Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Naruto Gaiden: The Seventh Hokage 9 Tartışma / 10 Öngörü

Naruto Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
M.B.
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto Shippuden, Helsing and Helsing Ultimate Ova, The Last Exile, Bleach, Death Note, Shingeki No Kyojin/Attack On Titan, Legend of Korra

@Netizen bırak kardeşim şu SasuSaku meselesini. Kimsenin umrunda değil. Zaten bunları Sarada bağlamasa akla bile gelmez.

Asıl meselese bizim asıl kızla asıl oğlan üzerine mini bir aşk hikayesi olsa romantik komedi şeklinde dadından yenmez. Farkettiysen milletin gözü mini serinin ilk başlarında bile bu çifti aradı. Heleki Naruto the Last'an önce küçük bi chapter tadında bunların ilk yemeğe çıktığı günü gösteriyorlardı. Herkes bayılmıştı o sahneye. Anime serisinde Bolt filmi için yapılan tartışmalarda bile azıcık ucundan gösterseler bari yada Hinata'ya ne oldu diye laflar dönüyor. Bence göstermeli. Bizi mahrum bırakmamalı Kişimotor. Tabi gıcıklık yapmazsa ki yapacak gibi gözüküyor, Hırbo.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]

İt's not fair, but I don't care
Kullanıcı avatarı
kreatase
Favori Anime: Naruto, Slam Dunk

Netizen yazdı:
overlord73 yazdı:[url:http://imageshack.com]Resim[/url]

Demek istediğim buydu... O ufak yaratıklardan da pek çok var. Bu işin arkasında kesinlikle Kaguya gibi büyük bir şey var.
Belki Kishi'yi fazla küçümsüyor gibi gözükebilirim ama bence sonunu düşünmeden öylesine birden fazla çizmiştir, bu kadar da boş bir adam bana kalırsa.

Seri on bölüm diye biliyorum ancak Mangastream'in anasayfasında haftaya veya 11. bölümde bitecek demişler, şu bir gerçek ki bu manga miniseri olacak ve çoğumuzun da tahmin ettiği gibi filme hazırlık. Naruto Part III tarzı bir şey çıkacaksa da Boruto filminin sonrasına kalacak belli ki.

Bir de haftalardır siteye girmediğim için yazmadığım ama beni hep rahatsız eden ufak bir his vardı, bu bölümle beraber nokta konuldu ona. Sasuke Sakura için sürekli eşim diyor. Bu tabi ki sorun değil, sorun Sarada'ya bile Sakura için "eşim" demesi, "annen" demiyor.

Tabi bunu Japonca'nın yapısı veya Sasuke'nin kendini Sarada'nın babası gibi hissetmemesiyle de açıklayabiliriz sanırım. :)
Güzel noktaya değindin, Sasuke Sarada ile doğru dürüst konuşmak istemedi bile. Bu sayıdan sonra Sarada nın annesi Sakura çıkarsa mangaka yine küfrü yer. Bana sanki ortada yanlış anlaşılma var senin annen Sakura dedirteceği bir sayı hazırlıyor gibi gelse bile evli çiftlerin fotoğraf albümleri olur. Sasuke odunlukta Naruto yu sollasa bile Sakura o kadar da odur değildir fotoğraf çektirmek zor olmasa gerek.

Ayrıca aklımda daha farklı bir durum var. Sasuke Kaguya nın boyutlarına girip çıkabiliyor. Acaba Sakura yı Kaguya nın saraylarından birine götürüp harem yapmış olabilir mi :D. Sarada nın doğum kayıtları, fotoğraf albümleri falan belki SasuSakuKarin üçlüsü başka boyutlarda alem yapmıştır bunun sonucunda Sarada çıkınca tekrar Konoha ya dönmüş olabilirler.

Yani işin özeti SasuSaku yada SasuKarin ya da üçü birden aşk yaşamışlarsa bu Kaguya nın boyutunda Sarayların birinde olmuş olmalı. Ne de olsa o saraylarda kimse yok giden kendi malı gibi kullanabilir :D.
Netizen

M.B. yazdı:@Netizen bırak kardeşim şu SasuSaku meselesini. Kimsenin umrunda değil. Zaten bunları Sarada bağlamasa akla bile gelmez.

