Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

RP İçin Evren Seçimi?

Mangatürkün rol yapma alanı, çeşitli karakterlere bürünebileceğiniz, kendi maceralarınızı yaşayacağınız yer...

Hangi Evrende Rp Yapmak İstersiniz?

Naruto
10
22%
Bleach
6
13%
One Piece
29
64%

Toplam oy: 45
Kullanıcı avatarı
Escar
Favori Manga: Onepiece, Berserk, Beelzebub, Hajime No Ippo,
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Toriko, Code Geass, One Piece

Zettai yazdı:Arkadaşlar bu söyleyeceğim kesinlikle sizin yorumlarınızı falan eleştirmek maksatlı değil sadece daha önceden rp tecrübesi olan biri olarak bir şey söylemek istiyorum; Frp oynamanın temel esası tasvire dayanır. Bir frp oyununda tasvirlerinizi kuvvetli yapıp işi dm e bırakarak oyunun keyfini çıkarmanız en iyisi olacaktır. Yani hakiymiş, oymuş, buymuş bırakın gençler siz olayı gözünüzde canlandırabildiğiniz, o dünyaya adım attığınız an frpnin keyfini çıkarmış olursunuz. Yani hakinin falan olduğu her şeyin kurallı olduğu bir oyunda ben 2 damage vurdum, ben 3 haki engelledim, ben katon attım 5 vurdum şeklinde bir oyun mu zevkli olur yoksa, kazanmanın güdülmediği ama çok keyifli vakit geçirilen, dm'in yönlendirdiği ama o yönlendirmelere göre mesela; İşte bu son yeniden doğuşumdu. Artık o adamın yerine geçecektim. Yumruğumu sıktım... Kaybedemezdim. Olayı dm devralır ve şu şu kişi devam eder şeklinde mi olsa daha güzel olur. Bence tasvir ve çok kuralcı olmadan akışı dm'e bırakmak en iyisi.
Ne bileyim ben Dm'ninde kaosa sürüklenmemek için belli başlı kuralları izlediğini düşünüyordum ayrıca henüz tartışıyoruz oyun daha başlamış felan değil yani en sonunda zaten herşeye dm karar verecek burda sadece dm'nin işine yarayabilecek unsurlardan bahsediyoruz
Kullanıcı avatarı
Zettai
Favori Manga: Death Note, Rainbow
Favori Anime: Code Geass, FMA

Yok tartışacağız tabi zaten ben buradaki olaylar için demedim, genel olarak söylemek istedim. Daha önceden rp oynadığımız bir sitede kimse betimleme yapmıyordu da :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Haqoua
Ateşin Nefesi
Ateşin Nefesi
Favori Manga: Naruto , One piece , Liar Game , Tower Of God...
Favori Anime: Naruto , One piece , Rurouni Kenshin , Hellsing , Death Note , Hunter X Hunter , Tokyo Ghoul...

Naruto evreni iyi gider...
Shirohige
Favori Manga: Tower of God, Bleach,
King of Hell
Favori Anime: Full Metal Alchemist Brotherhood,
Angel beats, Bleach,

Op yada naruto evreni iyi olurdu.(bleach'te zarda 6 gelince kenpachiye bankai açtırmakta fena olmazdı :lol: )
Resim
TribalCain
Favori Manga: Onepunch-man
Favori Anime: Onepunch-man

Haki olayı şöyle olabilir mi?RP oynadığımız süre zarfında gerçek hayatta zor bi durum,kötü bir olay yaşadıkysak Haki uyanması falan.Zaten Haki gibi şeylerin önemi olduğunu pek düşünmüyorum hikayeye kurguya bir etkimiz olsun yeter.Maksat keyfini çıkarmak
Resim
Celebhol
Favori Anime: -

One Piece evreni iyidir, en geniş evren ve tayfa olayı açıkçası heyecan verici.
Beyler bayanlar, kaptanınıza merhaba deyin.
Düzenleme: Aklıma geldi de, tayfadaki herkes öldü ve bir kişi kaldı ve oyunu oynayan başka tayfalar da var diyelim. Bu kalan bir kişi gidip başka tayfaya katılabilir mi bir ihtimal?
Aynştayn Baran
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Kesinlikle Op evreni.Benim merak ettiğim eğer Op evreni seçilerse nasıl başlayacağımız.Genellikle herkes ben kaptan olacağım der.Ama şimdiden söyleyeyim ben tayfanızın üyesi olurum, tabi kaptanına göre değişir.Ve sanırım baya uzun sürecek.
Merak ettiğim diğer şey ise oyunu nerede oynayacağımız.
TribalCain
Favori Manga: Onepunch-man
Favori Anime: Onepunch-man

Bir kere öldüğümüzde başka bir karakter olarak yeniden doğabiliyomuyuz peki?Yoksa oyundan çıkıyormuyuz direk?
Resim
Kullanıcı avatarı
Escar
Favori Manga: Onepiece, Berserk, Beelzebub, Hajime No Ippo,
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Toriko, Code Geass, One Piece

Ohoo kaptan işi felan yaş herkes tek tabanca takılır millet şeytan meyvesi bulacak onuda kaptan alıcak hiyerarşiye kurban gidecekvarmı öyle dünya
Kullanıcı avatarı
Zettai
Favori Manga: Death Note, Rainbow
Favori Anime: Code Geass, FMA

Aslında One Piece'e verdim ama düşününce haksızlık olmasın istiyorsanız Naruto daha iyi olabilir. Bana kalsa sadece eğlenmek için rp'mi yazar bir kenara çekilirim ama daha adil ve geniş olması için Naruto daha uygun görünüyor. Akademi Öğrencisi olarak başlar herkes, dm görevleri verir, jutsu öğrenmek için uzun rp falan yazmak gerekir jutsunun gücüne göre. Sonra ne biliyim daha iyi sanki :whistle:
Resim
Kilitli

“Role Play” sayfasına dön