Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Byakuya Kuchiki

Kullanıcı avatarı
The Golden King
Favori Manga: Ecchi konulu mangaların tamamı.
Favori Anime: Bleach,Hellsing,Death Note,Naruto,Air Gear,
Kuroko no basket,Berserk,Code Geass,Kurohitsugi,
One piece,Fairy tail,HxH,Gintama,Cowboy Bebop.

Karakter Özellikleri
Kilosu: 64 kg
Boyu: 180 cm
Saç rengi: Siyah
Göz rengi: Grimsi-mavi
Kan grubu: 0
Doğum Tarihi: 31 Ocak
Zampaktou: Senbonzakura (ShiKai: Senbonzakura/BanKai: Senbonzakura Kageyoshi)

Resim

Kişil

erle B
ağlan

tıları
6. Takım’ın Kaptanıdır, Teğmeni Abarai Renji’dir.
Eşi Hisana 6 yıl önce bir hastalık nedeniyle ölmüş.
Kız kardeşi Kuchiki Rukia.
Büyük babası Kuchiki Ginrei, Babası Soujun Kuchiki (öldü), filler bölümlere göre Kouga Kuchiki amcası ancak Byakuya tarafından öldürüldü.

Kuchiki ailesinde Konumu: Kuchiki ailesinin lideri, 28. kuşaktan.

Byakuya Kuchiki (Japonca: Kuchiki Byakuya), Tite Kubo'nun yarattığı Bleach adlı manga ve anime serisinin kurgusal karakterlerinden biridir. Gotei 13'ten 6. Bölük'ün kaptanıdır. Kaptan yardımcısı Renji Abarai'dir. Byakuya'nın, 4 asil aileden birisi olan Kuchiki'nin şu ana kadarki en güçlü kaptanı olduğu söylenmektedir. Kuchiki Byakuya Soul Societydeki en çok adı duyulmuş kaptandır.
Kidō(şeytani büyü) temelli bir Zanpakutouya sahip olan Byakuya'nın Zanpakutousu'nun adı Senbonzakura'dır(Bin kiraz çiçeği). Salınış komutu scatter(dağıl) şeklindedir.
Kılıcı salındığı zaman bin kiraz çiçeği yaprağına benzer bin adet bıçağa dönüşür. Her yönden yapılan kusursuz çok sayıda bıçak saldırısı, Senbonzakura'nın gerçek gücüdür.
Ban-kai'si on bin adet minik bıçağa dönüşen "Chire Senbonzakura Kagoyoshi" dir. En güçlü tekniği ise ölümcül düşmanlarına karşı yaptığı "Senkei Senbonzakura Kagoyoshi" olup düşmanlarını ölümcül bir çembere alır bu çemberin içinde bin kılıç vardır.

