Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Yalnızlığın getirdiği güç ve bağlılığın getirdiği acizlik

Kullanıcı avatarı
giderayakiş
Favori Anime: Naruto

Benim açımdan güçlü yada mutlu olmak önemli değil. Önemli olan yaşamak, ölü bir insanın hiç bir zayıflığı olamaz dolayısıyla tam bir guvendedir. Sen canlı bir insansan, mutluluğun yada mutsuzluğun seni o kadar etkilememesi lazım çünkü bu ikisi canlılığın doğrudan bir sonucu. Çünkü yaşamak güçsüzlüğü ve güçlülüğü, ve mutluluğu ve mutsuzluğu ve gece ve gündüzü kendi içinde beraber getirir. Onları parçalama zahmetine girişmeye gerek yok. Biri gelir, biri gider. İkiliklerden birini amaç heline getirmeyip, biri amaç haline getirmek, yaşamayı...

İnsanın arada bir dinlenmesi gerekir, yalnızlık iyi ama insan ona alışınca, yalnızlıkta bir bağımlılık olabilir.

Fiziksel, zihinsel ve duygusal bağlılıklarda iyi bir şey değil,zaten bunlar özgürlüğün önündeki üç katmandır.
Toz gibi biriken ölü geçmiş, ayna gibi bilincimde birikmeye devam eder ve ayna gibi bilincim kaybolur, sadece toz kalır. Tozla özdeşleşiriz. Kendini geçmişin olmadan hayal edebiliyor musun? Eğer bütün geçmişin yok olursa nerede yaşarsın? O zaman ne yaparsın? Kim olursun? Eğer geçmişindeki her şey alınırsa, yavaş yavaş bütünlüğünü kaybettiğini ve kaybolduğunu hissedersin. Geçmişin olmadığında sen kimsin? Osho
Kullanıcı avatarı
Jimmy McNulty
Favori Manga: The Berserker
Favori Anime: Beelzebub

Bana gülebilirsiniz ama ''Doctor Who'' izlemeye başladığımdan beri fazla yalnızlığın da zararlı olduğunu düşünüyorum :lol:
second gear yazdı: Dof,Bellamy,Trebol üçlüsüne Zoro ve Law beraber dalsaydı bu adamların hepsi şuan ölüydü.Zoro,Luffy gibi Bellamy'ye acımazdı keserdi.Trebol'u sayma,Dof'a tek kombo Zoro keser olayı bitirirdi.
Orda bir üstad vardı uzaklarda :evil:
Though you're a fool, I still love you,my son... Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Concord
Favori Anime: ..

Önemli olan mutlu olmak dersek, istediğimiz bir şey söylemiş oluruz, mutlu olmak istemeyen çok az kişi vardır.

Yanlızlıktan kasıt, her gün arkadaş sevgili ortamı yerine o vakti kendine adaman, yanlızlığını göbeğiyle oynayarak oyun oynayıp karakter yapıp satan da var.

Lise çağında sevgili yapma benim görüşümce saçma bir durum, şimdi diyeceksiniz sevgili yapamadığından. Hayır bana teklif edende oldu, aynen dediğim şuydu;

Seninle çıktık diyelim, 1-2 ay sonra ayrılırız, deliler gibi aşık olsak 1 yıl falan sürer. Ayrıldık arkadaşlığımız zarar görecek, geride ise harcanan büyük bir zaman. Bu lise, lise de ilişkiler maymun iştahlıdır.

