Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Naruto 693 Tartışma / 694 Öngörü

Naruto Manga serisi'nin tartışma alanı

Nasıldı?

Harika
21
28%
İyi
19
26%
Orta
18
24%
Kötü
5
7%
Berbat
11
15%

Toplam oy: 74
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

► Spoiler Göster
Bu yüzden Kotoamatsukami yapılacaktı. Ayrıca Köy yok olurken, olsun bırakın yok etsin ben Hokage olayım'da önemli değil dedi be adam nesi köyü düşünmek. Niye kendini feda etmiyor Sasuke feda etmek denmez ona arkadaşının rızası yok ama öldürecek kendi yaşayacak. Madara'da aynı bok Hashiramaya saldırıp Köyü yok etmeye çalışmasa, savaş çıkmayacaktı.

Savaş Madara yüzünden çıktı, Sonsuz Tsukuyomi istedi diye savaş çıktı, istemese belki'de daha barışçıl bir ortam olacaktı, tüm köyler sevdiklerini savunurken, o herkese saldırıyordu Obito'da öyle yaptı. Düşünsene Mugen Tsukuyomi'yi istemese Köye saldırmaya kalkmasa nereden çıkacaktı savaş. Allah aşkına savunma şunları ya savaşı onlar çıkarttı işte.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Senju_Hashirama
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto
Naruto Shippuuden

Portgas D Ace yazdı: Bu yüzden Kotoamatsukami yapılacaktı. Ayrıca Köy yok olurken, olsun bırakın yok etsin ben Hokage olayım'da önemli değil dedi be adam nesi köyü düşünmek. Niye kendini feda etmiyor Sasuke feda etmek denmez ona arkadaşının rızası yok ama öldürecek kendi yaşayacak. Madara'da aynı bok Hashiramaya saldırıp Köyü yok etmeye çalışmasa, savaş çıkmayacaktı.

Savaş Madara yüzünden çıktı, Sonsuz Tsukuyomi istedi diye savaş çıktı, istemese belki'de daha barışçıl bir ortam olacaktı, tüm köyler sevdiklerini savunurken, o herkese saldırıyordu Obito'da öyle yaptı. Düşünsene Mugen Tsukuyomi'yi istemese Köye saldırmaya kalkmasa nereden çıkacaktı savaş. Allah aşkına savunma şunları ya savaşı onlar çıkarttı işte.
Beni dinlemiyorsun ki ben diyorum ankara sen diyorsun ana kara :cheer:
Onları savunduğum yok fikirleri en azından barışçıl bir amaca hizmet ediyor.
Madara herkezi yok etmek istemedi mugen tsukuyomiyi yapayım herkez genjutsu içinde sonsuza dek mutlu yaşasın istedi.
Ben bunu savunmuyorum sonuçta kimse emek sarf etmiyor ne üzüntü var ne çaba.
Obito hayatta en çok sevdiği kişiyi kaybetti onu geri kazanmak için madarayı dinledi.
Sasuke narutoyu canından çok seviyor demiyor musun canından sevdiğin kişiyi öldürüyorsan ve bunu bir amaç uğruna yapıyorsan onu feda ediyorsun demektir.
Savaş sebebi çok anlat anlat bitmez Madara Hashiramayla dost olarak devam etse ne olacaktı?
Diğer köyler kendi çıkarları için akatsukiyi bile kullanmışlardır.
Konohadan birini kaçırmaya çalışmak gibi mesela kushinayı junchiriki olduğu için kaçırmak istemişlerdi fakat minato reyiz izin vermedi :cheer:
Hyuugaların birinden byakugan çalınmasıda bu örneklerden biri.
Daha önce 4 büyük şinobi savaşı oldu hepsi Madara ve Hashirama yüzünden mi çıktı tabikide hayır.
Ülkeler çıkarları için savaş çıkarıyorlar.
Birlik olmalarının nedenide çıkar meselesi birlik olmasalar hepsi yok olacaklardı.
Başlarda hiçbiri birlik olmak istemedi hatta Gaara konuşmya yaptı anca ikna oldular.
Neyse Obitonunda Madaranında Sasukeninde Donzoununda kendine yönelik amaçları vardı bunlar bazılarını olumsuz etkilesede olumlu etkileride olmuştur.
Mesela Sonsuz tsukuyomide Hinata Naruto-kununa kavuştu :D
Gerçektete böyle olur umarım :D
Belki Tsukuyomi bozulunca bozan kişilere sövebilir :D
Kim bozdu tsukuyomiyi getirin bana tamda gerdeğe giriyorduk :D :D
O değilde narutonun tsukuyomiye girdiğinde neler hayal edeceğini düşünemiyorum :D
Hokage olupta sakurayı odaya mı atar veya tüm köyün kızlarını elden mi geçirir o narutonun fantezilerine bağlı :D
Son olarak noktayı koyayım Madara Hashiramaya ve köye sebebsiz girişmedi tsukuyomiyle hepsini rüyasında canlandıracaktı sonsuz barış olacaktı obitoda bu mantıkla yola çıkmış kakashi ölsede rüyada canlanacak mantığıyla...