Asıl meselese bizim asıl kızla asıl oğlan üzerine mini bir aşk hikayesi olsa romantik komedi şeklinde dadından yenmez. Farkettiysen milletin gözü mini serinin ilk başlarında bile bu çifti aradı. Heleki Naruto the Last'an önce küçük bi chapter tadında bunların ilk yemeğe çıktığı günü gösteriyorlardı. Herkes bayılmıştı o sahneye. Anime serisinde Bolt filmi için yapılan tartışmalarda bile azıcık ucundan gösterseler bari yada Hinata'ya ne oldu diye laflar dönüyor. Bence göstermeli. Bizi mahrum bırakmamalı Kişimotor. Tabi gıcıklık yapmazsa ki yapacak gibi gözüküyor, Hırbo.
Ben başlangıçta fazla tadı kaçmasın diye sürekli beklediğimiz sahneler (benim de senin gibi en merak ettiğim yerler oralar) gösterilmiyor sanıyordum, Kishi'nin ağzımıza bal çalması hesabı. :) Ancak gösterilmemesi mevzusu fazla uzadı. İşin komiği sadece Türk anime/manga takipçileri aynı görüşte değil, İngilizce konuşulan popüler forumlarda bile Sasuke'den genel bir bıkkınlık olduğunu ve Naruto-Hinata ikilisinin daha çok takipçisi olduğu ortadayken böyle yapılmasının tek bir mantıklı açıklaması kalıyor. O da Japon pazarında bizim bilmediğimiz bir Sasuke hayranlığı olması. Adamın ekmek kapısı haliyle kendi ülkesi, yüzbinlerce hayranı internetten korsan okuyor. Hem ana hikayeye katkısı olmayacak hem de protagonisti bu kadar dışlayan hikayeleri ısrarla yıllardır çizmesinin ne seriye katkısı var ne de hayranları tatmin etmeye. Protagonisti Sasuke diye tanıtsa gam yemeyeceğim, benim derdim o. :)
kreatase yazdı:
Netizen yazdı:
overlord73 yazdı:[url:http://imageshack.com]Resim[/url]

Demek istediğim buydu... O ufak yaratıklardan da pek çok var. Bu işin arkasında kesinlikle Kaguya gibi büyük bir şey var.
Belki Kishi'yi fazla küçümsüyor gibi gözükebilirim ama bence sonunu düşünmeden öylesine birden fazla çizmiştir, bu kadar da boş bir adam bana kalırsa.

Seri on bölüm diye biliyorum ancak Mangastream'in anasayfasında haftaya veya 11. bölümde bitecek demişler, şu bir gerçek ki bu manga miniseri olacak ve çoğumuzun da tahmin ettiği gibi filme hazırlık. Naruto Part III tarzı bir şey çıkacaksa da Boruto filminin sonrasına kalacak belli ki.

Bir de haftalardır siteye girmediğim için yazmadığım ama beni hep rahatsız eden ufak bir his vardı, bu bölümle beraber nokta konuldu ona. Sasuke Sakura için sürekli eşim diyor. Bu tabi ki sorun değil, sorun Sarada'ya bile Sakura için "eşim" demesi, "annen" demiyor.

Tabi bunu Japonca'nın yapısı veya Sasuke'nin kendini Sarada'nın babası gibi hissetmemesiyle de açıklayabiliriz sanırım. :)
Güzel noktaya değindin, Sasuke Sarada ile doğru dürüst konuşmak istemedi bile. Bu sayıdan sonra Sarada nın annesi Sakura çıkarsa mangaka yine küfrü yer. Bana sanki ortada yanlış anlaşılma var senin annen Sakura dedirteceği bir sayı hazırlıyor gibi gelse bile evli çiftlerin fotoğraf albümleri olur. Sasuke odunlukta Naruto yu sollasa bile Sakura o kadar da odur değildir fotoğraf çektirmek zor olmasa gerek.

Ayrıca aklımda daha farklı bir durum var. Sasuke Kaguya nın boyutlarına girip çıkabiliyor. Acaba Sakura yı Kaguya nın saraylarından birine götürüp harem yapmış olabilir mi :D. Sarada nın doğum kayıtları, fotoğraf albümleri falan belki SasuSakuKarin üçlüsü başka boyutlarda alem yapmıştır bunun sonucunda Sarada çıkınca tekrar Konoha ya dönmüş olabilirler.

