Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Jiraiya Hakkında

Naruto serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Ryuusa Bakuryu
Favori Anime: DN

Öklid kuralını da efsane bi matematikçi buldu ama şu an ilkokul çocukları bile yapabiliyor. Yani keşfetmek farklı, keşfedilmiş bir şeyi öğrenip yapmak ayrı. Rasengan da aynı mantık.

Bir de Itachi konusunu çok bariz ortada. Itachi'nin ajan olduğu zaten söylendi. Orada Kisame'yi kandırmak ve Naruto'ya zarar gelmemesi (Sasuke için Naruto'ya zarar gelmemesini istiyor) için bunları söylüyor. Tartışmaya dahi açık olmamalı bu konu artık. Bundan bağımsız olarak Jiraiya > Itachi dense anlarım ama bundan yola çıkarak Jiraiya > Itachi demek çok mantık dışı.

Mangaka'nın sözleri ile de karakterlerin sözleri karıştırılmamalı. Orada herkes kendi bilgisiyle hareket ediyor. Örneğin Jiraiya çıkıp ''En güçlü hokage Yondaime'ydi.'' deyince en güçlü o olmuyor. Adam daha Hashirama'yı görmemiş, Tobirama'yı da tam anlamıyla görmemiş. Ama databook'ta, manga sayısının başlangıç&bitiş yazısında veya bi röportajda dense doğrudur. Biraz sorgulayıcı olmak lazım. Karakterlerin subjektif düşüncelerini objektif olarak algılamamak lazım.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Kifuba02 yazdı:@JiraiyaFlash

Sen mangakanın sözlerine fazla takılmışsın.Yok sırrımız olmasa yenemezdik yok Jiraiya'yı yanımızda diğerleride olsa yenemezmişiz.Yahu biraz objektif ol gözünü seveyim.

İtachi totsuga ve yata aynasını açtığında Zetsu'da ''Totsuga ve yata aynası ile İtachi nerdeyse yenilmez'' demişti.Eee şimdi bu söz doğru mu ?

Mesela başka bir söz ''Minato rasenganı 3 senede tamamladı''.Konohamaru ne kadar zamanda öğrendi rasenganı ? Taş çatlasın 2 senelik eğitimde.Eee Minato gibi bir deha 3 senede tamamlarken bir velet 2 senede tamamlıyor.O zaman Minato gerizekalı.Ne kadar saçma bişi çıkıyor değil mi.Bu tür sözler Kishi'nin rasenganın ne kadar zorlu bir teknik olduğunu çok çalışılması gerektiğini bize anlatması için söylenen laflar.Mangakanın her sözünü niye ciddiye alırsınız anlamam.
İtachi o susano'yu 3-4 dk dan fazla tutabilse ''NEREDEYSE'' yenilmez olur evet...
Mangakaın sözlerine kafayı takmadım hele bir de Kishimoto olunca çok güvenilirliği yok..AMa Jiraiya ile ilgili bu tip komplimanlar defalarca farklı güç seviyelerinde, farklı adamlar tarafından seri içinde yapıldı(mangada) yani tamam %100 kanun yapılsın demiyorum...Sadece artık biraz dikkate alınsın diyorum... Bir önceki mesajımın da tamamını okumanı rica ederim..

Mesela One Piece'de Mihawk en iyi kılıç ustası dendi aksi iddia edilene kadar yok ya bence Vista daha iyi diyebilecek bir one piece takipçisi bulabilir misin ?!* Bulamazsın ama nedense Naruto'da takipçiler kafalarına göre sıkıyorlar... Evet haklısınız Kishimoto'nun arkasını getirmediği sözleri, kötü kronoloji yayılımı ve p-up sıçmaları biraz bunları yoruma açık hale getiriyor.. Ama bir adama hem Pain hemde İtachi+Kisame ''DESTUR'' diyorsa Minato, Naruto, Nagato, Orochimaru, Kakashi gibi adamlar adını hiç ağzından düşürmüyorsa yani mantığına aykırı bile olsa 1-2sn bariye durup ''yahuu bu adamda da var birşeyler'' demeli insan ben bunu diyorum sadece..

