Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Naruto Hakkındaki Sorularınız (Spoiler İçerir)

Naruto serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
D.reamer
Favori Manga: one piece, naruto, shamo , bleach, death note, one punch man
Favori Anime: one piece, naruto, akame ga kill, Thé word gods only knows

1 kere susanoo açtıktan sonra göze gerek yok öyle mi. Gözler olmasa dahi susanoo açabilir yani.
Sasuke ile savaşırken İtachi'nin görme yeteneği azaldı. Gözleri yerindeydi. Hadi körde olsun. Susanoo aynı amaterasu gibi göz gücüyle yapılabilen teknikler. Göz olmadan yapılabilmesi olası değil.
Açıklaman çok yüzeysel ve kabuledilebilir değil.
İtachi'ninde gözleri tamamen gitseydi yani çalınsaydıda yine susanoo açsaydı kabul ederdim. Sasuke juubinin jinc. Obitoya amaterasu atarken Obito ne dedi '' Chakrayı gözüne yönlendirip şekil verdiğini görebiliyorum diye. Ayn d*rum susanoo içinde öyle.
Yani amaterasu ve susanoo gibi teknikler göz gücü ile yapılabilen teknikler. Yok daha önceden biliyordu o yüzden göz olmadanda yapabildi demek mantıksız.

Ek Olarak:
Arkadaşlar Madara'nın rinneganın güçleri hakkında merak ettiğim bir şey var.
Nagato rinnegan ile itme-çekme teknikleri kullanıyor,Madara ise limbo tekniği kullanıyordu.
Bu iki teknik aynı mı? Yoksa rinneganın ayrı bir gücü mü limbo tekniği
En son Anonymous tarafından 13 Eki 2014 07:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Flood yapma. Yeni bir soru soracaksan da önceki mesajını düzenle.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Gözler olmadığında da göz güçlerine sahip ama hepsine değil. Gözleri olduğunda o güçler daha da pekişiyor elbette. Mesela rinnegan yokken jutsu emebilmesine rağmen limbo yapamıyordu. 1 tane rinnegan alınca 1 tane limbo madara çıkarabildi. 2 rinnegana sahip olunca da limbo clon sayısı 5'e çıktı.
Yani Rinneganı bir kere açtığında artık vücudunda rinnegan chakrası oluyor. Göz olmadığında o chakrayla teknik yapıyorsun. Mesela kakashi daha önce susanno açmış olsa da gözlerle beraber obitonun verdiği tüm chakra gittiğinden artık o teknikleri bir daha kullanamaz.
Sasuke ms açtığı zaman chakrasındaki değişimi karin açıkça söylemişti. Obito da rinneganın verdiği ağır chakradan bahsetmişti. Göz-chakra ilişkisi uydurma değil yani. Hep vardı.
İtachi__Uchiha
Favori Manga: naruto

bluerosealp yazdı: Arkadaşım nasıl ölürsen o şekilde diriliyorsun edo tenseide.Madara çakra filan toplamadı... İtachi meseleside edo itachide zaten gözler var.
Madara rinneganın özelliklerini kullanabiliyorsa o zaman ortalıkta neden rinneganları toplucam diye uğraşıyor sadece görmek için Rinnegan takacaksa, sakuranın gözleri bile işe yarar ???
Nasıl ölürsen o şekilde diriliyor olsan İtachi'de gözler olmazdı. Çünkü gözleri sasukedeydi.
Sakura'nın gözleri işine yaramazdı. Kirli ve byakuga gayet güzel açıklamışlar. Rinnegan'a sahip olmak için gereken çakra rinnegansızda bazı jutsuları gerçekleştiriyor.
Kullanıcı avatarı
D.reamer
Favori Manga: one piece, naruto, shamo , bleach, death note, one punch man
Favori Anime: one piece, naruto, akame ga kill, Thé word gods only knows

@Unknown
ingilizcem iyi olmadığı için sayfayı dikkatli okuyomadım ama ilk fırsatta bakıcam.
Açıklamalrın için teşekkür ederim.
Israrla sormamdaki amacım ''Haha Kishi hata yaptı bak'' gibisinden değil.
Sadece benim mantığıma oturmuyor bu durum. Evet senin açıklamaların mantıklı ve doğru kabul etmek zorundayım yoksa başka türlü kabul edemiyorum.
Benim fikrime göre '' amaterasu, susanoo, tskuyomi'' gibi teknikler uchialara ait ve bunları yapabilmek içinde saringan gerekiyor.
Benim Mantığıma göre bu teknikler kullanılırken chakra göze gönderiliyor ve gözlerde şekillenerek teknik ortaya çıkıyordu. Yani gözler olmadan sadece chakra ile yapılabilecek bir teknik gibi görmediğim için. Bu iş bir arabanın hareket etmesi gibi. Kontağı çalıştırırsın, gaza basarsın tekerlekler döner ve araba hareket eder. Ama tekerlekler olmazsa, araba çalışır ama hareket edemez.
Aynı durum Madara'dada öyle saydım. Vücutta chakra hazırlanır, göze yönelir ve göz aracılığı ile teknik başarılı olur.
Biraz fazla kurcalıyorum bu işi galiba kusura bakmayın.
Senin söylediklerini doğru kabul edicem. Açıklamaların için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
RIKUDOUSENNINMADARA
Favori Manga: naruto

