Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Bleach FRP - Hueco Mundo (Katılım)

Kullanıcı avatarı
Simita
Favori Manga: Full Metal Alchemist
Favori Anime: -

Öncelikle merhabalar, "Bleach RP" oyununu sunmaktan gurur duyarım. Oyunda kişi sayısı "5 kişi" ile sınırlıdır, bunun için öncelik sistemi mevcuttur.

Oyunumuz Hueco Mundo temalıdır ve siz normal bir hollow olarak başlayacaksınız. Sırasıyla Gillian, Adjuchas ve Vasto Lorde olabilirsiniz. Ayrıca Arrancar faktörünü de hatırlatmak isterim.

Oyun tamamen rp ve zar üzerine kurulmuştur.

Oyunda oyun yöneticisi bazı mesajlarında döngüyü bitirip başlatacaktır, bu mesajlarla karakterinize yön vereceksiniz.

Oyunda hızla gelişmeye çalışacaksınız, ama bu süreç içerisinde ölmemelisiniz. Gelişme level sistemi ile gerçekleştirilir ve her levelde "özellik puanı" kazanırsınız ve buna göre karakterinizin özel yetenekleri gelişir. Her karakterden alacağınız maksimum deneyim puanı vardır.

Oyun Rukia'nın dünyaya gelmeden önceki süreçte geçmektedir ve oyundaki 100. döngüde Hueco Mundo'ya Aizen gelecektir. Eğer bu süreçten önce belli bir seviyeye gelemezseniz Aizen tarafından öldürüleceksiniz. Eğer seviyeniz yeterliyse, seviyenize göre belli bir numara kazanacaksınız yani Espada olabilirsiniz. Ve tabi fraccion olma ihtimaliniz de var.

Oyunu 3. tekil kişinin gözünden yazacaksınız.

Oyun içi bilgiler

Özellikler
1. Güç
2. Çeviklik
3. Dayanıklılık
4. Bilgelik
5. Zeka
6. Yenilenme

Her özelliğin maximum alabileceği değer 50dir.

Önemli bilgiler ve özelliklerin ne işe yaradığı;

Savaşlarda çeviklik puanı fazla olan ilk hamleyi yapar.

Güç vereceğiniz hasarı belirler.

Çeviklik saldırılardan kaçış ihtimalinizi belirler.

Dayanıklılık aldığınız hasarı azaltır

Bilgelik alacağınız deneyim puanı miktarını artırır, ayrıca uzak mesafali saldırıların (cero gibi) hasarını belirler.

Zeka yakın dövüş hariç yapılan her saldırının kapasitesini belirler ayrıca hesaplamalara bonus sağlar.

Yenilenme maximum canınızı ve savaş dışında dolan can miktarınızı belirler.

--------------------------

Savaşlarda 10luk zar sistemi kullanılacaktır. Karakterinizin özelliği otomatik olarak en yakın sayıya yuvarlanacaktır. ( Örnek olarak hesaplanan saldırıdan kaçma ihtimali 8 puan ise, bu 10a yuvarlanacaktır, 12 ise 10'a yuvarlanacaktır.)

Basitçe Hesaplamalar;
Saldırı hasarı: 5 + Güç Puanı/2 + Zeka Puanı/4
Hasardan kaçma: 5 + Çeviklik Puanı/3 + Zeka Puanı/6
Hasar azaltma: Dayanıklılık Puanı/3 + Zeka Puanı/5
Deneyim puanı bonusu: Bilgelik Puanı + Zeka Puanı/3
Uzak mesafeli saldırı: 5 + Bilgelik/3 + Zeka Puanı/5
Uzak mesafeli saldırı sınırı: Zeka Puanı/7
Can: 20 + Yenilenme Puanı
Savaş dışı yenilenme: Döngü başına yenilenme puanı

Savaş dışı olaylarda ise, oyun yöneticisinin belirlediği olasılıklar ile seçim yapacaksınız.

Özellik dağılımı seçtiğiniz hollow tipine göre sınırlandırılacaktır. Yatkın olduğunuz özelliklerde 2 adet 8lik zar ile diğer yetenekler ise 2 adet 4lük zar ile belirlenecektir.

Level Sistemi;

Level 1: 30 deneyim puanı
Level 10: 250 deneyim puanı
Level 20: 600 deneyim puanı
Level 30: 1250 deneyim puanı
Level 40: 3000 deneyim puanı
Level 50: 10000 deneyim puanı

Level 1-9 arası: Önceki level + 15
Level 10-19 arası: Önceki level + 25
Level 20-29 arası: Önceki level + 50
Level 30-39 arası: Önceki level + 150
Level 40-49 arası: Önceki level + 500

Her level atladığınızda kullanabileceğiniz 1 özellik puanı kazanırsınız. Ayrıca her 5 levelde tüm özellikleriniz 1 artar.

Kazanılan yetenekler;

Level 10: Gillian formuna dönüşürsünüz
Level 13: Cero yeteneği kazanırsınız
Level 17: Topluluklara katılabilirsiniz
Level 20: Adjuchas formuna dönüşürsünüz
Level 30: Garganta yeteneği kazanırsınız
Level 50: Vasto Lorde olursunuz

Ayrıca 20. levelden itibaren arrancar olma şansınız vardır. Her 5 levelde bir bu ihtimal ortaya çıkar. (Level 20=%20 Level 35=%35 gibi) Arrancar olmayı reddedebilirsiniz, arancar olduktan sonra kazanacağınız yetenekleri kazanamazsınız. Yani level 50den önce arrancar olursanız, vasto lorde olamazsınız, level 30dan önce arrancar olursanız, garganta yeteneği kazanamazsınız.

