Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Naruto Gaiden: The Seventh Hokage

Naruto Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran
Favori Anime: ...

redstak yazdı:
memoww yazdı:Bana bunu yaptırmayacaktınız :lol:

Başlıyorum. Öhöm....

Sarada kimin çocuğu sorusu akla geliyor. En önemli sıkıntı gözlük takması. Ama yazılan databook üzerine sarada sasuke ve sakuranın çocuğu. Bu kız küçükken sarılık geçirmiş ve küvezde verilen solar mor ışık da gözlerini bozmuş diyemeyiz. Peki bu kızın gözleri niye bozuk.

Sebebi söylüyorum... Çakra aktarımı :lol:

Bildiğimiz üzere çakra bebeğin fiziksel özelliklerine etki ediyo. Bkz: naruto... Kurama çakrası yüzüne etki etmiş belli ki. Yoksa o yüzünde ki çizgiler Kushina ve ya minato dan gelme ihtimali yok.

Peki kabuto naaptı... Bakın naaptı.
► Spoiler Göster
Madaranın sasukeye verdiği ölümcül hasar sonucu kabuto izanami den kurtulduktan sonra çakrasını vererek sasukeyi kurtarmıştı. Orochimarunun dediğine göre sadece kendi ve sage çakrası yok birçok kişinin aldığı dna lar sonucu hibritiydi kabuto. Uzun lafın kısası saradanın oluşmasında sadece sasuke sakuranın payı değil hatta ve hatta sadece kabuto da değil bunca orochimarunun topladığı kekkei genkai dna sının payı var. Gözlükleri de belli ki kabutodan almıs :lol:

Öte yandan her hafta her gün her saat karinin çakrasından emen bir sasuke var karşımızda karinde gayet tabi etki etmiş olabilir :lol:

Sasuke şuan hibrit çakra durumunda o yüzden bu sonucu ben çok normal görüyorum.

Hayatımda ürettiğim en trol ve düşününce insanda mide bırakmayacak teoriydi, teşekkürler kishimoto.... :/

Naruto ve narutonun çocukları da buna örnek olabilir. Kyubi bıyığı. Fakat şöyle de bir şey var. Naruto savaş sırasında herkese chakrasından verdi etti. Onlarda neden buna benzer özellik yok.
► Spoiler Göster

Naruto çakra aktarma ekspertiydi. Çakra aktarırken kendi çakrasını diğerlerinin tipine dönüştürüp öyle aktarıyordu.

Ve gidip ben sana çakra aktardım aha benim dna ma sahipsin demek saçma olur. Savaşlarda çok fazla duruma göre çakra aktarımı oluyordur. Mesela kyuubi daha önceden kakashiye vermişti anlık bir anda kakashiyi fırlatırken. Ama kakashi onu hemen harcadı. Kamui kullanarak. Bu gibi durumlar çok oluyordur. Çakra verirlir ama harcanır. Bu gibi durumlar direk etkide olmaz. Medikal ninjalar da çakra ile tedavinin ekspertidir. Sakuranın eğitimini hatırlarsınız. Balık ile eğitim vardı. Dozaj, çakranın tipi ve bunun gibi şeyler çok önemli aktarırken hastanın hayatında. Onlar da tıpkı kan grubu gibi çakranın tipini dönüştürmeden ve kişiye göre davranmadan uygulamıyorlardır hiçbir türlü tedaviyi.

Eğer örnekle bu durmu açıklayacak olursak...
Bir erkeğe 1 kereliğine düşük dozda östrojen versen onun erkekleğinden hiçbirşey değişmez ama çok yüksek dozajda verirsen etkisi olur. Bkz.. kabuto, adamın kalbi delindi direk bir bakıma organlarını eski haline getirdi. Ya da östrojeni az dozaj ama düzenli verirsen ki bu en etkilisidir bu uzun vadede adamı madam eder. Bkz; kurama çakra sızıntısı, karin in çakra emdirmesi. bu işte düşük dozaj ama sürekli yapılan bir uygulama. Bunun elbet etkisi olacaktır diye düşünüyorum.
The thing I really wanted was...I..already had it. - Jyu Viole Grace
Kullanıcı avatarı
daredewill
Favori Manga: One piece / Naruto / Bleach / Fairy Tail /....
Favori Anime: Hunter X Hunter

Baruto ve Sarada aynı takımda olacaksa ben diğer takımlara acıdım gerçekten. Baruto şimdiden kagebunshin yapıyor. Aralarında çok fark vardır. Sarada desen ergen Sasuke gibi değil, aynı İtachi reisin soğukluğunu ve havasını veriyor. Kız amcasına çekmiş. Takımda 3. olan çocuk kimse triplere girer, bunların seviyelerini gördükçe.
Baruto ve Sarada ilerde çocuk yapsa mini Rikudou Sennin olur. Tabi Sarada Karin'nin çıkarsa.
"Güçsüz olanlar nasıl öleceklerini seçemezler."
Donquixote Doflamingo
Kullanıcı avatarı
Innocence
Favori Manga: D gray man, Bleach, Naruto...
Favori Anime: D gray man, Bleach, Naruto...

