Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Hayvanlar İçin Yapılabilecek Şeyler.

Mangatürk'ün ortaklaşa yaptığı sosyal sorumluluk projeleri
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Arkadaşlar toplumumuz ne yazık ki çocuk yetiştiremiyor. Kültürsüz anneler, barzo babalar, hala mağara sisteminden kurtulamamış öğretmenler/ hocalar yüzünden toplumda büyüyüp insan olacak çocuk sayısı çok az.

Bu yüzden şöyle bir şey düşünüyorum, toplumda mail atabileceğimiz tüm kurumlara mail atıp, hayvanlara ve yaşamlarına saygı babında şeyler isteyeceğiz, ben buna ilk olarak diyanetten başladım.
Ayıracağınız 10 dakikadır, isterseniz milli eğitime hayvan sevgisi diye bir ders olsun diye mail atabilirsiniz, isterseniz başka bir şey.

Ben attıgım mailide burada paylaşıyorum.

"
[email protected]

Merhabalar, ben müslüman aileden gelen okumuş bir müslüman insanım. Toplumumuzda din çoğu eğitimden daha etkili kullanılan bir iletişim ve toplumsal araç

Bu bağlamda bir iki eleştirim ve isteğim var.

-10 yıl camiye gittim, rize derebaşı köyünde, bana kuran'ı arapça okumak, arapça dua ezberlemek ve namaz kılmak harici hiçbir şey ögretilmedi. Bilmediğim bir dilde bilmediğim kuralları öğrenmeye calıstım. Başarısız bir deneyimdi. Bunu hiç düzeltmediniz.

-Cumalara düzenli olarak giden bir adamım, her zaman peygamberimizin insanı ilişkileri ya da ibadet anlayışı anlatılıp duruyor. Hayvanlara karşı biraz hassas bir insanım, insanlar kedileri canlı canlı yakıyor, öldürüyor köpekleri tüfekle vuruyor. Bu bizim peygamberimiz hayvanlarla alakalı hiçbirşey yapmamışmıdır? Benim okudugum kadarıyla yapmıştır, hayvanları çok seven, özellikle kedilere karşı bir sempatisi olan kişidir.

Neden cumaları özellikle her camide en azından peygamberimizin hayvan sevgisine 1 dakiğkada olsa zaman ayırmıyorsunuz? Neden imamlara böyle bir şey gönderip, o çocukların hayvan sevgisine sahip bireyler olmasını sağlamıyorsunuz?
Dalyanda oturuyorum rizede çocuk camien cıkıyor kedi yavrusuna koşup tekme atıyor şerefsizin evladı. Bu çocukları demekki eğitemiyorsunuz. Din eğitimi insana güzel ahlakta katmadı.

Bu konuda bir çalışmanız olacak mı?

Bir de ben, diyanet işleri başkanıyla şahsi olarak görüşmek istiyorum, bunun için nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Nasıl bir randevu sistemi var? Ne yapabilirim Saygılarımla."

Arkadaşlar yapılacak şey çok basit, attığınız maili ve attığınız mail adresini burada paylaşın diğer arkadaşlarımız da faydalansın.

Bu konuda sizden beklentim büyük, en azından su konuda duyarlı olun. Ayrıca şehrinizdeki belediyeye ve belediye başkanlarına da mail atabilirsiniz.

Not: Facebooku olanlar bu linki facebook adreslerinde paylaşırlarsa daha büyük bir kitleye ulaşabiliriz.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.

“Sosyal Projeler” sayfasına dön