Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Naruto 692 Tartışma / 693 Öngörü

Naruto Manga serisi'nin tartışma alanı

Nasıldı?

Mükemmel
72
69%
İyi
14
13%
Orta
6
6%
Kötü
5
5%
Berbat
7
7%

Toplam oy: 104
King
Favori Manga: One Piece Bleach
Favori Anime: One Piece Bleach

Naruto en başta Sasuke'yi öldürmeyi planlamıyo o ölücekse bende onunla giderim diyo. Sakura malı öldürecem diyip Sasukeye girerse ve Sakura malı ölürse işler değişir
Kara Büyücü Zeref
[thumbnail]http://25.media.tumblr.com/tumblr_mac4y ... o1_500.gif[/thumbnail]
Kullanıcı avatarı
IFB001
Favori Manga: Naruto-Bleach
Favori Anime: Naruto-Bleach

Unknown yazdı:
lololo070707 yazdı:
İtachi__Uchiha yazdı:Abi allah aşkına nereye nasıl güç farkı yok.

Her şeyi geçtim Kaguya'ya zarar veren 9 bijuu'nun çakrasıyla oluşturulmuş Rasen Shruiken'lere karşı kendini nasıl savunucak sasuke ??
Naruto yüzlerce bunshin yapıp 10 larca Odaama Rasengan ile saldırabiliyor.
Nasıl nerde güç farkı yok :) Beden gücü taijutsusuna felan girmiyorum.
Her şey ortada anlayıp anlamamak size kalmış bu konu burada kapansın demiştim.
Not:Kardeşim oodama rasen shuriken olsa nolcak?Enton ile yellenip geri narutoya dönmiyicek mi?Bu açık açık söylendi.
2.si ninjutsu 2sinede işlemez Sasuke emer Naruto siler.
Rasenshuriken Naruto tarafından kontrol ediliyor, yani Enton ile Sasuke ona nişan alırsa sadece Sasuke'ye gitmekte olan Rasenshuriken'in etki alanı geniş olur. 3. Raikage vs Naruto savaşına bakarsan adam tekniği fırlattıktan sonra istediği şekilde kontrol edebiliyor. Ateş elementine karşı rüzgar elementi zayıf denildi. Naruto -saf- rüzgar tekniği kullanamıyor. Örneğin Temari vs Sasuke olsa, Temarinin saldırısı Sasuke'nin saldırıyı destekler ve büyütüp geri döndürür. Ama Naruto çakra sıkıştırıp bunun etrafına rüzgar ekliyor. Farklı bir şey bu.

Naruto ile Sasuke'nin "Rikudou'dan aldığı" güçler eşit. Sasuke Yin yarısını, Naruto ise Yang yarısını aldı.
Ama bu Naruto'nun Sasuke ile eşit olduğu anlamına gelmez. Naruto'nun kendi Uzumaki çakrası var, 8 adet Bijuu'nun Kekkei Genkai'si ve çakrası var, Yarım Kyuubi'nin neredeyse Hashirama'ya denk olan çakrası var ve Naruto'nun kendinden olan ve Rikudou'dan aldığı Sennin Modu var.

Naruto & Sasuke vs Kaguya savaşına bakarsanız Sasuke'nin işe yaradığı tek yer Genjutsu'dan Naruto'yu korumaktı. Ne zaman PS ile Kaguya'ya saldırsa Kaguya PS'yi parçalayıp Sasuke'nin eline geri verdi. Naruto ise Kaguya'ya neredeyse denk güçte savaştı. Şimdi tek tek 15 bölümdeki bütün sahneleri yazmayayım buraya. Son bölümde Sasuke'nin oluşturduğu Chibaku Tensei meteorlarının büyüklüğü ile Madara'nın Meteorlarının büyüklüğünü kıyasla bi. Naruto tek hamlede Sasuke'nin Perfect Susanoo'sunun boyutunda 6 adet BijuuDama-Shuriken oluşturup tek hamlede Madara'nın meteorlarını yok ediyor ve bunu yaparken de aynı anda 4 kage bunshin oluşturup Madara ile savaşıyor. Sasuke ise tek başına yukarda birer birer meteor kesme derdinde.

