Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Rp Öneri Başlığı

Mangatürkün rol yapma alanı, çeşitli karakterlere bürünebileceğiniz, kendi maceralarınızı yaşayacağınız yer...
Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran
Favori Anime: ...

Lorem Ipsum yazdı:Ya ikincide de gitmiyor işte arkadaşlar, onu anlatıyorum ya. Superman %75 sağlanmadıkça ölmüyorsa, herif ölümsüz bile olabilir, ölmez yani. Hele Constantine'de o güç varken Superman'i öldürmek çok çok çok zor. İlk elde pat diye bulup öldürmezsen öldürerek avantaj da yakalayamazsın. Superman hakkaten Superman oluyor.

Bence de ölürken yanında birini götürmesin. O da fıtratına ters. İki kişiyi öldürebilir aslında bi anda ama, o zaman da ilk elde DC kesinlikle iki kişi öldürecek demek olur bu. Garanti hamle çünkü. Sayı dengesini çok sarsabilir. Zaten idamda Marvel'in kendi adamını asma ihtimali her zaman var.

Ya şey olabilir, Superman'e bi kriptonit uyduralım. Belli bi eleman olsun Marvel'de, eğer o oy vermezse çoğunluk da sağlansa ölmesin falan. Olur mu ki? Yani adamın ölmesi için daha çok oyu alma şartı üzerine bi şart daha koyacaksak, onu oran yapmayalım başka bi şey düşünelim şanına yaraşır?

Marvel'in sayı çok ya ona yetenek bulmak daha kolay olur, merak etme. Denge unsuru sayısı az olan grup sonuçta.
Hacı 2. Ye her türlü gidici supe.
Ben dedim mesela bütün marvel ahalisi supe e oy atsın.
Herkes attı. Sonrasında noolur atmayanların gerçek kimliği belli olur. Yani dc li oldukları. O yüzden dcdekiler de supe e atmak zorunda kalırlar. Her türlü gidici supe
The thing I really wanted was...I..already had it. - Jyu Viole Grace
Kullanıcı avatarı
Lorem Ipsum
Favori Anime: Final Fantasy VII - Last Order

@memoww
O zaman herkes Superman'i asacak, bütün DC'nin tamamı Superman'e oy verecek diyosun, anladım onu.
Ama kritik bi durum olsa, DC'nin sayısı azalsa, mesela 3 DC 6 Marvel olsa yine yaparlar mı onu sence? Ortaya çıksalar bile farketmez ki bi yerden sonra, her gece birini öldürüyolar, gündüz de oy veriyolar, ne bilim. Bi de marvelden birinin DC tarafına geçeceğini de hesaba katmak lazım. Adam hakkaten ölümsüz olacak.
Bilmiyorum çok kafama yatmıyor, ama yapalım derseniz yapalım. Denemiş görmüş oluruz, bi dahaki oyuna revize edilir böyle bi güç. Bakalım oran kullanmak ne kadar verimli oluyormuş.

Edit: çok ekstrem bi durum geldi aklıma bu arada. Biz takımlar eşitlenince mi bırakıyoduk oyunu napıyoduk?
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

Beyler başka bir fikriniz varsa supermen yerine başka birini ekliyebiliriz.
Kullanıcı avatarı
Lorem Ipsum

Bence şimdilik Superman %bişey diyelim geçelim ya, düşünürüz tekrar. Ben her seçeneği hesaplamaya başladım zaten duramıyorum. Bi bilgisayarcıya best case-worst case analizi yaptırmayacaksın. Sonra arkaplanda cpu yiyor böyle.

Marvel'e bakalım, kaç kişi olacak? DC Wonder'ı çıkarınca 5 kişi kaldı. 3 de 2 mi yapıyoruz Marvel'i?
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı

Marvel tarafına akşam suikastlerden kurtulabilecek karakter olarak Black Bolt'u öneriyorum evcil köpeği Lockjaw sayesinde istediği yere ışınlanıp suikastden kurtulabilir.

Kimlik bulucu olarak da Emma Frost iş görür.

Shikamaru gibi karakter kitleyici Professor Charles Xavier olabilir seçtiği kişinin zihnini kapatır.

Dr. Strange: Geleceği görerek o gün kime suikast olacağını öğrenebilir ister engeller ister engellemez.Bu yeteneği her gün kullanabilir ama sadece iki kez suikasti engelleyebilir.

Thor:Eğer suikaste kurban giderse ölmeden önce babası Odine dua eder ve yanında seçtiği bir kişiyi götürür.Bu kişi Marvel tarafından da olabilir Dc tarafından da. :D

Cap. Amerika:Sheild ajanları tarafından tanınma.

Şimdilik marvel için fikirlerim bunlar.
galeme
Favori Anime: .

Dr. Strange'i çok beğendim. İnşallah o gelir bana.
Kullanıcı avatarı
Lorem Ipsum

Spidey yok mu :(

Dr Strange'in gücünü anlamadım. Şimdi gece DC suikast yapıyor. GM kimin öleceğini Dr Strange'e söylüyor, ve engellemek istiyor musun, yoksa istemiyor musun diye soruyor? Böyle mi? O sırada online değilse kurtaramaz da zaten adam ölür. Hmmm...

CaP'ın gücünün de avantajını anlamadım. Biraz açabilir misin? Shield ajanları kunaili ninjalar dimi? Bilirlerse CaP'ı asmayacaklar, böyle mi?

Güzel düşünmüşsün bence, eline sağlık.
Bu arada altı kişi olmuş, bi kişi daha ekleyebiliriz. Nasılsa Constantine yeteneğini hesaba katınca 7vs5 değil 6vs6 oluyor yine.
En son Lorem Ipsum tarafından 12 Tem 2014 18:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı

Lorem Ipsum yazdı:Spidey yok mu :(

Dr Strange'in gücünü anlamadım. Şimdi gece DC suikast yapıyor. GM kimin öleceğini Dr Strange'e söylüyor, ve engellemek istiyor musun, yoksa istemiyor musun diye soruyor? Böyle mi? O sırada online değilse kurtaramaz da zaten adam ölür. Hmmm...

CaP'ın gücünün de avantajını anlamadım. Biraz açabilir misin? Shield ajanları kunaili ninjalar dimi? Bilirlerse CaP'ı asmayacaklar, böyle mi?

Güzel düşünmüşsün bence, eline sağlık.
Bu arada altı kişi olmuş, bi kişi daha ekleyebiliriz. Nasılsa Constantine yeteneğini hesaba katınca 7vs5 değil 6vs6 oluyor yine.
Evet cap'ın gücü alt tabaka tarafından tanınırlık bu sayede idam olmayabilir.
Dr strange ise iki kere suikast önlüyor işte :D
Kullanıcı avatarı
Lorem Ipsum

Kaç ajan yapıyoruz? 5? 6?
Suikast sayısının 2 olması dengeyi bozar mı sizce? 1 mi olsaydı?

Kimlik bulucu Spidey olsa kötü mü olur? Nasılsa hissedecek ya, örümcek hisleriyle karşıdakinin tehlike yaratıp yaratmadığını hissediverir.
Ama direk kimliğini öğrenecekse Emma iyi tabii. Ben biraz Spidey fanıyım, kusuruma bakmayın :D
En son Lorem Ipsum tarafından 12 Tem 2014 20:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı

5 ajan iyi gibi ama 6 da olabilir.
Tamam spidey olabilir ama kim olduğunu öğrenemez sadece tarafını öğrenir.
Emma'yı da xaiver yerine koyarız.

“Role Play” sayfasına dön