Özgeçmişi
Kuchiki Byakuya, Kuchiki ailesinde doğmuştur. Kuchiki ailesi Soul Society’nin Soylu 4 Büyük ailesine dahildir. (Kuchiki, Shihoun, Shiba, diğeri bilinmiyor. Shiba ailesi bunların arasından çıkartılmıştır.)
Küçüklüğüne dair çok şey bilinmese de, Shihoun Yoruichi tarafından eğitildiği biliniyor.
Kidou yeteneğini, shunposunu, hızını ona borçludur. Aslında kendi bildiği birçok şeyi Byakuya’ya öğretmiş gibi görünse de dövüş tarzları hiç benzememektedir. Yoruichi, genelde yumruk ve tekmeler kullanırken Byakuya ShiKai/BanKai’sinde ustalaşmıştır. Aslında genç olmasına rağmen zampaktousunu BanKai halinde bile çok iyi kontrol eder. (BanKai kontrol etmek ustalaşmayı, sabrı ve çok büyük bir çalışmayı gerektirir, zor bir iştir.)
Küçükken çabuk sinirlenen bir çocukmuş. Yaşıtlarına göre güçlü olmasına rağmen öfkesi nedeniyle hızlı ilerleme kaydedememekteymiş, bu aşamaya gelmesi kolay olmasa gerek. (Not: Buraya bu yorumu öfkeyle eklemeden geçemiyorum, onun yıllarca özveriyle elde ettiği bu sonucu Ichigo veledi üç günde, haydi her şeyi dahil etsek bir ayda ulaştı. Ki Byakuya korkunç güçlü gösterilmişti. Ve Byakuya’yı nasıl yendi hayret ediyorum. Elimde değil geçilen kıyağa ve yapılan haksızlığa “yuh” demeden geçemiyorum…)
Öğretmeni Shihoun Yoruichi Soul Society’den sürüldüğü (Urahara Kisuke’yi mahkemeden kaçırdığı için) zaman onun öğrettiği tekniklerin birçoğunu kullanmayı bırakmıştır, bunu 7. Espada ile olan dövüşünde “Ondan öğrendiğin teknikleri kullanmak istemiyordum ama…”sözüyle belirtmiştir.
Tam olarak ne zaman ve nasıl birbirlerini buldukları bilinmese de, gerçek dünyaya öldükten sonra Soul Society’ye gelen Hisana-san’a aşık olmuştur Byakuya .( Hisana, Rukongai 78. Bölge Inuzuru’dandır. Orada bölgenin numarası ne kadar düşükse o kadar temiz ve soylu olduğundan, 80 bölge içinde Inuzuru pek temiz ve soylu bir yer değildi. Ancak soylu olmamasına rağmen Byakuya onunla evlenmekte tereddüt etmemiştir.)
Hisana, Soul Society’ye geldiğinde terk ettiği kızkardeşini aramaktadır, çünkü onu terk ettiğine çok pişmandır. Kısa süre sonra bu takıntısı zaten sağlık durumu kötü olan Hisana’nın hastalanmasına neden olur. Fakat buna rağmen Hisana, kardeşi Rukia’yı aramaya devam eder. Bu durum Byakuya’yı hem üzmekte hem de yaralamaktadır. Hisana, çok uğraşarak kardeşinin izini kısmen bulur. Ancak fazla sürmeden hastalığı daha da ağırlaşarak ölmesine neden olur. Fakat ölmeden önceki son sözleri, Byakuya’yı Rukia’yı aramaya iter:
-“Byakuya-sama… Lütfen benim yapamadığımı yapın. Kız kardeşimi bulun, ancak ona ablası olduğumu söylemeyin. Onu terk eden biri olarak onun ablası olmayı hak etmiyorum. Lütfen onu bulun. Bana abla demesine fırsat olmadı ama umarım size ağabey demesine izin verirsiniz. Birlikte geçirdiğimiz kısa süre içinde sizi ihmalimi ve bencilliğimi affedin lütfen… Byakuya-sama… Byakuya-sama, sizinle geçirdiğim 5 yıl tıpkı bir rüya gibiydi…”
Hisana’nın bu acıklı son sözleri üzerine Byakuya, kardeşini bulacağına söz verir. Ancak, bu onun “vermemem gereken sözlerden biri” olarak nitelendirdiği sözdür.
Ölümün üzerinden çok geçmeden Byakuya, Rukia’yı shinigami okulu olan Ruh ve Teknik Akademisi’nde bulur. Hiç vakit kaybetmeden onu klana alır. Klana alırken de “Vefat eden eşime çok benziyorsun, seni klanda kız kardeşim olarak görmeyi isterim.” Demiştir. Hisana’nın “Ona ablası olduğumu söyleme” ricasını yerine getirmiştir. Fakat, herkes klana Rukongai’den birini almanın uygun olmadığını ve kurallara aykırı olduğunu düşündüğünden, bu durum kurallara çok bağlı olan Byakuya’nın vermemesi gereken ikinci sözünü vermesine neden olur. Annesi ve babasının mezarları başında özür dileyerek bir daha kuralları çiğnemeyeceğine yemin eder.)
