Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Naruto Hakkında Düşünceleriniz (Spoiler İçerir)

Naruto serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

671 de Gamamaru'nun kehanetinden bahsediyormuş Ridoku yeni farkettim demek baya yaşlıymış kurbağa.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
mardinli_anbu
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto
fairy tail

Yeni nesil eski nesili geçecek. Naruto rasen shirukeni geliştirerek kakashiyi geçti eyvallah. senjutsu da jiraiya ile babasını geçti eyvallah. Kyubi ile anlaşarak kendinden önceki jinchirukileri geçti eyvallah. Ama şu anki güç farkı yeni nesilin eski nesili geçmesinin çok ötesinde.
Ryuusa Bakuryu
Favori Anime: DN

Light of God yazdı:Gerizekalı fanları yüzünden takip etmekten sıkıldığım seridir kendileri. Üstteki arkadaşa katılıyorum. Yaş aralığı 3-5 olan veletler izleyip bir de utanmadan yorum yapmaya çalışınca tepem atıyor açıkçası. Tamam anladık Sasuke beleşçi Kishi'nin gözdesi, havadan karadan Up geliyor adama (ki bunlara dahi katılmıyorum) ama her bölüm sonunda da ya ama hüloğğğğğğ Kishi yine Sasuke fanlığı yaptı niye ona güç veriyorda başkasına vermiyor diye zırlıyorlar. Lan sığır! Tsunade'nin domuzcuğunamı verecek upı tabi ki Sasuke'ye verecek gerzek adam serinin başrolü. Naruto'nun rakibi. Naruto ne kadar güçlenirse o da o kadar güçlenecektir. Seri Naruto-Sasuke ikilisi üzerinden gidiyor ama hala özürlü özürlü yine Sasuke'ye up geliyor of ya kyaaaa diye zırlayan veletlere denk geliyorum.
[thumbnail]http://img3.wikia.nocookie.net/__cb2011 ... apping.gif[/thumbnail]

Aslında mesajın yeri fanlar hakkındaki düşünceleriniz ama olsun.
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Yoooksaaa Sakura'da Kayuga'nın mı reenkarnasyonu o.O
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
rikudoupasa
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto - Naruto Shippuuden

Unknown yazdı:
mardinli_anbu yazdı:Yeni nesil eski nesili geçecek. Naruto rasen shirukeni geliştirerek kakashiyi geçti eyvallah. senjutsu da jiraiya ile babasını geçti eyvallah. Kyubi ile anlaşarak kendinden önceki jinchirukileri geçti eyvallah. Ama şu anki güç farkı yeni nesilin eski nesili geçmesinin çok ötesinde.
Şu Naruto mangasında katılmadığım tek nokta bu. Yani Kishimoto seri başından beri "yeni nesil eski nesli geçer" diyor da yeni nesle sadece Naruto ile Sasuke mi mensup ya?

Minato eski nesilse, Minato'dan bir sonraki nesil Rin&Kakashi&Obito oluyor. Bak sen şu işe, Minato bunların üçününde eline verebilecek biri. Zaten Obito'yu 1 dakikada analiz ediyor eline veriyor. Zaten en sonunda Jubito oluyor ve o zaman geçiyor. Yani aslında temelde geçememişler.

Hashirama, Madara eski nesilse Tobirama'nın, Hiruzen'in, Jiraiya'nın bunları geçmesi lazımdı. En sonunda da Naruto ile Sasuke'nin de kendinden öncekileri geçmesi ve kademe kademe güçlenme aşaması olması lazımdı.

Yani Kishimoto "yeni nesil" olarak sanırım sadece Indra ile Ashura varislerini ele alıyor. Diğerlerinin yeni nesil denmesi tamamen saçma çünkü eski nesili yüzyıl çalışsalar geçemezler. Kishimoto doğru mesajı bile yanlış veriyor.