Tamamen yanlız olmak iyi değil ama yanlız olduğun vaktin, kalablıkta olduğun vakiten fazla olması iyidir. Güç mü önemli? Güç insanın egosunu ve merakını tatmin eder. Öğrenme dürtüsünü tetikler. Buda mutluluğa sebep olur. Bu haya mutlu eden şeyler sadece bağlar değildir. O yüzden mutlu olmak ve güçlü olmak arasında seçim yapmak mantıklı değil.
Resim
Kullanıcı avatarı
Son of Sparda
Favori Manga: Berserk, One Piece, Bleach, Gantz, Onani Master Kurosawa, Fairy Tail, Deadman Wonderland, Molester Man, Tsunbaka, I am a Hero, Watashitachi no Shiawase na Jikan, Noblesse, Tower of God, Veritas, Riki-oh, Nozoki Ana
Favori Anime: One Piece, Gurren Lagann, Death Note, FMA Brotherhood, Hellsing Ultimate, Beelzebub, Berserk, Blood Lad, Danganronpa, Gintama, GTO, K, Shingeki no Kyojin, SAO, DMC, Btoom, Deadman Wonderland, Code Geass, Magi, Basilisk, Detriot Metal City...
İletişim:

Jimmy McNulty yazdı:Bana gülebilirsiniz ama ''Doctor Who'' izlemeye başladığımdan beri fazla yalnızlığın da zararlı olduğunu düşünüyorum :lol:
Konu Dışı
Şimdi matt smith in yılbaşı akşamı eve çağırılınca istemeden de olsa ağladığı sahne aklıma geldi :lol:
Evet, fazlası zararlı. Heleki o yalnızlık 6-7 insan hayatını geçiyorsa :lol:
Edit:
Gerçi izlemeye başladığımdan beri diyorsun, belki daha o bölümlere gelmemişsindir :whistle:
Resim
Resim
"Konuşma, bir bayanın eteği gibi; ilgiyi sürdürecek kadar kısa, konuyu kapsayacak kadar uzun olmalıdır". -Dale Carnegie
► Spoiler Göster
DeviantArt -Güncel, 25.02.2014-[/color][/b][/url] Malaikat Abu-Abu -Part 3 Yayınlandı-[/color][/b][/url]Eikichi Onizuka FC[/color][/b][/url]
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Lazurii yazdı:Bu Freud'un ortaya çıkardığı savunma mekanizmasından başka bir şey değil. Yalnızlığın, asosyalliğin mantığa bürünmüş hali. Yok yanlız değilsen zayıf yönünü gösterirsin, güçlü olmazsın falan fişman. Güçlü oldun mu ne oluyor ben onu anlamıyorum. O herkesin dediği güç neye yarıyor, nasıl kullanıyorsunuz. Açık söylüyorum bu güçlü olmak lafları bana göre saçmalıktan başka bir şey değil. İnsan toplumsal bir varlıktır. Bir insan yanlızsa bunda bir sıkıntı vardır. Ben yanlız olmayı tercih ediyorum diyen kendini kandırıyordur. Yanlız olma durumu bir seçim değildir.
Hemen hemen hepsine katılmakla birlikte bu yalnızlık arzusunun genç yaş ve kimlik oturtma çağları ile alakası da vardır elbette. Bunu da düşünelim derim. Yalnızlığı normalleştirme onu legalleştirme çabası da yalnız kurdu ve gizemli, sorularla boğuşan adam görünümü vermektir :) Evet bir süre yalnız adam bu tanıma tam uyar ama bir süre sonra sadece beceriksiz ve ayağı kaymış bir bireye dönüşebilir. Kendini fani tüm ihtiyaç tıkaçlardan olabildiğince ayıran çoğu keişiş, alim, ermiş, kopmuş vs vs adamlar bile yalnızlığı belli bir zaman diliminin için de daha kısa belli zaman sığaları içerisinde tercih etmişlerdir...

Yalnız kalabilmek, (odunsu bir yalnızlık değil bilinçli) ve bu yalnızlığın hasatını agresif bir şekilde değilde insancıl ve ılımlı bir şekilde topluyabiliyorsan, işte bu her insanın zaman zamna tatması gereken erdemli ve de kendi ile ilintili bir yalnızlıktır. Ama insanlardan yılma, kendini tek otorite ve bilgi kaynağı olarak görme, hiç ir şey ve kişiyi beğenememe eleştirel ve agresif ilişkiler sonunda yalnızlık daha havalı ooo hadi yalnız kalayım şeklinde ise bu tamamen psikolojik bir eksikliktir gibi geliyor bana :)