Madara ve Obito Juubi Jinchurikisi oldukları halde yani Rikudou'nun ve Kaguya'nın güçlerine ulaştıkları halde "Tek Rinnegan" ile Six Paths teknikleri kullanamıyordu. Madara bile ikinci gözü aldıktan sonra Six Paths tekniği kullanabilmeye başladı. Savaş boyunca Sasuke'nin en çok işine yarayacak Six Paths teknikleri neredeydi? Elbette yoktu! Kishimoto Naruto ile Sasuke'nin güç farkını anladığı için Sasuke'ye Six Paths tekniklerini verdi.

Adamın bir Shunshin benzeri anlık yer değiştirme tekniği vardı, bununla bile bir kez Kaguya'ya dokunamadı. Naruto ise base hızı ile Kaguya'nın kolunu koparmıştı.

Bakın Sasuke'yi savunmayın demiyorum kimseye. Savunabilirsiniz, sorun değil.
"Mangada gösterilenlerden yola çıkarak" konuşacak olursam Naruto Sasuke'yi ters yatırır, düz çevirir, üzerinden 10-15 kez geçer. Son 10-15 bölümde güç farkı aynen böyle gösterildi. Fakat bu Naruto'nun Sasuke'yi yeneceği anlamına gelmiyor. Kishimoto Naruto'nun güçlerinin vanasını kısıp, Sasuke'nin güçlerinin vanasını sonuna kadar açacak. Bu hep böyle oldu, her zaman da böyle olacak. Yalnız şu bir gerçek ki, Naruto Sasuke'den fersah ferrsah ötede bir güçle gösterildi. Sasuke'yle savaşında da Madara'ya saldırdığı gibi Kaguya'ya saldırdığı gibi ölümcül saldırılar yapmayacak. Sasuke'ye sahip olduğu bütün Kekkei Genkai'leri kullanarak saldırmayacak. Adam Sasuke'yi kurtarmaya çalışıyor, öldürmeye değil. Öldürmeye çalışsaydı ilk Sasuke vs Naruto savaşında bunu yapardı.

Sasuke Naruto'nun karnına bütün gücüyle vururken, Naruto o an, Sasuke'nin "bu alınlıkta tek çizik atamayacaksın" sözüne istifaden alnındaki alın koruyucusuna nişan aldı. Yani taa ilk savaştan beri Naruto her zaman Sasuke'nin önündeydi. Bunca zamandır Kishimoto'nun mangasını okuyup bunun farkına varmadıysanız bir şey diyemem.

Buraya kadar herkesin Naruto'yu savunmasının sebebi de bu savaşlarda gösterilen güç farkıydı. Eğer isterseniz size tek tek manga kanıtlarını da sunabilirim ama gerek yok. Kishimoto Naruto'nun güçlerinin vanasını kısıp, Sasuke'nin güçlerinin vanasını açıp onları "eşit" gösterecek. Sonuç olarak herkes "onlar eşit yeaaa" diyecek. Bu yüzden gerek yok.

Ya, işte öyle...

Valla kirli kardeş klavyene sağlık ellerin dert görmesin bu kadar yazıyada dahada başka birşey denmez...
konaha
Favori Manga: naruto, bleach.
Favori Anime: naruto shippuden, samurai x

Sasuke iki teknik kullanıp rinneganlı gözü kapatmak zorunda kalıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bi çakra sıkıntısı var Sasukede rinnegan için. Naruto mod zengini maşallah. Birinde çakra bitse diğerine geçiyor. (Kyuubi bitse sage mod açıyor vesaire). So6p verdiği çakra gitmiş bile olsa Narutodan, KCM+Sage mod Sasukeyi yenmesi için yeterli. Narutonun yaşama isteği Sasukenin öldürme isteğinden daha üstün bi duygu olarak gösterildi şimdiye kadar mangada. ve Naruto hiç bi zaman geri çekilmedi savaşlarda.

