Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

MangaTürk Linç Oyunu #1 [Katılım ve Genel Bilgi]

Mangatürkün rol yapma alanı, çeşitli karakterlere bürünebileceğiniz, kendi maceralarınızı yaşayacağınız yer...
Kullanıcı avatarı
Simita
Favori Manga: Full Metal Alchemist
Favori Anime: -

Öncelikle merhabalar, hepinizin seveceğini umduğum bir oyunu başlatmaktan gurur duyarım. Gerekli izinleri aldım. Umarım eğlenceli ve hoş bir vakit geçiririz.

Oyun hakkında biraz bilgi vereyim;

Oyunun Konsepti

MangaTürk Linç Oyunu, mantık, ikna yeteneği, yalan ve kandırmaca üzerine kurulu bir oyundur.

Savaş içinde geçen yıllar, her şeyden uzaklarda bir köyü de etkilemektedir. Köyü ele geçirmek isteyen Yabaniler, köylülerin arasına gizlice birkaç yabaniler sokmuştur. Fakat çok geçmeden köylülerin aralarında yabani'lerin dolaştığından haberi olur. Ya yabanileri çok geç olmadan yakalayıp linç edeceklerdir, ya da köyün sonu olacaktır.

Her oyuncuya oyunun başında bir rol verilir. Köylüler ya da Yabaniler tarafından bir rolünüz olur.

Her gün köylüler toplanıp konuşarak ve diğerlerinin hareketlerini izleyerek o gün linç edilmesini istedikleri kişi için oy kullanırlar. En çok oya sahip oyuncu o günün sonunda linç edilir.

Her gece ise yabaniler kendi aralarında toplanarak, birini yemek üzere oy kullanırlar. Gece sona erdiğinde, yabaniler aralarında toplanıp en çok oyu alan oyuncuyu yerler.

İki tarafın da özel yeteneklere sahip kahramanları vardır. Bu roller aşağıda ayrıntılı olarak açıklanacaktır.

Oyunun Kuralları

1) Katılım fazı bittikten sonra her oyuncuya bir PM gelecektir. Bu PM'de hangi rolü oynayacakları belirtilecektir. Herhangi bir şekilde bu PM'i, SS'ini ya da başka herhangi bir yolla paylaşmak yasaktır.

2) Bu başlıkta oyun başlayana kadar oyun hakkındaki sorularınıza izin verilecektir.

3) Oyundan elenen kişilerin ya da oyuna katılmamış diğer forumdaşlarımın oyun başlığına yazı yazmaları kesinlikle yasaktır.

4) Oyun thread'indeki herhangi bir postu editlemek kesinlikle yasaktır. Bu oyun yalan ve kandırmaca üzerine kurulu olduğundan, kanıt devamlılığı için hiçbir post editlenmemelidir. Buna her türlü yazım hatası dahildir. Bir postu editleyen oyuncu mod-ölümü diye tabir ettiğimiz şey ile karşılaşacaktır.

5) Aktif olmayan (hiçbir şey yazmayan veya oy kullanmayan) oyuncuların başına bir üst kuraldaki şey gelecektir.

6) Yeni herhangi bir kural gerektiğinde buraya ekleme yapılabilir. Yeni bir kural eklendiğinde, bu thread'de ve oyun thread'inde duyurulacaktır.

7) Oyuna katılan herkes bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Oyundaki Roller

Köylü Tarafı
Köylüler
  • Her gün linç için oy kullanırlar
Büyücü
  • Her gün linç için oy kullanır
    Her gece bir kişinin üzerinde gerçeğin gözünü kullanır.
    Gece bitince, Büyücü gerçeğin gözünü kullandığı kişinin tarafını öğrenir.(Köylü -Yabani) Kullandığı kişinin rolünü öğrenemez.
Kutsal şövalye
    Her gece birinin üzerinde kutsal kalkan kullanır.
    Kutsal kalkana saip bir kişi gece boyunca ölmez.
Falcı
    Linç edileceği zaman ölüm büyüsünü kullanır.
    Ölüm büyüsü bir kişiyi direk öldürür.
    Falcı linç edilmeden önce bir ölüm büyüsünün hedefini seçmelidir. Yapacağı seçim oyun boyunca geçerli olacaktır ve istenildiği an yeni bir PM ile değiştirilebilir.
Buz büyücüsü
    Her gece dondurma özelliğini kullanır.
    Dondurduğu kişi o gece herhangi bir aksiyonda bulunamaz.
Dev
    Geceleri öldürülemez.
Mecusi
    Her gün özellik kopyalamayı kullanır.
    Gece sonunda büyüyü kullandığı kişinin en son kullandığı aktiviteyi ertesi döngü boyunca(Gündüz ve Gece) kullanabilir.
    Eğer köylü üzerinde kullanırsa, ertesi gün linç oyu ikilik sayılacaktır.
    Özelliği kopyalanan kişi kendi özelliğini kullanmaya devam edecektir.
Yabani Tarafı

