Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

RP İçin Evren Seçimi?

Mangatürkün rol yapma alanı, çeşitli karakterlere bürünebileceğiniz, kendi maceralarınızı yaşayacağınız yer...

Hangi Evrende Rp Yapmak İstersiniz?

Naruto
10
22%
Bleach
6
13%
One Piece
29
64%

Toplam oy: 45
Kullanıcı avatarı
Dr.M
Kalemşor
Kalemşor
Favori Manga: One Piece, Veritas, Gamaran, Hollyland,Liar Game,Bakuman, One Punch Man, Berserk, Toriko, Tower of God, City of the Darkness, Noblesse,
Favori Anime: Naruto, Bleach,Death Note, Hellsing, Samurai X, Hunter X Hunter, FullMetal Alchemist Brotherhood

Evet arkadaşlar, ilk RP'miz için evren seçimi başladı lütfen anketi doldurmak yerine okuyup yorum yaparak oy atalım. Anketteki oy genel kanı içindir, asıl seçilecek oy ise bu başlıkta hangi evrene oy attığını yazıp yorumlayan kişilerin oyları olacaktır. Aşağıda kısmen özellikleri ve giriş bilgileriyle evrenleri yazdım bir tanesini seçince daha detaylı açıklamalara orada gireceğiz...

Naruto Evreni

Resim

...Evren Özellikleri...

1)- Başlangıç, Kumogakure veya Sunagakure'de olacak.

2)- Karakterler 2 ayrı takım halinde Genin seviyesinde başlayacaklar.

3)- Her iki takımda da Klana Bağlı özel gücü olan bir kişi olacak, Bir tane Sensör tipi Ninja, Bir tane de yüksek fizik güçlü bir Ninja olacak. Bunların aRtı ve eksileri olacak ve bu durum oyun diyarı seçilince detaylı incelenecek.

4)- Bu evren orta ölçekte bir derinliği olan, Karakterlerin ilerlemesi de orta ölçekli bir evrendir...

Bleach Evreni

Resim

...Evren Özellikleri...

1- Başlangıç, karakterin özelliklerine göre verilecek. Ona göre takıma seçilecek

2- Sıradan takım üyesi seviyesinde olarak başlayacaklar.

3- Bu Özellikler, Shunpo, Kendo, Chi, Kido ve Reiatsu olarak verilecek. Belli bir puan bunlar arasında dağıtılacak Ona göre karakter oluşacak.

4- Bu evrenin derinliği az, Karakter ilerlemesi yüksek ölçekte olan bir evrendir.

One Piece Evreni

Resim

...Evren Özellikleri...

1)- Başlangıç, North Blue'da başlayacaklar.

2)- Yeni toplanan, yeni tanışan North Blue çaylak tayfası seviyesinde başlayacaklar.

3)- Karakterler, Kaptan, Kılıç Ustası, Nişancı ve Rotacı olarak dört bölüme ayrılırken isteyen bunların hiç birini seçmeyip özel olarak belirleyeceğim kendi yeteneklerini kullanabilecekler. Tayfa dört kişi başlayacak giderek artacak, Ayrıca dört kişilik tayfadan kura çekeceğim bir kişi de şeytan meyvesi kullanıcısı olacak.

4)- Bu evren derinliği fazla, karakter gelişimi yüksek ölçekte olan evrendir.

GENEL KURALLAR

1)- Öncelikle her evrende güçsüz birisiniz her an ölebilirsiniz ona göre davranın artistlik yapanın ölümü çabuk olur.

2)- Oyunda tanıdığınız animeden/mangadan bildiğiniz karakterler çıkabilir, ama unutmayın oyundaki karakteriniz bunu tanımıyor. Aa shikamaru naber, Shanks adamım, Komamaru çok eziksin diyen oyundan uçurulacaktır.

3)- Bu durumda yukarıdaki duruma bağlı evreni çok iyi bilebilirsiniz ama karakteriniz bunu bilmiyor olabilir, size bir simge gösterdiğimde bu doflamingonun simgesi sıçtık kaçın demek yerine. Bilip bilmediğinizi oyun yöneticisine soracaksınız.

4- Oyunda kılıcımı bir savurdum Sasuke'yi ikiye böldüm gibi, saldırılarınızda veya bir şey yaptığınızda (Gözlemek, araştırmak, hırsızlık yapmak, kilit zorlamak) gibi olayları yaparken yaptım demeyeceğiz. Kılıcımı sasukeye savuruyorum diyeceğiz İsabet edip etmeyeceğine de ben karar vereceğim. Ayrıca bunda yetenekleriniz ve şans zarınız (ben atacağım) etkili olacak.

5- Bu kuralları okuduktan sonra bölümün başındaki Rp Kurallarını bir daha okuyun. Oradaki kurallar konusunda. hassasız.

