Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

RP İçin Evren Seçimi?

Mangatürkün rol yapma alanı, çeşitli karakterlere bürünebileceğiniz, kendi maceralarınızı yaşayacağınız yer...

Hangi Evrende Rp Yapmak İstersiniz?

Naruto
10
22%
Bleach
6
13%
One Piece
29
64%

Toplam oy: 45
Acacia
Favori Anime: Cowboy Bebop

Naruto da iyi ama Op evrenini daha çok severim; karakter gelişimi, çeşitliliği ve konu sıkıntısı yaşanmayacak olması nedeniyle OP olsa iyi olur.
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Shingeki no Kyojin

2 sorum var;

1-Oyundaki karakterimiz kahramanları tanımıyor diyorsun.Örneğin One Piece'te amiraller, büyük korsanlar, schibukailer, yonkou'lar tüm dünya tarafından tanınan kişiler, Bleach'te Kaptanlar ve teğmenler tüm shinigamiler tarafından bilinen kişiler. Biz şimdi İchigo gibi birer ryokai ya da Luffy gibi sorumsuz karakterler mi olacağız ki içinde yaşadığımız evrene ait hiçbir karakteri ya da amblemi tanımayacağız? (Cidden soruyorum.)

2-Diyelim One Pece'te bir tayfa olacak. Tayfalar rastgele mi oluşturulacak? Yani isteyen kaptan istediği tayfayı ya da bir tayfa üyesi istediği kaptanı seçemeyecek mi, ya da isteyen Shinigami istediğin kaptanın takımına giremeyecek mi?

(Sorular Bleach ve One Piece'ten oldu, Naruto'da kahramanlar kendi köylerini, çakra tipleri falan seçemediği için sormadım.)
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

Bu resim bana işkence eden bütün öğrencilerime gelsin;
► Spoiler Göster
Aynştayn Baran
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Hercai sen kaptan olursan ben senin tayfaya katılırım.
Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gamaran, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.

1) Soruya ben cevap vereyim. O dediğin amiraller, büyük korsanlar ve yankoular tamamen NPC yani oyun yöneticisinin kontrolünde olacak. Bizler herşeye sıfırdan başlayıp, GM'nin verdiği direktifler doğrultusunda gelişeceğiz ya da öleceğiz.
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.
Kullanıcı avatarı
UchihaFarlow
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: One Piece, Code Geass

Naruto evreni seçilirse eğer belirli sınırlar içinde kalınır fazla bir özgünlük yaratılabilecek bir evren değil benim kanaatimce zira çok deneme gördüm naruto rp ile ilgili fakat eninde sonunda kim yaparsa yapsın birileri sapıtmaya başlıyor. Sensör tipi ve yüksek fizik güçlü ninja olacak demişsiniz fakat sensör tipi olanlar bu konudaki en büyük sıkıntı olduğu üzere şikayet edebilir. Fakat bu karakter seçimlerindeki sorun ve güç dengesi sağlanırsa gerek görevler bulmadaki kolaylık gerekse senaryo konusunda en rahat evren bu olur görüşündeyim.

Bleach evreninde de aksine karakter dağılımları ve güçlerini ayarlamak biraz daha kolay olur fakat burada da senaryo bleach'de de olduğu gibi bir süre sonra sürekli bir tekrara dönmeye başlar ve görev bulması ve yönetmesi de zor bir hal alır bence.

One Piece için de herkes zaten söylemiş fakat eğer kaptan-tayfa dengesi sağlanırsa bence önü en açık ve en eğlenceli evren bu olacaktır, zira yöneticiler istedikleri gibi bir ada yaratıp orada istedikleri güçte karakterler veya moblar koyabilir, ki buralardan da zaman zaman power-up'lar sayesinde en çok görev yapan en güçlü olur yoluna çıkılabilir. Bu evrenle ilgili olabilecek bir önerim herkesin bireysel olarak başlayıp sonra yapılan rp'lere ve görevlere göre kaptan seçimi olabilir.
Resim

İnsanlar tek başlarına ne kadar yalnız olduklarını fark ettikleri zaman iyi kalpli olmaya başlarlar
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist

AvengedSevenfold yazdı:Hercai sen kaptan olursan ben senin tayfaya katılırım.
:lol:
Kılavuzu karga olanıııınnn... :lol:
muaet yazdı:1) Soruya ben cevap vereyim. O dediğin amiraller, büyük korsanlar ve yankoular tamamen NPC yani oyun yöneticisinin kontrolünde olacak. Bizler herşeye sıfırdan başlayıp, GM'nin verdiği direktifler doğrultusunda gelişeceğiz ya da öleceğiz.
He yani, büyük karakterleri en başta tanıtacak bize. Tamam. :)
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Dr.M
Kalemşor
Kalemşor
Favori Manga: One Piece, Veritas, Gamaran, Hollyland,Liar Game,Bakuman, One Punch Man, Berserk, Toriko, Tower of God, City of the Darkness, Noblesse,
Favori Anime: Naruto, Bleach,Death Note, Hellsing, Samurai X, Hunter X Hunter, FullMetal Alchemist Brotherhood

hercaiebabil yazdı:2 sorum var;

1-Oyundaki karakterimiz kahramanları tanımıyor diyorsun.Örneğin One Piece'te amiraller, büyük korsanlar, schibukailer, yonkou'lar tüm dünya tarafından tanınan kişiler, Bleach'te Kaptanlar ve teğmenler tüm shinigamiler tarafından bilinen kişiler. Biz şimdi İchigo gibi birer ryokai ya da Luffy gibi sorumsuz karakterler mi olacağız ki içinde yaşadığımız evrene ait hiçbir karakteri ya da amblemi tanımayacağız? (Cidden soruyorum.)

2-Diyelim One Pece'te bir tayfa olacak. Tayfalar rastgele mi oluşturulacak? Yani isteyen kaptan istediği tayfayı ya da bir tayfa üyesi istediği kaptanı seçemeyecek mi, ya da isteyen Shinigami istediğin kaptanın takımına giremeyecek mi?

(Sorular Bleach ve One Piece'ten oldu, Naruto'da kahramanlar kendi köylerini, çakra tipleri falan seçemediği için sormadım.)
1)- Tanımak derken, ilk gördüğünüz rakibe örneğin Takshiye bunun gözü görmez ona göre saldırayuım demeyeceksiniz elbette tanıyorsunuz ama sadece gazatedeki uzak yerdeki isim onlar, o kadar detaylı bir şekilde tanımaktan bahsediyorum.

2)- İlk tayfa birlikte karar verecek muhtemelen Modlardan biri kaptan olur oynarlarsa, bu ilk oyun daha çok diğerlerine örnek teşkil edecek, Shinigamiler ise yeteneklerine göre kaptanlığa atanacak, yani kido ve shunposu yüksekse, 6. Takım, chi ve shunposu yüksekse 2. takım gibi....
ÖLÜLERİN BEKÇİSİ 3. SEZONU OLAN KURDUN SAVAŞI BAŞLIYOR
GÜNCEL 10. BÖLÜM ÇIKTI [/i][/size] OKUMAK İSTEYENLER BURADAN[/size]

YENİ BAŞLAYANLAR! ÖYKÜNÜN İLK SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ ÖZGÜR BİR ADAM BAŞLIĞINA

İKİNCİ SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ KURDUN DOĞUMUNA BAKABİLİRSİNİZ.
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova

Anlıyorum. :)

Bu arada şimdiden kaptanlık ilan edenlere sesleniyorum; Hepinizden bir adam öndeyim, benim tayfanın ilk üyesi geldi bile:
Eğer One Piece oynanır ve ben kaptan olursam...
Avenged, seni yardımcı kaptanım ilan ediyorum. Luffy için Zoro neyse, benim için de sen o olacaksın. ;)

► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Kızıl Baron
Favori Manga: Naruto,,The Breaker Nw,Veritas,Liar Game,Tower of God
Favori Anime: Gangsta,Beelzebub,Gintama,Bleach,One Piece,Tokyo Ghoul

hercaiebabil yazdı:Anlıyorum. :)

Bu arada şimdiden kaptanlık ilan edenlere sesleniyorum; Hepinizden bir adam öndeyim, benim tayfanın ilk üyesi geldi bile:
Avenged, seni yardımcı kaptanım ilan ediyorum. Luffy için Zoro neyse, benim için de sen o olacaksın. ;)
Hocam bende gelim o zaman senin tayfaya ne olmuş yani :lol:
Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova

Kızıl Baron yazdı:
hercaiebabil yazdı:Anlıyorum. :)

Hocam bende gelim o zaman senin tayfaya ne olmuş yani :lol:
Hoşgeldin. :)

Benim tayfa kendiliğinden oluşuyor. Eğer kaptan seçilmezsem, fena dağılacağız yalnız. :lol:

► Spoiler Göster
Kilitli

“Role Play” sayfasına dön