Not: Desteklemiyorum ama hepsinin bir sebebi vardı yok yere bunları yapmadılar...
Resim
cwc_cenk
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto

Akatsukinin kurulma amacı kuyrukluları toplamak yani işin ucu gene madaraya ,madaradan da tavşan seytanın oğlu oldugunu ıleri suren siyah zetsuya(kı bunun kanıtı olarak hiç bişiy söylenmedi gösterilmedi bence zetsu sasuke ve narutoyu 'bizide' yemledi bizde afiyetle yedik) dayanıyor bütün bok bu heriften kaynaklanıyor.
Köyde çıkıcak isyanında gene uchia lardan kaynaklanması ve zetsunun değiştirdiği taşım uchia sığınağında olmasıda çok anlamlı bi tesadüf.
Kullanıcı avatarı
Senju_Hashirama
Naruto Shippuuden

cwc_cenk yazdı:Akatsukinin kurulma amacı kuyrukluları toplamak yani işin ucu gene madaraya ,madaradan da tavşan seytanın oğlu oldugunu ıleri suren siyah zetsuya(kı bunun kanıtı olarak hiç bişiy söylenmedi gösterilmedi bence zetsu sasuke ve narutoyu 'bizide' yemledi bizde afiyetle yedik) dayanıyor bütün bok bu heriften kaynaklanıyor.
Köyde çıkıcak isyanında gene uchia lardan kaynaklanması ve zetsunun değiştirdiği taşım uchia sığınağında olmasıda çok anlamlı bi tesadüf.
Bu yazdıklarına cevap üstüne cevap veririm.
Öncelikle siyah zetsudan başlayalım.
Siyah zetsu kaguyanın oğlu değil mühürlenmeden önce oluşan kaguyanın bir nevi bilinci gibi bişey.
Kaguyanın iki oğlu var Hamura ve Nam-ı değer rikudou.
Zetsunu değiştirdiği taşı tapınağa koyan Rikudouydu zaten.
Yani bi suç varsa uchihanın değil rikudounundur.
Tabi rikudou zetsunun var olup olmadığını ve taşı değiştirip uchihaları yoldan çıkaracağını nerden bilsin.
Tüm suç kaguyanın elmayı yemesinden kaynaklanıyor...

Soru:Telefonum android sayfaları pcdeki gibi görebiliyorum en azından mobil version olmayanları.
Forumda mobil version var ve eskiden olduğu gibi full versiona çevrilmiyor veya ben bilmiyorum.
Bilen biri varsa bi aydınlatsında gözüm açılsın. Mobil versionda resim v.s gözükmüyor veya video... Hadi hayrına biri cevap versin.
Birde mobil version hatası buldum.Ayarların yanında arama var ona tıklayıp gelişmiş arama v.s diyince http error veriyor.Hata 2 ana sayfa doğru düzgün görüntülenmiyor.
Resim
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Her hafta birisi çıkıyor arkadaş, geçen hafta lololo şimdi'de senju_hashirama. Arkadaşım, barışçıl bir amaca savaşla ulaşılacaksa ne anlamı kalıyor barışçıl amacın, savaş çıkmasın diye savaş çıkartmak nedir ya. Gerçeğe yormamak lazım ama, ben 2 kardeşimi'de canımdan fazla severim ne olursa olsun öldürmem, ben bunu Anime'ye yorarak söylüyorum kendimi canımdan sevdiklerimi öldürürken düşünemiyorum. Gerçeğe göre'de, Türkiye'de diyip alanı küçülteyim, barış geleceğini bilsem 1 sn düşünmem öldürürüm kendimi ama canımdan çok sevdiğim kardeşlerimi asla.