Ama akademide Rukia’yı klana davet etmek için görüştüğü odaya, okul arkadaş olan Abarai Renji, hevesle bir şey söylemek için dalar. O sırada Kuchiki Byakuya’yı gören ve müthiş reiatsusunu hisseden Renji ürperir, bundan sonra da onu idolü olarak belirler ve ona ulaşmak için çalışır.
Rukia ve Renji shinigami olduklarında Rukia Ukitake Jyuushiro’nun kaptanlığındaki 13. Takıma, Renji ise Rukia’nın ağabeyi Kuchiki Byakuya’nın kaptanlığındaki 6. Takıma katılır.
Rukia alabilecek güçteyken herhangi bir rütbe alamaz, çünkü Byakuya bağlantılarıyla bunu engellemiştir, Rukia’nın tehlikeli görevlere gitmesini istemiyordur.
Bir zaman sonra 6.Takıma nakledilen Rukia bir aylığına dünyada görevlendirilir, Renji’ye 6. Takım’ın teğmenliği teklif edilir. İdolü belirlediği kişinin teğmeni olma fırsatını kaçıramaz.
Renji bunu kabul eder, resmi olarak teğmen olmak için bir ay geçmesi gerektiğinden Rukia’ya dünyadan döndüğünde sürpriz yapmaya karar verir, aynı zamanda Byakuya’ya bir adım daha yaklaşmıştır. Ancak bir ay dolsa da Rukia dönmez. Bunun üzerine Kuchiki Byakuya ve Abarai Renji onu dünyaya geri getirmek üzere görevlendirilir.
Güçlerini verdiği Ichigo’nun başını derde sokmamak için kaçan Rukia, sonunda Renji ve Byakuya tarafından kolaylıkla yakalanır. Ishida Uryuu, shinigamilerin reiatsusunu hissettiği için Rukia’yı kurtarmaya gelir. Fakat Renji onu rahatlıkla yener. Rukia’nın terk ettiğini fark eden Ichigo onu kurtarmaya çalışır, Renji’ye tam yenilecekken müthiş bir reiatsu patlamasıyla onu neredeyse yener. Bu sırada kenarda bekleyen Byakuya, riski göze alamayarak Ichigo’nun yanından geçer –ya da Ichigo öyle zanneder-. Ne olduğunu anlayamaz, birden her tarafından kanlar sızarak yere yığılır. Byakuya onu çok hızlı bir şekilde iki ölümcül yerinden bıçaklamıştır. Onun yaralanmasına çok üzülen Rukia, Ichigo’nun yanında koşmaya çalışır, Renji onu direğe yapıştırarak engeller ve sadece ona dokunmasının bile mahkûmiyetine 20 yıl ekleyeceğini belirterek gitmesini engeller.
Byakuya’nın bıçakladığı iki nokta, Ichigo’nun Rukia’dan aldığı shinigami güçlerini kaybetmesine neden olur.
Byakuya, Rukia’nın isteği üzerine (“Onun için son vuruş yapmamıza gerek olduğunu düşünmüyorum.”) Ichigo’yu öldürmez.
Renji’nin SenKei kapısını açmasıyla Byakuya, Rukia ve Renji Soul Society’ye dönerler. Ichigo, konuşamaz ve kıpırdayamaz hale gelmiştir, ölmek üzeredir. Rukia tarafından korunduğu için perişandır, ancak daha sonra Urahara Kisuke tarafından kurtarılır. Büyük ihtimalle daha o zamandan içinde Byakuya’dan öc alma isteği belirir.
Byakuya, Rukia ve Renji döndüklerinde beklenmedik bir şekilde Rukia’nın infazına karar verilir. Byakuya, Rukia’nın ağabeyi olduğu için ikileme düşer. Çünkü, anne ve babasının mezarında bir daha kuralları çiğnemeyeceğine söz vermiştir, bu durumda Rukia’nın infazına göz yummak, soğukkanlılıkla karşılamak zorundadır. Rukia ve Renji’ye durumu anlattıktan sonra Rukia’ya bunun son konuşmaları olduğunu, bir dahaki buluşmalarının da infaz sırasında olacağını söyler.
