Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Naruto Gaiden: The Seventh Hokage 9 Tartışma / 10 Öngörü

Naruto Manga serisi'nin tartışma alanı
overlord73
Favori Manga: Naruto (Son bölümleri hariç) ve Noblesse
Favori Anime: Naruto

1- Bu yeni nesil daha hızlı öğreniyor. (Boruto ve Sarada özelinde konuşursak)
2- İç savaş sona ermiş ama ortaya terör örgütlerine benzeyen yeni düşmanlar çıkmış. Yeni düşmanlar daha "endüstriyel", daha duygusuz ve daha tehlikeli.
3- Naruto ve Sasuke hala tam potansiyellerini kullanmıyorlar. Özellikle Naruto. Mangaka bu noktada sıçtı.
4- Shin ordusunun ardında ne var? Beni asıl bu meraklandırıyor. Dikkat ettiyseniz, birbirlerinin tam kopyaları değiller. Çok çeşitli yetenekleri barındırıyorlar. Ve tümünde Sharingan var. Bu nedenle çok tehlikeli bir ordu bu.
5- O ufak yaratıktan bir tane yok, Onlardan da pek çok adet var!
6- Bu sayı iyiydi.
7- Bu serinin gerçekten kısa süreceğini düşünüyorum. Verilecek Power-Up kalmadı zira!! :evil:
Kullanıcı avatarı
Innocence
Favori Manga: D gray man, Bleach, Naruto...
Favori Anime: D gray man, Bleach, Naruto...

Ya açıklamalarda 10 bölüm diyorlardı ama 10 bölümden çok olacak herhalde. Daha 9. bölüm konuyu toplayamadılar.
Yani dalmalar etmeler bir yana seride Shin mevzusu oldukça karışık ilerliyor. Yani bunlar son boss değiller ama bu filmdeki kötülerle bağlantıları var mı? Varsa ne? gibi sorular kafamı kurcalıyor. Tamam Orochimaru bunu çoğalttı ve Shin'in orjinali Uchiha değilmiş ama bu adamın herhalde orjinalinin de başka bir niyeti var ki Orochimaru'yu da kandırmış olabilir kendi ordusunu kurabilmek için. Acaba Kaguya bu Shin ordusuna karşı bir ordu toplamayı mı planlıyordu? Teorik olarak başka bir boyutta 100lerce Shin var ve orayı ele geçirmek için bunu yapmış olabilir. Birde orjinal olan Uchiha değil ama MS e nasıl ulaştı? Haydi ulaştı diyelim bu sharingandan nasıl yüzlerce var? Eğer bu adam İlk başta Uchiha değildiyse gözü de normaldi ve genetik olarak diğer çocuklarında gözleri normal olması gerekmez mi? Demekki genetik olarak gözün özelliklerini de kopyaladı/ekledi kendine ki bunu da yine Orochimaru yapmıştır. Adam insan DNA'sını çözdük derken bunu kastediyordu demek. Baya baya dıştan sharingan geni eklemiş herhalde.
Son olarakta Sarada tabiki de Sasuke'nin kızı olması ve muhtemel yeni seride Boruto'nun rakibi olacak kişi tabiki de havada kalmamalıydı. Lakin 100lerce MS'li Shin'in arasında tek virgüllü Sarada birazcık absürt olmamış mı? Yani tabiki de güçlenecek ama yeniler eskileri geçsin mantığını yakalamak istiyorsan Sarada'ya Rikudou'nun güçlerinivermen gerekir ki bu da alakasız olur. Doğal olarak babalarının gölgelerinde kalmaları daha mantıklı olurdu İndra/Ashura'nın varislerini geçmeleri biraz saçma olacak. Ama tabi son power-up lardan önce değerlendirilirse, hatta ilk seri kıyaslanırsa daha güçlüler.
Sasuke kızına ilk defa, ahada işte benim gızım bakışını atman güzeldi. Kızınla gurur duy bakalım. :D
Diğerleri de boş boş dursun, özellikle de Naruto savaşın içine hiç girme emi. :) Sen napıyorsun ya kendine gel dostum, ortada bir savaş varsa ilk atlayan sendin, 2 rasengan falan uçuştur henge falan yap ne bileyim. Böyle saçmalama ama, boş boşta durma...
Edit: Byakugan çıkması gerekiyomuş Boruto ve Himavari'de ama kishi çizmeyi unutmuş. Bende millet şaka yapıyor zannediyordum :)
overlord73
Favori Manga: Naruto (Son bölümleri hariç) ve Noblesse
Favori Anime: Naruto

[url:http://imageshack.com]Resim[/url]

Demek istediğim buydu... O ufak yaratıklardan da pek çok var. Bu işin arkasında kesinlikle Kaguya gibi büyük bir şey var.
Kullanıcı avatarı
Namarika2
Favori Manga: Fairy Tail / One Piece
Favori Anime: HSD Kenichi / One Piece / Naruto / Death Note / Attack on Titan / Yu-Gi-Oh