Elbette önceki savaşlar Madara kaynaklı değil, fakat Ninja Dünyasını ve Tüm insanları yıkımın eşiğine getiren, insan ırkını bitirecek olan savaşı başlatan Madara, diğer savaşlardan belirli bir kesim etkilenirken bu savaştan tüm dünya etkilendi. Süresini bilmediğim bir zaman sonra tüm insanlar gerçek dünya'dan göç etmiş olacak dolayısıyla insan ırkı son bulacak gelecek nesil diye bir şey olmayacak, Uchihalar bunu bencillikten yaptı. Obito'nun Rini kaybetmesi çok acı, fakat diğer insanların düşüncesini umursamadan sırf kendi dünyasına tekrar katmak için bunu yapması bencillik, Madara'da aynı şekilde. Sasuke'nin sistemi bile daha insaflı en azından insan diye bir şey olacak.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
cwc_cenk
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto

Portgas D Ace yazdı:Her hafta birisi çıkıyor arkadaş, geçen hafta lololo şimdi'de senju_hashirama. Arkadaşım, barışçıl bir amaca savaşla ulaşılacaksa ne anlamı kalıyor barışçıl amacın, savaş çıkmasın diye savaş çıkartmak nedir ya. Gerçeğe yormamak lazım ama, ben 2 kardeşimi'de canımdan fazla severim ne olursa olsun öldürmem, ben bunu Anime'ye yorarak söylüyorum kendimi canımdan sevdiklerimi öldürürken düşünemiyorum. Gerçeğe göre'de, Türkiye'de diyip alanı küçülteyim, barış geleceğini bilsem 1 sn düşünmem öldürürüm kendimi ama canımdan çok sevdiğim kardeşlerimi asla.

Elbette önceki savaşlar Madara kaynaklı değil, fakat Ninja Dünyasını ve Tüm insanları yıkımın eşiğine getiren, insan ırkını bitirecek olan savaşı başlatan Madara, diğer savaşlardan belirli bir kesim etkilenirken bu savaştan tüm dünya etkilendi. Süresini bilmediğim bir zaman sonra tüm insanlar gerçek dünya'dan göç etmiş olacak dolayısıyla insan ırkı son bulacak gelecek nesil diye bir şey olmayacak, Uchihalar bunu bencillikten yaptı. Obito'nun Rini kaybetmesi çok acı, fakat diğer insanların düşüncesini umursamadan sırf kendi dünyasına tekrar katmak için bunu yapması bencillik, Madara'da aynı şekilde. Sasuke'nin sistemi bile daha insaflı en azından insan diye bir şey olacak.
Heledur bakalım sasuke efendi ne yumurtlicak... Şimdiden hokageleri oldürücem diyo...
Kuyruklularıda öldürmekten bahsediyo 'hatırladığım kadarıyla kuyrukluları öldürsen bile chakradan oluştukları için tekrar dunyanın herangi bi yerine geri geliyolardı' ve dolayısıyla bizim narutoyuda öldürmekten bahsediyo.Eminim siyasete karışanlarıda öldürür. Şinobileride öldürür.Gene aynı halt heralde chakrayı kendinde toplicak ...
Kullanıcı avatarı
Senju_Hashirama
Naruto Shippuuden

Portgas D Ace yazdı:Her hafta birisi çıkıyor arkadaş, geçen hafta lololo şimdi'de senju_hashirama. Arkadaşım, barışçıl bir amaca savaşla ulaşılacaksa ne anlamı kalıyor barışçıl amacın, savaş çıkmasın diye savaş çıkartmak nedir ya. Gerçeğe yormamak lazım ama, ben 2 kardeşimi'de canımdan fazla severim ne olursa olsun öldürmem, ben bunu Anime'ye yorarak söylüyorum kendimi canımdan sevdiklerimi öldürürken düşünemiyorum. Gerçeğe göre'de, Türkiye'de diyip alanı küçülteyim, barış geleceğini bilsem 1 sn düşünmem öldürürüm kendimi ama canımdan çok sevdiğim kardeşlerimi asla.

