Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Boruto'yu Canon Olarak Görüyor Musunuz?

Naruto serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.

Hangisi?

Kishimoto Editörlüğünü Yapıyorsa ve Jump yayınlıyorsa, ne yazık ki Canon'dur.
3
21%
Tamamen sağma amaçlı çıkarılmış, üstüne de Kishi markası örtülmüş kesinlikle Canon olmayan bir seridir. Jump'ın bok yemesidir.
6
43%
Sağma bir iş, ama canon.
5
36%

Toplam oy: 14
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Resim

Öncelikle uyarayım, lütfen saygılı yorumlarda bulunun, işi sidik yarışına taşımayın.

Sorumuz basit, sizce Kishimoto'nun asistanının yazıp çizdiği Boruto canon bir seri midir? Yoksa tamamen Shounen Jump'ın sağma amaçlı çıkardığı, Naruto ile bir tutulmaması gereken bir seri midir?
En son Outlaw tarafından 18 Eki 2018 12:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Valla ben ilk bölümde Boruto'nun babasına karşı girdiği tripleri görünce sikerler diyip kapattım. Böyle babam olacakta iş güçten eve gelemiyor diye trip atcam amk. Şımarık pezevenk.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Şahsen umrumda değil artık, benim için Naruto 700. bölümde bitti.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Kishi danışmanlık yapıyor. Canon olarak görüyorum fakat sağma amaçlı kullandıkları kesin.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

redstak yazdı: 18 Eki 2018 11:52 Kishi danışmanlık yapıyor. Canon olarak görüyorum fakat sağma amaçlı kullandıkları kesin.
Senin için de bir seçenek ekledim, oy atabilirsin.
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

@Uğur,

Konu burada.
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Paraları aldığına göre Canon. :laugh: Almasa bile kendi istediği kişi çiziyor. :whistle: Canon oğlu canon yani. ;)
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Önceki mesajımda da belirtildiğim gibi umrunda değil Boruto ama canon olarak görülmesi bence bir hata.

Boruto bir fanfic seviyesi bir seridir, Kishimoto'nun ardında bıraktığıyla ilerlemeye çalışan basit bir inek sağma makinesi.

Işleyip zevk alan varsa kendileri icin mutluyum ama benim için canon sayılamayacak kadar Naruto evreninden uzaklaşmış bir seridir.
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Hikaye olarak devam, yazar/çizer olarak devam serisi, elbette canon. Başarılı değil, sağma amaçlı çıkmış vs ama kabul etsek de etmesek de öyle maalesef.
En son Tulpar-Byakugan tarafından 16 Haz 2019 11:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Beyond Birthday
Favori Manga: Bleach, Berserk, Kurozuka, Gantz
Favori Anime: Rainbow - Nisha Rokubou no Shichinin

Canon'dur. Editör Kishimoto, hikaye gerek bağlantılarıyla gerek anlatım tarzıyla ciddi ciddi Naruto'nun devamı niteliğinde. Canon değildir demek kişisel bir eleştirinin ötesine geçemez maalesef.
Resim

Gēmu no yōna seikatsu o okuru..

(Oyun gibi hayat yaşıyorum..)

“Naruto Genel” sayfasına dön