Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Naruto Evrenindeki "Zeka-Bilgi-Taktik-Dahi" Kavramları

Naruto serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Pek çoğunuzun bildiği ve farkettiği üzere Naruto diğer battle shounen serileri arasında en taktiksel ilerleyen ve de bilgi sahibi olmanın en önemli olduğu evrenlerden biri buna binaen de daha tabandan itibaren çok zeki ve belirli durumlar için çok eğitimli olan bir zemini var seri içi sistemin.
Resim Kendi evreninde salak olarak nitelendirilen iki karakter olan Genin Kiba ve Genin Naruto'nun savaşındaki sinsilikleri, avantaj sağlama başarılarını hepimiz biliyoruz. Hal böyle olunca bu seri bize bir ton "dahi" / "tensai" sundu.

Akademik zeka olarak -> Tsunade, Tobirama, Orochimaru, Kabuto, Hiruzen

Pratik olarak -> Naruto, Minato, Shikamaru, Kakashi, Sasuke

Duygusal olarak -> Jiraiya, Naruto, Gaara, Hashirama, Nagato, Itachi

Liderlik -> Gaara, Hashirama

Politika ve Manipülasyon -> Danzo, Hanzo, Madara, Obito

Uzun soluklu stratejiler -> Minato , Madara, Shikaku, Orochimaru

vs vs gibi.. Örnekler çoğaltılabilir .

Ancak seride zekanın sergilenişi iki şekilde oldu ve bu durum serinin analitik kısmına zarar verdi. O iki şekil şöyle

1.si Karakterin ne kadar zeki olabileceği ile ilgili şöyle böyle bir ön tanım var ancak esas iş ön tanımda değil karakterin seni akla gelmeyen ile şaşırtması ve etkilemesi ile oluyor.

Mesela Konan Vs Tobi .. Konan'ın böyle bir hazırlık çıkaracağını tobi bile bilmiyordu.

Mesela Sakura Vs Sasori -> Sakura hepimiz tarafından "işe yaramaz motor" olarak o kadar çok kodlanmıştı ki o savaştaki taktiksel incelikleri göremedik. onu geçtim kız bir kaç saatte Sasori'nin ninesi Chiyo ve 5 büyük ulustan birinin ninja köyü olan Suna'nın tamamından daha az bilgiye rağmen sasorinin zehrine antidot üretme de daha iyi iş yaptı. Ama tabi bunları göz önüne pek almadık.

Genin Naruto vs Zabuza -> Ünlü hengen + kage bunshin ile (iki akademi seviyesi teknik ile) nasıl Zabuza gibi bir kelle avcısı katakulliye getirilir'i gördük.

Ve daha pek çok örneği var bunun (Kakashi vs Pain, Hokage vs Juubito , Tobi vs Minato , Neji vs Kidomaru vs vs)

--------------------------

2.si ise Zeki olan bir karakter vardır bu bir sayfa da en az 3 kişi tarafından "çok zeki yav" , "tamda senden beklenildiği gibi" , "harikasın x kişisi" diye tamamen zekası yıkanıp yağlanan ve cilalanıp parlatılan fakat yaptığı iş senin benim üretebileceğimiz "ortak ve temel algı" dan öteye gitmeyen ve bu karakter parlasın diye etraftaki diğer karakterlerin eline gerzekalılık küresi tutturulması şeklinde karakterlerin zeka gösterimleri. Yani yazarın durumu forse ettiği anlar.

Mesela: Naruto'nun daha önce ne boka yaradığını gördüğü Chibaku Tensei'yi tekrar gördüğünde harekete geçmek için Itachi'yi beklemesi ve Itachi'den şu dahiyane sözlerin çıkması "Sanırım bizi içine çekiyor neyimiz varsa atalım !"

