Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Çok Kötü Olacak Birini Çocukken Öldürür Müydünüz?

Çok Kötü Olacak Birini Çocukken Öldürür Müydünüz?

Evet öldürürdüm.
14
28%
Hayır öldüremezdim.
29
58%
Bilmiyorum.
7
14%

Toplam oy: 50
Celebhol
Favori Anime: -

Resim
Konuyu saptırıyorsunuz. Asıl amacı "zamanı değiştirirsen ne olurdu?" değil ki. Ne için sorulduğunu bu sorunun da söylemem gerekmemeli artık, kendiniz anlayın.

Hitler'inize de koyayım yani. Güzelim konuya sıçtınız. Allah modeminize ateşler yağdırsın,
Resim
ben gidiyorum.
Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Favori Manga: One Piece
Naruto
Favori Anime: Naruto

Celebhol yazdı: Biraz dikkat edin bunlara arkadaşlar.
Bende bu yüzden öyle dedim zaten. İyi yapmanın bir yolu yok gibi bir durum yok bana göre. Zaten iyi ve kötü kime göre iyi kime göre kötü ona bile emin değilken böyle bir durumda ne olursa olsun bir çocuğu öldürmek istemediğimi yazdım ben.
Resim
Kullanıcı avatarı
Zettai
Favori Manga: Death Note, Rainbow
Favori Anime: Code Geass, FMA

Doğru olan öldürmek ama ben yapamazdım herhalde. Tamamen adil olamıyorum bazı konularda.
Resim
Kullanıcı avatarı
Uranyum
Favori Manga: Bleach | Noblesse | Claymore | Feng Shen Ji | Tower of God | Dice
Favori Anime: Death Note | Bleach | Claymore | Shingeki no kyojin | Basilisk

Amına bile koyardım derler ya ha işte ondan :lol:
Kullanıcı avatarı
nick01
Favori Manga: One Piece, One Punch OÇ
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

Ben bencil bir insanım bir çocuğun ölümünü üzerime alamam, tabi böyle bir güce sahip olduğum için muhtemelen kendimi tanrı olarak görürdüm daha farklı bir karakterim olurdu muhtemelen, böyle bir güçle yaşadığım hayat daha farklı olurdu, yaşadığım şeylerden çıkardığım sonuçlar daha farklı olurdu onun için bilemicem.
Kullanıcı avatarı
tosunp
Favori Anime: .

ugur_tatli yazdı:
Elodin yazdı:Öldürmezdim, bodrumuma zincirleyip 20 yıl tecavüz ederdim.
(bkz. pedofili)
ugur_tatli yazdı:Soru basit, cevabı sıkıntı. Mesela ileride Hitler'e dönüşecek olan çocuğu (5-10 yaş arası) elinizde bir şans olsa öldürür müydünüz?

Not: Öldürdükten sonra peşinize polis düşmeyecek ve kimse bunu yapanın siz olduğunu bilmeyecek.
Not2: Çocuğun kötü olma kaderini değiştirme imkanınız yok.
ikinci not için; kaderi değiştirme imkanı nasıl olmaz? Kader dediğin geçmiş zaman değil mi ? eğer geçmişe gidebiliyorsan, o zamanı geçmişten şimdiki zamana çevirirsin ki bu kaderi yok eder.

İnsanın en önemli ve belirgin parçasının "değişmek" olduğunu ve "çocuk" kelimesinin savunmasız ve kötülükten uzak bir canlıyı simgelemesini düşünürsen bu soru şuna dönüşür; "kabilendeki bir kızı tanrına kurban eder misin" ya da "for the greater good".

Yine de senin "kader" kuralınla beraber insanın değişme bilgisi de yok oluyor(aslında insan yok oluyor), bu durumda sadece "çocuk" kalır. Eğer bir çocuğun kaderi sabitse onun gelecekteki insandan farklı olduğunu düşünemezsin, yani bu kuralla beraber o çocuk artık o kötülüğü yapacak değil yapan kişi olur. Peki bu doğru mu sence ? Bence değil. İşte bu yüzden her hangi bir sorunun içine "kader" i katamazsın. Ki soruyu soran, gerçekten çocuğun "kötü" olduğunu, değiştirilemez bir kaderi olduğunu düşünse soruyu "çok kötü olacak birini o kötü olayı yapmadan 1 saat önce öldürür müsünüz?" diye sorardı. Burda bilinmek istenen çocuğun "iyi" olduğunu bilerek, onu öldürür müsünüz ü sormak. Ki bu sorunun temelide yukarda dediğim "kurban" sorusudur.