Yani işin özeti SasuSaku yada SasuKarin ya da üçü birden aşk yaşamışlarsa bu Kaguya nın boyutunda Sarayların birinde olmuş olmalı. Ne de olsa o saraylarda kimse yok giden kendi malı gibi kullanabilir :D.
Sanırım ilk veya 2. sayının konusunda @AleXiel bu dediğin fotoğraf mevzusundan bahsetmişti, sen deyince hatırladım. İkinizin de dediği gibi ben de bir fotoğraf bekliyorum ancak daha doğrusu yeni bir fotoğraf çekilmesi şeklinde bekliyorum. Aile fotoğrafı.

Bir Doctor Who izleyicisi olarak bebeğe hamile kalınan yerin bebeğin özelliklerini etkilemesine alışkınım, beni etkileyemezsin Kishi. :P
Kullanıcı avatarı
kreatase

Haklı olabilirsin. Belkide Sasuke ve Sakura nın asıl evi diğer boyuttadır. Hatta Sasuke bu nedenle yeni kötülerin var olabileceğinden şüphelenmiş ve yola çıkmıştır ama hiçkimse aile fotoğrafının olmamasını açıklayamaz. Bu sayıda kadar çok bariz sonuçlar var. İlk olarak Sarada Karin e benziyor hatta baya benziyor. Sarada nın huyu ise Sakura dan sebebi de Sakura nın hem annelik hem de babalık yapmış olması. Sarada nın yeteneği Sakura gibi bu durum genetikle açıklanmasa bile üst düzey çakra kontrolü derken Sakura Karin den daha ilerde.

Sonuç olarak bu kız 3 lü oynanan okey kadar saçma bir halde :D.
Kullanıcı avatarı
M.B.
Favori Anime: Naruto Shippuden, Helsing and Helsing Ultimate Ova, The Last Exile, Bleach, Death Note, Shingeki No Kyojin/Attack On Titan, Legend of Korra

@Netizen
Kardeşim taaa baştan baştan tartışılan konu bu. Japonların Saske hayranlığı ilişkilendirilmiş doğal karakter japonlara göre. Dışardaki insanlar içinse vengeance meselesi. Millet seviyor.

Kishimoto'nun yaptığı yada yapmaya çalıştığı şey konu olarak hafif Sarcastic

Lampoon olarak verilen karakter Naruto. Çünkü ders almadı. Daima da dalga geçiliyor. Şimdi düzgün gibi.

Diğer karakterlere göre satire.

Ana karakter olarak da paradox.

Demek isteyeceğim kendi bile ne yaptığını bilmiyor. :lol:

Edit: Ders olarak edebiyat çalışıyorum ama hala Kişinin yapmak istediği neye denk geldiğini çözemedim. Karakter olarak dağılımını bile yaptım. Ama adam hakikaten orjinal. Yine de tekarlayacam şunu. Eğer gerçekten işin içinden çıkamıyorsa bi SÜPERVİZÖR'e (daha üst seviye hoca sıfatında usta olan kişi) danışsın. :ragecomic18.png:
Resim
► Spoiler Göster
[/align]

İt's not fair, but I don't care
Kullanıcı avatarı
Everset
Favori Manga: One Piece ,Bleach UQ Holder.
Favori Anime: Steins;Gate One Piece Ergo Proxy

Önceki manganın bok finali gibi bok olacak gibime geliyor. Ha bu arada götü boklu veletlerin Naruto & sasuke gibi yetim büyüyen , amaçları ve öfkeleri olan Ashura ve İndranın selefi olan insanları gölgelerinde bırakması ağır saçmalık olur. Madara ve Hashirama neyse Naruto ve Sasukede odur. Ayrıca şu sondaki shannaro deyince Saradanında Sakuradan geldiğinin garantisi oldu. Boktan bok çıkar meselesi gibi bok istediği kadar uğraşsın doğurduğu Sharinganlı bok olmuş o kadar. Şu Kishiye birşey demiyorum yuu yuu hakusho çakması olarak başladığı bu manga nasıl bu kadar büyüdü bu adamın bile aklına yatmamıştır gibime geliyor. Zaten manganın tadı benim için bok bok yerlerde sürekli canlandırma jutsuları kullandıkları sırada bitmişti. Hayır bir mangaka bu kadar iğrelti duydurmayı nasıl başardı mangasına anlamıyorum. İlk başları çok güzel shippuden ile boka sardı ve ordan itibaren bok olarak yoluna devam ediyor resmen.
ResimResim