Seri ters çalışıyor yani. :evil:
Kardeşim tamamen katılıyorum. Manga takip etmediğim için yanlışım olabilir o yüzden şimdiden affola. Yeni nesil eski nesili geçecek denip duruyor fakat Madara beyimizi Hashirama'dan başkası durduramaz deniliyor şu işe bak. Bu arada Tobirama da Madara ve Hashirama neslinden :D
1 MİLYON İYİLİĞİN DE OLSA YAPTIĞIN Bİ' KÖTÜ ŞEY İLE YERİN DİBİNE SOKARLAR SENİ..

Resim
nara_fkd
Favori Manga: Naruto - Zippy Ziggy - Liar Game - Slam Dunk - Berserk - Gintama
Favori Anime: Naruto Shippuden - Death Note - Ano Hana - Gintama - Slam Dunk

rikudoupasa yazdı:
Unknown yazdı:
mardinli_anbu yazdı:Yeni nesil eski nesili geçecek. Naruto rasen shirukeni geliştirerek kakashiyi geçti eyvallah. senjutsu da jiraiya ile babasını geçti eyvallah. Kyubi ile anlaşarak kendinden önceki jinchirukileri geçti eyvallah. Ama şu anki güç farkı yeni nesilin eski nesili geçmesinin çok ötesinde.
Şu Naruto mangasında katılmadığım tek nokta bu. Yani Kishimoto seri başından beri "yeni nesil eski nesli geçer" diyor da yeni nesle sadece Naruto ile Sasuke mi mensup ya?

Minato eski nesilse, Minato'dan bir sonraki nesil Rin&Kakashi&Obito oluyor. Bak sen şu işe, Minato bunların üçününde eline verebilecek biri. Zaten Obito'yu 1 dakikada analiz ediyor eline veriyor. Zaten en sonunda Jubito oluyor ve o zaman geçiyor. Yani aslında temelde geçememişler.

Hashirama, Madara eski nesilse Tobirama'nın, Hiruzen'in, Jiraiya'nın bunları geçmesi lazımdı. En sonunda da Naruto ile Sasuke'nin de kendinden öncekileri geçmesi ve kademe kademe güçlenme aşaması olması lazımdı.

Yani Kishimoto "yeni nesil" olarak sanırım sadece Indra ile Ashura varislerini ele alıyor. Diğerlerinin yeni nesil denmesi tamamen saçma çünkü eski nesili yüzyıl çalışsalar geçemezler. Kishimoto doğru mesajı bile yanlış veriyor.

Seri ters çalışıyor yani. :evil:
Kardeşim tamamen katılıyorum. Manga takip etmediğim için yanlışım olabilir o yüzden şimdiden affola. Yeni nesil eski nesili geçecek denip duruyor fakat Madara beyimizi Hashirama'dan başkası durduramaz deniliyor şu işe bak. Bu arada Tobirama da Madara ve Hashirama neslinden :D
Keşke mangayı takip etseydin.
Kullanıcı avatarı
Elendil
Favori Manga: Naruto, One Piece, Berserk, Beelzebub, Bakuman
Favori Anime: Naruto, One Piece, Tengen Toppa Gurren Lagann, Shingeki No Kyojin, Death Note, Code Geass, Kuruko No Basket.

İlk gözüm ağrımdır Naruto benim ki muhtemelen çoğu kişi Naruto ile katılmıştır bu kervana. O yüzden her daim farklıdır gözümde. Ama şu son olaylar ile birlikte artık sıkıldığımı söylemeliyim bitse de gitsek havasında okuyorum mangayı. Uzun süredir görmek istediğim adam RS geliyor. Hikaye o taraflarda işleniyor ama ben keyif alamıyorum nedense. Naruto ve Sasuke harici karakterlerin güç seviyelerine değinmeyeceğim bile. Ne güzel başladığımızda genin chunin jonin muhabbetleri vardı. Devletler arası çıkar ilişkileri savaşalar falan vardı. Peki ne oldu şu an. Naruto herkese tek atacak güce ulaştı. Kishi olayı biraz Dragonbala'a çevirdi. Mübarek Naruto Goku gibi gezegen falan indiricek artık o seviyeye geldiler.
Resim
wiper
Favori Manga: One piece
Favori Anime: One piece Death Note