Arkadaşlar yapılan açıklamaya göre Sarada Sakuranın kızı.( guidebook larda öyle geçiyor) dolayısıyla bu Sarada'nın sharingan açması için bir sebep oluşturmak amacıyla olabilir. Hoş ilk bölümde daha çok Sarada merkezli geçti insanın içinden ana karakter Boruto değil de bu kız mı diye geçiyor.Yani genetik genetik diyoruz ama gözlerin bozuk olması için illa genetik faktörler gerekmez. Bazen işin içine çevresel faktörler de girer.
Eminim ki aramızda annesi babası gözlük takmayıp kendi takan kişiler de vardır. Yani normal bir durum.
Neyse 2. yorumum yeni karakter Mitsuki ile alakalı. İsmi ay ile alakalı ve Toneri'ye aşırı derecede benziyor. Bir ihtimal onun çocuğu olabilir ki zaten yabancı forumlarda yazıyor bu olasılık.
3. Ve son yorumum Himawari ile alakalı. Bunların aile olarak çizimlerini yayınlamışlar. Bence Himawari'nin kesinlikle annesi gibi utangac ve masum bir kişiliği var. Boruto ise cizimlerinden belli bir şekilde yaramaz, dik kafali olacak gibi duruyor. Neyse 2 sinin cizimlerinde de byakugan yok zaten bu konu üzerinde daha evvel konuşuldu.
10 bölüm olacakmış ama dileğim daha uzun sürmesi yönünde. Çünkü farkında olmadan çok özlemişim. Iyi ki geldi tekrar ardından da Boruto'nun filmini de yapacaklar belki bundan sonra kishi tekrar çizmek ister...
Kullanıcı avatarı
eylem
Favori Anime: Soul Eater , Naruto

Sasukenin 12 yil yoklugu az degil. İki ayri zamandada arkasini kollayip duruyor. Bi tehdit olmali.

SaradaSasuke iliskisi oyle "Uzgunum kizim sizi korumak icindi" vs gibi laflarla kurtarilacak bi iliskiye benzemiyor. İkisinin baba kiz iliskisi uzun surede anca onarilir.

Mitsuki Tonerinin cocuguysada derin bi kurgu olmali. Yoksa herhangi bi karakter cizipte takim uyesi yapabilirdi. Kisaca Kishi karakterler uzerinde baya dusunmus olmali.

Sadece bu yazdigim seyler bile 10 chapter+1 film ile aciklanacak seyler degil. Evet 5-6senelik bi seri olmaz belki ama bu kadar kisa solukluda olmaz.

Buyuk bi ihtimal film cikana kadarki zamanda cikacak manga bolumleri filmin girisgahini hazirliyor. Sasukenin koye donusu ve Borutonun hocasi olma yolu falan. Zaten moviede de tahminimce chunin sinavi gosterilecek yeni nesilin. Film ciktiktan itibaren yayinlanacak manga bolumleride film sonrasi olur gibi. Yani benim tahminim bu yonde. Bir bolumle bile bu kadar soru isareti ortaya cikmis serinin oyle kolay kestirip atilmasi bildigin hakaret. İnsallah cevapsiz soru kalmaz. Yoksa sonumuz yine husran.
Kullanıcı avatarı
Dexter22
Favori Manga: Naruto/one piece
Favori Anime: naruto shippuuden / bleach

Sarada'nın aslında Sasuke ile Sakura'nın tohumu olmama ihtimalini düşünmek bir tek beni mi mutlu etti ? :D
Kullanıcı avatarı
JiraiyaSon
Favori Manga: Manga
Favori Anime: Anime

