Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Naruto 694 Tartışma / 695 Öngörü

Naruto Manga serisi'nin tartışma alanı

Bölümü nasıl buldunuz?

Suggeeee!
23
38%
İi
11
18%
Nõmaru
11
18%
Warui
3
5%
Unko
13
21%

Toplam oy: 61
İtachi__Uchiha
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto

Barış için kendisini feda edicek kişi Hokage olucam demez.
Kendisini feda edicek kişi insanları korku ve güçle yöneticem demez.
Kendisini feda edicek kişi en yakın arkadaşımı öldürücem demez

Bazı arkadaşlar Diktatörlüğün ne olduğunu öğrenmeli. Yada ülkemizde sandığımızdan çok diktatörlük sevdasında insan var ben anlayamadım :S

Ayriyetten Sasuke'nin yolu bal gibide İtachi'nin yoludur. İtachi Sasuke'yi öldüremeyerek kendi düşüncesini tam gerçekleştirememiştir. Sasuke ise Naruto'yu öldürerek İtachi'nin yapamadığını yapmaya çalışıyor şuan.

Arkadaşında yazdığı gibi İtachi kendi klanını öldürerek bütün nefreti üzerinde toplayacaktı ve köyün güvenliğini sağlayacaktı,savaş çıkmasını önleyecekti. Ama karar verdiği bu yolda Sasuke'yi öldüremedi.

Sasuke ise 5 kageyi ve bijuuları katledip,bütün nefret ve karanlık ben olucam,bu karanlıkla 5 köyünde güvenliğini sağlayıp yöneticem diyor.Ve önünde hem maddi hemde manevi olarak engel olan tek kişi Naruto'yu öldürmeyi planlıyor.

Arada çok fark yok.
Kullanıcı avatarı
Klonn16
Favori Manga: Naruto,Bleach
Favori Anime: Naruto,Death Note,Code Geass,Shingeki No Kyojin,Bleach

Sasuke bu bölümde Lelouch Lamperouge'u hatırlattı. Herkes tarafından farklı yorumlanıyor benim kendi görüşüme gelirsek kesinlikle fanlık içermeksizin Sasuke'nin dediklerini mantıklı buluyorum. Hokage olabilmek için insanlar tarafından kabul görülmen gerekiyor lafının palavra olduğunu ''Benim gözümde gerçek hokage Itachi'dir'' diyerek dile getiriyor. bu cümle kadar mantıklı bir laf var mı seride? lütfen söyleyin.

Lelouch Lamperouge ne kadar zeki bir karakter Code Geass izleyen bilir. Düşünceleri Lelouch ile bu denli örtüşen bir karakterin aptal olduğunu gerçekten düşünüyormusunuz. Ben bazı kişilerin aksine Sasuke'nin olan biteni çokta yanlış yorumlamadığını düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Enesmirac
Favori Anime: Death Note

Hep saf salak diye Sakurayı diyoduk bi zamanlar. Sasukenin ondanda saf ve salak olabileceğini kim bilirdi ?
► Spoiler Göster
winans
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Tek bir sayı manganın akışını bu kadar değiştirirmi? değiştirdi, hem de ne biçim değiştirdi.

Bu son sayı ile artık saskenin naruto hakkındaki gerçek ve net düşüncelerini öğrenmiş olduk. Şuan saskenin tek bağı aynı zamanda tek rakibi naruto olduğu net anlaşıldı. İtachinin de narutonun yanında yer alıp onunla aynı safta savaşması da saskeyi çok etkiledi.

Birincisi naruto kurama modunda düşmanlığı seziyor, anlaşılan saskenin içinde düşmanlık olmadığı için gayet cool ve rahat şekilde moda bile girmeden döğüşmeye gitti, döğüşerek anlaşıyorlar. Yoksa saskenin içinde narutoya karşı düşmanlık olsa naruto bijulara yapılan ilk müdahlede buna dalar ta son vadisinin oraya kadar gitmezdi.

Saske bence, hokage olma narutoyu öldürme bijuları ve beş kageyi öldürme niyetinde vs değil, amacı bunları diyerek narutoyu gaza getirip onunla tüm gücüyle sonuna kadar döğüşmek ve narutoyu geçip geçmediğini görmek istiyor. Biliyorki insanlar kendisini kabul etmeyecek ve kendisi nefretini yenemediğini de biliyor, insanların kalbini kazanamadığınıda biliyor.