Naruto benim ilk göz ağrımdır ve eskiden çok severdim.Ancak One Piece'e başlayınca bu seriye karşı olan ilgimi kaybettim.Dövüşleri her ne kadar animede lastik gibi uzatsalarda 10 numaradır.Ancak olay örgüsü bakımından 2. Seride vasat kalmış,potansiyelini tam olarak kullanamamıştır.Ayrıca çok taş teknikler ve karekterler olsada bunlardan ana karekterler çok nasibini alamamıştır.Örneğin Naruto,bi rasenganla koca seriyi geçirmiş,ayrıca Sasuke ve Sakura anime tarihinin iki sevilmeyen karekteri olarak ismini yazdırmıştır.Bi Kakashi ile Sai vardır iyi diyebileceğimiz,bunlardan Sai'nin de kaç bölümdür bir tane doğru düzgün dövüşünü görememişizdir

Neyse, bu kadar
KayahanD
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Gintama, Fairy Tail, Shinsekai Yori

Arkadaşlar elbetteki yeni nesil eskisini geçiyor ve geçecek.

Shikamaru, Ino ve Choji babalarını geçecek. Hinata klanının jutsularına ek olarak kendine has bir jutsu geliştirdi (aslanlı yumruklu bişeydi sanırım). Kiba'nın koku duyusu ninja köpeklerden bile iyi deniyor. Shino çok iyi bir öngörüye sahip ve sürekli kendini geliştiriyor. Lee daha Gai' yi geçemedi. Ama ondan da iyi olacaktır kesinlikle ( o yaşa kadar yaşarsa ). Tenten için silah dahisi deniyor, o konuda efsane olacak gibi. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

İtiraz edilen yerlere ise ayrıca bakalım. Minato' yu tabiki hiç bir öğrencisi geçemez, eğer ki özelliklerine göre sıralarsak. Minato Hiraishin ve mühür jutsusu kullanıyor. Ayrıca kafası zehir gibi. Yani onu ışınlanma jutsusu ile takip eden bir nesil yok daha. Ama Minato' ya baktığımız zaman, Hiraishin' de nidaimeden daha iyi olduğunu görüyoruz. Yine de durup durup ne bileyim Yamato'yla Hasirama'yı karşılaştırmayın gözünüzü seveyim.

Etid: iş bu entryde normal insan neslinden bahsedilmiştir. Gidip de bazı özel insanları işin içine katmayalım. 3. raikage gibi :)
dusau
Favori Anime: op

Bu forumdaki ilk mesajım olacak, ve baya uzun bir mesaj olacak.

Şimdi öncelikle belirtmek isterimki, güncele kadar animeyi izledim sonrada mangadan devam ettim. Yani mangada farklı geçmiş olaylar olabilir ve forumunda biraz yabancısı olduğum için biraz idare edin.

Öncelikle Naruto'ya başladığımda beğenmiştim. Chuunin sınavları falan çok güzeldi. Yani adam çok güzel bir evren yaratmış, işte yetenekler havadan gelmiyor. Akademi, eğitim genin,chuunin,jounin gibi aşamalardan geçiliyor. Mühürler, teknikler, elementler (her ne kadar avatara benzesede gerçi avatar mı önce naruto mu bilmiyorum ama). Mangaka'nın elinde çok iyi bir evren ve olanaklar var diye düşünmüştüm.

Naruto ise akademide kimse tarafından sevilmeyen, içinde kyuubi olduğu için milletin uzak durduğu bir çocuktu. Sürekli dikkat çekmeye çalışan hiç bir şeye kafası basmayan bir aptaldı. (şimdi naruto aslında zeki ama dikkat çekmek için böyle yapıyordu demeyin çünkü gerçekten aptal herifin akademide hiç bir bilgisi yoktu, keza chuunin sınavlarında bomboş kağıt vermesi, hiç bir teknik hakkında teorik bilgiye sahip olmaması bunu kanıtlar). İçinde öküz gibi çakra vardı ama kyuubi bunu dengesizleştirdiği için ve teknik bilgisi olmadığından bunu kullanamıyordu. Ve daha bunshin oluşturamadığı için akademiden mezun olmayı başaramadı.

