Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kişimoto Taşlama

Naruto Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

Naruto'nun başları her ne kadar başka mangalardan büyük esinlenmeler, alıntılar hatta araklamalar yapsa da güzeldi. Shippuuden'in ilk başları da kötü sayılmazdı. Ne zaman ki Jiraiya öldü, manga tamamen boka sardı. Bir daha toparlayamadı bodoslama gitti.

Naruto'da belli başlı temelde şu 2 tip savaşı gördük:
1- Usta-Çırak Savaşı(3. Hokage vs Orochimaru, Orochimaru vs Sasuke, Jiraiya vs Pain, Minato vs Obito)
2- 2 yakın arkadaşın düşman olup birbiriyle savaşması(Naruto vs Sasuke, Kakashi vs Obito, Madara vs 1.Hokage)

Tüm serinin neredeyse tamamının 2 tip savaş üzerine kurulu olması seriyi inanılmaz derecede kilitledi. Her seferinde aynı söylemlerin aynı mesajların verilişi vs. çok can sıktı. Serinin şu ana dek bu kadar popüler kalabilmiş olmasınıysa tamamen Shonen Jump'ın satış ve reklam politikasına bağlıyorum. Yoksa Naruto, yurtdışında bu denli popüler olmasa animeyi Pain savaşıyla bitirmeliydiler. Hatta mümkünse seri de orada bitse mantıklı olurdu, bu denli berbat bir hale gelmezdi. Değerli vaktimi çalan, beş para etmez bir manga dedirtmezdi kendisine.
hanzou
Favori Manga: naruto death note
Favori Anime: naruto death note

En sinir olduğum şey bir karakter övülüp ondan sonra itin götüne sokulması:
Haku:Zabuza tarafından kendinden ve Kakashiden güçlü olduğu söylenen Haku az miktarda kyuubi chakrası almış Narutodan tecavüze uğraması.Aynı miktar Kyuubi chakrası almış taujutsusunu geliştirmiş rasengan öğrenmiş Naruto 3 virgül sasuke tarafından şamar oğlanı olması.(Lanetli mühür falan da açık değildi o sırada).
Neji:Lee'den her zaman daha güçlü olduğu söylenen Neji az kyuubi chakralı Narutonun bir yumruğuna yere serildi düşünüyorum da bizim Lee o kadar hızıyla gücüyle bu Nejiye hiç mi vuramadı sırf kaitenle de yenemez heralde yakın dövüşe girse illa yumruk,tekme yer.Bizim 2 vürgül sharingan sasuke o yumruklardan 10-15 tane yemesine rağmen hiçbir şey olmamış gibi ayağa kalkıp o duygusal patlamayla 3. vürgülü açıp Narutoyu dövdü lanetli mühür falan da açık değildi o sırada.
Naruto,Gaara,Lee:Gaarayı ve Nejiyi yenen bunun üstüne rasenganı öğrenen Narutonun Kimimaroya ezilmesi , yardıma gelen sakat ameliyattan yeni çıkmış Lee Narutodan çok daha iyi bir dövüş sergilemesi ve gene yardıma gelen Gaaranın lanetli mührü kapalıyken Kimamaroyu rahatça yenmesi ve ancak Kimimaronun ancak Jaguar gibi bir şeye dönüştükten sonra Gaarayla anca denk dövüşmesi.:.
Gai:Kakashi tarafından hep eziklenen Gai süpermen gibi bir şey çıkması.
Bu örnekler çoğaltılabilir.
Danzounun Shusiunin sharinganını çocuğun elinden elma şekeri alır gibi alması.Gerçekte gözün öyle çıkması mümkün değil öyle çıkabiliyor diye kabul etsek o zaman kimse fuuton vakum jutsusuyla ya da basho tenin ile birilerinin gözünü niye çalmıyor.
En son hanzou tarafından 20 Eki 2014 21:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
D.reamer
Favori Manga: one piece, naruto, shamo , bleach, death note, one punch man
Favori Anime: one piece, naruto, akame ga kill, Thé word gods only knows