Kurosaki Ichigo, Inoue Orihime, Sado Yasutora, Shihouin Yoruichi, Ishida Uryuu, Shiba Ganju Kuchiki Rukia’yı kurtarmak amacıyla Seiretei’te giriş yaptıktan bir süre sonra Ganju, 4. Takım’dan Rukia’nın arkadaşı Hanatarou ile Utanç Kulesi’ne ulaşırlar. Ancak onu kurtarmak üzereyken kulede Byakuya’yla karşılaşırlar, Byakuya onlara gitmelerini söyler. Ganju bunu umursamayarak Byakuya’ya saldırır, fakat Byakuya onu kolaylıkla alt eder. Tekrar kılıcını çekip saldırmak üzereyken, 13. Takım’ın kaptanı Ukitake Juushiro tarafından durdurulur. (Byakuya’nın reiatsusunu hissederek onu durdurmak için gelmiştir.) Aynı şekilde Byakuya’nın reiatsusunu hissederek Utanç Kulesi’ne yaralı halde giden Ichigo, Byakuya’ya saldırır. Fakat Byakuya çok hızlı olabilmesine rağmen onun hareketlerini görebilmektedir. Ichigo’nun yenileceğini bilen Yoruichi, Ichigo’yu kurtarmaya gider ve sorun çıkartmaması için onu bir ilaçla bayıltır. Byakuya, Yoruichi’yi durdurmaya çalışır ancak bir kişi taşımasına rağmen Yoruichi ondan çok daha hızlıdır.
Bunun üzerine ilgisini kaybeden Byakuya, kılıcını kınına koyarak uzaklaşır.
Ichigo’nun BanKai’ye ulaşmaya çalışması üzerine Renji de Rukia’yı kurtarmak için çalışmaya başlar ve BanKai’ye de ulaşır.
Rukia’yı kurtarmaya giderken, Utanç Kulesi’nin yakınlarında Byakuya tarafından durdurulur. Rukia’yı kurtarmaya gideceğini söyleyerek Byakuya’yı aşmaya çalışır, ancak Byakuya Renji için fazla güçlüdür. Onun BanKai’ye ulaşmış olması Byakuya’yı çok şaşırtsa da, fazla zorlanmadan yener. Byakuya’nın BanKai’sini ilk defa bu bölümde görürüz. Arkasını dönüp gitmeden önce atkısını (veya fularını o her neyse) Renji’nin üzerine bırakarak onu bir nevi onurlandırdığı düşünülebilir. (Atkı/fular büyük ihtimalle Kuchikilerin soyluluk göstergelerinden biri, tıpkı kenseikanlar gibi üzerinden hiç ayırmıyor. Üstelik pendulumda Ginrei’de de bu fular/atkıdan görüyoruz.)
Ölmek üzere olan Renji, oradan geçen 4. Takım Kaptanı Unohana Retsu tarafından iyileştirilerek kurtarılır.
İnfaz sırasında Byakuya, Rukia’nın yüzüne bakamaz, bir an göz göze gelirler, daha sonra Byakuya gözlerini kapatarak başını yana çevirir. Rukia’ya son isteğini sorduklarında “Ryokaların öldürülmeden evlerine gönderilmesi”ni ister. Normalde böyle bir şeyi yapmayacak olmalarına rağmen son isteğinin yerine geleceğini söylerler. Soukyoku inmek üzereyken, bir zampaktou tarafından durdurulur: Ichigo’nun Zangetsu’su. (Soukyoku 1000 zampaktounun gücüne eşdeğerdir, bir tersi söylenti de aynı sayıda zampaktouyu durduracak savunma gücüne sahip olduğudur. Ichigo bunu tek başına durdurdu.) Ichigo, Rukia’yı kurtarmak için tam zamanında yetişmiştir. Soukyoku ikinci kez inerken bu defa. 13. Takım Kaptanı Ukitake Jushiro ve 8. Takım Kaptanı Kyouraku Shunsui tarafından durdurulur. (Ellerinde oldukça büyük bir alet vardı, tahminen Soukyoku’yu durdurmak için yapılmıştır.) Rukia, Renji tarafından olay yerinden uzaklaştırılır. Shunsui ve Jushiro, Yamamato ile birlikte oradan uzaklaşırlar. Yoruichi yetişerek Sui Fong’u uzaklaştırır. Bunun üzerine Byakuya ile Ichigo orada baş başa kalmışlardır. Eski nefterleriyle dövüşmeye başlayan Ichigo ve Byakuya’nın ruh güçleri çok uzaktan yoğun bir şekilde gözükmektedir. Bu ikisinin de ne kadar güçlü olduğunu açıklıyor sanırım. Ichigo, Byakuya’nın aksine ShiKai’si ile çok etkin değilken, Byakuya’dan BanKai’sini göstermesini ister. Ve Byakuya animede ilk defa bu bölümde o müthiş sesiyle (kişisel yorumumu eklemeden geçemeyeceğim, animede bu kelimeyi en harikulade söyleyen kişidir bence, sakin, hüzünlü ve ölümcül) BanKai’sini açar. Daha önce Renji ile dövüşünde açsa bile ciddi anlamda kullanmamıştır.
BanKai’si Senzonzakura Kageyoshi, yani on milyon tane kiraz yaprağı görünümünde küçücük bıçaktır. Son derece tehlikelidir. Yine “Dağıl” komutuyla BanKai’sini kullanmaya başlar. Bunun üzerine Ichigo ShiKai’si ile yetersiz kalır. Byakuya’yı düpedüz dehşete düşürerek BanKai’ye geçer. Bunun üzerine Byakuya iyice hırslanır. Ichigo’nun tek eliyle Senzonzakura’nın saldırısını mucizevi bir şekilde savuşturması üzerine, onu bu şekilde yenemeyeceğini anlar.
