Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

RP İçin Evren Seçimi?

Mangatürkün rol yapma alanı, çeşitli karakterlere bürünebileceğiniz, kendi maceralarınızı yaşayacağınız yer...

Hangi Evrende Rp Yapmak İstersiniz?

Naruto
10
22%
Bleach
6
13%
One Piece
29
64%

Toplam oy: 45
Kullanıcı avatarı
Escar
Favori Manga: Onepiece, Berserk, Beelzebub, Hajime No Ippo,
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Toriko, Code Geass, One Piece

Onepiece evreni güzel olur Onepiece evreninde adaları felan ziyaret eder millet dungeon gibi olur.
Kullanıcı avatarı
Grimoire Slayer
Favori Manga: Beelzebub
Favori Anime: Death Note

Dr.M yazdı: Bunlar sonra olacak işler şu an en basit seviyeden gelişeceksiniz o süre zarfında şeytan meyveleri bulunabilir, ister yenilebilir ister satılabilir.
Benim endişelendiğim konuya bu cümle cevap oldu.Öyleyse OP olsun.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
typhon
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: Code Geass

One Piece evreni daha güzel. Şeytan meyvesi falan güzel şeyler. :)
Bir adamın rüyası asla ölmez!
Marshall D. Teach
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Escar

Bu arada Haoshoku Haki ihtimali nasıl olacak bunlar karakterler doğmadan önce belirlenmeli
Kullanıcı avatarı
Dr.M
Kalemşor
Kalemşor
Favori Manga: One Piece, Veritas, Gamaran, Hollyland,Liar Game,Bakuman, One Punch Man, Berserk, Toriko, Tower of God, City of the Darkness, Noblesse,
Favori Anime: Naruto, Bleach,Death Note, Hellsing, Samurai X, Hunter X Hunter, FullMetal Alchemist Brotherhood

İlk kuralı hatırlatmayın bana Beyler! Gaza gelmeyin seri başında haki diye bir şey biliyor muydunuz? İleride potansiyel varsa haki çıkartabilir, ya da ilk macerasında ölebilir. Öyle DM karakteri öldürmez demeyin, öldürürüm. Gerçekçi olacak bu yönden siz tırnaklarınızla kazıyıp geliştirirseniz karakterinizi o kadar bağlanır o kadar iyi olur bu....

Bu arada Dr.M 'in de nerden geldiğini de öğrenmiş oldunuz. Dr.M D.M yani oyun yöneticisi.....
ÖLÜLERİN BEKÇİSİ 3. SEZONU OLAN KURDUN SAVAŞI BAŞLIYOR
GÜNCEL 10. BÖLÜM ÇIKTI [/i][/size] OKUMAK İSTEYENLER BURADAN[/size]

YENİ BAŞLAYANLAR! ÖYKÜNÜN İLK SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ ÖZGÜR BİR ADAM BAŞLIĞINA

İKİNCİ SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ KURDUN DOĞUMUNA BAKABİLİRSİNİZ.
Kullanıcı avatarı
brsykt
Favori Manga: Naruto,one piece
Favori Anime: Darker Than Black,One piece,Bleach,Death note

O.P evreni daha zevkli olur bence sonuçta bir tayfa olması genin olmaktan daha iyi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Escar

Hani Haoshoku haki Onepiece evreninde doğuştan gelen bir yetenek ya bende gerçekçi olması açısından potansiyeli olan karakterlerin zar atılarak en baştan belirlenip karakter yeterince güçlendiğinde bir ihtimal Haoshoku haki sahibi olması için söylemiştim yani daha gerçekçi olması için karakterin ön koşul olarak doğuştan şanslı olması gerektiğini söyledim yoksa karakter Haoshoku hakiye sahipmi değilmi bunu elbette bilmeyecek hatta bunu asla öğrenemeden geberip gitme ihtimali olacak benim demek istediğim bu yoksa bazı özel güçlerin sıradan bir güç gibi edinilebilmesi saçma olurdu.
Kullanıcı avatarı
Grimoire Slayer
Favori Manga: Beelzebub
Favori Anime: Death Note

OP hikaye olarak en iyisi ama senaryodan hazır karakter kullanmicaksak D.M nin yada kendimizin bulduğu tekniklerimi kullancaz ilerki zamanlarda.Gerçi buda oyuna başka bi heycan katabilir.Ama oyunun dinamiklerini zorlar.Narutoda en azından bi çok teknik ortak element teknikleri filan o açıdan Naruto daha rahat olur ama ben yinede hikayeye önem verdiğim için OP diyorum.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
Escar

Grimoire Slayer yazdı:OP hikaye olarak en iyisi ama senaryodan hazır karakter kullanmicaksak D.M nin yada kendimizin bulduğu tekniklerimi kullancaz ilerki zamanlarda.Gerçi buda oyuna başka bi heycan katabilir.Ama oyunun dinamiklerini zorlar.Narutoda en azından bi çok teknik ortak element teknikleri filan o açıdan Naruto daha rahat olur ama ben yinede hikayeye önem verdiğim için OP diyorum.
Onepiece'de de ortak teknikler var zaten meyvesi olmayan bu teknikler için çabalar
Kullanıcı avatarı
Zettai
Favori Manga: Death Note, Rainbow
Favori Anime: Code Geass, FMA

Arkadaşlar bu söyleyeceğim kesinlikle sizin yorumlarınızı falan eleştirmek maksatlı değil sadece daha önceden rp tecrübesi olan biri olarak bir şey söylemek istiyorum; Frp oynamanın temel esası tasvire dayanır. Bir frp oyununda tasvirlerinizi kuvvetli yapıp işi dm e bırakarak oyunun keyfini çıkarmanız en iyisi olacaktır. Yani hakiymiş, oymuş, buymuş bırakın gençler siz olayı gözünüzde canlandırabildiğiniz, o dünyaya adım attığınız an frpnin keyfini çıkarmış olursunuz. Yani hakinin falan olduğu her şeyin kurallı olduğu bir oyunda ben 2 damage vurdum, ben 3 haki engelledim, ben katon attım 5 vurdum şeklinde bir oyun mu zevkli olur yoksa, kazanmanın güdülmediği ama çok keyifli vakit geçirilen, dm'in yönlendirdiği ama o yönlendirmelere göre mesela; İşte bu son yeniden doğuşumdu. Artık o adamın yerine geçecektim. Yumruğumu sıktım... Kaybedemezdim. Olayı dm devralır ve şu şu kişi devam eder şeklinde mi olsa daha güzel olur. Bence tasvir ve çok kuralcı olmadan akışı dm'e bırakmak en iyisi.
Resim
Kilitli

“Role Play” sayfasına dön