Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

MangaTurk Linç Oyunu #4 [Katılım Başlığı] [İptal Edildi]

Mangatürkün rol yapma alanı, çeşitli karakterlere bürünebileceğiniz, kendi maceralarınızı yaşayacağınız yer...
muskalyn
Favori Manga: Death Note
Favori Anime: Death Note

equando yazdı:@muskalyn
Kimse yenilemedi dendiği zaman sadece yabaniler vurdukları kişinin Suikastçi olduğunu biliyor.(Ayrıca Rahip'in koruduğu kişi veya Hırsız olma ihtimali de oluyor.)

Diyelim ki Suikastçiyi vurdular.Bunu ortaya çıkıp açık açık söyleyemiyorlar.Herkesin yaşadığını göz önüne alırsak %33 doğru kişiyi,%66 yetenekli bir köylüyü vurma ihtimalleri var.Köylüler bu riske girer mi ? Sanmıyorum.

Kısacası suikastçi gece ölmeyince ortaya çıkmıyor.
arkadaş kusura bakma ama dediğinden hiçbirşey anlamadım :) ne bilmesi, ne riski

yabaniler suikastçiyi vurduklarında, yabanilere sizin yemeye çalıştığınız kişi suikastçi o yüzden onu yiyemediniz gibi bir mesaj mı gidiyor? yok eğer gitmiyorsa yabaniler nasıl yiyemedikleri kişinin suikastçi olduğu anlıyorlar?
anlayamıyorlarsa zaten hiçkimse çıkıp hiçbirşey söyleyemez.

ha diyelimki yemeye çalıştıkları kişi suikastçi ve yabaniler (öyle yada böyle) anladılar. niye çıkıp şu kişi suikastçidir diyemesinlerki yabaniler?

ne riski anlamadım yani.
Kullanıcı avatarı
equando
Yıldız Tanrısı
Yıldız Tanrısı
Favori Manga: .
Favori Anime: .

@Mus

Bence sen oynama bir sonrakine katıl.
Kullanıcı avatarı
carnac
Favori Anime: SNK

muskalyn yazdı:
Kimse yenilemedi dendiği zaman sadece yabaniler vurdukları kişinin Suikastçi olduğunu biliyor.(Ayrıca Rahip'in koruduğu kişi veya Hırsız olma ihtimali de oluyor.)

Diyelim ki Suikastçiyi vurdular.Bunu ortaya çıkıp açık açık söyleyemiyorlar.Herkesin yaşadığını göz önüne alırsak %33 doğru kişiyi,%66 yetenekli bir köylüyü vurma ihtimalleri var.Köylüler bu riske girer mi ? Sanmıyorum.

yabaniler suikastçiyi vurduklarında, yabanilere sizin yemeye çalıştığınız kişi suikastçi o yüzden onu yiyemediniz gibi bir mesaj mı gidiyor? yok eğer gitmiyorsa yabaniler nasıl yiyemedikleri kişinin suikastçi olduğu anlıyorlar?

ha diyelimki yemeye çalıştıkları kişi suikastçi ve yabaniler (öyle yada böyle) anladılar. niye çıkıp şu kişi suikastçidir diyemesinlerki yabaniler?

ne riski anlamadım yani.

Yabaniler kendilerini belli ederlerse köylüler suikastçiye değil yabanilere saldırır. "Kimse yenilemedi" yazısı tüm oyunculara açık bir şekilde gece sonunda açıklanıyor. Yabaniler biliyor sadece saldırılan kişiyi. O kişi de hırsız, suikastçi ya da rahip karakterinin o gece koruduğu şanslı biri. 33% ihtimalle suikastçi, 66% ihtimalle de bir köylü vurmuş olduklarını biliyorlar sadece. Yabanilere özel olarak "yemek istediğiniz kişi hırsızdır" gibi bir şey gitmiyor yani.

@Medivh
Rol açıklama olayı dediğim gibi kasap gibi bir karakter açısından iyi olabilir. Fakat bunu güvenceye dayandırmak olmaz. Tabii ki birileri çıkıp rol yapacak ama bu güvence alarak yapılırsa oyunun cılkı çıkar...
Suikastçi hırsız vs yenilemediği zaman "kimse yenilemedi" yazısı çıksın. Aksi durum da köylüler için çok büyük zarar içeriyor. Bu durumdan zarar almadan çıkanlar sadece yabaniler oluyor. Bu da yabaniler için bir güç unsuru sonuçta.
Medivh
Favori Anime: Shingeki no Kyojin

muskalyn yazdı:

Yabanilerin yemeye çalıştığı kişi ölmediyse zaten ya suikastçidir ya hırsızdır ya da rahip tarafından korunmuştur. İsim verilmezse kimin yenilemediğini yabaniler bilir sadece. İsim verilirse köylüler de saldırının kime yapıldığını anlarlar.
muskalyn yazdı: ha diyelimki yemeye çalıştıkları kişi suikastçi ve yabaniler (öyle yada böyle) anladılar. niye çıkıp şu kişi suikastçidir diyemesinlerki yabaniler?

ne riski anlamadım yani.
Diyemezler çünkü kimse yenilemediğinde biri çıkıp şu adam suikastçidir derse yabani olduğu ortaya çıkar. Sadece yabaniler biliyor kime saldırdıklarını.

