Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Jiraiya Hakkında

Naruto serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Celebhol
Favori Anime: -

redstak yazdı: 12 Nis 2018 18:33 Çelişkili yanlarına bakacak olursak; öğrencisinin çocuğunu yalnız bırakması, ondan faydalanması (parasını alması ve onun bedenini kullanması) ki bu çocuk istismarcılığına giriyor umarım kimse bunu savunmaz!
Bkz: komediyi ciddiye almak

Hoş, yorumun ciddi olduğunu düşünmüyorum zaten. Daha az yanlış yapmıyor tabii.
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

redstak yazdı: 12 Nis 2018 18:33 Hadsiz ve işsiz olmadığım için buraya yazıyorum.

Sevdiğini kadını elde edemedi, dostunu kurtaramadı, ustasını kurtaramadı, 2 tane öğrencisini kurtaramadı ve bir tanesi onun öğretilerinin dışına çıktı. Kısacası beceriksiz bir karakter.

Çelişkili yanlarına bakacak olursak; öğrencisinin çocuğunu yalnız bırakması, ondan faydalanması (parasını alması ve onun bedenini kullanması) ki bu çocuk istismarcılığına giriyor umarım kimse bunu savunmaz! Ve şans eseri onunla karşılaşması. Öğrencilerinin tek tek kaybetmesine rağmen hala öğrenci alması acaba hiç düşündü mü, ben bu konuda beceriksiz miyim diye.

Daha bir çok konu var, part 2 diye devam edebilirim.
Güldüm :laugh:
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Ciddi değilsen, komik ya da zekice değil iddialar.

Ciddi isen de ?... Ağır lowball girişimi olmuş :whistle:

redstak yazdı: 12 Nis 2018 18:33Sevdiğini kadını elde edemedi,
Kadının gönlü yok tecavüz mü edeydi ? Bu nası bir negatif örnektir ... Sevdiği kadını zorlamadan, usandırmadan uzaktan sevmek ?! ..
redstak yazdı: 12 Nis 2018 18:33dostunu kurtaramadı, ustasını kurtaramadı, 2 tane öğrencisini kurtaramadı ve bir tanesi onun öğretilerinin dışına çıktı.

Dostunu kurtarmayı denedi ama bir karakterin iyi karakter olması için böyle bir yükümlülüğü yok herkesi kurtarmak gibi ona rağmen bunun suçluluğu sebebiyle hokageliği reddetmişti.

Öğrencisini kurtaramamaya gelince adam o olaylar olduğunda yanlarında değildi. Her gün kapı nöbeti mi tutacak ? Bir de bunların her biri savaşçı, ölüm olabilecek sonuçlardan biri. Çatışmada 3-4 asker ölünce o alayın kumandanı görevden mi alınıyor ? (ki o başında duruyor bir de).. Nitekim gene çok anlam veremediğim bir argüman oldu.

Öğretilerinin dışına çıktığı dediğin de tekrar onun öğretileri ile yola geldi. Savaş sonunda Obito bile ben aslında Jiraiya'ya yenildim dedi.

Nitekim bu kısımda söylediklerini karakterin iyi ya da kötü, beceerikli ya da beceriksizliğine dair hiç bir anlamı yok. Tek anlamı senin takıntın :laugh:
redstak yazdı: 12 Nis 2018 18:33öğrencisinin çocuğunu yalnız bırakması, ondan faydalanması (parasını alması ve onun bedenini kullanması) ki bu çocuk istismarcılığına giriyor umarım kimse bunu savunmaz!
Mustafa demiş zaten şakayı anlamamak diye daha fazla o konuda bir şey demiyorum. Adam ondan sonra aynı çocuk için neler yaptı ve o hengene jutsu olayı bir daha hiç yaşanmadı. Bir komedi anı ile tüm bir ilişkiyi lowballamak zaten art niyet kanıtı gibi bişi.

Öğrencisinin çocuğunu yalnız bırakmaya gelince adamın kehanetin belirleyicisi olma ve orochimaru ile akatsukinin hareketlerini izleme gibi önemli bir görevi var ve çocuğu 12 yaşına geldiğinde yanına alıyor zaten. Yani akademiden mezun olup onunla gezebilir hale gelince. Minato'nun geçmişi ile ilgili retcona deyinmiyorum bile. Seri başladığında Hiruzen hariç kimsenin bilmediği bir şeyken seri ortalarına doğru köydeki hemen hemen her joninin bildiği bir şeye dönmüştü. AMa dediğim gibi lowballing yapacak şahıs genel durumu gözetlemez ya da buna ihtiyaç duymaz, bodoslama dalar o yüzden buna da eyv.

redstak yazdı: 12 Nis 2018 18:33Öğrencilerinin tek tek kaybetmesine rağmen hala öğrenci alması acaba hiç düşündü mü ?
Minato'nun Konoha'yı 1 kez, Naruto'nun Konohayı 2 Dünyayı ise 2 kez. Nagato'nun ölen Kakashi başta olmak üzere pek çok ölüyü geri hayata getirmesi. Konan'ın Savaş hazırlığı yapan Tobi'nin hızını kesmesi ... Yahiko'nun kendi köyünde düzeni sağlayan bir örgüt kurması ?.

Obito gibi karakterlerin bile yenilgisinin ardındaki felsefeyi Jiraiya ya dayandırması ? ? Yazar bir başarısızlık tablosu çizdi de cinyıns olmayanlar fark mı edemedi ?
redstak yazdı: 12 Nis 2018 18:33Daha bir çok konu var, part 2 diye devam edebilirim.
Eminim vardır :silly: hele böyle olayları convert ettirirken çoook olay çıkar daha...
redstak yazdı: 12 Nis 2018 18:33Hadsiz ve işsiz olmadığım için buraya yazıyorum.
İyi denemeydi Egecim :evil: Şekspir Oltaya gelinmiş artık :silly:

Konu Dışı
Ha şunu da biliyorum ben burada ne dersem diyeyim, Kishiyi getirsem konuştursam, çok mantık da kassam sen tutunduğun dala sımsıkı tutunacaksın çünkü zaten amaç tartışma ya da bilgi alış verişi değil. Kin gütme, kuyruk acısı, alınganlık sebepli sataşmalar ya da inatlaşmalar diyelim. Berserk konusuna bile off topic yapacak kadar (aradan 2-3 ay geçmesine rağmen) mini-sinir/kompleks boşalımları ihtiyacı hissediyorsun neden bilmem. O yüzden elbette ne dersem diyeyim inkar edeceksin ya da argo tabirle bilinçli ya da bilinçsizce çamura yatacaksın. Zaten ben de bir daha yazmayacağım Egecim. Tek diyebileceğim cool-off
Konu Dışı
Edit:Höh ! Ban yemişsin yeni gördüm. Mesajında banlık bir şey bence yoktu ve benle de alakası yok şimdiden söyleyeyim. Ama bir tahmin yürütmem gerekirse benzer tipte mesajların çok spamlanması belki sıkıntı olmuştur. Yine de isterdim ki banlanmayaydın(en azından bu sebeple). Neyse, belki biraz serinler, sakinlersin öyle dönersin ... Görüşürüz.
Konu Dışı
Edit2: Lan burası konusu değilmiş zaten bu konu Güç Seviyesi ile alakalı bir konu. Off-Topic olmuşuz hepimiz Ege başta .. lel
Resim

“Naruto Genel” sayfasına dön