Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece Rpg:Şeytanı Aramak! Bilgilendirme Başlığı

Kullanıcı avatarı
Dr.M
Kalemşor
Kalemşor
Favori Manga: One Piece, Veritas, Gamaran, Hollyland,Liar Game,Bakuman, One Punch Man, Berserk, Toriko, Tower of God, City of the Darkness, Noblesse,
Favori Anime: Naruto, Bleach,Death Note, Hellsing, Samurai X, Hunter X Hunter, FullMetal Alchemist Brotherhood

....BİLGİLENDİRME.....

Öncelikle; Yer,zaman,mekan kavramlarını iyice tanıttıktan sonra oyun mekaniklerine geçeceğim.

Yer: North Blue

Resim

Öncelikle hikaye North Blue,'da geçecek, Evren için de giriş oyunu bu yerden başlayacak arkadaşlar.Kelime anlamı Kuzey Denizi olan North Blue, One Piece Dünyası'nda bir okyanustur. North Blue, diğer üç denizle ve içindeki adalarla birlikte neredeyse bir okyanus oluşturmaktadır ve Red Line'a kıyısı vardır.

Seride bu zamana kadar North Blue hakkında fazla bir bilgi verilmemiştir. Hasır Şapka Korsanları'nın aşçısı Sanji'nin doğduğu yer ve efsanevi kâşif, Skypiea'yı ilk keşfeden bu denizin sakini Montblanc Norland'ın anavatanı olduğu bilinmektedir. Ayrıca, üç supernova Basil Hawkins, Tarflagar Law, X Drake'İn de buralı olduğu bilinmektedir. Ayrıca Ters Dağa kıyısı, vardır. Grandline'a geçiş bu kısımda oldukça zordur.

Bilinen Şehirleri

Lvneel

Resim

Montblanc Norland'ın şehri ve o krallığın başkenti, ve Evrende geçen Oda'nın çizdiği gerçek NorthBlue şehri olan bu şehir Pembe rengin hakim olduğu bu krallık ilk dünya hükümetine bağlılık bildiren krallıklardan biridir. Ayrıca bunun dışında başka şehirlerde hikayenin gidişatı içerisinde Dm tarafından belirlenecektir. Ve oyun bu şehirde başlayacaktır.

Zaman: Beyazsakal'ın ölümünden bir yıl sonra

Zaman içinde karakterlerin bildikleri;

* Law ve Buggy yeni Schibukai olmuştur.
*Akainu yeni, Filo Amirali olmuş, Aikoji kayıplara karışmıştır
* Bir çok yeni korsan Beyazsakal'ın çağrısı üzerine, ortaya çıkmıştır.
*Karakterler bu kadarını bilmekte, Luffy ve Tayfasını öldü sanmaktadır, ekstra seriye dahil bildiklerinizi unutun.

Karakterler;

Oyuncuların Seçeceği karakterleri burada verilmiştir, bu karakterler seçildikten sonra kişiler tarafından bir kura çekilecek içlerinden biri şeytan meyvesi gücüne kavuşacaktır. Oyun ilerledikçe, bu karakterler seviye atlayacaktır, her iki seviye de bir kendilerine özellik alacaklardır. Örneğin Kılıç Ustası Seviye 2 de Güçlü saldırı özelliğini seçerse, hasarına +1 eklenecektir. Level aldıkça bu özellik tablosunu size açıklayacağım. Şimdi karakterlere bir göz atın...

1)-İsim: ????

Nişancı/ Seviye 1

Uzak Mesafe Savaşçısıdır, iki pistol kullanır. Ama dezavantajı yakın menzilde gücünün oldukça düşmesidir.

-Uzak Mesafe Saldırılarına + 2 isabet verir
-Yakın Dövüş -5 isabet, -2 hasar verir
-Dayanıklılığa -1, Çevikliğe +1
-Uzak menzilli saldırılardan kaçma +1

Genel Yetenekler
Dinleme +1
Gözlem+1

2)- İsim ????