Neyse tatile girince ''Jiraiya Respect Thread/Jiraiyaya Saygı Tehdidi'' gibi bir konu açacağım (yabancı forumlarda çizgi roman karakterleri için sıklıkla yapılır) o zaman daha iyi anlatırım kendimi sanırım :)

@Ryuusa Bakuryu ;
Haklısın ben biraz mübağala ile bahsettim sadece.. Hani bazı şeylerin de dikkate alınması için... yoksa her lafı kanun kabul ettiğimden değil(hele kishinin)
İtachi'nin ajan olduğu söylendi ama Jiraiya'ya karşı geri durmasının bu olduğu söylenmedi Killer Bee'den gram tırsmayan Kisame'nin dizlerinin bağlarının çözülmesini neye bağlıyorsun o da mı ajan dostum Ya da Nagato'yu...
byakusharinnegan yazdı:
Itachinin konohanın iyiliğini istediğini düşünmüyorum. Bu adam emin olun sasuke dışında bir şeyi önemsemedi. Tek derdi sasuke amk.
Kakashiyi hayatta bırakma sebebi kakashinin sasukeyi eğitiyor olması. Hem orayı yeniden izliyorsunuz ama işinize gelmeyen yerleri neden görmezden geliyorsunuz? @jiraiyaflash söylememiş ancak kakashi tsukiyomi yedikten sonra itachi "hadi gidek" diyor ama hemen ardından kakashi biraz konuşuyor. Itachi kakashinin dediklerini duyunca kisameye " kakashiyi alıyoruz diğerlerini (asuma ve kurenai) öldür" emri veriyor. Gai orada geliyor. Gai ardından destek geldiğini söyleyince itachi gitme kararı alıyor.

Buradan benim anladığım;
Itachi kakashiyi öldürmek istemiyor sasukeyi eğittıği için. Ama akatsuki hakkındakileri asuma falan duyunca onları çekinmeden öldürüyor. Konohayı o kadar da düşünmüyor yani. Kakashininde zihnini sharinganla silecekti diye tahmin ediyorum yanında götürüyordu çünkü gai gelmese. Tabi mümkün mü bilmem.
izinsiz alıntıladım hocam kusuruma bakmasın.... Sizin sandığınız kadar İtachi köyü düşünen ajanlığa takan biri değildi bence... Kishimoto Shippuden kısmına denk gelen manga kısmında işleri değiştirdi.. Adam Kakashi ile Sasuke'yi nasıl bir komaya soktuysa Jiraiya Tsunade'yi bulmak zorunda kaldı..Yani normal kalbur üstü bir medic'in yapabileceği iş değildi. Kurenai ile Asum'yı da öldüreceklerdi zaten.
Köy Kagesiz kalmış, Sannin'lerin ikisi köy dışı geriye kalan en güçlü Jounin'leri de paket etmişsin Akatsuki sığınağına dönüp Nagato'ya ya da efenim varsayalım Tobi'ye köyde önümüzde duracak kimse yoktu ama herkese de ölümcül saldırdım fakat Jiraiya ile ikili ajan muhabbetimiz var kıyamadım diyemeyeceğine göre :) Yani Jiraiya yüzünden o ikilinin geri çekilmesi herkese mantıklı gelmiş olmalı?!
Manga'ya çok takmamak gerek diyen sendin sonuçta haklısında yani o ajanlığa da çok takmayalım o vakit :) saygılar...
Resim
Kullanıcı avatarı
SıcakBuz
Favori Anime: Dragon Ball Z, Howl's Moving Castle

@JiraiyaFlash
Kavramlarda biraz karışıklık var gibi. Bir insanı hayat görüşü olarak yönlendirmek yada akıl hocalığı yapmak ayrı, güç olarak bir yerlere getirmek ayrı. Jiraiya akıl hocalığı yapmıştır Narutoya o kadar. Yoksa rasenganı yapmayan kalmadı nerdeyse seride. Jiraiya'nın biz karakterini yada insanlığını değil güç seviyesini tartışıyoruz. Bu konuda anlaşalım önce.