Ya da Shikamaru'nun , Asuma'nın kendini feda etmesi sonucu Hidan ile ilgili her şeyi öğrenip ıncığına cıncığına kadar plan yapıp yanına da alınabilecek en iyi taktiksel destek Kakashi'yi alıp hala Naruto tarafından kurtarılmaları ya da en başta Shikamaru'nun Hidan'ı çok zor çözmesi

Ancak aynı shikamaru'nun savaş arcında Temari ve diğer ninjalar tarafından "aman tanrım ne kadar zeki, hokage olup dünyayı kurtaracak aklı var" diye yıkayıp yağladığı bir karakter.

Ya da yine Itachi'den örnek " 7 yaşında Hokage bilgeliğine sahipti" gibi ölçülüp tartılamayacak ya da önsezilemeyecek bir tabir.

Ya da Kabuto'nun onca biyolojik ve anatomik bilgi ile kendini über kimeraya çevirdikten sonra kendisine "Ben 6 Yolun Bilgesine en yakın varlığım" dedikten sonra Obito'nun rinneganını gördükten sonra "bu gözden kaçınmalıyım" demesi. Yani Rinnegan'dan kaçınıyorsan nasıl 6 yolun bilgesine en yakın şeysin. Kağıt üstünde bu naruto evreninin zeka olarak top 5 inde biri.

---------------------

Nitekim demek istediğimi anladınız. Ben şahsen yazarın forse ettiği ya da yıkama yağlama yaptığı zekilerden ise bu zekayı hareketlerinde, hayat tarzlarında, karar anlarında ve savaşlarında gösterebilen yani yazarın forse etmediği, sadece çizip koreografiye döktüğü "zeka" ve "taktik" derecelendirmelerini yeğliyorum.

Siz hangisini tercih ediyorsunuz ? Ya da sizce Shikamaru, Itachi gibi karakterleri ekstradan zeki yapan şey ne ? Siz buna inanıyor musunuz ? Peki sizce bu evrenden en çok hangi tip zeka ve analiz türü değerli, hangisi en çok işe yarayan (yukarıda biraz bahsettim)

Ya da sizce bu evrenin mental olarak ve zeka olarak en ileri kişisi kim ? Shikamarunun 200 IQ su olması onu otomatikman en verimli beyine sahip kişi yapar mı ?

Nitekim Naruto evrenindeki "zeka" , "dahilik" , "taktik" , "plan" , "bilgi" gibi kavramları gelin bi masaya yatıralım.
Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

byakusharinnegan yazdı: 10 Mar 2018 11:10
Portgas D Ace yazdı: 10 Mar 2018 02:07
Anka24 yazdı: 09 Mar 2018 21:47
Tulpar-Byakugan yazdı: 09 Mar 2018 10:00
Light of God yazdı: 09 Mar 2018 13:28
Outlaw yazdı: 08 Şub 2018 12:29
Jimmy McNulty yazdı: 19 Şub 2018 23:02
Sae yazdı: 09 Şub 2018 05:10

Sitede etiketleme sistemi olmadığından böyle eski usul sizleri çağırayım dedim.
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

En taktiksel ilerleme ve bilginin önemine katılmıyorum. Part 1 için belki evet diyebiliriz ama part 2 tamamen bunları yıktı. Tabi jiraiya vs Pein dışında. haydi ufak tefek taktik olayları oldu ama Pein'in gücünü bilmek dışında ne tür bir bilginin önemi oldu. Tobi falan olayları gayet basit. Diğer karakterlerin saklaması gereken bir sır olmadı hiç.

En zeki kişiye gelirsek; Minato bana göre en zeki kişi. Akademik olarak başarı sahibi,liderlik özelliği var, duygusal açıdan kuvvetli ve geleceği düşünmek olsun taktik olsun en iyilerden birisi.
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Ben Shikaku ve Shikamaru'nun safi zeka olarak en iyisi olduğunu düşünsem de en iyi kullananlar olmadıkları açık gibi. En iyi kullananlar Jiraiya ve İtachi galiba.