Keşiş/ Seviye 1

Yumruklarını bir silah gibi kullanan küçüklükten manastırda eğitilmiş bir keşiştir. Yakın saldırı uzmanıdır, uzak mesafelerde kendini savunamaz. Ama verdiği Hasar güçlüdür, ve ezme tiplidir.

-Uzak Mesafe Saldırılarına -8 isabet verir
Yakın dövüş: +1 isabet +2 hasar verir
Dayanıklılığa +0 Çevikliğe +0
Uzak Mesafe Saldırılarından kaçma -3

Genel Özellikler
Yalanı sezme: +1
Akrobasi: +1

3)- İsim????

Kılıç Ustası/ seviye 1

Kılıç eğitimi almış, olan kılıç ustası, Yakın Saldırı uzmanıdır, uzak saldırılardan az da olsa kaçabilir ama verdiğ hasar nispeten daha azdır.

Uzak Mesafe Saldırılarına -8
Yakın Dövüş: : +1 isabet +2 hasar verir.
Dayanıklıığa + 1 Çevikliğe -1
Uzak Mesafe Saldırılarından Kaçma -1

Genel Yetenekler
Ağırlık Taşıma +1
Fark etme+1

4)- İsim ????

Rotacı / Seviye 1

Dövüşte daha çok zekasını kullanan, gemi rotacısı olan bu karakter, genellikle orta menzilde savaşır, kullandığı Silah mızraktır. Yara almamak için oldukça hızlı ve dikkatlidir.

Uzak Mesafe Saldırlarına -2
Yakın Dövüş: +1 İsabet -1 hasar
Dayanıklılığa: -2 Çevikliğe : + 2
Uzak Mesafe Saldırılarından kaçma +2

Genel Yetenekler:

* Rotacı her Seviyede üç yetenek puanı verebilir
Araştırma: +1
Hırsızlık: +1
İkna: +1

Oyun Mekanikleri

- Oyunda, bazı özellikler için kesin konuşmayacağız. Örneğin hırsızlık yapmak, araştırma yapmak, Saklananları fark etmek, Dinleme, gözleme, gibi yetenekleri kesin yapmış gibi göstermeyeceğiz. Deniyorum diyeceğiz, ben sizin için bu konularda zar atacak zarınıza göre artı eksilerini verecek. Aynı şey oyun kurallarında belirttiğim gibi saldırılarda da geçerlidir.

-Oyunda, ağır darbe ve hafif darbe olarak iki türlü darbe vardır. Ağır Darbe Hasarı yüksek olup oyuncular seviye birde ancak iki ağır darbe kaldırabilir, Hafif darbe ise ancak ağır darbenin dörtte biri gücündedir yani sekiz hafif darbe de bilincinizi kaybedersiniz. Bilinç kaybında da bir ağır darbe alırsanız ölürsünüz. ayrıca bilinç kaybında düşmanın saldırılarına + gelecektir.

-Mekanikler sorularınıza göre şekillenecektir, bu oyun ilk oyun olduğundan konuyu fazla abartmadım, yeni şeyler eklenebilir ama....

RP Örneği

(Saldırı rpsi)

Oyuncu 1: Johnny, saklandığı yerden çıkarak tabancalarını korsanın iki kürek kemiğinin arasına doğrulttu "Şimdi geberdin piç!" dedi öfkeyle ve silahını ateşledi.

Dm: İri korsana attığın ilk atış korsanın omzunu sıyırıyor (Hafif saldırı) İkincisi ise korsanın iki kürek kemiği arasına giriyor, (Ağır saldırı) Korsan güç bela dönerek öfkeyle sana doğru bakıyor ve sana doğru koşuyor (Bir kere daha uzak menzilli atış yapabilme şansın var.)

Normal Pplerde de hikaye yazar gibi sadece o karakterin gözünden bildiklerinizi ve düşüncelerinizi aktaracaksınız. Bunun için Linç oyununda ihtiyar M.'in rplerine bakabilirsiniz.