Naruto, evet har şeyi Kuramaya borçlu bunu rahat rahat söyleyebilirim. Pein' karşı chibaku tenseiden yine Kurama sayesinde kurtuldu sonra bağladılar sır olayına yoksa çoktan atomlarına ayrılıcaktı. Tobi savaşında çakrasızlıktan götünden defalarca solurken yine Kurama sayesinde ayakta durdu. Şimdi bunların hangisinde Jiraiya'nın katkısı var.

Rasenganların, chidorilerin devri kapandı o ilk başlardaydı. Sasuke'nin ben 500 bölümdür chidori kullandığını görmüyorum.

Karakterlerin sağlıklı şartlardan bahsetmişsin. Bende diyeyim sana sağlıklı bir Pein'in yani 6 bedenin tek bir bedende toplandığı (Edolu bölümler) orda Naruto Pein'in öncekinden ne kadar güçlü olduğunu söylüyor. Yani Pein tek beden olarak çıksaydı karşısına Jiraiya'nın sikiyle şamarlardı.

Itachi, sağlıklı halinde ise ( Edo olarak bakalım ) senninlikte başka bir boyuta ulaşmış Kabutoyu itin götüne soktu. Yani geçmişteki olayları ve sözleri cımbızla çekip alırken birazda olayların geneline bakarak değerlendirin.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

SıcakBuz yazdı:@JiraiyaFlash
Kavramlarda biraz karışıklık var gibi. Bir insanı hayat görüşü olarak yönlendirmek yada akıl hocalığı yapmak ayrı, güç olarak bir yerlere getirmek ayrı. Jiraiya akıl hocalığı yapmıştır Narutoya o kadar. Yoksa rasenganı yapmayan kalmadı nerdeyse seride. Jiraiya'nın biz karakterini yada insanlığını değil güç seviyesini tartışıyoruz. Bu konuda anlaşalım önce.

Naruto, evet har şeyi Kuramaya borçlu bunu rahat rahat söyleyebilirim. Pein' karşı chibaku tenseiden yine Kurama sayesinde kurtuldu sonra bağladılar sır olayına yoksa çoktan atomlarına ayrılıcaktı. Tobi savaşında çakrasızlıktan götünden defalarca solurken yine Kurama sayesinde ayakta durdu. Şimdi bunların hangisinde Jiraiya'nın katkısı var.

Rasenganların, chidorilerin devri kapandı o ilk başlardaydı. Sasuke'nin ben 500 bölümdür chidori kullandığını görmüyorum.

Karakterlerin sağlıklı şartlardan bahsetmişsin. Bende diyeyim sana sağlıklı bir Pein'in yani 6 bedenin tek bir bedende toplandığı (Edolu bölümler) orda Naruto Pein'in öncekinden ne kadar güçlü olduğunu söylüyor. Yani Pein tek beden olarak çıksaydı karşısına Jiraiya'nın sikiyle şamarlardı.

Itachi, sağlıklı halinde ise ( Edo olarak bakalım ) senninlikte başka bir boyuta ulaşmış Kabutoyu itin götüne soktu. Yani geçmişteki olayları ve sözleri cımbızla çekip alırken birazda olayların geneline bakarak değerlendirin.
başka yaklaşımlar gelmedikçe son mesajımı atıyorum

dostum;
hocalık bir bütündür sen hocalığını eleştirdin bende hocalık nedir söyledim şimdi akıl hocalığı diye alt başlığa ayırmışsın... Kyuubi ile Chibaku'dan kurtulan adam o kyuubiyi anahtarı olmadan çıkarabilir miydi?! Ya da iş Kyuubiye gelene kadar Sennin Mode olmasa Naruto çoktan ölmüş olmaz mıydı(Hani Jiraiya'nın geleceği dönük planları için Narutoyla kan antlaşması yaptırdığı kurbağaların kazandırdığı güç )
Minato'nun naruto'nun kehanetteki çocuk olduğuna inanması ve hocasının öğretisi ile onun barışı getireceğine olan inancı ile ona kyuubi'yi mühürlediğini ve yine burada bir Jiraiya etkisi olduğunu(direkt değil, felsefi) olarak söyleyebiliriz. (adamın ismi bile herifin kitabından gelme, amaçları bile daha ne istiyorsanız :D )
Jiraiya'dan daha fazla da sensei'liği gösterilmiş biri yoktur sanırım...Belki Orochimaru->Kabuto için benzer bir şey söylenebilir başka da çıkmaz..