Saske devrim konusunda ise ciddi, ama zaten narutonun kehanetteki çocuk olduğunu öğrenmiştir. Burdaki sır nokta ise, büyük kurbağa gama sennin 'gözünü gücünden alan genç bi adamla döğüşeceksin ve' dediği sırada naruto gama senninin sözünü kesti lafına devam etmesine müsade etmedi ve 'evet biliyorum' dedi. Saske narutonun devrim konusunda düşünceleri olduğunu biliyor ve ulaştığı güçlede bu devrimi çok rahat yapabileceğini biliyor, öyleki savaş başında naruto bir kılıç ustası ile döğüşürken kılıç ustası narutyoa 'sen nefretini yenmiş olabilirsin ama ben yenemem intikam alacam' demişti, o adam bile narutonun nefretini yendiğini duyduysa saske hayli hayli duymuştur.

Bence bunlar sadece kim daha güçlü kim kimi geçmiş bunu görmek için savaşacaklar, tahminim ya berabere kalacaklar yada naruto bilerek yenilecek veya bilerek çok küçük bir adım farkla yenecek. Ama istesin naruto saskeyi parçalar atar sahip olduğu bu güçle.

Kişi, tıpkı itachide obitoda yaptığı gibi saskeyide okuyucunun gözünde temizlemeyi ve okuyucunun saskeye karşı edindiği nefreti sevgiye çevirmeye çalışıyor.

Daha dün neleri tartışıp düiünürken şimdi neleri tartışıp düşünüyoruz, sağlam kroşe çaktı kişi :)
En son winans tarafından 03 Eki 2014 18:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Senju_Hashirama
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto
Naruto Shippuuden

2 Gün önce 1 hafta bekledik sonuç bu mu kishi dediğimi hatırlıyorum.
Türkçeyi okuduktan sonra fikrimi değiştirdim.
Güzel bölümmüş doğrusu.
Sasuke baya mantıklı konuşmuş hokagenin bağı olursa sorun olur bu doğru.
Mesela adam bağı için başkalarını gözden çıkarabilir.
Örnek; Itachi narutoya, sasuke mi köy mü diye sorduğunda her ikisini birlikte korurum demişti.(Tam yazmadım ama anladınız işte :D)
Örnek2: Itachinin tüm köyü katledip sasukeye acıması.
Sasuke böyle bir durumda hiçbir bağı kalmadığı şartlarda köy için hep en olumlusunu seçecektir.
Mesela Kageleri öldürecem kuyrukluları gebertecem diyor buna naruto izin verir mi? (Hayır)
Önünde bir engel var oda naruto artık.
Narutoyu öldüremeyeceğini biliyoruz.
Bakalım naruto bunu nasıl ikna edecek.
Resim
İtachi__Uchiha
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto

winans yazdı:
► Spoiler Göster
Dostum fikrine,zikrine,eline sağlık. Çok güzel bir teori olmuş. Hatta benim aklımdaki 1-2 soru işaretinide kaldırdın.Nacizane bir kaç düşüncemle teorini desteklemeye çalışayım.

1-(http://www.mangapanda.com/naruto/694/7) Sasuke burada yanlış anlamadıysam hokage dediğin kişi hem aydınlığı hemde karanlığı bütün köylere yayan kişidir demiş. Daha sonra ise ben bütün karanlığı üstlenicem diyor. İlk okuduğumda dedimki ulan bu salak sasuke kendisiyle çelişmedimi şimdi. Ama senin yazından sonra sasuke'nin farklı amacı olabileceğini düşünmeye başladım.

2-Rikodou'nun sasuke'ye güç vermesi. Bu rikodou y...mı sasukenin bunu yapacağını bile bile ona güç verdi diyordum.Ama dediğin gibi naruto kurama modundayken anlayabiliyor insanlardaki düşmanlığı. O zaman Rikodou karşısındakinin yalan söyleyip söylemediğini ve asıl niyetini anlaması kadar kolay bir iş yok. Sasuke naruto'yu öldürcem demesine rağmen Rikodou ona güç veriyorsa sasuke'nin asıl amacının narutoyu öldürmek olmadığını naruto'da görmek istediği şeyin başka bir şey olduğunu anlamış olmasıdır. Bu yüzden kakashi'ye bu sefer nefretin sevgiye dönmesini bekliyorum dedi. O yüzden sasuke'nin cevabına rağmen Naruto'ya inandı ve asıl gücü ona verdi.

