Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Narutard Nedir, Ne Değildir?

Naruto serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
cwc_cenk
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto

Yaş olarak baya yüksekler de var...
Eğer evlenselerdi geçim derdinden bu işlere kalkışmazlardı , yada bu tarz bi kızla evlenip daha da azabilirlerdi artık sülalecek... :silly: :silly: :silly:
Celebhol
Favori Anime: -

Keshan yazdı:Konuyu görünce "vay mk" dedim ya la. Bu Narutordlerin yaş grubu da önemli bir mevzu yalnız. Hani 14 yaşında bir çocuk kendini camdan atar kafası o kadar basmıyordur, asosyaldir ama aynı şeyi 18-30 yaşları arasında birileri yapıyorsa ciddi anlamda bir hastalık vardır. Özellikle Celeblol'e soruyorum konu ciddi bir amaçla mı açıldı - harbiden var mı böyle bir şey-, yoksa makarasına açılan bir konu mu?
Sendrom falan benim tespitim de, Narutard diye bir kavram cidden var ve İngilizce anime / manga forumlarında vb. yaygın kullanımı var.
Kullanıcı avatarı
Nero
Favori Anime: mssh

Bi örnek daha atayım bari.
Resim
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Normalde naruto fanı değilim. Her normal anime ve manga sever gibi Naruto'nun animesi ve mangasınıda takip ediyorum. Gerçi 7-8 aydır kopmuştum ama bitince hızlı bir şekilde mangasına daldım spoiler yememek için.

Artık boku çıkan naruto esprileri sıkıcı olmaya başladı. Özellikle manga ve anime izleyipte, ahahaha sen git naruto izle/oku gibi ileri zeka ürünü laflar, tamda anime ve manga forumlarında yapılacak espriler değil mi???

Bu laflar, "yıl olmuş 2014 hala anime izleyip manga okuyan insanlarda mı var bu dünyada, vay amk" lafından hiçbir farkı yok.

Editv- Bu arada konunun içeriğine katılıyorum, ama az çok bütün serilerin hayranlarında görülen şeyler bunlar. Naruto hepsinden daha ünlü ve ön planda olduğu için göze batıyor. Mesela ben ramen'i denemeyi hiç düşünmedim, zaten bana çok kötü gözükmüştü. Öyle bir karışımı yersem kusarım herhalde
Akai sora
Favori Manga: Vagabond-One piece
Favori Anime: -

Resim
bu da bu tarz insanlara bir örnek mi acaba? değilse bile iyi güldüm :lol:
:lol:
nara_fkd
Favori Manga: Naruto - Zippy Ziggy - Liar Game - Slam Dunk - Berserk - Gintama
Favori Anime: Naruto Shippuden - Death Note - Ano Hana - Gintama - Slam Dunk

Maalesef böyle bir kitle var. Her seri de vardır aslında ama naruto'da tabiki de daha fazla.(sebebinin naruto'ya başlama yaşı ortalamasının diğerlerine daha düşük olmasından kaynaklandığını düşünüyorum) Zaten bu tarz şeyler daha çok, küçük yaşlarda oluyor, hani 12-13 yaşlarında naruto takip eden biri ne kadar mantıklı düşünüp tartışabilir ki?

Ayrıca Narutard'lar size bu kadar sıkıntı çıkardıysa daha fairy tailer(terim yanlış olabilir) görmemişsiniz demektir :lol:

Edit: Olum psikopat mısınız? Narutard nedir başlığında kapalılık-açıklık tartışması yapıyosunuz.
En son nara_fkd tarafından 09 Kas 2014 18:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
iloque
Favori Manga: One Piece , Vagabond, Kingdom
Favori Anime: One piece

Okuduğum mangalar içerisinde ana karakteri ezik başlayan tek seri, bu yüzden toplum tarafından kabul görmemiş çocukların çok büyük hayranlığına sebep oluyor. Biraz da tarz olarak küçük yaşa hitap edince ve kitlesinin yaş ortalaması küçük olunca sonuç bu oluyor.
Başta kimsenin umursamadığı çocuğun gezegene kafa atması da coşkuyu veriyor haliyle.
[thumbnail]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m609v ... r1_500.gif[/thumbnail]
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Nero
Favori Anime: mssh

Usta bu ne.
[BBvideo 425,350]http://www.dailymotion.com/video/x1o9dm ... s?start=37[/BBvideo]
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Çok tehlikeli bir tür.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
thellrazor
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuuden, Shingeki no Kyojin, Fullmetal Alchemist Brotherhood, Code Geass, Ano Hana, Death Note

Celebhol yazdı:Narutard Nedir?