Daha sonra adını yanlış hatırlamıyorsam mizuki adlı bir ninja tarafından gaza getirilip ikinci hokage'nin parşomenini çaldı. Ve Kagebunshin yapmayı 1 gecede öğrendi. Ulan adam kaç yılda akademide 1tane düzgün bunshin yapmayı öğrenememiş 1 gecede kagebunshini söktü. Yetmedi chuunin bir ninjayı bir sürü kagebunshin yaparak yendi (daha düzgün 2 tane bunshin yapamıyordu 1 gün önce). Neyse köye dönünce Mizuki yüzünden olduğu anlaşıldı ve ceza almadan geçti. Kagebunshin yapabildiği içinde genin oldu.

Sonrasında bir sürü bölüm boyunca narutonun kagebunshin yapmasını izledik. Hatta fillerları izleyenler iyice bıkmıştır bundan. grubun lideri 1000 teknik bilen copy ninja kakashi ama Naruto tek bir teknik biliyor o da kagebunshin. Bizde bekliyoruz ki teknik öğrensin ninja dünyasında bir sürü teknik var sonuçta. Taijutsusu vasat, genjutsu hiç bilmiyor zaten. 10 larca bölüm kagebunshin izledik durduk.

Boku çıktı artık yeni bir teknik öğrensin diye düşündüğümüzde jiraiya'dan önce summonlamayı sonra da rasenganı öğrendi öğrenmez olaydı. Ulan manga bitiyor herif hala rasengan türevleri kullanıyor. Bütün mangada Naruto 3 teknik kullandı 1- kagebunshin, 2-Rasengan ve türevleri, 3- Çok azda olsa summonlama ha hakkını yememek lazım arada bide sennin modu öğrendi. Ve öğrendiği bütün teknikleri kagebunshinler sayesinde hızlıca öğrendi. Hani nerede 1000 teknik kullanan(kopyalayan) kakashi? Nerede 2-3 element hakimiyeti ve bunların ara element oluşumları? koskoca manga 3 teknikle bitti mk. Daha Manga'nın başında temel teknik olarak söz edilen kawarami miydi neydi yer değiştirme jutsusu vardı. Bugün kimse beğenip kullanmıyor bile shippuunden den beri kullanan olmadı heralde.

Yine sanırım yüzlerce bölüm sonra kakashi Naruto'ya teknik geliştirmesi için eğitim verirken çakra tipine bakıyorlar. Ulan herif akademiden mezun olmuş çakra tipini bilmiyor hadi onu geçtim 100 lerce bölüm hiç mi aklınıza gelmedi lan dur bakalım bunun çakra tipi neymiş hangi elemente yatkınmış dur şuna 1-2 element jutsusu öğretelim. Yok öyle bir şey tabiiki. Sonra kakashi ehehe senin çakra tipin havaymış az bulunan bir tip çakra. Hadi bakalım jutsu geliştir ehehe moduna girdi. Kagebunshinlerle şelaleyi durdurma çalışması falan yaptırdı. Ulan o zamana kadar bu herife 3-5 tane jutsu öğreteydin bari hem kagebunshini var hızlıca öğreniyor.

Yani en azından şu Naruto'nun sonundaki dövüşler jutsular beni tatmin etmiyor. En azından bir hiraishin falan öğrenseydi rasenganı arkadan falan gömseydi. Ne bileyim 1-2 genjutsu öğrenseydi. Şimdi diyebilirsinizki yahu bunları öğrenmek kolay mı? ama bahsettiğimiz kişi ana karekter, 3 jutsuyla mangayı bitirmesi normal bir şey mi ? en azından başlarda 2-3 hava jutsusu öğrense sonra arada 1 element daha geliştirse falan iyi olurdu. Bu arada belirteyim naruto'nun resmi rütbesi hala genin.