Gai hiçbir zaman KaKashi tarafından eziklenmedi. Seri sonuna kadarda ikisinin denk olduğunu düşünüyordum. Ama 8. Kapının çok güçlü olduğu daha ilk bölümlerde gösterilmişti, sonradan çıkan bir olay değil.
Ama şuna katılabilirim, Kishi'nin el ayarı yok. Dövüşlerde kiminin güç musluğunu sonuna kadar açarken kimininkini sonuna kadar kapatıyor.
Neji'nin cunin sınavında Naruto'nun 1 yumruğuyla yıkılması gibi.
Kullanıcı avatarı
Barbar
Feel The Wrath of Ytar
Feel The Wrath of Ytar
Favori Manga: Bleach Beelzebub,Sun-Ken-Rock,Defense Devil,Veritas,Slam Dunk,GTO
Favori Anime: Bleach, Gintama, Fullmethal Alchemist, Slam Dunk, Great Teacher Onizuka, Hellsing. Blood Lad, Jojo's Bizarre Adventure.

Sevgili Kishimoto;

Resim
Forumda geri gelmeyen tek şey bir kızın emekleridir.

Resim
Kullanıcı avatarı
Lorem Ipsum
Favori Anime: Final Fantasy VII - Last Order

Sevgili Kishimoto,

Ulu manitu evine amaterasular salsın diyorum, daha da bi şey demiyorum.

Angut herif... -_-
Kullanıcı avatarı
Instructions
Favori Manga: Naruto | Vagabond
Favori Anime: Naruto Shippuuden | Shingeki no Kyojin | Death Note | Bleach | Aoi Bungaku

Sigara gibi bir adamsın Kishimoto. Seni insanlar bir türlü bırakamıyor. Hep yanlışsın ama her filmin, mangan yine de aynı insanlarca takip ediliyor.
Kullanıcı avatarı
yalicapkini
Favori Manga: One Piece-Vagabond-Slam Dunk-Kingdom-Veritas-Fullmetal Alchemist-Tower of God
Favori Anime: Slam Dunk-Bleach-Gintama-Shingeki no Kyojin

İlk okuduğum , bir zamanlar heyecanla takip ettiğim manga final sayısını çıkartıyor ve ben heyecanlanmıyorum ,hüzünlenmiyorum hatta seviniyorum bundan sonra daha da bozamayacak diye.

Teşekkürler Kishimoto bu gurur senin...

Not : Yorumların hepsini okumadım o yüzden bilemiyorum ama eğer spoiler doğruysa sıçtığın işi yarım bırakmayıp bir güzel de sıvamışsın helal olsun.

Good job...

Resim
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
“George Bush’un karısının çirkin bir bok parçası olması hiç hoşuma gitmiyor.Ve bu, milyonlarca insanın zarar gördüğü savaşlara sebep oluyor.Son ‘iyi’ başkan Kennedy’ydi ve onun da mükemmel bir karısı vardı. Bunun basit bir tesadüf olduğuna inanmıyorsunuz değil mi?”
Kullanıcı avatarı
Nero
Favori Anime: mssh

Kishi nin yapmasını istediğim birşeyi yapmayınca ben.
[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=v-u7YrcSVhg[/BBvideo]
Matrim
Favori Manga: OnePiece,Bleach,Naruto
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Code geass

Final sayısı çıktıda benim mi haberim yok?
Kullanıcı avatarı
Ashura
Favori Manga: Naruto, Akame ga Kill, One Piece, Bleach, Toriko, Fairy Tail
Favori Anime: Death Note, Bleach

Matrim yazdı:Final sayısı çıktıda benim mi haberim yok?
Baya bi spoiler yedik. Final sayısı da bi kaç saat sonra düşer.

Kishi yi görsem "über bi evren yarattın, karakterler süper ancak sona doğru boka sardın ve villainleri çok kötü ve basit harcadın" der ve uzaklaşırım.
Sonu tam bilmiyoruz ama spoilerlardan anladığımız kadarıyla çoğu kişi memmun olmadı sondan. Neyse yazmışken taşlayalım dedik :)
Resim
Kilitli

“Naruto Manga” sayfasına dön