Hepsini toparlayacak olursak. Sasuke İtachi'nin ona yaptığını şuan Naruto'ya yapıyor. Ölüm tehditiyle asıl gücünü ve amacını görmek istiyor. Eğer ona ölümüne saldırırsa Naruto'da hashirama veya ondan önceki reenkarneler gibi çaresi kalmayınca öldürme yoluna gidicekmi diye düşünüyor. Bundan ötürü son güçlerine kadar savaşıcaklardır. Ve eğer bu teori devam ederse Sasuke'nin asıl devrim dediği şey serinin başından beri işlenen YİN-YANG olayı olacaktır. Naruto ve Sasuke'nin bir araya gelmesi ile Yin-Yang oluşacak ve 5 ulusu yönetebilecek bir güç çıkıcak ortaya. Aynı sasuke'ninde dediği gibi Hokage dediğin kişi Aydınlığı'da Karanlığı'da bütün uluslara yayacak kişi olucak. Geçmişte bunun tek kişi ile yapılamadığı görüldü. Bundan dolayı geçmişi yok edicem diyor. Geçmişin tek kişilik sistemi yerine 2 kişinin bütün uluslara ve bijuulara (Sasuke'ninde dediği gibi bijuular Naruto'ya Rikodou gözüyle bakıyorlar ) barış ve güveni sağlayacağını düşünüyor.

Ne kadar gerçekleşir bilemem ama senin yazın aklımdaki bir kaç fikri değiştirdi. Tekrardan teşekkür ederim. :)
En son Anonymous tarafından 03 Eki 2014 19:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Uzun yazıları ya alıntı yapmayın, ya da spoiler tagı içinde alıntı yapın.
Kullanıcı avatarı
Scatter
Favori Manga: Gintama, One Piece, Bleach
Favori Anime: Bleach, Samurai Champloo, Gintama, One Piece

► Spoiler Göster
I can tell that you've never been true to me
I can smell that you're acting so fearfully
I can hear what you're hoping I want to hear
I can feel the alarm bells are ringing in me
I can touch but I know you don't feel a thing
I can pray but I know you commit a sin
I can sense now it's all become clear to see
You're no good, and you mean no good, treacherously
Kullanıcı avatarı
Buckbeard
Favori Manga: Bleach / Dragon Ball Z
Favori Anime: Bleach

LeLouch un AMK

Sasuke şimdi tek yapacağı verecek rinneganı yardıracak narutoyu :)
"The sealed King of the Quincy. Over 900 years, he shall recover his heartbeat. Over 90 years, he shall recover his intellect. Over nine years, he shall recover his power. And over nine days, he shall recover the world. Let us go forth. Uryū. Haschwalth. These nine days will be the end of this world."[/font]
Kullanıcı avatarı
dusakabin
Favori Manga: bleach,naruto
Favori Anime: bleach,naruto

LeLouch diyorsunuz başka bir şeyler diyorsunuz arkadaşlar biriniz 3-5 cümle özet geçse ya şu LeLouch olayını. Naruto forumunda başka mangalardan falan örnekler vermeniz anlaşılabilir ancak yorumlarınızı okuyan her üyenin(misal ben) ne kast ettiğinizi anladığını düşünmeyin. Biraz bilgi de verin konuyla ilgili çünkü LeLouch kimse artık araştırcam diye bambaşka bir mangayı baştan sona okumak istemiyorum.

özet:özet geçin :)

La bu LeLouch napmış la size ?
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
KyoukaSuigetsu
Favori Manga: Bleach/Gantz/AkameGaKill
Favori Anime: Bleach/CodeGeass/DeatNote/TokyoGhoul

► Spoiler Göster
Çok daha büyük bi fedakarlıktı.

Üstteki yazım Lelouch açıklamasıdır.Anlayamayan-bilmeyenler için.
Resim
Kilitli

“Naruto Manga” sayfasına dön