Başvurular

-Oyun ilk başta dört kişiliktir zaman içerisinde yeni oyuncu veya oyuncular alınabilir, mevcut oyucular ölebilir.Oyuna herkes, başvurabilir ancak Bu ilk oyun olduğu için oldukça fazla online olan kişiler ve tecrübeliler tercihimizdir. Başvurular içerisinde önce aktifliğine göre daha sonra Mod>Bölüm Mod>Uçan Spagetti>Grafiker>Çeviri Grubu>Üye sıralamasına göre ondan sonra ise mesaj sıralamasına göre alıncaktır. Oyuncu alımı ve şeytan meyvesi belirlenmesi sonucunda şeytan meyvesi gücü hakkında da bilgi verilecektir, ayrıca her oyuncu gibi şeytan meyvesininde seviyesi olacaktır.

İyi Oyunlar
ÖLÜLERİN BEKÇİSİ 3. SEZONU OLAN KURDUN SAVAŞI BAŞLIYOR
GÜNCEL 10. BÖLÜM ÇIKTI [/i][/size] OKUMAK İSTEYENLER BURADAN[/size]

YENİ BAŞLAYANLAR! ÖYKÜNÜN İLK SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ ÖZGÜR BİR ADAM BAŞLIĞINA

İKİNCİ SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ KURDUN DOĞUMUNA BAKABİLİRSİNİZ.
Hokage_Minato
Sarı Şimşek
Sarı Şimşek
Favori Manga: Naruto, Hunter x Hunter, One Piece, Shingeki no Kyojin, Sun Ken Rock
Favori Anime: Dragon Ball Z, Naruto, Shingeki no Kyojin, Hunter x Hunter
İletişim:

Süper olmuş usta ellerine sağlık. Beni yazabilirsin :)
Shirohige
Favori Manga: Tower of God, Bleach,
King of Hell
Favori Anime: Full Metal Alchemist Brotherhood,
Angel beats, Bleach,

Dr M tarafından ayrıntıyla hazırlanmış güzel bir oyuna benziyor.İleriki safhalarda katılmayı umuyorum.Şimdiden katılacak dört kişiye başarılar dilerim.Seviyeli bir oyun olacak anlaşılan.
Resim
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Shingeki no Kyojin

Oyun bir an önce başlar umarım. Ben de başvuruyorum. :)
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

Bu resim bana işkence eden bütün öğrencilerime gelsin;
► Spoiler Göster
TribalCain
Favori Manga: Onepunch-man
Favori Anime: Onepunch-man

Bayaa bir Çevrimiçi olmaya çalışıyorum.Katılmakta isterim.İstersen yazabilirsin.
Resim
Kullanıcı avatarı
Jimmy McNulty
Favori Manga: The Berserker
Favori Anime: Beelzebub

Adım kullanılmış sıralamadan dolayı zorda olsa bende başvurayım yinede :lol:
second gear yazdı: Dof,Bellamy,Trebol üçlüsüne Zoro ve Law beraber dalsaydı bu adamların hepsi şuan ölüydü.Zoro,Luffy gibi Bellamy'ye acımazdı keserdi.Trebol'u sayma,Dof'a tek kombo Zoro keser olayı bitirirdi.
Orda bir üstad vardı uzaklarda :evil:
Though you're a fool, I still love you,my son... Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Kızıl Baron
Favori Manga: Naruto,,The Breaker Nw,Veritas,Liar Game,Tower of God
Favori Anime: Gangsta,Beelzebub,Gintama,Bleach,One Piece,Tokyo Ghoul

Başvurmak iyidir :lol:
Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
UchihaFarlow
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: One Piece, Code Geass

Ben de başvuruyorum, katılmak isterim
Resim

İnsanlar tek başlarına ne kadar yalnız olduklarını fark ettikleri zaman iyi kalpli olmaya başlarlar
Kullanıcı avatarı
İkarus
Favori Anime: Van pis forevır

Benide yaz. Yazmazsan lanetlenir bu oyun.
Kullanıcı avatarı
UchihaFarlow
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: One Piece, Code Geass

Mr. M eğer yardım gerekiyorsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım mesela RP örnekleri vs.
Resim

İnsanlar tek başlarına ne kadar yalnız olduklarını fark ettikleri zaman iyi kalpli olmaya başlarlar
Kilitli

“One Piece” sayfasına dön