Siyah Zetsu bu madarayı sonsuz barış olacak diye kandırıyor bizim saf madara bunu kendi iradesi zannediyor yalan demez zannediyor kanıyor.
Yani herkezin beyaz zetsuya dönüşeceğini bilmiyor sadece sonsuz rüya görecek zannediyor.
Diğer savaşların bir daha olmaması için kendine böyle bir yol biçmiş herif ama yaşlanmış öldükden sonra görevini yapacak oğluda yok yarı ölü obitoyu almış yanına ardındanda rini öldürtmüş yanına katılsın diye obitoda madaraya bağlamış bu dünyada barış yok v.s :D
Obitonun düşündüğü ölen insanlarda rüya alemine gireceğiydi bence :D
Ondan böyle kakashi makashi köy v.s dinlemeden girişti herkeze :D
Neyse ben bunları savunmuyorum dedim zaten ama kendince haklı sebebleri var adamların.
Düşüncelerine bakarsan anlarsın barış istiyorlar fakat sonsuz barış onun içinde böyle bir yöntem belirlemişler.

@cwc_cenk
Onlarda ayın yörüngesindeki aylar olurlar :P
Kuyrukluları mühürler herhalde ilk narutoyu öldürmecek sonra kuyrukluları mühürlüyecek.
Umarım manganın sonunda kishiyide öldürür :D

@Unknown Rinnegan? Mühürlemek? Sasuke?
Hadi narutodan bahsetsen anlarım rinneganın kitabını yazmış.
Sasuke ne alaka hadi rinneganı bi şekilde çözdü kopyaladı yapıştırdı.
Üstüne birde mühürlemekten bahsediyon Rinneganla bişeyi mühürlemek için bijuu çakrası gerekiyordu.
Bijuuları mühürlemek için onların çakrasını mı kullanacak :D
Resim
Kullanıcı avatarı
HakaiSou
Favori Anime: Rurouni Kenshin

Tobi Obito'dur dediğim için çocuk gibi azarlanıp posta yediğimden beri 1 kere girdim buraya.O da Manga sitesi kapandığı zamandı.İçimi dökmüş rahatlamıştım.Tabi silindi o mesajım.Obito konusunda herhangi bir özür mesajı yayınlandı mı bilmiyorum.Açıkcası ilgilenmiyorum da.Ama buradaki kibirli admin arkadaşlarımızın öyle bir incelik göstermiş olabileceğine inanmıyorum.Umarım yanılıyorumdur.Adam gibi Naruto tartışması yapılan tek portalın burası olması çok can sıkıcı.

Bu kadar aradan sonra beni buraya getiren 693. bölüm oldu.Konudaki 15 sayfayı birden okudum.Haklı ve haksız bulduğum fikirler oldu.Aslında kafamda çok şey vardı yazılacak.Ama 1-2 saat içerisinde yeni bölüm yayınlanacak.Ve yazdıklarımın bir değeri kalmayacak.Bir daha ne zaman buralara yolum düşer bilmiyorum.Kırgınlığım dolayısıyla kolay kolay gelceğimi de sanmıyorum.Hepiniz kendinize iyi bakın diyor ve gidiyorum.
Resim Tek parça geldim diye darbe almadım sanma ![/b] Resim
Kullanıcı avatarı
Ashura
Favori Manga: Naruto, Akame ga Kill, One Piece, Bleach, Toriko, Fairy Tail
Favori Anime: Death Note, Bleach

Herkez değil herkes öğrenin şunu artık yaşınız kaç?
Resim
overlord73
Favori Manga: Naruto (Son bölümleri hariç) ve Noblesse

En son ki Chibaku Tensei de kuyruklu çakrası kullandı. Kuyrukluları çakra çekirdeği gibi kullandı. Yani cidden Naruto'ya ihtiyacı yok İnf. Tsuyokomiyi bozmak için.

Önceki mesajımda da belirtmiştim:

Kakashi'nin Final Susanoo'su Kaguya'ya zarar verdiyse, Sasuke'nin Final Susanoo'su da zarar vermiş olmalı. Sanki hasar veremiyormuş gibi göstermiş olmalı Sasuke.

Eğer öyleyse, Kishi acele yüzünden içine ettiği mangayı, bir nebze de olsa toparlar...
Kilitli

“Naruto Manga” sayfasına dön