En çok işe yarayan ve değerli olan bence yine Jiraiya ve İtachi gibi taktikçilerde. Açıkçası Jiraiya'nın ajanlık ve sızma konusundaki becerileri bayaa işe yarardı zeka tanımına tam olarak oturmasa da.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Itachi'nin tüm edo featleri biraz fan servise dayalı, zekası ile ilgili konular da biraz öyle.

İş dahilik ise serideki en dahi karakter bulduğu jutsular gereği Tobirama'dır. Bana göre dövüş esnasında en zeki karakterler, Naruto, Kakashi ve Minato'dur. Minato Tobi savaşında Killer Bee- KCM Naruto-Gai-Kakashi dörtlüsünün çözemediği adamı saniyesinde çözüp eline verebilmişti. Naruto ise veletliğinden bu yana gerek Kiba savaşı, gerek Zabuza savaşı güzel taktikler üretebilen biriydi. Kakashi'de tıpkı hocası gibi çok güçlü rakiplere karşı bile dövüş esnasında güzel taktikler üretebiliyor. BKz; Pain kendisini çektiğinde çok basit ninja teçhizatlarıyla kendini kurtarması, yanında iki ortalama jonin varken Tendo'yu neredeyse götürecek noktaya gelmesi vb....

En iyi analizci, plan programcı ise Konan'dır. Kendinden çok güçlü bir rakibi iyi bir hazırlık ve bilgi ile neredeyse öldürüyordu.
Resim
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Güzel konu olmuş Jiraiya, eline sağlık.
Dediklerine katılıyorum. Özellikle zeka konusunda. Zeka ölçülebilen bir şey değil ve Kişimoto ne zaman bir karakteri itin götüne soktuysa ona hemen bir gaz verdi değişik karakterlerin ağzından. Mesela Kakaşi Haşirama'yı belki hiç görmedi ama anlatılanları da duymamış gibi "gelmiş geçmiş en büyük hokage Minato" dedi. Aslında Kakaşi için normal çünkü hocası ama seri bize Madara'nın çıkışına kadar Minato'yu en güçlü hokage olarak tanıttı. Veya Hyuuga'nın dahisi, köyün en güçlü genini Neji başlangıçta bir "dahi" idi ve Lee'nin o denli çalışmasını sadece bu adamı yenmek için yaptığını gördüğümüzde şaşırmıştık. Sonunda ne oldu? Bir kez göründü onda da öldü. Örnekler çoğaltılaiblir. Ben de seninki gibi bir liste yapıyorum. Hepsinin altına da küçük bir açıklama yazacağım. Başkaları güzel sıralamalar yaparsa mesaja onları da ekleyebilirim.

Akademik zeka olarak -> Tobirama, Tsunade, Raikage, Hiruzen
-Tobiramayı başa koydum çünkü köyü ilk çözen kişiydi ve abisi gibi hayalci değildi. Raikage de kage toplantısında Danzo'yu çözmüştü.

Pratik olarak -> Naruto, Tobirama, Kakaşi, Minato, Sasuke, İtaçi, Bee
-Tobirama çok kıvrak zeka biri. Naruto kadar şaşırtıcı değil ama Minato'dan daha çabuk analiz edip kavrıyor bence. Bee biraz daha az umursamaz olsa Minato'nun ardından gelirdi.

Duygusal olarak -> Naruto, Gaara, Jiraiya, Hashirama, Nagato, Itachi
-Seride nerdeyse her şeye ağlayan Naruto 1. hak ediyor :laugh:

Liderlik -> Pain, Danzo, Gaara, Hashirama
-Pain seride en güçlü organizasyonu idare eden kişiydi. Gaara aslında çok iyi değil ama seride öyle büyük savaşları pek görmedik. Sonuçta bir "takım" seridiydi. Güç olarak bu işi en iyi yapabilecek kişi Haşirama'ydı onda da yöneticilik kumaşı yok. Yan bir uygulama olna kök ANBU'yu kontrol edip yöneten Danzo da listede olmalı.

