bile nokta nokta şeklinde gözüküyordu. Araştırdım internetten, arkadaşa danıştım o da bir çözüm bulamadı. Sonra sayfaları ona attım ve ondan rica ettim şu son 2 sayfayı hallediver diye. Ondada aynı sorun oldu.

Bu hafta iyi bir sayı veremedim, bunu zaten kabul ediyorum. Haftaya çok daha iyi bir sayı vermeye çalışacağım.
aynı sorun bazen bendede oluyor manga editlerken . bu hata resmin türünden dolayı gerçekleşiyor(jpg,bmp..) resim türünün jpeg olmasına dikkat etmeni tavsiye ederim . resim türünü jpeg olarak değiştirince bende düzeliyor sorun, denemeni tavsiye ederim
Kullanıcı avatarı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Hunter X Hunter
İletişim:

Keşke o acele diyenlere kulak asmasaydın, kalite hızdan daha önemli bence. Biraz beklerler ama sonunda kaliteli bir işle karşılaşırlar.
Bir de Mangastream'den niye çevrilmediğini sorsam çok fazla mı olurum :(
Kullanıcı avatarı
AceleManga
Favori Manga: Naruto, Dedektif Conan
Favori Anime: Naruto

Outlaw yazdı:Şanssızlığımı sikeyim, son sayfalara doğru bu seferde fontlarda sorun yaşadım. Yazılar gözükmüyor, büyültsem bile nokta nokta şeklinde gözüküyordu. Araştırdım internetten, arkadaşa danıştım o da bir çözüm bulamadı. Sonra sayfaları ona attım ve ondan rica ettim şu son 2 sayfayı hallediver diye. Ondada aynı sorun oldu.
resolution.png
(5.24 KiB) 403 kere indirildi
Font boyutunun resimden resime değişmesi sorunu ile karşılaşmıştım. Benim çözümüm Resolution denen ayar oldu. Image Size panelinde önce alttaki kutucukların seçimini kaldırın ki resim boyutları sabit kalsın, sonra da Resolution olarak 72 pixel/inch seçince font boyutu her resimde aynı oluyor.

Bir de Mangastream'in açılmaması konusunda şurada yazdığımı görmediyseniz diye link vereyim;
salon/readms-com-engeli-hakkinda-t10516.html
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

ansatsuken yazdı:
Outlaw yazdı:

aynı sorun bazen bendede oluyor manga editlerken . bu hata resmin türünden dolayı gerçekleşiyor(jpg,bmp..) resim türünün jpeg olmasına dikkat etmeni tavsiye ederim . resim türünü jpeg olarak değiştirince bende düzeliyor sorun, denemeni tavsiye ederim
AceleManga yazdı:
Outlaw yazdı:Şanssızlığımı sikeyim, son sayfalara doğru bu seferde fontlarda sorun yaşadım. Yazılar gözükmüyor, büyültsem bile nokta nokta şeklinde gözüküyordu. Araştırdım internetten, arkadaşa danıştım o da bir çözüm bulamadı. Sonra sayfaları ona attım ve ondan rica ettim şu son 2 sayfayı hallediver diye. Ondada aynı sorun oldu.
resolution.png
Font boyutunun resimden resime değişmesi sorunu ile karşılaşmıştım. Benim çözümüm Resolution denen ayar oldu. Image Size panelinde önce alttaki kutucukların seçimini kaldırın ki resim boyutları sabit kalsın, sonra da Resolution olarak 72 pixel/inch seçince font boyutu her resimde aynı oluyor.

Bir de Mangastream'in açılmaması konusunda şurada yazdığımı görmediyseniz diye link vereyim;
salon/readms-com-engeli-hakkinda-t10516.html
Sağolun tavsiyeleriniz için. Bir daha aynı sorunu yaşarsam deniyeceğim.
Resim
Kullanıcı avatarı
AceleManga
Favori Manga: Naruto, Dedektif Conan
Favori Anime: Naruto

Yazı boyutunun değişkenlik göstermesi konusunda farklı bir çözüm daha varmış.

Yukarıda anlattığım Resolution muhabbeti baskı kalitesi ile alakalı olduğundan, yazı boyutunu pt(baskıya yönelik ölçü birimi) cinsinden kullanırsanız sorun oluyor ancak px(pixel) cinsinden olunca resolution ile alakası kalmıyor. Bunu ayarlamak için Edit > Preferences > Units & Rulers... menüsünden açılan pencerede Units kısmında, Rulers ve Type için Pixel seçin. Bu şekilde resolution ne olursa olsun aynı oluyor yazılar.
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Wicth Hunter linklerinde bir problem var sanırım

“MangaTurk Çeviri” sayfasına dön