Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

...

Celebhol
Favori Anime: -

...
En son Celebhol tarafından 15 Eki 2018 12:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Ellerine sağlık.
Çok sevdiğim bir seri ve bu göndermelerin bir çoğunun farkındaydım. Ancak Rust için bir karakter arkı olduğu da kesin. Hafifte olsa bir değişimi oldu gibi yani tamamen hayatı sevmiyor değildi ( en azından final öncesi tecrübeden sonra) ancak ciddi pesimist idi elbette. Ve belkide Matthew McConaughey reyizin en iyi oyunculuk performansı idi. Ki kendisi son 7-8 yılın en iyi 2-3 erkek aktöründen biri.

İkinci sezon da birincinin sahip olduğu "odaklılık" ve "detaycılık" yoktu fakat onu da tavsiye ederim.
Resim
Celebhol

...
En son Celebhol tarafından 15 Eki 2018 12:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

Çok güzel bir yazı olmuş hacı ellerine sağlık Rust karakteri kurgusal karakterler arasında favorilerim içindedir. Ancak ben karakterin bu pesimist yönünün yanında bir İsa figürü olarak da ciddi bir şekilde resmedildiğini düşünüyorum.
► Spoiler Göster
Celebhol

...
En son Celebhol tarafından 15 Eki 2018 12:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

Celebhol yazdı: 19 Şub 2018 13:06
hyperbooster yazdı: 19 Şub 2018 02:08 Çok güzel bir yazı olmuş hacı ellerine sağlık Rust karakteri kurgusal karakterler arasında favorilerim içindedir. Ancak ben karakterin bu pesimist yönünün yanında bir İsa figürü olarak da ciddi bir şekilde resmedildiğini düşünüyorum.
► Spoiler Göster
Teşekkürler. Olabilir belki ama eldeki kanıtlarla çok aklıma yatmadı benim. Resimler rastlantı da olabilir. Ağır bir gotik edebiyat ve onunla bağıntılı olarak paganizm sembolizmi var, Sarı Kral ve Carcosa gibi isimlerden de belli bu zaten. Ancak Hristiyanlık odaklı bir sembolizm yakaladığımı hatırlamıyorum.
► Spoiler Göster
Bence seri boyunca buna göndermeler vardı. Polisin uyuşturucu piyasası içindeki kurban edilmiş adamı olması. Etrafındaki inançlı günahkarların arasında hiç bir şeye inanmamasına rağmen dürüst tek insan olması. Sanki etrafındaki dünyanın günahlarını sırtlayan bir mesih portresi çizdi gözümde. Ki kendi dünya görüşüyle yakınlaştığı karakterlere verdiği anti-vaazlar da var. :laugh:
► Spoiler Göster

“Felsefe” sayfasına dön