WHITEBEARD FAN
Kullanıcı avatarı
kreatase

Naruto mangasına çok laf atıldı durdu ama manga çıkmaya yakın uçuşan spolierler, çıktıktan sonra oluşan yorumlar falan dünya da hala en çok ilgi çeken manga olmasının arkasına geçmiyor. Bu manga iyisiyle kötüsüyle DragonBall efsanesinde bir manga oldu. Bu mini serinin olayıda yeni kötülerin yanı sıra aile kavramının önemiydi. Sarada bu saatten sonra Sakura nın öz kızı çıkarsa mangakaya küfrederim önceden Gai nin power up una küfrettiğim gibi, Kakashi nin Perfect Susano açtığı sayıda mangaka ya küfrettiğim gibi. Manga yazarı nasıl isterse öyle yapar sharingan ı olmayan Kakashi ye Perfect Susano açtırdı, Ninjutsudan çakmayan Gai ye Hokagelerden daha çok güç verdi. Sonuç olarak yine merakla okunuyor. Demekki burdaki ninja dünyası ve jutsu olayları seviliyor. Tabi burda Naruto gibi ana karakter ve Sasuke gibi hayran kitlesi bol ana karakterden sonraki en önemli karakterin iyi tasarlanmış olmasının etkisi büyük.
nara_fkd
Favori Manga: Naruto - Zippy Ziggy - Liar Game - Slam Dunk - Berserk - Gintama
Favori Anime: Naruto Shippuden - Death Note - Ano Hana - Gintama - Slam Dunk

10.sayı final olcakmış cidden. AnimeFantastica haberi yazıyı aynen alıntılıyorum:
Yeni Neslin Maceralarını Anlatan Naruto Gaiden Mangası Sona Eriyor

27 Nisan’da Weekly Shonen Jump dergisinde yayımlanmaya başlayan Naruto spinoff serisi Naruto Gaiden: Nandaime Hokage to Akairo no Hanatsuzuki mangası sona eriyor. 6 Temmuz’da yayımlanacak yılın 32. Jump sayısında sona erecek olan manganın son bölümü için “Giriş sınavlarını geçtiğine göre Sarada’nın gerçekleşen hayali ne?” sorusuna dikkat çekiliyor.

Naruto mini serisi böylece 10. bölümü ile Boruto: Naruto the Movie‘den bir ay önce bitmiş olacak. Gelecekte daha fazla Naruto ile ilgili manga görür müyüz bilinmez ancak Kishimoto-sensei’nin yeni bir mangayla karşımıza çıkmasını temenni ediyoruz.

Not: 6 Temmuz Weekly Shonen Jump dergisinin resmi olarak piyasaya çıkış tarihidir.
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

nara_fkd yazdı:10.sayı final olcakmış cidden. AnimeFantastica haberi yazıyı aynen alıntılıyorum:

27 Nisan’da Weekly Shonen Jump dergisinde yayımlanmaya başlayan Naruto spinoff serisi Naruto Gaiden: Nandaime Hokage to Akairo no Hanatsuzuki mangası sona eriyor. 6 Temmuz’da yayımlanacak yılın 32. Jump sayısında sona erecek olan manganın son bölümü için “Giriş sınavlarını geçtiğine göre Sarada’nın gerçekleşen hayali ne?” sorusuna dikkat çekiliyor.

Naruto mini serisi böylece 10. bölümü ile Boruto: Naruto the Movie‘den bir ay önce bitmiş olacak. Gelecekte daha fazla Naruto ile ilgili manga görür müyüz bilinmez ancak Kishimoto-sensei’nin yeni bir mangayla karşımıza çıkmasını temenni ediyoruz.

Not: 6 Temmuz Weekly Shonen Jump dergisinin resmi olarak piyasaya çıkış tarihidir.
Şounen Jump biz burada okuduktan (2 temmuz) 4 gün sonra mı piyasaya çıkıyor? :blink:
Resim
nara_fkd
Favori Manga: Naruto - Zippy Ziggy - Liar Game - Slam Dunk - Berserk - Gintama
Favori Anime: Naruto Shippuden - Death Note - Ano Hana - Gintama - Slam Dunk

Tulpar-Byakugan yazdı:
nara_fkd yazdı:10.sayı final olcakmış cidden. AnimeFantastica haberi yazıyı aynen alıntılıyorum:

Şounen Jump biz burada okuduktan (2 temmuz) 4 gün sonra mı piyasaya çıkıyor? :blink:
Aynen hacı biz hafta-içi sızdırılmış sayfaları okuyoruz. Duyarlı -korsana karşı- japonlar bizden 4-5 gün sonra okuyo. :silly:
Kilitli

“Naruto Manga” sayfasına dön