Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Naruto 694 Tartışma / 695 Öngörü

Naruto Manga serisi'nin tartışma alanı

Bölümü nasıl buldunuz?

Suggeeee!
23
38%
İi
11
18%
Nõmaru
11
18%
Warui
3
5%
Unko
13
21%

Toplam oy: 61
Kullanıcı avatarı
M.B.
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto Shippuden, Helsing and Helsing Ultimate Ova, The Last Exile, Bleach, Death Note, Shingeki No Kyojin/Attack On Titan, Legend of Korra

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Seri bol sohbeti ile ne olacağını bize gösteren geçiş bölümlü bir episode'du. Sasuke yerine göre haklı konuşan ancak son zamanlarda iyice dengesizleşen bir karakter yerini aldı. Bu aslında yaşadığı tramvatik olaylar sonucunda yolunu kaybetmiş birisinin yaptığı hareketler. Bence taa serinin başında da böyle olduğu yada olacağı belliydi. Kendi aklınca sistemi yıkıp uchiha'ya özgü kin nefret dolu bol karanlık olan bir sistem istiyor. Zaten genlerinde var bunların. Sebebi sevdiği kişileri kaybedeceği yer bir kötülük tarafı olacağından bari bu yolun yolcusu olsun gibisinden. Naruto ise sevgi pıtırcığı ama o da sistemi korurmu kendine göre yenilikler mi getirir bilmiyoru(z)m. Çünkü Jiariya senseyin istediği o meşhur cevabı bulmşu mu belli değil. Yanlız son sayılardan anladığım bu çocuk bayağı değişmiş. Sasuke'ye bağırmıyor, heyecanlı bakışları yok, dark ve kendi yolunu çoktan çizmiş birisi gibi. Yani artık o mızmız salak saske diyen adam değil. Bu yüzden geçen sefer alın bandını çizdi de bu sefer kestanesini çizecek heralde :evil: . Çünkü öyle bir duruşu var. İlerleyen bölümlerde göreceğiz. Şimdi nefes tüketmenin gereği yok ama sonuçlarda apaçık ortada. Yanlız Naruto büyük bir karar alacağı açık ama çok zorlanacak o da bayağı belli.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]

İt's not fair, but I don't care
Kullanıcı avatarı
M.B.
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto Shippuden, Helsing and Helsing Ultimate Ova, The Last Exile, Bleach, Death Note, Shingeki No Kyojin/Attack On Titan, Legend of Korra

Çok teşekkür ederim arkadaşım. Bu arada aslında aynı şeyi düşünmüş gibiyiz ben de Naruto'dan yana söylemiştim. Adam ilk serideki dövüşte amacı varı alın bandını çizmek. Ne oldu başardı. Şimdi biri çıkıp yok efenim yenildi saske çüktü demesin, daha öncede tartşılıdı flow'a gerek yok. Uzun lafın kısası Naruto bu sefer saskenin başka bir yerini çizebilir ama dediğim gibi zorlanacak. Çünkü sasuke ile kıyaslarsak ona göre daha kararlı gözüküyor.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]

İt's not fair, but I don't care
Akai sora
Favori Manga: Vagabond-One piece
Favori Anime: -

Madara heykeli g*tüne girsin sasuke :dry:
:lol:
Kullanıcı avatarı
devapain
Favori Manga: Toriko naruto
Favori Anime: Death note

İtachi kadar etki eden var mı şu mangaya be ?adam iki ayrı fikri (ikisi de kendisine ait ) kapıştırıyor. Tabi itachi'nin ilk başta ki yanlış tutumunu daha sağlam temellere dayanarak sasuke temsil ediyor ve çok daha güçlü bu power-uplarla buda düşündürmeye değer oluyor her nekadar kishi klasik iyi son yazılımını bozmayacak olsa da kishi'nin aksini düşünüp heycanlanan vardır
Kullanıcı avatarı
KyoukaSuigetsu
Favori Manga: Bleach/Gantz/AkameGaKill
Favori Anime: Bleach/CodeGeass/DeatNote/TokyoGhoul