2005 yılında ortaya çıkmış bir terimdir Narutard. Naruto ile İngilizce "retard" kelimesinin birleşiminden oluşur.
Bu kelime, serinin hardcore fanlarına, diğer bir deyişle bir kült gibi Naruto'yu öve öve bitiremeyen, başka hiç bir seri izlemediği ya da iki üç tane izlediği halde Naruto'yu en iyi manga / anime ilan eden kişilere denir.
Eleştiriyi kaldıramazlar ve onunla karşılaşınca sağa sola kunai fırlatma eğilimindedirler.

Narutard Ne Değildir?

Naruto'yu takip eden ya da seven her kişi Narutard değildir.

Urbandictionary'den bir kaç enstantane Narutard örneği

Kişi 1: NARUTO'YU ÇOK SEVİYORUM!!!
Kişi 2: SASUKE'Yİ O KADAR SEVİYORUM Kİ SOYADIMI UCHIHA YAPTIM!
Kişi 3: NARUTO'YU YAKINDA İZLEMEZSEM ÖLECEM!
Kişi 1&2: *kunai çıkarırlar* al hadi *kunaiyi uzatırlar*
Kişi 3: ÇOK PİS NARUTARDIZ OOĞLuM!

A: Yav, B, tam bir Narutard'sın.
B: Naruto süper bişi! Bana Narutard deme! Naruto siker!

Toplanma alanını, gözlerinde dehşet ve yüzlerinde şok içinde izlerken, onun Narutardlarla dolup taştığını fark ettiler.
-------------------------------------- Narutardizm Semptomları

1) Sıkça "Baka" kelimesini kullanmak.
2) Naruto'da bolca bulunan yaoi materyali nedeniyle bazı fangirl'lerin çığlıklar atmaları.
3) Sevdikleri bir karakteri olduğundan çok daha güçlü şekilde algılamak.
4) Chidoriiii ve Rasengaaaannn kelimelerini çokça kullanmak.
5) Rameni otomatik bir şekilde sevmek ve hazır ramene anlamsız bir düşkünlük.
6) Jutsu yapabileceklerini ya da kağıt shuriken atabileceklerini zannetmek.

Lütfen bu semptonlardan birini ya da daha çoğunu, siz veya etrafınızdaki bir kişi görüyorsa bir sağlık kliniğine başvurunuz.

Kronik Narutardik Sendrom (KNS)

Komik gelebilir fakat Narutardlık dalga geçilecek bir olay değildir. 2012 yılında WHO (World Health Organization) yani Dünya Sağlık Örgütü tarafından, zihinsel hastalıklar kategorisine eklenmiştir. Akut vakalar, zaman içinde bağışıklık sisteminin savaşmasıyla yenilebilirken, kronik hali en vahimidir. Kronik Narutardik Sendrom (KNS), bir gencin hayatına kıymasına yol açmıştır.

Daily Mail gazetesinin haberine göre 14 yaşındaki bir Rus çocuk, Naruto Shippuuden’de sevdiği karakterin ölümünü görünce 30 metre yükseklikteki apartmandan aşağı atlayarak intihar etti. 38 yaşındaki acılı baba, “Çok fazla televizyon izlediğini ona söylemiştim. Artık gerçek ile sanalı birbirinden ayırt edemez hale gelmişti.” şeklinde konuştu.

Habere buradan ulaşabilirsiniz: Link (Ne yazık ki dalga geçmiyorum)

Doğal Habitatında Gözlenmiş Narutard Örnekleri

Resim

Resim

Resim

Resim

Narutard'ın Teknolojiyle İmtihanı

Resim

Resim

Resim

Resim
Konu Dışı
Bu yazıda kimse hedef gösterilmemiş ve böyle bir şey amaçlanmamıştır. Sadece, belli bir kitlenin özellikleri açıklanmıştır ki bu ay gerçekleşen Bağcılar 3. Yüksek MT Mahkemesi'nin kararına göre forum babayasasına uygundur.
Semptomların hiçbirine sahip değilim ama Naruto yine de s***r :D
Resim

“Naruto Genel” sayfasına dön