Tabiki özellikleriniz bununla sınırlı değil, hemen hemen her levelde özellikleriniz gelişecektir.

Özellik puanlarından bağımsız olarak (level, kazanma, ve başarı oranınız gibi faktörlere bağlı olarak) reiatsunuz, kendonuz ve sonidonuz gelişecektir.

Hollow tipleri;

Saf güç; Temsil ettiği hayvan: Ayı. Güç ve Dayanıklılık ön planda, zeka ve bilgeliği geri plandadır. Reiatsusu ve kendosu yüksek.
Zeka; Temsil ettiği hayvan: Maymun. Zeka ve Bilgelik ön planda, güç ve yenilenmesi geri plandadır. Reiatsusu aşırı yüksek.
Çeviklik; Temsil ettiği hayvan: Çita. Çeviklik ve Güç ön planda, dayanıklılık ve yenilenmesi geri plandadır. Sonidosu maksimum seviyede, kendosu düşük.
Yönetim; Temsil ettiği hayvan: Örümcek. Zeka ve Yenilenme ön planda, çeviklik ve dayanıklılık geri plandadır. Kendosu aşırı yüksek.
Teknik; Temsil ettiği hayvan: Yok. Yenilenme ve Çeviklik ön planda, bilgelik ve dayanıklılık geri plandadır. Reiatsusu ve sonidosu yüksek.

Oyun linç oyunu #3 bitince başlayacaktır. Tekrardan söyleyeyim kişi sayısı sınırlı olduğundan öncelikli kişiler olacaktır.
► Spoiler Göster
http://simita.deviantart.com/
Medivh
Favori Anime: Shingeki no Kyojin

Bu 5 kişi dışında sonradan eklenecek karakterler olacak mı?
Tüm düşmanlar npc mi olacak yoksa pvp var mı?

Arrancara dönüşmek karakteri nasıl etkileyecek? Özel yetenekler falan?
Kullanıcı avatarı
Simita

Düşük bir ihtimal.

PvP olayı ileri döngülerde gerçekleşebilir. Tabi oynayanlara bağlı.

Shinigamiye benzer özellik kazanacaklar. Yani salınım olayları olacak.
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Kızıl Baron
Favori Manga: Naruto,,The Breaker Nw,Veritas,Liar Game,Tower of God
Favori Anime: Gangsta,Beelzebub,Gintama,Bleach,One Piece,Tokyo Ghoul

Linç oyunundan sonra katılabilirm tabi bana sıra gelirse :lol:
Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
UchihaFarlow
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: One Piece, Code Geass

Bana sıra geleceğini sanmıyorum ama gelirse katılmak isterim
Resim

İnsanlar tek başlarına ne kadar yalnız olduklarını fark ettikleri zaman iyi kalpli olmaya başlarlar
Celebhol

Yaz beni de. Karakter için arka plan yazma işini nasıl yapacağız? Ne gibi sınırları olacak?
Kullanıcı avatarı
Simita

Celebhol yazdı:Yaz beni de. Karakter için arka plan yazma işini nasıl yapacağız? Ne gibi sınırları olacak?
Tam olarak neyden bahsettiğini anlamadım, hikayeden bahsediyorsan; önceki hayatınız(insan kısmı) ile ilgili kısım tamamen size kalmış. Diğer kısımda (hollow oluşunuz) geçmişinizi belirli sınırlar içerisinde yazacaksınız, ki bu oyununuzun zorluğunu belirleyecek.

Örnek olarak "teknik" tarzı hollowu ulquiorrayı baz alarak hazırladım. Ulquiorra'nın geçmişinde ise bildiğiniz gibi, tamamen dipsiz karanlıkta doğdum, gözler ve dişlerden başka hiçbir şey görmüyordum tarzı ifadeler yer alıyor. Bu böyle bir karakterin oyuna zorlukla başlayacağı, ama diğerlerine nazaran daha kolay seviye atlayacağını belirler.
► Spoiler Göster
Celebhol

Hollowluktaki geçmişimiz için mesela ne gibi sınırlar var? Ve bu geçmişi direkt oyunun başında mı belirteceğiz yoksa oyun içinde anı şeklinde mi olacak? Yoksa bize mi kalmış :) Hani gidip de 150 hollowa saldırdım, vurdum vurdum saymadım şeklinde bir geçmişten söz etmiyorum. Sallıyorum;
Hollow olduğunda hayatta kalmak için diğerlerini yer ama küçük bir hollowla karşılaşır ve onu korur, arkadaş olur falan. Daha sonra bu hollow da öldürülünce Hueco Mundo'nun düzenine isyan eder ve bunu değiştirmeye and içer.
Kullanıcı avatarı
Simita

Şöyleki oyun direk hollow olduğunuz anda başlıyor, siz doğduğunuz ortamı, felsefenizi ve tarzınızı belirleyeceksiniz.
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
teddybear01
Favori Manga: Vagabond, Slam Dunk, Watashi-tachi no Shiawase na Jikan, Lovely Complex,TWGOK, Shigatsu wa Kimi no Uso
Favori Anime: Samurai X, Cowboy Bebop, Steins; Gate, Code Geass, FMA:B, Zankyou no Terror, NGE, NHK ni Youkoso, Tatami Galaxy
İletişim:

Linç oyununundan sonra olucağı için sıra gelirse katılabilirim.
I think it's time we blow this scene. Get everybody and stuff together.
OK.
Resim
3 2 1
Let's jam!
► Spoiler Göster
Kilitli

“Bleach” sayfasına dön