Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Delilik

Kullanıcı avatarı
Ijou
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood.

Toplumca abarttığımız afilli bi şey olarak gördüğümüz,gençlerin çoğunun özendiği bir olgu.21. yüzyılda ve bizim toplumumuzda mal turnusolünden başka bir şey değil.Bizim toplum sever böyle "cool" hastalığımsı şeyleri.
Bi nesil birbirine şizofren demenin cool bir şey olduğunu sanarak büyüdü lan bu topraklarda.

Az mı gördü bu gözler okul kafelerinde ellerine delilik temalı kitaplar alıp huntercılık oynayan ameleleri.
Resim "Ah seni bilmiyor kimseler bilmiyor."
Kullanıcı avatarı
Lorem Ipsum
Favori Anime: Final Fantasy VII - Last Order

@Ijou
Adamlara şizofren = Beautiful Mind filmi dersen olacağı bu. Bi insanın 30 sene ağır şizofreni pençesinde kıvranmasını karizma bi şey sanan tipler yetişti işte. Oysa John Nash hem kendisi bu ağır süreci atlatmış, hem de küçük oğlunun aynı hastalıkla cebelleşmesini aynaya bakar gibi izlemiş bi adam. Ama tanışsa şöyle bi şey diyecek insanlar vardı bi dönem hakkaten:

- Aiyyyy... :kiss: Şizifrindiniz demek ne gzellll!

Yeni trend "disleksi" bu arada. :lol:
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Olm ben bu yeni nesil hastalıklara çok geç kalmışım. Disleksi ne la?
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Lorem Ipsum
Favori Anime: Final Fantasy VII - Last Order

Diabolus Ipsum Amans yazdı:Olm ben bu yeni nesil hastalıklara çok geç kalmışım. Disleksi ne la?
Hehehe :lol:

Dyslexia! Gözdemiz! Yeni dahi hastalığı! Einstein'da, Bill Gates'de, Tom Cruise'da falan var. Disleksi, disgrafi, diskalkuli gibi çeşitleri mevcut.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Disleksi
http://www.disleksi.info/disleksili-unluler

Aslında toplumun %10'unda zaten var. Mesela bende de var, ama tabii ben dahi olmadığım için az var. Belki sende de vardır, forumun yarısında vardır. Ama sadece seçilmiş insanlarda ileri versiyonları var. Onun kült filmi de Taar Zameen Par oldu gibi bi şey (gerçi Aamir Khan filmi çok iyi niyetlerle çekmiş ama, millet manyak işte).
Akai sora
Favori Manga: Vagabond-One piece
Favori Anime: -

Tek kişilik azınlık diyordu biri bende öyle düşünüyorum.Yani bakış açısı,olayları algılama olarak öyle.Kontrollü deliliğe delilik denir mi bilmem ama dünyayı bir de o gözlerle o bakış açısıyla gözlemlemek insanın ufkunu açacak bir çok fikir oluşturmasını sağlar diye düşünüyorum.

çevirisini pek tutmadığım için üstün körü okuduğum erasmusuta kitapta şöyle şeyler diyor aklımda kaldığı gibi yazıyorum tabi yanlış olmaz inşallah.
Tanrılardan bahsetmeyi bırakıp yeryüzüne dönelim delilik olmadan neşeli ya da mutlu bir şeye denk gelemeyeceğimiz yeryüzüne.
birde şu vardı aklımda kalan;
Bu delilik toplumlar yaratır,imparatorluklar kurar, dinler,mahkemeler gibi gibi yani insan tüm hayatı delilik oyunundan başka bir şey değildir.
insanlar çoğu aslında delidir daha doğrusu çeşitli şekillerde delirmeyen kimse yoktur diyor birde.

İşte öyle okuduğunuz için saygılar efenim :lol:
:lol:

“Felsefe” sayfasına dön