Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Çok Kötü Olacak Birini Çocukken Öldürür Müydünüz?

Çok Kötü Olacak Birini Çocukken Öldürür Müydünüz?

Evet öldürürdüm.
14
28%
Hayır öldüremezdim.
29
58%
Bilmiyorum.
7
14%

Toplam oy: 50
Kullanıcı avatarı
tosunp
Favori Anime: .

BerkeNoyan1903 yazdı:
tosunp yazdı: Kaderi değiştirme imkanı nasıl olmaz? Kader dediğin geçmiş zaman değil mi ? eğer geçmişe gidebiliyorsan, o zamanı geçmişten şimdiki zamana çevirirsin ki bu kaderi yok eder.
Kadere inanmayabilirsin.Bunu anlarım.Ama yok kader diye bir şeyin var olduğuna inanıyorsan yanlış düşünüyorsun.Kaderi değiştiremezsin arkadaşım.Bu benim nickimin BeykeNoyan1903 olması kadar kesin bir şeydir.Bir örnek vereyim.

Diyelim ki evinde oturuyorsun ve bir arkadaşın arayıp yarın bir yerlere gidelim tarzı bir şey söyledi.Sen de olur dedin.Buna göre senin kaderin yarın o arkadaşınla buluşup bir yerlere gitmektir değil mi?Ama bazı insanlar birazdan yazacağım şeyi yapıp kaderi değiştirdiğine inanır.Ertesi gün buluşma vakti geldiğinde gitmekten birdenbire vazgeçer.Kaderini değiştirdiğini de zanneder.Ama asıl gerçek,kaderinde arkadaşıyla sözleşmesine rağmen ertesi gün son anda gitmekten vazgeçmesinin yazdığıdır.Tabi bu dediğim kader dediğimiz şeye inanıyorsan geçerli.İnanmıyorsan zaten ne olup bittiğinin de senin için bir anlamı yok.Kaderini seçme şansın yoktur.Çünkü ne kadar fikir değiştirsen yaptığın en son tercih senin kaderindir.Bu tıpkı bir kaç tane ayrı yolun sonunda aynı yere çıkması gibidir.

Çocuk öldürme konusuna gelirsek,nasıl biri olacaksa olsun,bir çocuğu öldürmek benim katil olduğum gerçeğini değiştirmeyecektir.Bu yüzden öldürmezdim.Kötülüğü kötülükle engelleyemezsin.Dinsizin hakkından imansız gelir derler ya;sen imansız olduktan sonra dinsizin hakkından gelsen ne farkeder.
Zamanda yolculuk yapıp hitleri öldürebiliyorsun ama kaderi değiştiremiyorsun öyle mi? Konunun ismi kötü birini geçmişe gidip öldürmek, ama aynı zamanda kader değiştirilemez diyen insanlarla dolu başlık..

Verdiğin örneğin zamanda yolculuk-kader konusuyla uzaktan yakından alakası yok bu arada.
Kullanıcı avatarı
Rosenrot
Favori Manga: Naruto, Beelzebub, Gintama, Dragon Ball
Favori Anime: Naruto shippuuden, Death Note

belki öldürülmesi lazım, belki değil. Bize düşmez buna karar vermek der bırakırdım. Arkadaşların dediği gibi dünyaya kötü de lazım hem
Resim I have lived my life with the best of my ability, but I have not been able to escape fate, anger, or pain.
Bring me the answers and the road that leads to truth.
___________________________Ezio Auditore da Firenze__
Kullanıcı avatarı
BerkeNoyan1903
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,HunterxHunter,Hajime no Ippo

@Tosunp

İtiraf etmem gerekirse bende senin verdiğin cevapla herhangi bir bağlantı kuramadım ama neyse.Ayrıca soru açık arkadaşım.Bir çocuk var,ileride kötü biri olacak.Kesin ama kaçarı yok.Öldürür müsün,öldürmez misin?Geçmişe gitmek,zamanda yolculuk diye bir şey yok o sorunun içinde.Bu tartışma ortamında bazı arkadaşlar sokmuş araya onları o kadar.Yani dediğin gibi verdiğim örneğin zamanda yolculukla falan uzaktan yakından alakası yok.Öyle bir şey yapmaya da çalışmadım zaten.Sadece ne kadar kaderimi değiştiriyorum desen de,yaptığın tercihlerin zaten senin kaderin olduğunu anlatmaya çalıştım.Al soru üzerinden gidelim,sen tam çocuğu öldürecekken vazgeçip kaderini başka bir yöne yönlendirdiğini düşünüyorsun.Kaderin mi değişti?Hayır zaten senin kaderinde olan şey vazgeçmekti.Ne yaparsan yap,sen kaderini değiştirmiyorsun,zaten kaderine önceden yazılmış olanı gerçekleştiriyorsun.Kader dediğimiz şeyin olayı bu.Ne eksik,ne fazla.Ha yok yine yanlış düşünüyorsun,söylediklerin alakasız dersen de yapacak bir şey yok,senin bileceğin iş.Ben kendimi tam olarak ifade ettiğimden emin olayım da o bana yeter.Daha da yazmayacağım bununla alakalı zaten,offtopic diye ban yiyeceğiz yoksa.
3Nokta
Chaotic Neutral
Chaotic Neutral
Favori Anime: Brotherhood

Ona yeraltı aleminin kurallarını ve tek başına nasıl yaşaması gerektiğini öğretirdim.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Rorschach
Favori Anime: Death Note

Hayır. Sadece suç işlemiş kişiler cezayı hak eder.
Resim
The world will look up and shout "Save us." And I'll whisper "No."

“Felsefe” sayfasına dön