Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Yeniden Merhaba Günceli

Editin Einstein'ı, Çevirinin Fuzulisiyiz.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Herkese merhabalar. Malumunuz MangaTurk çeviriyi tekrardan canlandırma kararı aldık ve yeni bir ekip kurduk. Şu an için iki editör, üç çevirmen ve bir kontrolcü ile çalışıyoruz. (Outlaw, Anka24, Todomeda, ugur_tatli, Frostguard.) Gruba alımlar devam ediyor, katılım için her hangi birimize yazabilirsiniz.

Aldığımız serilerden Kaguya Sama'ya başladık, editini ben, çevirisini ise Frostguard üstlendi. Malum ben 4 sene sonra editörlüğe döndüğümden kolay olmadı benim için, 1-2 sayfada sorun yaşadım ancak elimden geleni yaptım.

Bu hafta iki seri vereceğiz, teki üstte belirttiğim üzere Kaguya Sama, ötekisi ise Uğur'un tek kişilik çalışması Dragon Ball.(Adam fanı. :laugh: Kaliteli scanler ile.)

Haftaya renkli bölümleri ile Uchuu Kyodai vermeyi planlıyoruz. Ve Kimetsu no Yaiba.

Çeviri, edit, scan: ugur_tatli
Dragon Ball 195
Dragon Ball 196

Çeviri: Frostguard, Edit: Outlaw, Kontrol:Anka24
Kaguya-sama wa Kokurasetai: Bölüm 1
En son Outlaw tarafından 10 Oca 2018 11:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Favori Manga: Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai tachi no Renai Zunousen, Uchuu Kyoudai, Ansatsu Kyoushitsu, Koimonogatari, Kumo desu ga, Nani ka?,
Favori Anime: Steins;Gate, Mahoutsukai no Yome, Danshi Koukousei no Nichijou, Ixion Saga DT, Youjo Senki, Mekakucity Actors, Mahou Shoujo Madoka Magica, Planetarian: Chiisana Hoshi no Yume

Hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel duruyor. "Not: Cimrinin dibi" güldürdü baya. Uchuu Kyoudai de favorilerimden, renklisini ilk defa okuyacağım.
Sayfa 7'de "Shinomayi Holding" gözden kaçmış. Birde, zaibatsu'yu kenarına yıldız koyup sayfanın altında açıklarsanız daha iyi olabilir.
Ek olarak, 3. ve 4. sayfa birleşik daha iyi duruyor.
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

@Offline,

Birleştirmeyi ben de düşündüm, ancak PC'nin anası sikik olduğundan 50 saat bekletiyordu, o sebepten vazgeçtim.

Teşekkür ederiz.
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Hayirli olsun ilk guncelimiz. 🤗

Bu arada italyancadan ceviriyorum, sizin onceden okudugunuz versiyonlardan biraz farkli olabilir.
Isimleri de ingilizce dublajdaki gibi tuttum, en sevdigim versiyon cunku. Japoncadan gelen san/sama/kun gibi ekleri kullanmayacagim.
Kullanıcı avatarı
Haqoua
Ateşin Nefesi
Ateşin Nefesi
Favori Manga: Naruto , One piece , Liar Game , Tower Of God...
Favori Anime: Naruto , One piece , Rurouni Kenshin , Hellsing , Death Note , Hunter X Hunter , Tokyo Ghoul...

Elinize sağlık beyler.
Kullanıcı avatarı
Frostguard
Favori Manga: Bleach, Gamaran, Rain, Tower of God, Naruto, One Piece, One Punch Man, Tate no Yuusha no Nariagari.
Favori Anime: Bleach, One Piece, Hellsing Ultimate, Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu, One Punch Man, Overlord, Inuyashiki, Kobayashi-san Chi no Maid Dragon.

Haftada çok daha fazla bölümle güncel yapacağız. Bu hafta 1-2 talihsizlik yaşadık o yüzden sadece 2 bölüm oldu.
Resim

"Imprisoned for ten thousand years. Banished from my own homeland. And now you dare enter my realm? You are not prepared..."

[quote]"Great men are forged in fire, it is the privilege of lesser men to light the flame" - The Doctor[/quote]

[quote]"I'll be carrying nothing from Gontranno, but this lesson: Never trust anyone and rely on your instincts. Forget the past, i'll never find peace here. So, i'll seek justice for myself. I'll choose... the truth i like.[/quote]
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Arkadaşlar bir sıkıntı var. Sistemde halledeceğim, siz güncellere devam edin.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat, Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man, Dr. Slump
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

Hayırlı olsun.

Edit: DB'a direkt Z'dan başlamaya karar vermişsiniz sanırım. O bitince ilk seriye de el atabilirsiniz umarım.

Bir de 195. sayı 17. cilde ait değil mi? Neden 14 yazıyor?

http://dragonball.wikia.com/wiki/The_Wo ... atest_Team
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

MRTFR yazdı: 10 Oca 2018 20:56 Hayırlı olsun.

Edit: DB'a direkt Z'dan başlamaya karar vermişsiniz sanırım. O bitince ilk seriye de el atabilirsiniz umarım.

Bitince ona da el atacagim, omrum yeterse tabii. Lol
Panpa kanzenban re-released ciltlerinden ceviri yapiyorum. 14. Cilte denk geliyor bu versiyonda.
Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat, Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man, Dr. Slump
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

ugur_tatli yazdı: 10 Oca 2018 22:42
MRTFR yazdı: 10 Oca 2018 20:56 Hayırlı olsun.

Bitince ona da el atacagim, omrum yeterse tabii. Lol
Panpa kanzenban re-released ciltlerinden ceviri yapiyorum. 14. Cilte denk geliyor bu versiyonda.
Tamam o zaman. Aslında Digital Color Edition'ı bir yerden bulup kullanabilsen iyi olurdu. Renkli renkli. :lol:

“MangaTurk Çeviri” sayfasına dön