Gelelim Sasuke ve onun jutsularına; Sasuke bu serideki en tutarlı karekter diyebiliriz. Her şeyi kendi nedenleri için yapıyor. Abisi clanı katledip sen öldürmeye bile değmezsin dedikten sonra güçlenip onu öldürmeye kalkıyor. E bu çocuk zaten Uchiha yani gözler, çakra ve yetenekler yerinde. E birde çalışma hırsınıda itachi yeterince vermiştir. Uchiha Sasuke zaten akademiden beri parlak bir yetenek olup dönemin dahisi diye adlandırılmış ve aldığı power upların bazıları çok abartılı olsa'da genede çok göze batmıyor. Benim gözüme sharingan'a rağmen çok az teknik öğrenmiş olması batıyor. Düşününce herif her şeyi kopyalabiliyor. 2 tip çakra kullanabiliyor ama ara element bundada yok. Susano'o, amaterasu, izanagi, izanami, tsukuyomi gibi teknikler çok abartılı göz teknikleri bence. Naruto gibi birinin sadece 3 teknikle bunlarla mücadele edebilmesi çok saçma. Zaten bir çok seferde yenildi. Ancak hikaye ilerledikçe Naruto'nun kyuubi gücünü dengeleyebilmek için bu teknikleri mecburen sasuke'ye vermesi gerekti. Ayrıca hikaye ilerledikçe bence tekniklerin önemi bitti ve çakranın önemi öne çıktı. Çok fazla çakra, ezici çakra gibi unsurlar öne çıktı. Bence bu da serinin güzel gidişatını bozdu. Hatta bir bölümde naruto sırf saf çakrayla nejiyi yeniyordu sanırım.

Sasuke en azından naruto'dan çok jutsu kullanıyor, orochimaru'dan, itachiden jutsular öğrenmiş. Ancak 5 kagenin arasından çıkması falan çok abartılı olmuştu. Güç dengesi git gide kötüleşti.

Birde Sasuke affedilecek saçma diyenler olmuş. Şimdi farz edelimki Sasuke dünya suçlusu ve 1 numaralı aranan. Bu hayvanı kim yakalayacak? kimde o kadar güç var? zaten 5 kagenin arasına kaç bölüm önce girdi çıktı? Naruto da yakalamaz zaten. E dünya düşmanı ilan etmek yerine mecburen affedip iyi yola çekmeye çalışacaklar. Aksi takdirde 3. raikage bile 10.000 kişiyle savaşıyorsa sasuke'nin yakalanması mümkün değil. Hadi diyelimki çok zor duruma düştü ters summonla kaçar. Yani affedilmesi mecburiyet yoksa adama öyle p. uplar geldiki tek başına 1-2 ülkeyi haritadan siler.

Birçok kişinin dile getirdiği yan karekterlerin p.up almaması bence normal. Sonuçta ta nerelere kadar denk şekilde geldiler. E artık ana karekterler piyasaya çıkacağı için onlardan geride kalmaları çok normal. Lee mesela sadece taijutsu ile nereye kadar ilerleyebilir ki ? Ama ana karekterlerinde Son goku moduna yavaş yavaş girdiğini düşünürsek ipin ucu iyice kaçtı. Serideki jutsular daha yavaş ilerleyip ( daha çok ama bu kadar güçlü olmayan jutsular öğrenip) juubi, Madara, obito, kaguya gibi karekterleri daha dengeli savaşlarla yenebilerlerdi. Örneğin ilk 4 hokage+ orochimaru+5 kage+killer bee(Hachibi) + sasuke + Naruto birleşip (narutonun içinde kyuubinin yarısı ve minatonun içinde diğer yarısı) yenebilirlerdi. Birlikte kombo jutsular üreterek ya da jutsularını birleştirip bunlarla denk savaşsalar kimsede noluyor ulan demezdi bence. Ha gene son bitirişi sasuke ile naruto yapsın ama diğerleri oyalarken falan.

Ulan Rikidou madem gelip güç verecektin, neden juubinin ve madaranın dirilmesini bekledin. Vereydin önceden hadi sasuke'den emin değildin naruto'nunkini versen gene yeterdi. Ama seri shounen olacak, power up savaş içinde gelecek ya illa o önce kötü duruma düşmeyi göreceğiz ya. Kurtulsak şu mantıktan ne güzel olurdu.