Dünyayı gezerken(abartı), dinlerken, okurken, yazarken, üretirken yalnız olmak başka sürekli düşünürken, yerken içerkeni uyurken,tüketirken yalnızlık başka karıştırılmamalı...Kendi kendini gerçekleştirme ve kendi kendine yetebilme bir güçtür ama yalnızlık değildir. BU da benim görüşüm, herkes kendini olabileceği en donanımlı ve muhtaçlıktan uzak kişi yapabilmelidir ama kimse de yalnız kalmamalıdır
Resim
Kullanıcı avatarı
Tae-Seo
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Rurouni Kenshn

Herhangi bir şeye bağlanmama olayı varsa o işin vucut bulmus hali benim : ))
Bu çok iddalı oldu ama bu yolda ilerliyorum. Pekii bahsettiğim bağlanmama nedir? Bu gün kullanabildiğim(eşya), iletişim kurabildiğim(insan) her kes ve her bi şey yarın olmasa... Üzülmem, umursamam diye düşünüyorum.
Kalp yok yani. Ara ara öfkelenir, merhamet ederim onun haricinde duygu sıfır, diyebilirm.

Sanırım sen benim gibi de düşünmüyorsun. Fikir, düşünce, inanc... noktasında bağlanmama ve yalnızlasma olayından bahsediyorsun, anlasılan.

Sürekli değişen, dünü bu gününü tutmayan, bu günü yarınını tutmayacak derecede çelişkiler ve yanılgılar ile düşünen bi varlık olan, insan. En basitinden etrafında uçuşan bir sinekten dahi etkilenen bi varlıktan bahsediyoruz... Etrafındaki yüzlerce, binlerce, belki milyonlarca faktörden etkilenip fikir değiştirebilen bi varlık, sadece ama sadece kendi aklı ile sorulara cevap bulmaya çalısıyor.

Bence oldukca garip bi yolculuk. Belki de sadece boşa kürek sallamaktır.
Hani bi sonucu olsa dicem, düşündük taşındık cevabı bulduk, ahanda budur dedik, sarıldık bulduğumuz cevaba, öyle bi şey de yok. Bu gün 'a' derken, Yarın 'b' diyen bi varlığın sürekli cevap araması ne bileyim, garip bi durum.
Resim
Kullanıcı avatarı
TensaZanGetsugaTenshou
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach - Rurouni Kenshin - Desu Noto
Haa bide ufaklığımda Pokemon Digimon Beyblade vardı :D

Öncelikle yalnızlığın getirdiği bi güç yoktur. Ne ruhsal yalnızlık ta ne bedensel(asosyallikte). Yalnızlığın gücüne inanan herkes çok film izlemiştir ve dünyayı tanımamaktadır. Dünyada hangi yalnız insan iyi bi yerlere gelebilmiştir? Diyojen gibi dehalarda yalnızlığın verdiğini sandığı hazla pislik içinde ölüp gitmiştir.
Adımı unutma! Sadece bir daha duymamak için dua et
Kullanıcı avatarı
Quincy
Favori Manga: Bleach, Fairy Tail
Favori Anime: Hunter x Hunter

Şuan birine çok ama çok bağlıyım. Dışardan aciz ve zavallı görünüyorum onla tanışmadan önce bana biri var böyle böyle dese zavallı adam derdim. Ama ne kadar acizce ve zayıf olsa da mutluyum ve bence bu mutluluk gerçek güç.
"The calendar loses a precious component... The remaining months gather to mourn... The mourners play a melody, while the eleventh moon quietly rises. Uvo... Can you hear? The requiem we're offering to you?"
galeme
Favori Anime: .

.
En son galeme tarafından 29 Eyl 2018 20:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Quasar
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

Anandan bahsediyor galeme.

Seviyesiz ya.

Edit: Yanlış anlaşılma varmış. Vay anam vay neler dönmüş. Pişman değilim o ayrı.
En son Quasar tarafından 02 Haz 2014 17:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim

“Felsefe” sayfasına dön