“Bu defanstan vazgeçip her şeyini düşmanını öldürmeye adama yöntemi… Yani Senbonzakura’nın gerçek şeklidir.” Sözleriyle başlarının üstünde çember şeklinde 1000 tane pembe kılıç belirir. Bu tekniğin adı SenKei, Senbonzakura Kagesyoshi’dir. (SenKei: Yok etme çemberi.) “Endişelenme, bu bin kılıç sana hep birlikte saldırmayacak. SenKei… Sadece kendi ellerimle öldürmeye yemin ettiğim kişilere gösterdiğim bir tekniktir. Sen bunu gören ikinci kişisin.” Sözleriyle Ichigo’ya saldırır. Dövüştükçe Ichigo’nun hareketleri epey yavaşlar. Bunun üzerine bir kılıçla onu durdurup, bir başka kılıcı Ichigo’nun ayağına saplayan Byakuya, parmağını Ichigo’nun sol omzunun olduğu yere dayar. “Yok etme yöntemi numara 4. Byakurai (Beyaz Yıldırım)” kidousu ile Ichigo’nun omzunu delip geçen ince bir yaraya neden olur. Byakuya burada SenKei’sinin gücünü açıklar.
“Yok etme çemberi öldürme gücünü en üst düzeye çıkarmak için kılıç şekillerinin içerisine dağınık şekilde bıçaklar yerleştirir. Hız değişmez. Sadece rakibin hızı düşer.”
Ichigo’ya bitirici darbeyi indirmek üzereyken Ichigo’nun hollowu Shirosaki Ogichi araya karışır. Byakuya’ya “Siyah Getsuga Tenshou” ile saldırır. Birkaç şiddetli hamleyle Byakuya’yı yaralar. Byakuya’nın kenseikanlarından biri kırılarak düşmüştür. Ichigo sonunda kendi kontrolünü geri kazanmayı başarır. Aralarında geçen kısa konuşmada Byakuya’ya neden Rukia’yı kurtarmadığını sorar, Byakuya onun bu sorusunu “Eğer beni yenebilirsen söyleyeceğim.” Şeklinde cevaplar.
“Son Şekil, Hakuteiken” şeklinde bir forma geçer. Bu halinde kanatlarının ucunda ejderha gibi bir yaratığın ağzı olan, iki tane beyaz kanadı vardır. Ichigo bu teknikten çok etkilenir ve “Müthiş… Üzgünüm ama benim böyle müthiş tekniklerim yok.” Der. (Tabii yok. Sen üç günde ulaştın BanKai’ye. Bu amcamız emektardır yıllarca uğraşmıştır.)
Ichigo tüm ruh gücünü Getsuga Tenshou’ya yoğunlaştırırken, Byakuya da Hakuteiken ile saldırır.
Byakuya’nın kılıcı saldırının etkisiyle parçalanırken Ichigo’nunki sapasağlam kalır. İkisi de son derece ağır yaralanmıştır.
Byakuya, bunun üzerine Rukia’yı neden kurtarmadığını açıklamaya başlar.
“Günah işleyenler yargılanmalı. Bir kez hüküm verildi mi, karar uygulanmalı. Çünkü kanun budur. Kan bağlarının sevgisi… Saçmalık. Kanun karşısında hiçbir duygunun değeri yoktur. Başından beri asla böyle saçma hislere sahip değildim. Kuchiki klanı Dört Büyük Asil Aile’den biridir. Tüm Shinigamilere örnek olmak zorundayız. Eğer biz kanunlara uymazsak, kim uyacak?”
Ichigo, “Yine de anlamıyorum… Senin yerinde olsam… Ben… Yine de kanunlara karşı koyardım diye düşünüyorum…” diyerek Byakuya’yı şaşırtır. Byakuya “Demek öyle… Demek onun düşmanı değilmişim… Başından beri Soul Society’nin kendi kanunlarıyla dövüşüyormuş. “ diye düşünür. Kılıcının, onunki karşısında kırıldığını söyleyerek pes eder, aslında durumları neredeyse eşittir.
Daha sonra Soukyoku tepesinde, Aizen Rukia’nın ruhundan Hougyoku’yu çekip aldıktan sonra Ichimaru Gin’den Rukia’yı öldürmesini ister. Kılıcını uzatıp Rukia’yı öldürecekken, Byakuya kılıcı durdurarak kendini Rukia’nın önüne siper eder, ancak zaten yaralıyken daha beter duruma düşmüştür. Ayakta duramayarak yere yığılır. Aizen ve yoldaşları Ichimaru Gin ile Tousen Kaname Hueco Mundo’ya kaçtıktan sonra, güneş batarken Dördüncü Takım olay yerine yetişerek herkesi iyileştirmeye başlar. Bu sırada Byakuya, Rukia’yı çağırıp ablası Hisana hakkındaki gerçekleri, neden idamına göz yumduğunu ve klana nasıl alındığına dair her şeyi anlatır. Byakuya’nın davranışlarının gizemi böylece ilk defa bu bölümde çözülmüş olur.