Yani Jutsular yönünden umduğumu hiç bulamadım. taijutsu ve genjutsu tam bir hayal kırıklığı. Naruto'nun sadece 3 tane ninjutsu ve onların türevleriyle seriyi bitirmesi ayrı bir dert. Sharingan jutsularının hayvan gibi olması başka bir dert. Seri'nin bir yerden sonra jutsu yönünden gerilemesi benim en büyük eleştiri kaynaklarımdan birisi.

Gelelim Jiraiya'ya, Naruto'nun sasuke ile yaşadıklarının bir benzerini orochimaru ile yaşamış, onu gözlemiş denetim altında tutmaya çalışmış. Büyük kurbağanın kehanetini yerine getirmek için çabalamış. Efsanevi bir ninja olmuş, sonra naruto'yu yetiştirmek için öğrenci olarak kabul etmiş ve korumasına almış. Ama yaptığı şu 3 hareketin bence pek bir açıklaması yok.
1- Sen neyine güveniyorsunda itachi ile kisame'yi kaya kurbağasının midesine hapsediyorsun? İtachi'yi uchihaları katledip kaçmış birisi olarak biliyorsun kisame de pek öyle yabana atılır değil. İtachi eğer Naruto'yu almak istese ve Jiraiya'yı öldürme niyeti olsa susano'o yu çıkarsa jiraiya korkudan altını doldurur. sennin mod yok bir şey yok. İtachi dönüp dalsa geberip gidecek.
2-Pain'e tek başına dalması; paini çözmek için yaptığını söylüyor ve belli bir mantığa oturtulmuş gibi ancak yanında tsunade, naruto gibi yardımcılar olsa ölmedende paini götürebilirlerdi.
3- isim babası olduğun naruta'ya küçükken niye hiç bakmadın ?

Ayrıca jutsusuz orochimaruyu tsunade+ jiraiya yenemiyor orası başka bir meçhul. Tamam orochimaru güçlüde bu kadar var mı ?

Gelelim serinin en sevilmeyen karekteri Sakura'ya. Bende dahil olmak üzere seriyi takip eden kimsenin sakura'yı sevdiğini düşünmüyorum. Hatta Anti Sakura'cı olduğu için Sai'yi gerçekleri yüzüne vurduğu için seven bir çok kişi var. Sakura'yı başta Naruto'ya pislik gibi davrandığı için daha sonrada bir çok defa Naruto hayatını kurtarmasına ve sasuke hayatını almaya çalışmasına rağmen hala Sasuke'ye aşık olduğu için sevmiyor bir çok kişi. Hala şu son bölümlerde sasuke savaşa gelince sasuke kun oldu. Ancak hala sasuke'nin hala zerre umurunda değil. Bana göre Tsunade gibi evde kalmış biri olarak 50 yaşına kadar kalmalı. Naruto ise Hinata ile evlenmeli.

Orochimaru seriyi takip edenlerin sevdiği bir karekter bence. En sonunda sasuke'ye yardım ettiği savaşa geldiği için eleştiriliyor ama bence bu eleştiriler yersiz. Çünkü Orochimaru her zamanki Orochimaru. Yani bence hala sasuke'yi deney olarak görüyor ve en sonunda ne olacağını merak ediyor. Bunun yanında yapılacak olan mugen tsukuyomi'nin ucu orochimaru'ya dokunacak bu yüzden savaşması normal. Gerçi pek bir şey yapmadan genjutsuya yakalandı ama.