Son olarak; hitler bir sith lordu değildi, gerçek dünyada "kötülüğün temeli" bir insan değil insanlardır.
Kullanıcı avatarı
^^^^MytH^^^^
Favori Manga: D.Gray-Man, Bleach, The Breaker,
Favori Anime: D.Gray-Man, Bleach, Blood+, Shiki, Code Breaker, Guilty Crown, Hellsing, DMC

Ben öldürürdüm.Çocuk olması birşey değiştirmez.İlerde çocuklara cinsel istismarda bulunan,işkence ederek öldürmekten zevk alacak birini öldürürdüm.Ama ömür boyu vicdan azabı çeker miydim...evet.
Resim
Yüzmekte özgürsek; o gökyüzüne ihtiyacımız yok!
Kullanıcı avatarı
BerkeNoyan1903
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,HunterxHunter,Hajime no Ippo

tosunp yazdı: Kaderi değiştirme imkanı nasıl olmaz? Kader dediğin geçmiş zaman değil mi ? eğer geçmişe gidebiliyorsan, o zamanı geçmişten şimdiki zamana çevirirsin ki bu kaderi yok eder.
Kadere inanmayabilirsin.Bunu anlarım.Ama yok kader diye bir şeyin var olduğuna inanıyorsan yanlış düşünüyorsun.Kaderi değiştiremezsin arkadaşım.Bu benim nickimin BeykeNoyan1903 olması kadar kesin bir şeydir.Bir örnek vereyim.

Diyelim ki evinde oturuyorsun ve bir arkadaşın arayıp yarın bir yerlere gidelim tarzı bir şey söyledi.Sen de olur dedin.Buna göre senin kaderin yarın o arkadaşınla buluşup bir yerlere gitmektir değil mi?Ama bazı insanlar birazdan yazacağım şeyi yapıp kaderi değiştirdiğine inanır.Ertesi gün buluşma vakti geldiğinde gitmekten birdenbire vazgeçer.Kaderini değiştirdiğini de zanneder.Ama asıl gerçek,kaderinde arkadaşıyla sözleşmesine rağmen ertesi gün son anda gitmekten vazgeçmesinin yazdığıdır.Tabi bu dediğim kader dediğimiz şeye inanıyorsan geçerli.İnanmıyorsan zaten ne olup bittiğinin de senin için bir anlamı yok.Kaderini seçme şansın yoktur.Çünkü ne kadar fikir değiştirsen yaptığın en son tercih senin kaderindir.Bu tıpkı bir kaç tane ayrı yolun sonunda aynı yere çıkması gibidir.

Çocuk öldürme konusuna gelirsek,nasıl biri olacaksa olsun,bir çocuğu öldürmek benim katil olduğum gerçeğini değiştirmeyecektir.Bu yüzden öldürmezdim.Kötülüğü kötülükle engelleyemezsin.Dinsizin hakkından imansız gelir derler ya;sen imansız olduktan sonra dinsizin hakkından gelsen ne farkeder.
Matrim
Favori Manga: OnePiece,Bleach,Naruto
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Code geass

Duruma göre değişir. Ayrıca çocukken adamın hayatını değiştirebilirsin sadece biraz müdahale yetecektir.
Kullanıcı avatarı
furkan61
Favori Manga: Naruto,Noblesse,Sunken Rock,The Breaker,Vegabond,Gantz,Shamo
Favori Anime: Naruto-Naruto Shippuden,Rainbow,Deat Note,Code Geass,Golden Boy

Bazı arkadaşlar konuyu okumadan mesaj atıyor heralde.Eğitirdim iyi biri olurdu.Başlıkta ne diyor çocuğun kötü olma kaderini değiştirme imkanınız yok.

Ben öldürürdüm.Yılanın başı küçükken ezilmeli.Büyünce millete zarar vereceği kesin olan birinin gözünün yaşına bakmazdım.
Resim

“Felsefe” sayfasına dön