Lelouch'un yaptığını yapmaya çalışıyor saske.Fazlası veya azı değil.Dolu doluydu sayfalar okumaktan keyif aldım açıkcası.
Resim
Kullanıcı avatarı
Instructions
Favori Manga: Naruto | Vagabond
Favori Anime: Naruto Shippuuden | Shingeki no Kyojin | Death Note | Bleach | Aoi Bungaku

Bana da hafiften Kira havası veriyor ama tam olarak öyle değil. Sasuke maske takmıyor. Düşüncesini saklamadan olduğu gibi etrafa yansıtıyor. Devrim hamlesi hikayeye derinlik ve heyecan kattı. Yalnız bir intikamcı olarak başladığı yoluna yalnız bir villain olarak devam etme fikrinde. Yozlaşmış Shinobi Dünyasına adaleti sağlamaya çalışacak. Naruto'da kendi denge ve sevgi fikrini sonuna kadar aşılamaya çalışacak. Sonraki bölümlerden yani mangakadan beklentim Naruto'nun da var gücü ile çarpışması.
Kullanıcı avatarı
Maganda
Favori Manga: Naruto, Rurouni Kenshin
Favori Anime: Naruto, Rurouni Kenshin

"Sakura, genjutsudan çıkıp Madara'nın boş boş yatan rinneganlarını alıp rinne tensei ile İtachi'nin katlettiği Uchiha'ları,promosyon olarakta Minato ve Kushina'yı getirip kendini feda etmek suretiyle gelecek bölüm savaşı ve döngüyü bitirebilir. Böylece hem kahraman olur hemde Naruto'nun olmayıp toprağın olur. Naruto da kendini dağlara vurur Jiraiya gibi diyar diyar dolaşıp cilt cilt kitaplar yazar . Hokageliğe gelince Tsunade hepsini gömer zaten bizimkilere sıra gelmez. " diyebilmeyi çok isterdim .
neo-kimimaro
Favori Manga: naruto, shingeki no kyojin, bleach, rurouni kenshin, lone wolf and cub, berserk, one piece.
Favori Anime: rurouni kenshin, naruto, naruto shippuuden, shingeki no kyojin, bleach, berserk, death note, one piece, basilisk, gintama, wolf's rain.

Kakashi Rikudou'ya ne yapmalıyım falan demiş,
Rikudou da her ne kadar sadece inan (işlerin düzeleceğine inan) dese de,
Sensei'ye buradan ekmek çıkabilir.
Ama bu iki god mode takılan hayvanaata ne yapabilir bilemem.

Her ne kadar öldürmek istemese de, bence artık Naruto da kapışmak istiyor,hastane çatısındaki gibi.
Bazı şeylerin kesinliğe kavuşması için bu dövüşün olması lazımdı.
Yoksa Hashirama ve MAdara'nın Konoha'yı kurduğu zamanki gibi bi durum ortaya çıkacak.
Hokagelik yarışı vs, hepsi bu dövüşün sonucu ile bi kesinlik kazanır artık.

Konu Dışı
Arkadaşlar, uzun mesaj yazacak olanlar özellikle,
Biraz açık yazsanız nasıl olur, paragraflara ayırın mesela.
Okurken kör oluyoruz.. :whistle:
(bkz: okuyamadık kardeş durmumuz yoktu)
Resim
Kullanıcı avatarı
zabuzamomochi
Favori Manga: Berserk
Favori Anime: Bleach Naruto One Piece Shingeki No Kyojin Hagane No Renkinjutsushi Mushishi

Sasuke başından geçen bunca kötü olaya rağmen bence çok kötü bir noktada değil.

Örnek verecek olursak ;
Pain : Ailesi ve arkadaşı gözleri önünde öldürüldü.Pain Jiraiya gibi bir ustanın öğrencisi olmasına rağmen kafayı yedi.
Obito :En çok sevdiği aşkının ölümü sonucu o da shinobi ailemine çok çektirdi.
Orochimaru : Ailesi öldürüldükten sonra yasak jutsularla kafayı bozdu ve delirdi.
Genel olarak sıyırmayan yok.