Zommari Leroux vs. Kuchiki Byakuya

Rukia, 9. Espada yüzünden neredeyse ölecek duruma gelmiştir. 7. Espada, ne olur ne olmaz diye Rukia’ya son darbeyi indirecekken biri yetişip Rukia’yı kurtarır ki, o da Byakuya’dır elbette. Ona, Rukia ile dövüşen kişinin o olup olmadığını sorar, espada onu “Ben değildim. Ancak işini bitirecek olan benim.” Diye cevaplar. Bunun üzerine Byakuya vakit kaybetmeden saldırır. Espada ona adını sorduğunda, adını söylemez ve espadanın kendini onunla bir tutmasının büyük bir kibirlilik olduğunu söyler. 7. Espada, espadalar arasında Sonido’su en hızlı olandır. Hatta o kadar hızlıdır ki sonidosu ile 5 kopya yapabilmektedir. Üçüncü kopyasıyla saldırdığında Byakuya ona “Yok etme sanatı 4: Byakurai (Beyaz yıldırım)” ile saldırır, ama Espada diğer iki kopyasını da oluşturur.
Bu şekilde Byakuya’yı bir an yendiğini zanneder. Ancak Byakuya kurtulmayı başarmıştır. Espada ona öldüreceğini zannetiği darbeyi yapmadan önce kaybetmesinin nedeninin kibri olduğunu söyler ama Byakuya çizik bile almamıştır. Haori’si kılıca geçmiş durumdadır ancak kendisine bir şey olmamıştır.
“Onmitsu (Adımlama) Sanatı, Üçüncü Shihou: Utsusemi (Kabuk değiştiren ateşböceği.) Ondan (Yoruichi) öğrendiğim teknikleri kullanmak istememiştim ama…
“Asıl kibirli olan sensin. Ama merak etme, kibrin yüzünden değil, aramızdaki güç farkı yüzünden öleceksin.” Der.
“Kibirli mi, ben mi? Sana böyle düşündüren nedir? Düşmanım olabilirsin ama Kaptan sınıfındansın. Aynı seviyede olduğumuzu düşündüğüm için sana eşitim gibi davrandım. Bunda kibir falan yok.”
“Arrancar… Beni kendinle aynı seviyede görmüş olman başlı başına bir kibir zaten. “
“Anlıyorum. Anlaşılan o ki; insanı hayrete düşürecek kadar kibirli bir yapın var. Peki öyle olsun. Öyleyse o gururundan ve kibrinden vazgeçene kadar seni bir güzel benzetmem gerekecek.” Diyerek espada salınımını gerçekleştirir. Salınım sözü Mahvet (Quash), Brujeria’dır. Brujeria, büyü/sihir anlamına gelmektedir. Bu hareketi yaparken tuhaf bir pozisyona geçip kafasını tamamen yana yatırmıştır ki bence bu iğrenç ötesidir. (Iyy.) Bu sözü üzerine kılıcı bükülüp kırılarak dumanlar koyverir. Ve Espada her tarafı gözlerle kaplı bir yaratığa dönüşür. Byakuya’nın bakışları da durumu yavaş yavaş ciddiye aldığını göstermektedir. Her tarafı dahil olmak üzere toplam 50 gözü vardır ve her göz tek bir şey üzerinde tamamen hakimiyet sağlayabilmektedir. Espada bu numarasına “Amor” yani aşk adını vermektedir. Espada önce Byakuya’nın sol bacağını ele geçirir, Byakuya düpedüz dehşete düşmüştür. “Bu da ne böyle?”
“Her şey başka bir hakimiyetinin altındadır. Astlar üstlerinin. Halk tabakası kralların. Bulutlar rüzgarın. Ay ışığı güneş ışığının hakimiyeti altındadır. Brujeria’nın yeteneği ise, gördüğü her şeyin yeteneğini çalmaktır. Ben bu yeteneğine Amor diyorum. Hala anlamamış gibisin. Ama seni anlıyorum. Cahilliğin yüzünden anlayamadığın şeylerle çevrelenmiş durumdasın. Bu çok sinir bozucu olmalı. Ama bizzat tecrübe edince anlayacaksın. Sol bacak, buraya gel.”
Onun bu sözleri üzerine Byakuya’nın sol bacağı sahiden öne gelir. Byakuya karşı koymaya çalışsa da bir işe yaramaz. Ve artık bacağının onu dinlemediğini görünce sinirlerini keser. (Sol bacağınınkileri)
Bunun üzerine Espada, Rukia’nın beyni üzerinde (kısaca Rukia üzerinde, beyin her yeri kontrol eder ne de olsa) hakimiyet sağlayarak Byakuya’yı bir kere daha dehşete düşürür. Fakat Byakuya, elini onun önüne siper ederek Rukia’yı korur. Espada onun tek bacakla bile bu kadar hızlı hareket edebilmesinden etkilenir. Bu sırada Hanatarou olay yerine yetişir. Espada’yı ve Byakuya’nın yaralarını görünce adeta ödü kopar. Rukia’nın durumunu görünce de daha çok şaşırır ve Byakuya’nın emri üzerine onu geriye çekip iyileştirmeye koyulur. (“Bir kez daha söyleyeceğim, arkada kal. Şu anki durumumda senin de gümbürtüye gitmeyeceğini garanti edemem çünkü.”) Fakat Zommari Leroux onun sol elini de ele geçirmeyi başarmıştır. Byakuya tekrar tereddüt etmeden sol eline giden sinirleri keser.
