Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Naruto Hakkında Düşünceleriniz (Spoiler İçerir)

Naruto serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Celebhol
Favori Anime: -

Konoha'nın yıkılması ve Pain savaşından beri Naruto'nun içinde kaldığı ciddi bir ikilem olmadı. Hikaye, hep ona yardımcı olacak şekilde ilerlemeye başladı.
Şöyle diyeyim; Oonoki gibi 70-80 yaşındaki dede bile fikrini değiştirdi Naruto yüzünden. Müttefiklerinden hiç ona karşı ses çıkmadı, hiç ahlaki ikilemde kalmadı. Hep iyi olanı yapmaya çalıştı ve hikaye de bunu mümkün kıldı. Örneğin, Kakashi, Obito'yu affettiğinde onun dönüp ihanet etmesi onlara mantıklı olandı. Bunun yerine günah çıkarmaya başladı Obito, Madara da "Sen hep benim piyonumdun, başına gelen bütün kötü şeyler benim planımdı," diyerek bu durumu mümkün kıldı.
Hikayenin inandırıcılığına zarar geldi kısacası. Bugüne kadarki en önemli dünya savaşında arkadaşlarından bir Neji'nin ölmesi falan da buna katkı sağlıyor. Yapaylaştı kısacası hikaye.
Kullanıcı avatarı
furkan61
Favori Manga: Naruto,Noblesse,Sunken Rock,The Breaker,Vegabond,Gantz,Shamo
Favori Anime: Naruto-Naruto Shippuden,Rainbow,Deat Note,Code Geass,Golden Boy

Celebhol yazdı:Konoha'nın yıkılması ve Pain savaşından beri Naruto'nun içinde kaldığı ciddi bir ikilem olmadı. Hikaye, hep ona yardımcı olacak şekilde ilerlemeye başladı.
Şöyle diyeyim; Oonoki gibi 70-80 yaşındaki dede bile fikrini değiştirdi Naruto yüzünden. Müttefiklerinden hiç ona karşı ses çıkmadı, hiç ahlaki ikilemde kalmadı. Hep iyi olanı yapmaya çalıştı ve hikaye de bunu mümkün kıldı. Örneğin, Kakashi, Obito'yu affettiğinde onun dönüp ihanet etmesi onlara mantıklı olandı. Bunun yerine günah çıkarmaya başladı Obito, Madara da "Sen hep benim piyonumdun, başına gelen bütün kötü şeyler benim planımdı," diyerek bu durumu mümkün kıldı.
Hikayenin inandırıcılığına zarar geldi kısacası. Bugüne kadarki en önemli dünya savaşında arkadaşlarından bir Neji'nin ölmesi falan da buna katkı sağlıyor. Yapaylaştı kısacası hikaye.
Bence bunun en büyük sebeplerinden biri shounen olması serinin.Arkadaşlıkla sevgiyle herşey hallolur mantığı shounenlerin en sevmediğim yanı.

Ayrıca Kishimoto bu grup savaşlarında iyi değil bence.Teke tek vsleri daha iyi çiziyor.Bütün hogaler felan geliyor ümitleniyorsun bol bol jutsu görücez diyorsun ne oluyor hiçbir şey.Kaguya geldi çok pasif kaldı hiçbir şey yapamadı.Madara savaşı daha iyiydi.
Resim
Celebhol

Karşılaştırma olarak değil ama FMA da bir shonendi. Shonenler genel olarak romantizm akımına tabidir de, bir seri romantik diye yapay olması şart değil. Kötü yazarlık olduğunu düşünüyorum bu durumun.
Kullanıcı avatarı
furkan61
Favori Manga: Naruto,Noblesse,Sunken Rock,The Breaker,Vegabond,Gantz,Shamo
Favori Anime: Naruto-Naruto Shippuden,Rainbow,Deat Note,Code Geass,Golden Boy

Celebhol yazdı:Karşılaştırma olarak değil ama FMA da bir shonendi. Shonenler genel olarak romantizm akımına tabidir de, bir seri romantik diye yapay olması şart değil. Kötü yazarlık olduğunu düşünüyorum bu durumun.
Aynen yazarın tercihleri buraya getirdi.Ben sadece bu sevginin gücü olaylarının böyle ciddi savaşta olmasının seriyi daha yapay yaptığını söylüyorum.Tabi kimi yazar bu sevgi olayını öyle bir kullanırki dersin adam yazıyor.Kishimoto bence bu sevgi işini iyi yapamıyor.İstinalar var elbette.B)
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Naruto'yu seviyorum ya. Güzel seri. Bittikten sonra umarım animesine güzel bir şekilde el atıp remake yaparlar.
argon45

Belli bir yere kadar büyük umut vadeden, oldukça güzel bir seri iken malum kırılma noktalarından sonra kendisi ile çelişen, kurgusu git gide saçmalayan bir seridir; başka birşey değil.
Resim
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Fazlasıyla açık veren bir Anime/Manga, Rinne Tensei'de resmen sıçan, Olduğu gibi bıraksa "En Sexi Kadın Karakter" konusunda kafaya oynayacak olan Haku'yu kız gibi gösterip erkek olarak tanıtan, Zabuzayı Okama yapan, Savaş'ta Minatoyla alay eden, he birde Jiraiya'yı, Rikudo Madara'yı, Nagato'yu, Potansiyel Sahibi Yahiko'yu harcayan Anime/Manga.