Kara büyücü
    Her gece birini yemek için oy kullanır.
    Her gece birinin üzerinde gözlem yeteneğini kullanır.
    Kara büyücü gecenin sonunda gözlem yeteneğini kullandığı kişinin rolünü öğrenir.
Ölümsüz
  • Her gün birini linç etmek için oy kullanır.
    Linç edilirse, Yeniden doğma özelliğini kullanır.
    Yeniden doğma özelliği oyunda sadece bir kere kullanılabilir.
    Linç edildikten sonraki gece hiçbir şey yapamaz. Hala ölü sayılır.
    O gece bittiğinde yeniden doğar.
Kasap
    Kasap yedikleri kişiyi yoketme özelliğini kullanabilir.
    Bu özelliği kullandığıda kendisi dışında kimse cesedin rolünü öğrenemez.
    Bu özellik oyun boyunca sadece bir kere kullanılır.
Sihirbaz
    Sahte oy kullanabilir.
    Sahte oy ile ilgili açıklama aşağıda yapılacaktır.
Oyun Rol Dağılımı

Köylüler (12)

6 Köylü
1 Büyücü
1 Kutsal Şövalye
1 Buz Büyücüsü
1 Dev
1 Falcı
1 Mecusi

Yabaniler(4)

1 Kara büyücü
1 Ölümsüz
1 Kasap
1 Sihirbaz

Genel Bilgiler

1) Her gün 46 saat sürer. Her gece ise 2 saat sürer. Oyunda gece boyunca konuşmak yasaktır.

2) Her türlü aksiyonunuzu zamanı gelmeden önce değiştirebilirsiniz. Örneğin, linç işlemi günün sonunda yapılır. Gün bitene kadar kullandığınız bir oyu istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. En son kullandığınız oy sayılacaktır.

3) Hiçbir aksiyonu kullanmak zorunda değilsiniz. Slayer linç edilerek öldüğünde Laguna Blade'i kullanmayabilir. Ayırca her aksiyon için 'Kimse' geçerli bir hedeftir. Örneğin Kimse yazdığınızda kimsenin linç edilmemesi için oy verirsiniz.

4) Linç için oy kullanmak şöyle yapılır. Linç etmek istediğiniz kişinin tam ismini yeşil fontla yazmanız yeterlidir. Yeşil font kullanmazsanız, boş oy kullanmış sayılacaksınız.

Oyunun Amacı ve önemli bilgiler

1) Oyunun amacı karşı takımı yok etmektir. Karşı takımı yok eden taraf kazanır.

2) Yabaniler takımı birbirlerini tanırlar.

3) Hem yeşil font hem de kalın font kullanırsanız, acil linç çağrısında bulunmuş sayılırsınız. Oyuncuların yarısı acil linç çağrısında bulunursa, o gün direk biter.

4) Gece aksiyonları için bana PM göndermeniz gereklidir.
Örneğin büyücü için; Simita üzerinde gerçeğin gözünü kullanmak istiyorum.
Sihirbaz için; Gerçek oyum Simita üzerindedir. (Forum başlığında sahte oy olacak, gerçek oyunu kimse üzerinde de kullanabilir)

Oyun 16 kişi ile sınırlıdır, talep fazla olursa eleme sistemine geçilecek ve 2. oyunda elenen kişiler öncelikli olacaktır.

Her türlü sorunuzu ve gördüğünüz eksiklikleri bu başlığa yazabilirsiniz.