Byakuya, “Yok etme sanatı 1, İtme” ile Rukia’yı yere yapıştıran buzları kırar ve Hanatarou’ya Rukia’yı alıp geri gitmesini tekrar emreder.
Espada ile geçen ufak bir konuşmada, espada az önceki saldırısıyla yalnızca sol bacağını değil Rukia’yı da ele geçirdiğini söyleyerek onu Hanatarou’ya saldırtır. (Ağır yaralar da…) Ardından onu Byakuya’ya saldırtır ancak Byakuya saldırılarından ustaca kaçmayı başarır. Byakuya’ya kılıcını bırakmasını yoksa Rukia’ya kendini öldürteceğini söyler. Byakuya da yenilmiş gibi kılıcını bırakır. Fakat sonra “Bağlama sanatı 61: Altı çubuklu Işık Kalkanı.” İle Rukia’yı hareket ettirmesini engeller. Espada denemesine rağmen onu hareket ettiremez.
“Hakimiyet ha? Böyle bir şey bana karşı hiç anlam etmiyor.” Diyerek BanKai’ye geçer. Bu hamlesi Espada’yı çok şaşırtır. Bütün gözlerini açarak onların hepsinin hakimiyetini ele geçireceğini iddia etse de, Byakuya vazgeçmesini söyler.
“Her bir gözün yalnızca tek bir şeyin hakimiyetini ele geçirebildiğini söylemiştin değil mi? Kafandaki iki gözünü de sayarsak toplam elli gözün var. Sadece o elli göz ile gökyüzünü kaplamış bu yüz milyon bıçağın kontrolünü ele geçirebileceğini mi sanıyorsun? 50 tanesini ele geçirsen bile işe yaramaz.”
Espada karşı koyar ve bazılarını ele geçirmeyi başarır ancak bu hiçbir işe yaramaz elbette.
“GouKei, Senbonzakura Kagesyoshi. (Boğaz sahnesi, bin kiraz çiçeğinin coşkuyla açışı.)”
Bu numarası büyük bir alanı Senbonzakura Kageyoshi’den oluşan bir küreyle kaplar ve yıkıcı gücü o kadar fazladır ki tüm kule yerle bir olur.
“Senbonzakura Kagesyoshi yüz milyon bıçaktan oluşur. Düşmana küreseler bir şekilde yaklaşır ve akla gelebilecek her yönden saldırıp düşmanı doğrar. Onların keskin boğazları tarafından yutulup yok ol.”
Ortalık yerle bir olduktan sonra Rukia’nın yanına giderek etrafındaki kalkanı bozar. Fakat sonra Espada’nın hala yaşadığını fark eder. Kendini bir çeşit kabukla korumayı başarmıştır ama yine de her tarafından kanlar sızmaktadır. Öfkeyle ona bakar, ve alnında birkaç göz daha belirir. Byakuya’ya saldırır. Ama Byakuya onu “Bağlama Sanatı No 81: Hükümsüzlük Alanı” isimli bir kalkanla durdurmayı başarır. Bu kalkan şiddeti 1’den 89’a kadar olan yok etme sanatlarını durdurabilmektedir. Rukia’yı Altı çubuklu Işık Kapanı ile durdurabilmiş olmasından yeteneğinin kidouya benzediği sonucunu çıkartarak onu bu kalkanla engellemiştir. Bunun üzerine Espada adeta çıldırır.
Ancak sabırsızlığı onu kör etmiştir, Byakuya kılıcını başına doğrultur.
“Merhamet et.” Diyerek espada ona yalvarır.
“Bu bakış da ne böyle? Beni affedemeyeceğini mi söylüyorsun? Beni öldüreceğini mi söylüyorsun? Beni cezalandıracağını mı söylüyorsun?! Bunların hepsinin boş bir gururdan ibaret olduğunu hala anlayamadınız mı?!” Geri kaçar ve sözlerine devam eder.
“Sanki doğal bir şeymiş gibi bizleri doğrayıp öldürmenin ne kadar boş olduğunu hiç düşünmediniz mi?! Biz Hollowları sanki doğal bir şeymiş gibi öldürürken bunun ne demek olduğunu hiç düşündünüz mü?! Siz Shinigamiler bizi öldürüyorsunuz! Ve bunu sanki normal bir şeymiş gibi yapıyorsunuz! Siz kendinizi Tanrı mı sanıyorsunuz? Size, biz hollowları öldürme hakkını kim verdi? İnsanları yediğimiz için mi? Evet, insanları yiyoruz! Ama size insanları koruma hakkını kim verdi?! Birinden bunun için emir filan aldınız mı?! Hayır! Size, kimse hiçbir şey yapmaz hakkı vermedi! Bizim şeytan olduğumuzu ve bizi bu yüzden öldürdüğünüzü ilan ettiniz! Adaleti sağladığınızı sanıyorsunuz ama bu yaptığınız kibirlenme ve büyüklenmeden başka bir şey değil! O gururunuz ve kibirli yüz ifadeniz! Siz… Siz-!!!”
Byakuya daha fazla tahammül edemeyerek saldırır.
“Sana, seni bir Shinigami olduğum için öldüreceğimi ne zaman söyledim? Seni öldürecek olmamın tek nedeni, hassas olduğum birine (Rukia’ya)kılıcını doğrultmuş olmandır.”
Kılıcını kınına geri sokar, Espada’nın gövdesini resmen ikiye ayırmıştır. Dövüşün bitmesi üzerine ortaya çıkan Kotetsu Isane Rukia ve Hanatarou’yu iyileştirmeye koyulur.