Ama genede en sevdiğim Anime/Manga.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Guts
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Ace@

Zabuza'nın okama olduğu nerede açıklandı?:D

Yorumuma gelecek olursak,Naruto karekterleri ve duygusallığı açısından çok iyi bir mangadır.Ama fanlar tarafından yapılan tanımlamalarca sıçmak olarak nitelendirilen şeylerin pek çoğu Naruto evreninin en başından beridir sağlam biçimde dizayn edilmemiş olması ve olayların köyden çıkıp evrensel olmaya başlayınca evrenin sağlam olmayışından kaynaklı olarak kullanılmaması en büyük sıçma sebeplerinden biridir.İlk seride sıkıntı olmasada ikinci seride senaryo "genelde" sudan sebeplerle karekterlerin karşılaşıp vs atmaları olmuştur.O son Kaguya'yı bir de Obito'yu falan saymazsak geçmişe yönelik kurgusu fena değildir ancak güncel kurgusu kötüdür.Ayrıca çok sağlam karekterleri vardır.Bunlar gene ilk seride hayalleriyle birlikte öne çıkarken ikinci seride alabildiğince geri plana itilmişlerdir.Naruto'nun ana karekter tayfası da pek iyi olmadığı için kendilerini çok aratmışlardır.Ayrıca birinci serideki savaş stratejisi ikinci seride pek devam ettirilememiştir.Ancak tematik açıdan çok sağlam bir animedir,orası kesin.
Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

Şu son bölüme sövecektim gelip buraya çemkireyim dedim.

Üşenmedim son 80 90 sayıyı beşer onar atlaya atlaya gezindim sonuç itibariyle juubi madara zart zurt olaylarından şu son sayıya kadar siksen 2 3 gün geçmiştir ( siksen diyorum zira herkes ışık hızında hareket etmeye başladığından 15dk falan da olmuş olabilir ) şimdi bu 2 3 gün içerisinde neler oldu özet geçelim

Juubi meydana çıktı ortalık karıştı
Eski hokageler dirildi geldi ortalık karıştı
Obito juubiyi kendisine mühürledi ortalık fena karıştı
Bi şekil obito öldü dedik bu sefer madara juubiyi kendisine mühürledi ortalığın boku çıktı
Sasuke ve Naruto öldü geri dirildi gibi bi şey oldu bu esnada ortalık boktan geçilmiyodu
Efsane olduğu söylenen So6P geldi hayırdır falan ?
Genjutsu olayı oldu herkes maymuna bağladı ortalık ormana döndü varın düşünün etkisini
Madara içten yandı Kaguyaya dönüştü kadın taştan topraktan çakra emdi
Kaguya 8 10 tane dünya yarattı bunların içinde atlaya zıplaya gezdiler yetmedi
Kaguyayı mühürlediler S06P ruh formuna girdi geldi burdayım edebiyatı yaptı
Eski kagelerin alayı ruh olarak geldi 9 bijuuyu şekilli bi şekilde geri çağırdılar falan abuk şeyler
Ne kadar ruh zombi zart zurt varsa gitti derken Sasuke bijuuları kaş göz işaretiyle meteora çevirdi

Bunları birebir yaşamış ve neredeyse her seferinde ufak kalp krizleri beyin tartaklanmaları yaşamış bi karakterden ( sakura oluyor bu ) bahsediyoruz bunca şeye rağmen bu olaylar yaşanırken özet haliyle '' ya bi siktir git çöpsün sen sus '' diyen bi karakterin arkasından ( ki bu da sasuke oluyor ) kalkıp '' gitme seni seviyorum '' edebiyatı yapıyor bu nedir amk şimdi ? Sokarım duygusallığına shounenliğine yani.

Yetmedi bu tabi nasıl bi kafaysa dünyanın öbür ucuna gel kapışcaz ama ortam şekilli olsun diye gitmeler falan bi şey demiyorum yine
İtachi__Uchiha
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto

@Kısa LM

http://www.mangapanda.com/naruto/643/16

2-3 gün felan geçmedi dostum :D Daha obito juubi jinchuukirisi olduğu zamanla şu son bölüm arasında 12 saat yok :) Artık gerisini sen düşün :D Naruto'nun yaklaşık son 150 bölümü 24 saat içerisinde geçiyor :D
Kilitli

“Naruto Genel” sayfasına dön