Ben asla tek beden Nagato'dan bahsetmedim Pain'den bahsettim... Ben o sağlıklı şartları Pain vs Jiraiya için söyledim yani sır olmaması durumu hani şu nagato'nun kendi söylediği... Bunu İtachi için söylememiştim yanlış anlaşılmasın. İtachi zaten o zamanlar Sasuke'ye yenildiği(isteyerek) dönemden çok daha sağlıklı idi.. Sağlıklı İtachi=Edo İtachi olmuyor zaten :)

Neyse İtachi'nin en güçlü 5 tekniği desek biri Amaterasudur deriz hepimiz Jiraiya'nın saysak kurbağa karnı kuchiyosesi aklımıza bile gelmez ama sennin modda olmayan jiraiya bu saldırı ile İtachi'yi amaterasu kullanmaya zorlamıştır ya da b seviye bir mühür ile kara alevleri mühürleyebilmiştir..Her şey çok büyük teknikleri, janjanlı güçlere sahip olmak demek değil :)

Olayları cımbızla çekip almıyoruz ama zaten bahsettiğimiz adam neredeyse 300 sayı önce ölmüş biraz geçmişden cımbızlamak zorunda kalabiliyorsun... Obito bile güncel sayılabilecek bir kaç sayı önce ki mangada yere uzanıp aklı başına geldiğinde diyorki ben 'Jiraiya'ya yenildim onun öğretilerine yenildim' adam öldü ama adamı övme ona kompliman düzme işi bitmedi..Ama bunlar hep kishinin sıçması Jiraiya ne ki.. Abartılıyor bu sapık ak saçlı herif :D :D
Resim
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

Dostum lütfen yanlış anlama ama yazılarının uzunluğundan kör olcam nerdeyse. Az da kısa öz yazsan.

Şimdş okuduum kadarıyla şunları söylemişsinn.

1-Chibakudan Kyuubi anahtarına sahip olduğundan çıkmış demişsin. Şunları söyleyeyim burda:

A- Anahtar Pain savaşından sonra verildi Naruto'ya.

B- Kaldı ki Kyuubi anahtarı verip de Naruto'nun onun gücünü kullanmasını sağlayan Jiraiya değil Minato'dur. O öngörmüştür her şeyi.

2-Senin mod Jiraiya sayesinde oldu demişsin. Katılmıyorum. Ne alakasının olduğunu açılasana.

Edit: Birisi bana Painin sırlarının neler olduğunu sayabilir mi?
nara_fkd
Favori Manga: Naruto - Zippy Ziggy - Liar Game - Slam Dunk - Berserk - Gintama
Favori Anime: Naruto Shippuden - Death Note - Ano Hana - Gintama - Slam Dunk

Tamam haklısınız belki madara'yla kapışamaz ama Jiraiya'da çöpe atılacak bir karakter değil. Gelir naruto'ya bir şey fısıldar sadece o bile her şeyi değiştirebilir. Ayrıca gücünün sınırlarını tam olarak bilmediğimizden fazla küçümsememek lazım diyorum ben.

@Kifuba
Demişsinki minato rasenganı 3 senede buldu. Konohamaru 2 senede öğrendi. Burdaki mantıkla minato'nun geri zekalı olduğuna ulaşılmaz. Bir şeyi icat etmekle, icat edilen şeyin mantığını kavrayıp öğrenmek çok farklı şeyler. Minato ortada hiçbir şey yokken gelştiriyor o tekniği. Bundan dolayı 3 yılını harcaması hiçte saçma değil.