Politika ve Manipülasyon -> Kara Zetsu, Danzo, Oroçimaru, Hanzo, Madara
-Yıllarca değişik kişileri manipüle edip yönlendiren Zetsu tartışmasız en iyi manipülecidir. Danzo ise ondan sonraki en iyisi. Adam emrinde çalışanları, köyün yaşlıları ve hatta komşu köylerdeki bazı ninjaları bile manipüle etti.Sende yok ama Oroçimaru da listede olmalı. Adam kullanacağı bedenleri ve kurduğu köyü manipülasyonla kurdu. Danzo'ya en yakın kişi bence. Tobi'yi sildim çünkü nerdeyse kimseyi manipüle etmedi. Nagato'ya zaten asıl planını söylemişti. Madara olarak kendini tanıtması manipüleye girer mi bilmiyorum.

Uzun soluklu stratejiler -> Şikaramaru, Şikaku, Kara Zetsu, Madara, Orochimaru
-Uzun soluklu strateji yapan baba oğulu geçiyorum direkt. Zetsu'ya üstte de değindim. Seride en uzun soluklu stratejinin sahibi.
Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
İletişim:

redstak yazdı: 10 Mar 2018 12:06 En taktiksel ilerleme ve bilginin önemine katılmıyorum. Part 1 için belki evet diyebiliriz ama part 2 tamamen bunları yıktı. Tabi jiraiya vs Pein dışında. haydi ufak tefek taktik olayları oldu ama Pein'in gücünü bilmek dışında ne tür bir bilginin önemi oldu. Tobi falan olayları gayet basit. Diğer karakterlerin saklaması gereken bir sır olmadı hiç.

En zeki kişiye gelirsek; Minato bana göre en zeki kişi. Akademik olarak başarı sahibi,liderlik özelliği var, duygusal açıdan kuvvetli ve geleceği düşünmek olsun taktik olsun en iyilerden birisi.
Minato konusunda sana katılıyorum yani yukarıda saydığım zeka ve analitik kapasite türlerinin hepsinden üst dozlarda barındırabilen nadir kişilerden.

Ancak taktik ve bilginin öneminin part 2 de yıkıldığına katılmıyorum. Part 2 de olan bazı savaşlar;

Sakura & Chiyo Vs Sasori
Takım 8 & kakashi Vs Hidan & Kakuzu
Sasuke Vs Deidara
Jiraiya Vs Pain
Kakashi Vs Pain
Naruto Vs Pain
Konan vs Tobi
Minato Vs Raikage & Bee
Minato Vs Tobi
Darui Vs Kin&Gin
Gaara vs Gengetsu
Naruto Klonu Vs 3. Raikage
Itachi & Sasuke vs Edo Kabuto
Gokage Vs Madara
Gai & Kakashi & Naruto Vs Obito
Hokage Vs Juubito

bunların hepsi aynı derece de olmamak ile beraber yine de tatminkar seviyede taktiksel düşüncenin ve bilginin önem arz ettiği dövüşler.
Tulpar-Byakugan yazdı: 10 Mar 2018 12:25 Güzel konu olmuş Jiraiya, eline sağlık.
Eyv. Yalnız Raikage de ne zekası allasen :D
Anka24 yazdı: 10 Mar 2018 12:08 Ben Shikaku ve Shikamaru'nun safi zeka olarak en iyisi olduğunu düşünsem de en iyi kullananlar olmadıkları açık gibi. En iyi kullananlar İtachi galiba.

İtachi gibi taktikçilerde
Bak bu mesaj konuyu deşmek için güzel bir konu nedir mesela Itachi'yi en iyi yapan ya da Shikamaru ile Shikaku'dan daha verimli yapan ?