Madara'nın mangekyou sharingan özellikleri güçleri neler ya sasukenın enton ve amaterasu itachinin tsukuyomi obitonun kamui ama madaranın ne var mı fikri olan
chibaku tensei
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto

Madarada sasukenin amaterasu şekillendirmesi var:
http://www.mangapanda.com/naruto/634/16

Bu teknik madarada olmasa tobirama bu tekniği bilmezdi. Ms' nin normalde teknikleri standarttır zaten amaterasu ve tsukiyomidir. Uchiha tabletlerinde yazıyor olsa gerek kakashi maşallah hepsini biliyordu çünkü. Itachiyle dövüşmeden önce hemde. Itachi anbudayken ms' si yoktu o zaman görmüş olamaz yani. Tabletlerden okumuş olmalı. Hem sasuke de biliyordu amaterasunun ne olduğunu.
Shisui ve obitonun teknikleri doğuştan gelen bir özellik ve kendi clanları içinde bile özel. Nasıl senjularda bile mokutonu kullanan tek kişi hashiramaysa shisui ve obitonun durumu da o. Diģer uchihalar amaterasu ve tsukiyomi açıyor.

Bu arada bu teknikler ms tekniği değil tam olarak. Obito istemeden de olsa daha 2 virgül sharingandayken kamui sayesinde kayaların içinden geçip madaranın yanına düşmüş.
http://www.mangapanda.com/naruto/602/5
Bu ms ve ems tekniklerini muhtemelen eğer karakter beygir gücündeyse 3 virgülde de yapılabilir. Ama bunu yapmak aşırı zor. Ms ve ems bu özel tekniklerin harcadığı gücü azaltıp kullanıcının kullanabilmesini sağlıyor muhtemelen.
şöyle açıklayayım:
3 virgül sharinganda amaterasu 1000000 chakra istiyorsa ms'de 1000 ems' de 10 chakra falan istiyor.

Bunlar benim düşüncem tabi. Ama bunları nereden mi çıkardım? Bunlar doğru olmasa obito 2 virgüldeyken kayalardan kaymazdı. Kakashi daha ms' deyken rikudou chakrası sayesinde perfect susanno açmazdı. Ve rikudounun oğlu 3 virgüldeyken perfect susanno açmazdı.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

ZAten Tobirama Sasuke'nin kagutsuchi (amaterasu oku gibi bişi) tekniğini gördüğünde bu bayağı iyi bir kagutsuchi mi gördüğüm en iyilerden biri mi bişiler diyordu tam hatırlamıyorum... Tobirama'nın Kagutsuchi görme ihtimal, olan 2 adam var Uchiha Kagami ve Uchiha Madara.. bu da bir bilgidir konuyla alakalı
Resim
Kullanıcı avatarı
Nero
Favori Anime: mssh

Arkadaşlar Naruto The Last Japonyada yayınlandıktan sonra İngilizce yada Türkçe altyazılısı nın gelmesi ne kadar sürer ?
Kullanıcı avatarı
Beowulf75
Favori Manga: Akira, Lone Wolf and Cub, Berserk, Slam Dunk...
Favori Anime: GitS, Evangelion, The Tatami Galaxy, Ping Pong the Animation...

Nero yazdı:Arkadaşlar Naruto The Last Japonyada yayınlandıktan sonra İngilizce yada Türkçe altyazılısı nın gelmesi ne kadar sürer ?
Bayağı uzun sürer. En son çıkan film, 1 yıl sonra düştü nete. Türkçe olarak. Buna da özel bir şey olmazsa, o civarlarda düşer nete diye düşünüyorum.
...
Resim

İnsan da, yaşam da saçmadır; boşunadır, rastgeledir, sağlam hiç bir şey yoktur; ama yine de yaşamak gerekir.

MyAnimeList Profilim[/b]
► Spoiler Göster
[/align]
byakugasharingan
Favori Manga: One piace
Favori Anime: Manga

Aklıma takılan bir soru var? Madara hashi'den izanagi sayesinde kurtulup bir gözünü feda etmesine rağmen nasıl olurda iki rinnegana sahip oluyor? Yoksa benim kaçırdığım bir yer mi var?

“Naruto Genel” sayfasına dön