Merhaba arkadaşlar, son dönemde benim için en güzel haber bu oldu! Umuyorum ki uzun soluklu bir seri olur, anladığım kadarıyla Kişimoto yenilik peşindeydi ve bu yüzden seriyi 3. bir aşama yerine geleceğe taşıyor. Sonuçta, her şeye rağmen Naruto'nun kuşağı "çocuklardan" oluşuyordu ve yapılan mücadelelerde bu duurm çok sırıtmıştı. Hatta "yeni nesil öncekini geçer" mottosu dahi kurtaramamıştı bu manga içi "tutarsızlığı", zira Kakaşi'nin kuşağı hayli ezildi...
(Yine) Bence, seri tamamen Naruto ve akranlarının üzerine odaklanacak görünüyor, yoksa Boruto ve diğerleri geninler olarak karakter yoğunluğu sağlayacaklar. Yeni bir mücadele için ki özellikle Naruto ve Sasuke'nin seviyesi malum, Kaguya ve geldiği "boyut" ile ilgili bir gelişme olması muhtemel; filler bölümlerde gördüğümüz uçuk kaçık özelliklere sahip karkaterlerin kapısı açıldı, zira artık yaşanacak her şey zaten "bir filler özgürlüğünde ve özgünlüğünde" olacak.
Naruto mangasının yeri ayrı, Naruto bir yana diğerleri öbür bir yerlere gitsinler işte, ne bileyim canım! Demeden edemeyeceğim, kimse kızmasın darılmasın lakin Naruto'nun yokluğunda okumaya çalıştığım Bleach "saçmalığı" sonrası ilaç gibi geldi bu seri; Kişimoto'nun, sakin ama dolu ve her karesinde "acaba farkedilmesi gereken bir ayrıntı mı saklamış" hissi uyandıran çizimleri bile insana "doyum" hissi veriyor!
Sevgiyle kalın...
En son JiraiyaSon tarafından 30 Nis 2015 13:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
atakanncetin
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Death Note,Shingeki no Kyojin,Bleach,Bakuman,Akame ga Kill

Bugün mü gelecek bölüm ?
Zhei
Favori Anime: Bleach

Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle Sarada'nın Orochimaru'dan olmasını isterdim :) sonuçta en uzun birlikteliğini Orochimaru ile yaşadı sevgili Sasuke.
Daha sonra Sasuke ve Sarada arasında 12 yıllık bir görüşmeme durumunu ben sharingana bağlıyorum. 2. hokagenin söylediği sözleri hatırlarsanız uchihaların beyinlerindeki çakra yapısından dolayı aşırı sevgi ve nefret duyguları oluşuyor bu şekilde sharingan tetikleniyordu. Sasukenin bunu bildiğini hesap edersek Saradadan uzak durarak beyninde ki o çakra yapılarını hasret, kıskançlık, öfke, sevgi gibi kavramlarla canlandırmaya çalıştığınını düşünüyorum. Çünkü Sasuke uchiha soyunun devam etmesini istiyordu sharingan olmadan bu pek muhtemel olmayacağından ve Sasukenin oldukça gaddar bir karakterde olduğunu düşündüğümüzde bu tarz acılı bir yol ile Saradanın sharinganını uyandırmaya çalıştığını düşünebiliriz. Hatam olduysa özür dilerim iyi günler.
Kullanıcı avatarı
M.B.
Favori Anime: Naruto Shippuden, Helsing and Helsing Ultimate Ova, The Last Exile, Bleach, Death Note, Shingeki No Kyojin/Attack On Titan, Legend of Korra

Zhei yazdı:Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle Sarada'nın Orochimaru'dan olmasını isterdim :) sonuçta en uzun birlikteliğini Orochimaru ile yaşadı sevgili Sasuke.
Kardeşim ilk gördüğümde gülmekten dershane inledi. Ona bakarsan en sevgili durumunu Naruto ile yaşadı. Sonda el tutuşmalar felan. Bilirsin yani. O duruma bakarsak daha sapkın bir durum ortaya çıkıyor. Bu durumda Karine ne gerek var. Yine uzumaki uchiha ediyor. Üstüne bu durumda kız kaguya gibi bile olabilir. Kimse bunu dile getirmedi. :evil: :P

Geriye söylediklerin mantıklı. Ama ben kızı bu durumdan dolayı bıraktığını düşünmüyorum. Aslında sonuçta olayı bir şaringan açma konusuna getirbilir yazar. Benimde sonda beklediğim bir durum. Ama hikaye gerisinde Sasuke meselesine deyinecekler. Bi diğer bölümde çıksaydı bu durum biraz daha netleşebilirdi. Şu anda beklentideyiz hepimiz. Umarım biraz uzar.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]

İt's not fair, but I don't care
Ryuusa Bakuryu
Favori Anime: DN

Golden week'te yeni bölüm çıkmaz.
Kilitli

“Naruto Manga” sayfasına dön