Not: Oylarınızı fanlığınıza göre değil hangi seriyi daha güzel oynarızı düşünerek seçin. Oyuncu seçimi evren seçildikten sonra başlayacaktır...
ÖLÜLERİN BEKÇİSİ 3. SEZONU OLAN KURDUN SAVAŞI BAŞLIYOR
GÜNCEL 10. BÖLÜM ÇIKTI [/i][/size] OKUMAK İSTEYENLER BURADAN[/size]

YENİ BAŞLAYANLAR! ÖYKÜNÜN İLK SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ ÖZGÜR BİR ADAM BAŞLIĞINA

İKİNCİ SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ KURDUN DOĞUMUNA BAKABİLİRSİNİZ.
Kullanıcı avatarı
Zettai
Favori Manga: Death Note, Rainbow
Favori Anime: Code Geass, FMA

İleride orta dünya tarzı konuların işlendiği frp'ler oynatılacak mı yoksa hep manga üzerine mi olacak frp'ler?
Resim
Kullanıcı avatarı
Grimoire Slayer
Favori Manga: Beelzebub
Favori Anime: Death Note

Normalde OP derdim ama az kişi meyve kullanıcısı olcaksa istemem bleachde naruto ya göre sığ bi evren o yüzden naruto.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
DazBone
Favori Manga: One Piece, Beelzebub, Naruto, Gantz, Berserk, King of Hell
Favori Anime: One Piece, Devil May Cry, Death Note, FMA, Beelzebub, Naruto ...

Daha önce Naruto evrenin de rp yapmıştım. Çok zevkli ve rp için daha kolay bir evren olsa da ankette One Piece seçtim. Yeniden rp yapacak olsam bir de One Piece evrenini denemek isterdim.
Resim

Resim
Daenerys
Favori Anime: OP

Zettai yazdı:İleride orta dünya tarzı konuların işlendiği frp'ler oynatılacak mı yoksa hep manga üzerine mi olacak frp'ler?
Bu çok iyi olur. Orta dünya fanları bu forumda fazla
Kullanıcı avatarı
HitokiriBattousai
Favori Anime: RurouniKenshin,Hajime No İppo

Daha önce böyle şeylere katılmamıştım ama ilgimi çekti gerçekten.
Resim
Kullanıcı avatarı
Dr.M
Kalemşor
Kalemşor
Favori Manga: One Piece, Veritas, Gamaran, Hollyland,Liar Game,Bakuman, One Punch Man, Berserk, Toriko, Tower of God, City of the Darkness, Noblesse,
Favori Anime: Naruto, Bleach,Death Note, Hellsing, Samurai X, Hunter X Hunter, FullMetal Alchemist Brotherhood

Zettai yazdı:İleride orta dünya tarzı konuların işlendiği frp'ler oynatılacak mı yoksa hep manga üzerine mi olacak frp'ler?
Eğer bu oyun işi yaygınlaşırsa sadece Orta Dünya değil, bir çok evren Mass Effect, StarWars ve Fallout gibi evrenlerde oynatılabilir bu tamamen sizin elinizde....
ÖLÜLERİN BEKÇİSİ 3. SEZONU OLAN KURDUN SAVAŞI BAŞLIYOR
GÜNCEL 10. BÖLÜM ÇIKTI [/i][/size] OKUMAK İSTEYENLER BURADAN[/size]

YENİ BAŞLAYANLAR! ÖYKÜNÜN İLK SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ ÖZGÜR BİR ADAM BAŞLIĞINA

İKİNCİ SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ KURDUN DOĞUMUNA BAKABİLİRSİNİZ.
Kullanıcı avatarı
teddybear01
Favori Manga: Vagabond, Slam Dunk, Watashi-tachi no Shiawase na Jikan, Lovely Complex,TWGOK, Shigatsu wa Kimi no Uso
Favori Anime: Samurai X, Cowboy Bebop, Steins; Gate, Code Geass, FMA:B, Zankyou no Terror, NGE, NHK ni Youkoso, Tatami Galaxy
İletişim:

Ben One Piece evreni derim, yazdığın gibi evren derinliği fazla ve karakter gelişimi yüksek. Daha fazla zevk verir diye düşünüyorum.
I think it's time we blow this scene. Get everybody and stuff together.
OK.
Resim
3 2 1
Let's jam!
► Spoiler Göster
hean_burak
Favori Manga: Naruto , Fairy Tail , One Piece , Death Note , Bleach , Rainbow , King of Hell , Gantz
Favori Anime: Naruto , Fairy Tail , One Piece , Death Note , Bleach

Farklı bir evrende oyun çok daha fazla değişecek.O yüzden ben kolay evrenden deneme amaçlı başlayalım derim. Normal bir linç kadar verim alabileceğimiz muamma.
Resim
Frostguard yazdı:Rainbow okumak her babayiğidin harcı değildir.
Kullanıcı avatarı
HitokiriBattousai
Favori Anime: RurouniKenshin,Hajime No İppo

Anketin bir süresi var heralde.Değiştirme imtiyazını ekleyebilirmisin oylar gitmeyecekse.Op vermiştim ama bleach ile değiştirmek istedim.Op'ta meyvelerin işi bozacağını düşünüyorum nedense.Bleach'te vsler güzel olur.
En son HitokiriBattousai tarafından 27 Tem 2013 01:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kilitli

“Role Play” sayfasına dön