@LoG
Panpa hala sensei olarak öğrencilerine bir şey katmadı diyorsun. Adam ne yapabılir ki. Zaten herkesin gücünün, yeteneğinin ne olduğu küçüklüğünden belli oluyor. Sensei'lerin görevi ise bunları yollarından sapıttırmadan yeteneklerini geliştirmesini sağlamak. Zaten serideki mantıkta 'yeni nesil önceki nesli geçer' mantığıdır. Bundan dolayı rasenganı öğrencisinden öğrenmesi de pek şaşırılcak bir şey değil. :whistle:
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

Yav niye anlaşılamıyorum acaba. Ben Jiraiya'dan hoca olmaz demedim, demiyorum, demem de... Şu evrendeki en mükemmel hocadır bence. Ama senseiliğnden dem vurarak bakın bunları bunları yetiştirdi o yüzden çok güçlü sözlerine karşıyım.
En son Light of God tarafından 26 Oca 2014 13:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Kifuba02
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Bleach

@JiraiyaFlash

Hala diyorsun İtachi+Kisame Jiraiya'ya karşı Destur diyorsa...Ya Kisame,İtachi olmasa kendi saldırırdı ne büyütüyon bu kadar anlamıyorum.İtachi bir laf attı ortaya Kisame'de ''İtachi destur diyorsa bende diyeyim mantığında'' bişi demedi.Ayrıca İtachi'nin köyü çok önemsemediğini düşünüyorsan bu adam niye Kabuto'ya karşı bile ''Geçmişte ne kadar büyük hatalar yapmış olursa olsun ben yinede Konoha'nın Uchiha İtachi'siyim'' dedi.Kime gösteriş yapacaktı orda o sözü söyledi.Adam kardeşini bile köye karşı sevdirdi.

Şu anahtar olayınıda çok büyütüyorsun.Adam Minato'nun gönderdiği anahtarı Naruto'ya teslim etti.Ne var büyütülcek bu kadar.Anahtarı kurbağalara verip onlarında Naruto'ya vermesinin neyini büyütüyon.
Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
İletişim:

Kifuba02 yazdı:@JiraiyaFlash
Ayrıca İtachi'nin köyü çok önemsemediğini düşünüyorsan bu adam niye Kabuto'ya karşı bile ''Geçmişte ne kadar büyük hatalar yapmış olursa olsun ben yinede Konoha'nın Uchiha İtachi'siyim'' dedi.Kime gösteriş yapacaktı orda o sözü söyledi.

Anahtarı kurbağalara verip onlarında Naruto'ya vermesinin neyini büyütüyon.
alıntını kırptım kusura bakma;

1.si Kisame İtachi'den önce konuştu dağın başında oturduklarında ben denk değilim konoha'nın uchiha klanı ve saklı sisin 7 kılıcı yanında ufak kalıyor diye..Yani İtachi'ye salla başlık yapmadı senin dediğin gibi konu itachi vs jiraiya ya kayıyor ve bundan nefret ediyorum :angry:

2.si Ben burada 100 küsürüncü bölümde ki İtachi'den bahsetmiştim köyü o kadar sallamıyor diye sen 600 küsürüncü bölümdeki İtachi'den örnek vermişsin... Kishimoto'nun değişim rüzgarları duyabiliyor musun :D :D :D neyse karşılaştığı herkesi hastaneye kaldırdı Jiraiya'ya gelince kıyamadı..Kurbağa midesinden de kaçmadı, amaterasu kullanmak zorunda diye de yakınmadı zaten :)

3.sü ben büyütmüyorum sorulmuştu, karşı iddia vardı bende mangada geçeni yazdım büyütmedim..