Outlaw yazdı: 10 Mar 2018 12:11
En iyi analizci, plan programcı ise Konan'dır. Kendinden çok güçlü bir rakibi iyi bir hazırlık ve bilgi ile neredeyse öldürüyordu.
Yaptığı harika bir şeydi kesinlikle ama "en iyi" dermiyim bilmiyorum çünkü aylar, yıllar süren bir hazırlık var.

Arkadaşlar bir de genel olarak konunun çok yüzeyini kaşımışsınız yani ben bu zekanın gösterimi konusundaki genel bir tavır sorunundan bahsediyorum yani biraz da bunu tartışalım gibisinden sadece kim kimden zeki değil. Mesela Itachi'nin, Nejiden, Temariden, Gaaradan daha zeki olduğuna inanmamız için laftan başka bir şey var mı ? .. Yanlış anlamayın ben bunlardan daha az zeki demek için demedim bunu bence de daha zekidir fakat var mı elde avuçta bir şey ?

Misal savaşta Ino-Shika-Cho için konoha 11 inin en iyi takımı dendi uyum olarak. İşte Ino Shikamaru'ya zihin transferi ile etraftaki düşmanların yerini ve sayısını belirliyor. Choji mal olduğundan Shkamaru gölge ile onun kontrolünü alıyor vs. Ve herkes diyor ki "wooow"

Ya kocaman juubi canavarları önlerinde zaten Shikamaru kör değilse görür. Onu geçtim Shikamaru gölgesi ile Choji'nin yaptığı bir hareketi daha hızlı ya da güçlü yapmasını sağlayamaz.Tek yapabileceği belki en az efor ile en çok verim alınmasını sağlamak fakat bu formasyon mesela etraftan gelen tepki ile bize sanki çok matah bir şeymiş havası verilen bir şey. Eldekilere bakınca o savaştaki en iyi takım kombinasyonu Kagelerden geldi , Kageler halinde en iyi senkronize atak bence Orochimaru'nun ekibinden geldi

Karin -> Çakra Zincirleri ile Guruguru Yamato'nun ayağını yerden kesti
Suigetsu -> Su Pistolü ile kendisini toplamasına izin vermedi
Orochimaru -> Zehirli ısırığı ile mokuton yapmasını engelledi.

3 hamle ile Onoki, Mei ve Raikage'nin kaç saattir halledemediği şey perte çıktı. Tabi burada Karin'in plot-armor durumu var eyv. Ama Shikamaru Takımının yaptığından çok daha anlamlı bence.

Yani biraz daha derinlere girelim istiyorum.... SAğolun ilk mesajlar için. Hadi Bakalım. :lol: :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

JiraiyaFlash yazdı: 10 Mar 2018 13:12
redstak yazdı: 10 Mar 2018 12:06 En taktiksel ilerleme ve bilginin önemine katılmıyorum. Part 1 için belki evet diyebiliriz ama part 2 tamamen bunları yıktı. Tabi jiraiya vs Pein dışında. haydi ufak tefek taktik olayları oldu ama Pein'in gücünü bilmek dışında ne tür bir bilginin önemi oldu. Tobi falan olayları gayet basit. Diğer karakterlerin saklaması gereken bir sır olmadı hiç.

Minato konusunda sana katılıyorum yani yukarıda saydığım zeka ve analitik kapasite türlerinin hepsinden üst dozlarda barındırabilen nadir kişilerden.

Ancak taktik ve bilginin öneminin part 2 de yıkıldığına katılmıyorum. Part 2 de olan bazı savaşlar;

Sakura & Chiyo Vs Sasori
Takım 8 & kakashi Vs Hidan & Kakuzu
Sasuke Vs Deidara
Jiraiya Vs Pain
Kakashi Vs Pain
Naruto Vs Pain
Konan vs Tobi
Minato Vs Raikage & Bee
Minato Vs Tobi
Darui Vs Kin&Gin
Gaara vs Gengetsu
Naruto Klonu Vs 3. Raikage
Itachi & Sasuke vs Edo Kabuto
Gokage Vs Madara
Gai & Kakashi & Naruto Vs Obito
Hokage Vs Juubito

bunların hepsi aynı derece de olmamak ile beraber yine de tatminkar seviyede taktiksel düşüncenin ve bilginin önem arz ettiği dövüşler.