Kabuto'nun yaptığı edo tensei çok mantıksızdı. Serinin kopma noktalarından biriydi. Çok alakasız bir sürü adam uyandırdı. Sai'nin abisini nerden buldun lan ? hele o 3. raikage saçmalığı neydi ? Bizim ezik tobirama 20 kişiye geberip gitti 3. raikage 10.000 kişiyi 3 gün 3 gece oyalıyor??? Kinkaku ve ginkaku kardeşlerin elindeki nesneler çok dragonball büyüsü vari nesnelerdi ve bu seriye yakışmadı. Keşke o kadar edo tensei hiç olmasaydı sırf madara yetermiş zaten kagebunshinlere bile susano'o kullandırabildiğine göre. Bir de şu soruyu sormuyorum hani kagebunshini ikinci hokage bulmuştu madara nerden biliyor?
Maalesef Kabuto çok çok önceden öldürülmeliydi. Zaten sağ bırakılmasının bir mantıklı açıklaması da yok.

Ayrıca benim başka bir merak konum o parşomenlerde yazan diğer teknikler neler ?Ve bu teknikler neden yasaklı teknik? Muhtemelen bunlarda açıklanmayacak.

Kuyruklu canavarlar arasında en güçlüsü kyuubi bunu anladıkta e yarısını minato kendi içine hapsetti kalan yarısı bile genede hepsinden güçlü mü ? Ayrıca bundan önceki jinchuurikeler nasıl kontrol etmiş kyuubiyi ? minato 9 aşamalı mühür yapmış, serinin başlarında duygulandıkça mühür gevşiyor,mühür gevşedikçe kyuubi kontrolü ele geçiriyor etrafın .mına koyuyordu. Bu durumda diğer bijuulardan ichibiyi biliyoruz o da gaara'yı uyutmuyordu. Uzumaki clanının mühür teknikleri neyse diğer 8 bijuu nasıl jinchuurikisi tarafından kontrol ediliyordu? (ya da ele geçirmesi engelleniyordu diyelim?

Ayrıca Uchiha clanından kimse izanagi bilmiyor muydu hepsi birden geberip gitti ? madem 2 kişi hepsini öldürebiliyordu bunlar nasıl darbe yapıp yönetimi ele geçirecekti? Hepsini geçtim koskoca uchiha clanındaki tek çocuk sasuke miydi başka hiç çocuk yok muydu yoksa var olan masum çocukları da öldürdüler mi ? O çok övülen uchiha genjutsuları son 100 bölümdür mangada piyasada yok. Kaç bölümdür kimsenin kimseye genjutsu yaptığı yok. En son itachi kabuto'yu hapsetti o da kurtulup gelmiş.

Senju clanına ne oldu? Naruto baba tarafından mı ana tarafından mı senjudan geliyor ? Koskoca köyü kuran ilk 2 hokageyi çıkaran senju clanının çocuğuna niye köyde piç muamelesi yapılıyor? içinde kyuubi bile olsa niye hiç kimse sevip kollamıyor ? Bu durumda naruto senju olduğuna göre Tsunade ile de akraba olması lazım en kötü onun koruyup kollaması yanına alması gerekirdi. Hadi çocuğu gizlediler diyelim hiruzen de mi bilmiyordu sanki çocuğun yondaimeden olduğunu? Köydeki herkes çocuğun içinde kyuubi olduğunu biliyor ama hiç kimse bu çocuğun nereden çıktığını kimin oğlu olduğunu bilmiyor öyle mi ? kim inanır buna ? Kimse sormuyor mu ulan kimin bu piç niye bizim köyde kalıyor diye ? Hayır bir de jiraiya'nın hikayesinde geçen adı vermişler çocuğa Jiraiya'nın sikinde değil en sevdiği öğrencisinin oğlunu piç gibi bırakıyor. Ulan arada bir ziyaret et bir ihtiyacın var mı diye sor, yanına al bile demiyorum bak. Birde küçükken kim bakmış buna 1 yaşında ana baba pert? kim altını değiştirip besledi ?Ve bu kişi daha sonra niye hiç arayıp sormadı ve ya başından attı? Ana babasının evi yok muydu da o derme çatma yerde yaşıyor ?