Sen Kishi'yi tanımamışsın azizim. İstese bir bölümde konuyu da olayı da çarşaf toplar gibi toplayıp bir bölümde bitirir seriyi. Sen merak etme 'bir bölümde konuyu nasıl toplayacak' diye.
Resim
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Manganın 10 bölüm olacağı kesin mi?
Resim
Kullanıcı avatarı
AleXiel
Favori Manga: Bleach,Naruto,One piece,Deadman Wonderland,Mirai Nikki,Berserk
Favori Anime: Bleach,Naruto,ergo proxy,hellsing,death note,gintama,dragon ball,pokemon,tsubasa,lovely complex,another,swort art online, one piece,shingeki no kyojin,mirai nikki

10 değilde 12 bölüm diye biliyorum. Film öncesi bence bu. Dikkat edersek Kishi hem filme hazırlık yapıyor hemde açık kapılar bırakıyor. Misal 700. manga sayısında sasuke dönüp arkasına baktığında dedim bunda bir iş var. The last yayımlandığında manga bitmişti ve filmin sonunda Boruto'nun filminin çıkacağının haberi duyuruldu. Yani demek istediğim bu insanlar kolay kolay Naruto'dan vazgeçmezler.
O yüzden ben devam edeceğini düşünüyorum. Arada tatil de yapar ama çizerde yani. :D

Oda sensei'yi örnek alsaydı şimdiye daha güzel bir naruto mangasını okurduk. :D
Kullanıcı avatarı
Innocence
Favori Manga: D gray man, Bleach, Naruto...
Favori Anime: D gray man, Bleach, Naruto...

Namarika2 yazdı:Sen Kishi'yi tanımamışsın azizim. İstese bir bölümde konuyu da olayı da çarşaf toplar gibi toplayıp bir bölümde bitirir seriyi. Sen merak etme 'bir bölümde konuyu nasıl toplayacak' diye.
Aslında haklısınız. Toplamak istediğinde çok iyi toparlıyor ama yine bir sürü cevapsız soru kalacak diye endişe ediyorum açıkçası.
Kullanıcı avatarı
tsubasaozoora
Favori Manga: Naruto, Shingeki No Kyojin
Favori Anime: Naruto, Shingeki No Kyojin, Akame ga Kill, Death Note, Tokyo Ghoul, Fullmetal, Soul Eater

Ya bence işin aslı şu. Kaguya'nın ordu kurmasının sebebi kendisinin bir düşmanı olması ve bu düşmanda bu adamların lideri. Çünkü boyutlarını falan her şeyini de biliyor.
Kullanıcı avatarı
M.B.
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto Shippuden, Helsing and Helsing Ultimate Ova, The Last Exile, Bleach, Death Note, Shingeki No Kyojin/Attack On Titan, Legend of Korra

Oooo gururlanmalar felan bakışlar neyim. Daha önce neredeydin mal derler adama. Baba olmak nedir bilmiyor ki salak. Sen ancak uçak ol, Saske airlanes. :lol:

Naruto niye pasif lan. Sırf vurunca harita değişiyor diye mi bunlar? Aga eski klasik başlamasından anlayacaktım Kişimoto'nun böyle yapmasından. Adam Naruto'ya da bekletti bekletti en sona koydu sonra aniden patladı. Kesin Boruto'da da öyle olacak. Bunlar önce olum bak git olmayınca ne varsa alttan alttan aldığı güçle en sonda inanılmaz patlama atraksiyonla tahmin edilemez power alınca indiriyorlar hemen. Bi günde farklı olarak şaşırt bizi be Kişi.

İlk başladığında da Sasukeyi güçlendirdiki sırf karşı rakibe göre gelişsin. Baruto'da böle olacak. Zaten şimdiden salak aptal demeye başlamışlar çocuğa aq. Seni öğretmen yapanı. Mesleğimden iğrendim.

Normalde film öncesi Baruto arch'ı ama şimdiye kadar Sarada ile ilerledi. Çocuğun sadece ağır isyankar olduğunu biliyoruz. Artık bi git de SÜPERVİZÖR yardımı al yahuuuuu. Ohhh beee en büyük hakareti yaptım sonunda. :woohoo:
Resim
► Spoiler Göster
[/align]

İt's not fair, but I don't care
Netizen

overlord73 yazdı:[url:http://imageshack.com]Resim[/url]

Demek istediğim buydu... O ufak yaratıklardan da pek çok var. Bu işin arkasında kesinlikle Kaguya gibi büyük bir şey var.
Belki Kishi'yi fazla küçümsüyor gibi gözükebilirim ama bence sonunu düşünmeden öylesine birden fazla çizmiştir, bu kadar da boş bir adam bana kalırsa.

Seri on bölüm diye biliyorum ancak Mangastream'in anasayfasında haftaya veya 11. bölümde bitecek demişler, şu bir gerçek ki bu manga miniseri olacak ve çoğumuzun da tahmin ettiği gibi filme hazırlık. Naruto Part III tarzı bir şey çıkacaksa da Boruto filminin sonrasına kalacak belli ki.

Bir de haftalardır siteye girmediğim için yazmadığım ama beni hep rahatsız eden ufak bir his vardı, bu bölümle beraber nokta konuldu ona. Sasuke Sakura için sürekli eşim diyor. Bu tabi ki sorun değil, sorun Sarada'ya bile Sakura için "eşim" demesi, "annen" demiyor.

Tabi bunu Japonca'nın yapısı veya Sasuke'nin kendini Sarada'nın babası gibi hissetmemesiyle de açıklayabiliriz sanırım. :)
Kilitli

“Naruto Manga” sayfasına dön