Jiraiya ile Naruto ve Pein dışında gerçekten de tatmin olmadım. Minato ve Tobi karşılaşması falan iyidir ama bir çocuğa karşı olduğunu düşünce kötü. Kötü demek yerine ucuzlaşmış desem doğru olacak.

Seride açıkçası Kishinin söylemleri yerine gösterimlere bakmak mantıklı yoksa Siyah Zetsu gibi birisi herkesi oynattı.

En etki eden olay ise Minato'nun oldu. Bir yandan ne kadar ucuz olsa da Obito ile dövüşmesi, Kyubi ile olan karşılaşması, yeni doğan çocuğunu, köyü korumasını ve ölmek üzere olan eşini unutmamak gerek. Adam böyle bir ruh halinde geleceğe yönelik plan yapabiliyor. Tek eksik yanı bebekliğinden itibaren Jiraiya'ya emanet etmiş olmaması. Onuda kurgu için katlanmak zorundayız. Sonuçta masalsı fantastik bir seri Naruto...
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Zetsu'yu da unutmamak lazım ve bence Naruto da liderlik vasfına sahip bir karakterdi. Bu arada gene çok güzel olmuş eline sağlık.

Shikaku için savaşın yönünü bir bakıma değiştirmiş bir adam kendisi en azından bana göre. Karşı tarafı görüp analiz edip karşılarına adam yolladı hemde çok kısa bir süre içerisinde. Shikamaru'dan çok fazla şey görmedik.

Onun dışında Minato, Naruto, Jiraiya gibi adamlar duygusal olarak ve pratik olarak serinin en zeki karakterlerinden. Manipülasyon açısından ise Kara Zetsu 1 numaradır. Seride liderlik olayını en iyi kıvıranlar da Minato'yu pek göremedik erken göçtüğü için ama Naruto, Kakashi, Gaara ve Hashirama'yı sayardım. Belki Hashirama da Tobiramanın da etkisi vardır ama önce en iyi 2 klandan güçlü olanını yönet, sonra en güçlü köyü kur&yönet zor iş ve iyi kıvırdı. Diğerlerini de açıklamaya pek gerek yok ama Kakashi girdiği her görevde ya lider olarak yer aldı yada 2 numara falan. Koskoca savaşın bile 2. adamıydı ki Kage olsaydı veya Gaara Kage olmasaydı 1. Komutan bile olabilirdi.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Jimmy McNulty
Favori Manga: The Berserker
Favori Anime: Beelzebub

Ya k.bakmayın belki artık büyüdüğümüzdendir ama Naruto evreni çok önü açık bir evren olup onu kullanamadığı gibi bu karakterleri de kullanamadı.Yani zeka zeka dediler dediğin gibi Sakura bazen daha iyi işler başardı zeki dediğimiz adamlardan.O yüzden kafa yormaya bile gerek olmadığını düşünüyorum.Naruto > All. Eğer Sasuke'yi görürse negatif bonus yiyip Sasuke seviyesine çekilip kolu kopuyor.Evren sonunda buna dönüştü benim için.Zaten büyük savaştan önce kopmuştum o yüzden ehil kişi değilim bu konu hakkında.Kol kopmasını da Naruto için hazırlanan şarkı kliplerinde gördüm :)
second gear yazdı: Dof,Bellamy,Trebol üçlüsüne Zoro ve Law beraber dalsaydı bu adamların hepsi şuan ölüydü.Zoro,Luffy gibi Bellamy'ye acımazdı keserdi.Trebol'u sayma,Dof'a tek kombo Zoro keser olayı bitirirdi.
Orda bir üstad vardı uzaklarda :evil:
Though you're a fool, I still love you,my son... Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

“Naruto Genel” sayfasına dön