İyi forumlar ~Simita

Katılanlar
1) teddybear01
2) Jimmy McNulty
3) Hokage_Minato
4) hean_burak
5) ShiRoHige
6) Medivh
7) Light of God
8) redstak
9) ElanMorinTedronai
10) 13sukka34
11) Jiraiya-Sama
12) GaaRa
13) Acacia
14) Escar
15) unreal_tr
16) brsykt
En son Simita tarafından 14 Tem 2013 02:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 13 kere düzenlendi.
► Spoiler Göster
http://simita.deviantart.com/
Kullanıcı avatarı
teddybear01
Favori Manga: Vagabond, Slam Dunk, Watashi-tachi no Shiawase na Jikan, Lovely Complex,TWGOK, Shigatsu wa Kimi no Uso
Favori Anime: Samurai X, Cowboy Bebop, Steins; Gate, Code Geass, FMA:B, Zankyou no Terror, NGE, NHK ni Youkoso, Tatami Galaxy
İletişim:

Beni ekle.
I think it's time we blow this scene. Get everybody and stuff together.
OK.
Resim
3 2 1
Let's jam!
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Jimmy McNulty
Favori Manga: The Berserker
Favori Anime: Beelzebub

Bende katılmak isterim.Bu konuşma faslı nasıl olucak?
second gear yazdı: Dof,Bellamy,Trebol üçlüsüne Zoro ve Law beraber dalsaydı bu adamların hepsi şuan ölüydü.Zoro,Luffy gibi Bellamy'ye acımazdı keserdi.Trebol'u sayma,Dof'a tek kombo Zoro keser olayı bitirirdi.
Orda bir üstad vardı uzaklarda :evil:
Though you're a fool, I still love you,my son... Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Simita

Bu başlık altında olucak tüm konuşmalar, özel yetenekleri kullanmak ve gece oyları bana özel mesaj atılacak sadece^.^
Örnek olarak
Simita: Gün 1 başladı.
A: Vay be çok heyecanlandım
B: Neden heyecanlandın, yabani olduğun için olabilir mi?
A: Bu suçlayıcılıkta ne? Kendini örtpas mı etmeye çalışıyorsun?

Gibi mesajlar atarak gün boyunca konuşacaksınız. istediğiniz zaman linç edeceğiniz kişiyi yeşil font içinde yazacaksınız. Tamamen birbirinizi kandırmaya yönelik bir oyun, yabaniler ise kendilerini bildiklerinden takım oyunu yapmalı.
► Spoiler Göster
Hokage_Minato
Sarı Şimşek
Sarı Şimşek
Favori Manga: Naruto, Hunter x Hunter, One Piece, Shingeki no Kyojin, Sun Ken Rock
Favori Anime: Dragon Ball Z, Naruto, Shingeki no Kyojin, Hunter x Hunter
İletişim:

Çok değişik ve güzel bir oyun gibi. Bi an gerçekten birini linç edip yiyecez diye sandım :lol:

Beni de ekle :evil:
Kullanıcı avatarı
Simita

Bu akşama 20 ye ulaşırsak yarın sabah ilk günü başlatırım^.^ Eğlenceli oyun gerçekten.
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

Biraz komplex ama oynadıkça öğreniriz heralde.

Beni de ekle.
Medivh
Favori Anime: Shingeki no Kyojin

Beni de ekle. Oyunun ismi bazı forumlardan tanıdık geldi ama ilk defa katılıyorum.
Kullanıcı avatarı
Simita

Dota ile ilgili oyun, official forumunda oldukça popüler bir oyundu, ben sadece isimleri değiştirip daha uygulanası hale getirdim.
► Spoiler Göster
Shirohige
Favori Manga: Tower of God, Bleach,
King of Hell
Favori Anime: Full Metal Alchemist Brotherhood,
Angel beats, Bleach,

Beni de ekle baya güzele benziyor.

Eksik okudummu bilmiyorum ama ya şovalye kalkanı hep kendinde kullanırsa ne olacak?Ya da kalkan kullanılan şahsın en fazla oy alma durumunda ne olacak?
Resim
Kilitli

“Role Play” sayfasına dön