Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Mangaturk Çeviri Canlanıyor!

Editin Einstein'ı, Çevirinin Fuzulisiyiz.
Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran
Favori Anime: ...

Biliyorum biliyorum, gerçi yu han sung u kadın olarak çeviren bi güruh ama olsun line comic den alıyolar onlar da, güya profesyoneller onlar da kadın diye çeviriyor :laugh:
The thing I really wanted was...I..already had it. - Jyu Viole Grace
Kullanıcı avatarı
Favori Manga: Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai tachi no Renai Zunousen, Uchuu Kyoudai, Ansatsu Kyoushitsu, Koimonogatari, Kumo desu ga, Nani ka?,
Favori Anime: Steins;Gate, Mahoutsukai no Yome, Danshi Koukousei no Nichijou, Ixion Saga DT, Youjo Senki, Mekakucity Actors, Mahou Shoujo Madoka Magica, Planetarian: Chiisana Hoshi no Yume

Frost'u da başlattığım bir manga vardı. Bir bakındım ama Türkçesini göremedim. Adı "Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen" (Kaguya Wants to be Confessed To: The Geniuses' War of Love and Brains)
Seri romantik komedi, ama romantikten çok komedi. İki ana karakter var, biri okul başkanı diğeri yardımcısı. İkisi de birbirinin peşinde, ama "İlk açılan kaybeder" mantığını kafalarına takmışlar. Günlük okul hayatında, en ufak ve saçma şeylerin bile HunterxHunter daki dövüşler kadar ciddi olduğunu hayal edin. bu durumun absürtlüğü insanı bayağı güldürüyor. Çizerin tarzı da çok güzel. Bir an korku mangası gibiyken öbür karede aniden farklı bir stile geçebiliyor.
Karakterlerin hepsi kendilerini sevdiriyor insana. Bayağı hayranı vardı serinin. İlk başta aylık bir seriydi, ama sonradan popülerliğinden haftalık bir seri oldu.
► Spoiler Göster
Seriden birkaç rastgele sayfa:
► Spoiler Göster
Şu an 100 bölüme yaklaşıyor mangası.
Resim
Kullanıcı avatarı
Frostguard
Favori Manga: Bleach, Gamaran, Rain, Tower of God, Naruto, One Piece, One Punch Man, Tate no Yuusha no Nariagari.
Favori Anime: Bleach, One Piece, Hellsing Ultimate, Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu, One Punch Man, Overlord, Inuyashiki, Kobayashi-san Chi no Maid Dragon.

Profesyonellik aranıyorsa ben yapayım. Meslek olarak yapıyorum artık çeviri işini.
Resim

"Imprisoned for ten thousand years. Banished from my own homeland. And now you dare enter my realm? You are not prepared..."

[quote]"Great men are forged in fire, it is the privilege of lesser men to light the flame" - The Doctor[/quote]

[quote]"I'll be carrying nothing from Gontranno, but this lesson: Never trust anyone and rely on your instincts. Forget the past, i'll never find peace here. So, i'll seek justice for myself. I'll choose... the truth i like.[/quote]
Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran

Korecen yok olum senin, korece ingilizce çeviri yapan line takımından bahsediyorum :) Seriyi okumuş biri koymadıklarından oluyor işte bunlar :whistle:
Kullanıcı avatarı
Frostguard
Favori Manga: Bleach, Gamaran, Rain, Tower of God, Naruto, One Piece, One Punch Man, Tate no Yuusha no Nariagari.
Favori Anime: Bleach, One Piece, Hellsing Ultimate, Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu, One Punch Man, Overlord, Inuyashiki, Kobayashi-san Chi no Maid Dragon.

Kanka Korece bilen tanıdıkta var, ona İngilizce'ye çevirtip ben Türkçe'ye çevirebilirim eğer gerekirse.
Edit: Offline'ın gösterdiği seri gerçekten çok güzel. Çevirirsek onu yapmayı kesin planlıyorum.
En son Frostguard tarafından 03 Oca 2018 17:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim

"Imprisoned for ten thousand years. Banished from my own homeland. And now you dare enter my realm? You are not prepared..."

[quote]"Great men are forged in fire, it is the privilege of lesser men to light the flame" - The Doctor[/quote]

[quote]"I'll be carrying nothing from Gontranno, but this lesson: Never trust anyone and rely on your instincts. Forget the past, i'll never find peace here. So, i'll seek justice for myself. I'll choose... the truth i like.[/quote]
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

@memo

Hoş geldin Memo, nasılsın? ToG okudum tavsiyelerine uyup. :D Onu düşündün ancak çeviriliyor diye vazgeçtik.
Resim
Kullanıcı avatarı
memoww

@Frostguard
Alan almış abi siz güzel serileri bulursunuz elbet. Çevirenler öyle ya da böyle çeviriyorlar. Nasıl seri çevirmek istiyorsunuz peki. Biraz daha popülist mi gideceksiniz shonen seriler gibi yoksa biraz daha özel seriler mi takipçisi az ama çevirmekten hoşlanacağınız tarzda.

@Outlaw
İyiyim sen nasılsın, hayırlı olsun bu arada. Trollüğüne söylemiştim zaten tog çevirin diye :whistle:
Kullanıcı avatarı
Frostguard

@memoww
Rainbow okuyun günleri aklıma geldi görünce... Yu Yu Hakusho, Terraformars vb. boş durumda galiba. Kingdom'da yarım kalmış. Güzel seriler var.
Dürüst olayım önüme ne konarsa çeviririm şu durumda.
Resim

Kullanıcı avatarı
memoww

Hahaha o zmn jagaaaaan a bi bakın kapmışlar mı? Çok saçma ama güzel seri. Seinen sınıfında olur herhalde ucundan azıcık girer :whistle: Gerçi sen takip ediyorsundur. Takip etmiyosan da bi bak
Kullanıcı avatarı
Frostguard

Bakayım. Şimdilik 4-5 seri oldu bile. Haftasonuna kadar önerileri alıyoruz, kararlaştırıp haftasonu başlayacağız.
Resim

“MangaTurk Çeviri” sayfasına dön