@LOG bundan önceki mesajı tekrar oku aradığın bütün cevaplar orada :D Ciddi söylüyorum
@Anonymous: Uchiha Klanı ve Sisin 7 Kılıcı yanında ufak kalıyor derken de İtachi yi baştan çıkarmaya çalışıyordu zaten kisame... ne güzel manga arkadaş karakterlerin kendi laflarını kendi hayal alemine göre bükebiliyorsun...
Ama mangaya ve hikayeye sadık konuşursan boş konuşmuş oluyorsun fan oluyorsun... La bi uzaklaşın benden bu sefer çok kızdım çünkü, insan azıcık lafını bilir de konuşur bu ne ya herkes eleştri prof. u ya da kritik uzmanı olmuş..
Mod'lar ya da sitede uzun tartışmalar olmuyor kaliteli yorumlar olmuyor diye yakınır, bir alt kesim yapıyor diye yakınır..Sonra bu forumun iki yakası niye birbirine kavuşmuyor :D

Neyse Mangatürk forumuna saygılı bir ortam hakim olmadıkça

Yani sen boşsun sen hoşsun gibi 11-14 yaş konuşmaları engellenmedikçe bir daha da yorum yapmıyorum... One Piece olsa manga-ka sınırlarından gıdım oynamayan insanlar naruto'ya gelince aşık sheakpeare oluyorlar nasılsa !?!

Biraz hoşgörü ve saygı görmedikçe de ciddi anlamda bu son mesajım ?! Bu ne lan biri kör oldum kısa yaz, biri sen fansın sen boşsun. Beni başkalarının tanımlamasına tabi ki izin veriyor değilim ama şuraya günün stresini atmaya ortak hobilerinin olduğu insanlarla sohbet etmeye geliyorsun sonuçta..

İtachi'nin kabuto'ya söylediği lafı ezberlemiş onu kanun olarak kabul edebiliyor adam...Ama Pain Jiraiya'yı biz yenemedzdik iyi yırttık deyince yok nagato duygusal yok kishimoto jiraiyayının sırtını sıvazladı vs vs...

Siz objektifsiniz, biz değiliz anam..Neyse bu bir süreliğine okumak zorunda kalacağınız son uzun mesajım...

Forum modları ve yetkililerine de, aklı başında üye ile aklı taşında olan üyeyi ayıramadıkları için(hepsi için değil) ya da forumda istenen tavır ve duruş ne istenmeyen ne bunu üyeler üzerinden yeterince gösteremedikleri içinde ayrıca kırgınım...
Ortamı cinyınslara bırakıyorum bir süre İyi Günler...

Ekleme/Düzenleme: Hokage_Minato rumuzlu mod. arkadaşımdan aldığım akıl ve yaptığımız kısa sohbetle hareketimin yönünü değiştiriyor ve uzaklaşmaktansa daha da burnunuzun dibine girmeye karar veriyorum...
Bundan sonra mesajlarımla ilgili sorunları olanlar, sorunları varsa okumasınlar, okuyanlarsa sadece mesajın içeriği hakkında konuşsunlar, boş olduğunu düşünenlerde cevap verip seviyelerini düşürmesinler o vakit.. Aksini yapanlarında mesajlarını konu dışı olmaktan dolayı şikayet eder tehlikeli cinyınslıktan banını isterim :D ... Ahanda gitmiyorum, buradayımi hepinizi de baymaya ya da duruma ve kişiye göre aydınlatmaya :D devam edeceğim... fakat yine de ufak bir ara versem iyi olabilir
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Hadsiz ve işsiz olmadığım için buraya yazıyorum.

Sevdiğini kadını elde edemedi, dostunu kurtaramadı, ustasını kurtaramadı, 2 tane öğrencisini kurtaramadı ve bir tanesi onun öğretilerinin dışına çıktı. Kısacası beceriksiz bir karakter.

Çelişkili yanlarına bakacak olursak; öğrencisinin çocuğunu yalnız bırakması, ondan faydalanması (parasını alması ve onun bedenini kullanması) ki bu çocuk istismarcılığına giriyor umarım kimse bunu savunmaz! Ve şans eseri onunla karşılaşması. Öğrencilerinin tek tek kaybetmesine rağmen hala öğrenci alması acaba hiç düşündü mü, ben bu konuda beceriksiz miyim diye.

Daha bir çok konu var, part 2 diye devam edebilirim.

“Naruto Genel” sayfasına dön