Byakuya’nın Zampaktousu: Senbonzakura

Senbonzakura, bin kiraz çiçeği görünümünde küçücük bıçaklardır.
Senbonzakura, BanKai halinde “Senbonzakura Kageyoshi” yani on milyon tane kiraz çiçeği görünümünde küçücük bıçaktır. Hem ShiKai hem de BanKai halinde salınış komutu “Dağıl/Chire/Scatter”dır. Rakibe, kusursuz bir şekilde mümkün olan her yönden saldırır. Bu sebeple gerçekten çok ölümcüldür.
ShiKai halinde Senbonzakura dağıldıktan sonra Byakuya kabzayı elinde tutmaya devam eder, Senbonzakura’yı bu kabzayla kontrol eder.

BanKai / Senbonzakura Kageyoshi
Bu halinde Byakuya’nın üç numarası vardır. Birincisi BanKai’sini olduğu gibi kullanır. Ki oldukça da iyi kontrol eder. BanKai kontrol etmek çetin iştir. Bu haliyle on milyon bıçak kusursuz saldırılar yapar ki savuşturması oldukça zordur. Ichigo mucizevi bir şekle bunu tek eliyle savuşturmayı başarmıştır, büyük ihtimalle izleyenleri de çok şaşırmıştır.
Resim

SenKei / Ölüm Çemberi: Byakuya bunu yalnızca kendi eliyle öldürmeye yemin ettiği kişilere karşı kullanır. Şimdiye dek Ichigo ve Kouga üzerinde kullanmıştır. Söylediğine göre bir kişi üzerinde de kullanmıştır, ancak kim olduğu bilinmez. Tahminen babasını, annesini öldüren bir kişi varsa onun üzerinde olabilir. Benim tahminim Kaptanlık Yeterlilik Sınavı’nda kullanmış olabileceğidir, ancak pek olasılık vermiyorum. Bu numarada 1000 tane kılıç çember düzeninde üst üste ve yan yana dizilir, hepsi birden saldırmaz ama Byakuya bunları istediği gibi kullanabilir. Kılıçların arasına dağınık bir şekilde Senbonzakura’nın yaprakları dizilmiştir, rakibi yanıltırlar. Böylece ölüm gücü üst düzeye çıkar. Üstelik rakibin hızı burada sürekli olarak düşer.

GouKei / Boğaz Sahnesi, Bin Kiraz Çiçeğinin Coşkuyla Açışı: Bu numarasında Senbonzakura Kageyoshi küresel bir şekilde düşmanın her tarafını kaplar. Ve akla gelebilecek her yönden kusursuzca düşmana saldırılır, böyle bir saldırının savuşturulması imkansız denecek kadar zordur, ancak kalkan taktikleriyle bir miktar engellenebilir. Bu saldırı öyle güçlüdür ki bir kuleyi paramparça etmiştir.

Zampaktou kontrolü mükemmeldir, BanKai’sini çok iyi kontrol eder ki bu çok zor bir iştir.
Kidou kullanmada çok iyi ve kontrollüdür, kılıcını bıraktığı durumlarda çaresiz kalmaz.
Ayrıca Shunposu oldukça hızlıdır, Soi Fong, Yoruichi gibi kişilerden sonra Byakuya da hız konusunda ilk sıralardadır bence. BanKai halinde Ichigo onu geçebilmektedir, çünkü hızı oldukça yükselir.
Yoruichi’den öğrendiği hıza dayalı güzel teknikleri vardır.
Elle, yumruk-tekme vesaire yöntemlerle dövüşmez.

Resimleri:
Resim
Resim
http://images5.fanpop.com/image/polls/1 ... 9_full.png
Resim

açtığım ilk tanıtım konusu oldu,birazı alıntı,resimler çıkmamış olabilir :laugh: umarım beğenirsiniz. :P

“Bleach Wikia” sayfasına dön