Suikastçi çok güçlü olmuş çünkü "Kimse yenilemedi." yazınca suikastçiyi bulmak çok zor. Yabaniler bilse de oyundaki çoğunluğu ikna edip linç ettirmek kolay değil.

Bu yüzden "Kimse yenilemedi." yazmak yerine isim verebilirim. "Medivh yenilemedi." gibi. O zaman oyundaki herkes bu adamın suikastçi olma ihtimali olduğunu bilir. Neyse şu an için isim verilmeyecek. Karar değiştirirsem oyun başlamadan belirtirim.

Diğer linç oyunlarına göre fazla katılım yok gibi. Bayram yüzünden mi yoksa herkes sıkıldı mı anlamadım.
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

muskalyn yazdı:

ne riski anlamadım yani.

Hacı önceki Rpg oyunlarını baştan sona okumanı tavsiye ediyorum.
Kullanıcı avatarı
carnac
Favori Anime: SNK

@Medivh

Şu kara büyücü yeteneğini iki günde bir kullansa olmaz mı?
İlk gün haricinde yiyecekleri kişiyi bir bilgi ışığında seçebiliyorlar. Bu yabanileri çok güçlü yapar. Hiç değilse bir gün analizleri sonucunda, bir gün kara büyücünün edindiği bilgiler ışığında bir kişiyi yerler ve dengeli bir hal alır.

Falcı ve Mecusi karakterleri açısından "Köylülerin de bu çeşit yetenekleri var" diyecek olursan belirteyim;
Falcı ya da Mecusi kendi başına hareket edemiyor. Yabaniler rolünü öğrendiği kişiyi direkt olarak öldürme lüksüne sahip Falcı ve Mecusi'nin aksine. Tıpkı yabani tarafının "bu gece Medivh yenilemedi" gibi bir açıklama yaparak kendini açığa vuramayacağı gibi.
Kullanıcı avatarı
Kifuba
Favori Manga: Naruto,Bleach,Death Note
Favori Anime: Bleach,Death Note,Avatar,Yu-Gi-Oh

Köylüler=14,yabaniler=5,tarafsız=1 böyle mi ? Ayrıca bu tarafsız ne yabani ne de köylü öyle mi ? Yani anladığım kadarıyla 2 tarafı da yok etmek istiyor ? Doğru mu anlamışım ?
Resim
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

Kifuba yazdı:Köylüler=14,yabaniler=5,tarafsız=1 böyle mi ? Ayrıca bu tarafsız ne yabani ne de köylü öyle mi ? Yani anladığım kadarıyla 2 tarafı da yok etmek istiyor ? Doğru mu anlamışım ?
Evet. Yabaniler kazanmak için köylüleri ve tarafsızı harcamaya çalışıyor.

Tarafsız köylü ve yabanilerden götürebildiğini götürmeye çalışıyor.

Köylüler ise yabani ve tarafsızı linç etmeye çalışıyor.

3 taraf var anlayacağın.
Kullanıcı avatarı
shikamaru2
Favori Manga: Naruto,One Piece,Bakuman
Favori Anime: Naruto Shippuden,Death Note,Ano Hana,Bakuman,One Piece

Tüm rp'lerde iyi tarafta oldum.İnşallah bunda yabani olurum :evil:
Benide ekle.
Resim
Kullanıcı avatarı
Dr.M
Kalemşor
Kalemşor
Favori Manga: One Piece, Veritas, Gamaran, Hollyland,Liar Game,Bakuman, One Punch Man, Berserk, Toriko, Tower of God, City of the Darkness, Noblesse,
Favori Anime: Naruto, Bleach,Death Note, Hellsing, Samurai X, Hunter X Hunter, FullMetal Alchemist Brotherhood

Bunu dediğin için ilk sen eleneceksin....
ÖLÜLERİN BEKÇİSİ 3. SEZONU OLAN KURDUN SAVAŞI BAŞLIYOR
GÜNCEL 10. BÖLÜM ÇIKTI [/i][/size] OKUMAK İSTEYENLER BURADAN[/size]

YENİ BAŞLAYANLAR! ÖYKÜNÜN İLK SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ ÖZGÜR BİR ADAM BAŞLIĞINA

İKİNCİ SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ KURDUN DOĞUMUNA BAKABİLİRSİNİZ.
Kilitli

“Role Play” sayfasına dön