Naruto maalesef beklediğim gibi gitmedi. Ne o eski vs heyecanları var ne de jutsular. Olay örgüsünü pek beğenmedim. Juubi, rikudou, kaguya ağaç meyvesi çakra falan. Madem çakra meyvesi var, çakra ağaçtan geliyor. birileri ağacın dallarını, kabuklarını kaynatıp gene içer o çakra için. zaten son çakra meyvesi tepede duruyo daha açmamış. Birisi gidip çalıp niye yemiyor ? Gerçi juubinin en başından beri planlandığı belli. Ama düşman kaguya olmamalıydı. Eğer düşman Kaguya olacaksa ve dirilmişse yenilmemeli. o ilk çakra meyvesini yiyen, dünyadaki ninjalardaki tüm çakranın ana kaynağı olan birisi yenilemez. Ayrıca Rikudou'nun kardeşine ne oldu? hiç çocuğu olmadı mı onun? ve ya onun hiç gücü yok muydu ? Niye Rikudou'ya odaklanılmış ve juubi ona mühürlenmişte kardeşine mühürlenmemiş?

Ayrıca bu rikodou'nun eşyaları olayı nedir? Kaguya'nın ve ya rikudou'nun kardeşinin eşyası yok mu? bu eşyalar hiç olmasa daha iyi olurmuş özellikle kinkaku ve ginkaku kardeşlerin elindekiler.

Obito Meselesine gelirsek, baştan beri tobi olması beni çok ırgalamamıştı. Çünkü kimin karşısına öyle bir pozisyonda madara gibi bir adam çıksa, Madara onun beynini yıkardı. Zaten son bölümlerden anlaşılıyorki Madara tezgahı kurmuş rin'i kakashi ye öldürtüp obito'yu kandırmış. Obito yerine naruto olsa onu da kandırırdı. Ama obito ve sharingan sahibi bir uchiha onun daha çok işine gelmiş ve davasına yaramıştır o ayrı. Zaten madara işini sağlama almış obitoya pek güvenmemiş ama zetsu tarafından da kandırılmış. Ama seriyi gereksiz uzatmak adına obito'nun juubinin jinchuurikisi olması gerçekten çok amaçsız ve gereksizdi. Madara çok daha önceden rinne tensei'yi kullandırabilir ya da kakashi yumruklamak yerine öldürebilirdi gerçi kukla kalbi varmış heralde yani adam ölümsüz ama olsun. Ama yinede obito'nun taraf değiştirmesini olumsuz karşılıyorum. Bu zamana kadar yaptıklarının Kakashi ve ya Minato tarafından hoş görülüp iyi tarafa çekilmeye çalışılmasının belli bir mantık açıklaması yok.

Kısacası hikayenin sonu beni pek tatmin etmiyor. Kaguya'nın pek ninjutsu bilmemesi normal neticede ondan sonra bir çok teknik icat edildi. Ancak madara 4 hokage gibi karşılaşmalarda daha çok teknik görmek isterdim.

Neyse sonuna geldik artık bence artık yendikten sonra sadece geleceği gösteren bir kaç sayı çıkarılıp hokage kim oldu, kim kimle evlendi dünya millet kaderi ne oldu falan gösterilebilir. Ama başka bir seri olarak devam etmesi gerçekten gereksiz. Hele rikodou, kaguya falan gösterilip daha da ileri gidilemez. Zaten Naruto da Sasuke de tam hayvan oldu. Bunun ilerisi Dragon ball olur.Ya da bunca olaydan sonra barış sağlanamaz Sasuke vs Naruto olarak gider.Dünya'nın kaderi bu denir. Buda mangaka'nın ta en başından beri verdiği mesajlara ters.

Kısacası chuunin sınavlarından sonra pek beklediğim gibi gitmedi. Elbette Naruto'nun normal bir şekilde sınavları geçip jounin sonrada dümdüz giderek hokage olmasını beklemiyordum. Ama inanın hikaye öyle gitse daha bile zevkli olabilirdi.Arada görevlere akatsukiden elemanlar karışsa falan. Yine o bir sonraki adımlar hesaplanarak yapılan dövüşler bir sürü yeni teknik görürdük. Beklenen madara vs hashiramada hiç bir yeni teknik göremedik.
Kilitli

“Naruto Genel” sayfasına dön