Sasuke kokuşmuş düzeni yıkmakta sonuna kadar haklı fakat bunu tek başına yapmamalı.Naruto ile savaşmak yerine ortak noktada bir çözüm bulmalıydı.Sonuçta her ikisinin de hokage olmak için henüz çok tecrübesiz ve genç olduğuna inanıyorum.Kakashi muhtemelen bana göre yeni hokage olacaktır ve bu Naruto Sasuke savaşınıda sonlandıracak olan kilit kişi konumundadır.Minato dan Obito ile ilgili bir ton azar işitmesi bence aklını başına getirmiştir.
nara_fkd
Favori Manga: Naruto - Zippy Ziggy - Liar Game - Slam Dunk - Berserk - Gintama
Favori Anime: Naruto Shippuden - Death Note - Ano Hana - Gintama - Slam Dunk

Full konuşma olmasına rağmen son zamanlarda en beğendiğim sayı oldu bu. Çok iyiydi,okurken zevk aldım ayrıca sasuke'nin amacını falan iyi çözmüş olduk, geride bi sıkıntı kalmadı. Eğer savaşa direk başlasalardı, bu konuşmaları savaşın ortasında yapmak zorunda kalacaklardı ki bi' hayal edin ne kadar kötü olacağını. O yüzden şu son 2 bölüm çoook önemliydi.

693 sayılık sasuke nefretim artık iyice azaldı ve hatta bitme aşamasında. Herkes kendisine gıcık olduğundan ve sevmediğinden dolayı küfürleri sallıyor ama bu bölüm söylediklerinin %99'unda haklı ve mantıklı. Yaptığı planda ufak boşluklar var gibi görünebilir belki ama seride şu ana kadar gördüğüm,okuduğum en iyi plan kendisinde. Hokagelik kavramı özellikle çok hoşuma gitti. Code Geass izleyenler bilir, lelouch reyizin planına çok benziyor bu olay.

Yorumlara gezdirdim ve çok saçma şeylere denk geldim. Neymiş 'İtachi'ye benzemiycem deyip İtachi'nin yaptığının aynısını yapıyor'muş(!). Yahu koskoca bölümde anlatmak istediği şey buydu zaten.
İtachi'nin amacı neydi? Nefreti tek bir kişide-yani kendisinde- toplayıp, köyünü koruyarak barışı sağlamak. Kısaca barış için kendisini feda etmek.
İtachi ne yaptı? Gitti nefreti sadece kendisinde toplayıp barışı sağlamak için klanı katletti. Sonra kardeşine kıyamadı; onu, korumak için klanını yok ettiği köyünden daha değerli görüp geride bıraktı. İş bittikten sonra planladığı gibi köyden kaçarak tüm nefreti tek başına üstüne çekti.
Sonuç? Tüm fedakarlıklara rağmen başarısızlık. Hesaba katamadığı küçük kardeşi geldi tüm planının içine sıçtı. O kuvvetli bağı çok önceden kesemedi.

Sasuke'nin amacı ne? Nefreti tek bir kişide-yani kendisinde- toplayıp, eskilerin düştüğü hataya düşmeden dünya barışını sağlamak. Kısaca barış için kendisini feda etmek.
Sasuke ne yapmayı planlıyor? Abisinin hayatından ibret alarak, mutlak yalnızlığı sağlamak. Geride bağı olan kimseyi bırakmayarak nefret odağı olabilmeli ve bu yüzden o bağlar yüzünden planın içine edilmemesi için bağları sonsuza dek kopartmak. Peki bu 'bağ' nedir? Bu bağ sasuke için naruto'dan başkası değil, kendi planının başarıya ulaşması için naruto'yu yok etmeli, böylelikle abisi gibi başarısız olmamalı. Tabi ondan sonrada nefret odağı olabilmek için geçmişi tamamiyle silerek(bijuu'lar ve kageleri yok etmek) yeni dünyayı tek başına kurmak.

..............

Kısaca şunu diyebilirim. Naruto daha iyi bir cevap bulana kadar sasuke'yi destekliyorum, eskiden ne kadar nefret etsemde.. Naruto'nun ne yapacağını herkes tahmin edebilir zaten, ''mugen tnj''.
Kilitli

“Naruto Manga” sayfasına dön