Her Narutonun içinde bi Sasuke, Her Sasukenin içinde bir Naruto vardır. Naruto, Sasukedeki iyilik duygusuna ulaşıcaktır. TnJ ile bitecek bi savaş olucak bu bence. ama ondan önce '' Hayır! yanılıyorsun'' gibi bi cümle kullanıp birbirlerine chidori ve rasenganla dalacaklar.Sonra ikiside bitkin bi şekilde kalacak. Naruto Sasukenin üzerine eğilip ''bu sefer ben kazandım hiç biyere bırakmıyorum seni kardeşim'' tarzı bir şey diyecek diye düşünüyorum.

dip not: Unknown Naruto Fanı filan değildir aksine mallıklarını hiç sevmez. bunca zaman forumdaki tüm yorumları okudum, herkes düşüncesini az çok belli eder. Yeterki adam akıllı okumasını bilsin herkes.
Kullanıcı avatarı
Z.K
Favori Manga: One Piece, Berserk, Slam Dunk, Shingeki no kyojin, Bleach
Favori Anime: Rurouni Kenshin, Slam Dunk, One Piece

Bu manganın sağlığı açısından Sakura ölmeli. Şimdi Sasuke vs Naruto'da ikisinden biri ölüp, Chiyo-ninenin Gaara'yı kaldırdığı gibi Sakurada birini kaldırırsa güzel olur yada ikisde ölür Sakura ikisini diriltir ve ölür. Sakura bu animede gelebileceği en güzel yerlere kadar geldi artık ölmesi benim açımdan çok daha iyi olur hem bazı kişilerin Narutoda ki aşk konuları için daha iyi olur hemde belki Sasukenin kararını değiştiren bir hamle olur. Gel gelelim filminde Sakuranın büyümüş hali gösterilmiş olsada şöyle bir şey olabilir, Sakura önce Naruto yada Sasukeyi kaldırır sonra Narutodaki hayvani iyileştirme olayı ile Narutoda gider Sakurayı kaldırır sonra herkes mutlu mesut yaşar.
Resim
Kullanıcı avatarı
aya511
Favori Manga: Naruto / Kaichou Wa Meid-sama
Favori Anime: Naruto - Kaichou Wa Meid-sama

Ben gerçekten sizi anlamıyorum ... Yok sasuke zorlanmadan yener Yok naruto tek atar çocuk musunuz ?? Bir filmde , animede , mangada , oyunda daha örnekleri arttıra bilirim . Bu saydıklarımın hepsinde Final Bossları ile olan dövüşler her zaman hafızalarda kalıcak kadar güzel olurlar. Ben çok güzel bir dövüş bekliyorum . Bu arada ben sasuke fanıyım ve sasukeye hakettiği yerin verilmesini istiyorum ... Sasuke çocukluğundan beri çalışan bir dahi ( Dahi-Çalışkan terimlerini animeden biliyorsunuzdur ) Ama hiç birzaman hakkettiği yere gelemedi . Ben narutoyu öldürsün demiyorum ama en azından ( Madara vs Hashirama ) gibi soluk kesici olmasını diliyorum ... Bu konuyu konuşmak istemezdim ama Narutoda inanılmaz bir yıkıcı güç var . Sasukenin susanoo sunun buna dayanabileceğini pek düşünmüyorum . Rinneganı kullanarak bu gücü emmesinide pek düşünmüyorum ( Çünkü emilemeyecek kadar büyük olduğundan yanayım ) Tek çözüm yolu

1 - Ya kuyrukluları kullanıcak
2- Yada yeni güçler ( Limbo gibi )

Bunların bile narutonun yenilmesine yeteceğini düşünmüyorum ... Ama izleyip görücez
Usui Felsefe yaparsa " Aşk , Tutku ... Neden böyle güç duygulara kapılırız ki ? ... Mantık bunları asla kabul edemez ve neyin mantığa uygun olduğunu bilerek kontrolü kaybedersin ... Yüreğinin derinliklerinde bu tamamen acı vericidir "
argon45
Favori Anime: -

Mangaka Kishimoto olunca o "hafızalarda kalacak kadar güzel" final olayı lafta kalıyor sadece, pek birşey beklemiyorum zaten; Kishi'nin de böyle yapacağını sanmıyorum. Milleti heyecanlandırmak adına havadan değişik-daha önce duyulmamış teknikler üretir uzasın biraz diye en fazla. Sasuke'nin hak ettiği yer tam olarak neresi oluyor o da ayrı bir mevzu tabi.
Resim
Kilitli

“Naruto Manga” sayfasına dön