Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Jiraiya Hakkında

Naruto serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Frostguard
Favori Manga: Bleach, Gamaran, Rain, Tower of God, Naruto, One Piece, One Punch Man, Tate no Yuusha no Nariagari.
Favori Anime: Bleach, One Piece, Hellsing Ultimate, Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu, One Punch Man, Overlord, Inuyashiki, Kobayashi-san Chi no Maid Dragon.

@hanzoibuse
Konu Dışı
Sorunu demin cevapladım ve bu yorumunu da görünce Troll olduğunu düşünmeye başladım ama gene de cevap atayım.
Oodama Rasengan'ın, Susano'o'yu (bunun içinde Yata no Kagami olduğunu saymıyorum) durdurması için Juubi boyutunda falan olması lazım. Etki bile etmez Susano'o'ya Oodama Rasengan.
Tsukuyomi'ye de bir çare bulur artık demeyeceksin işte. O çareyi açıklayacaksın.
EMS ile değil, MS ile Raikage'yi takip edemedi Sasuke. Ve Raikage'nin o zamanlar Dünyanın en hızlı adamı olduğunu sayarsak bu gayet doğal. Raikage'nin hızı ile Sage Jiraiya'nın kini eşit tutmak Kakashi = Minato demek gibi olur.
Ve o savaşta Kisame, Raikage geldikten hemen sonra Beyaz Zetsu ile yerini değişti. Nasıl yaptı bilmiyorum ama kafası kopan Beyaz Zetsu'ydu, Kisame değil.
Resim

"Imprisoned for ten thousand years. Banished from my own homeland. And now you dare enter my realm? You are not prepared..."

[quote]"Great men are forged in fire, it is the privilege of lesser men to light the flame" - The Doctor[/quote]

[quote]"I'll be carrying nothing from Gontranno, but this lesson: Never trust anyone and rely on your instincts. Forget the past, i'll never find peace here. So, i'll seek justice for myself. I'll choose... the truth i like.[/quote]
Kullanıcı avatarı
hanzoibuse
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto Shippuden, Bleach, Naruto

Frostguard yazdı:@hanzoibuse
Konu Dışı
Sorunu demin cevapladım ve bu yorumunu da görünce Troll olduğunu düşünmeye başladım ama gene de cevap atayım.
Oodama Rasengan'ın, Susano'o'yu (bunun içinde Yata no Kagami olduğunu saymıyorum) durdurması için Juubi boyutunda falan olması lazım. Etki bile etmez Susano'o'ya Oodama Rasengan.
Tsukuyomi'ye de bir çare bulur artık demeyeceksin işte. O çareyi açıklayacaksın.
EMS ile değil, MS ile Raikage'yi takip edemedi Sasuke. Ve Raikage'nin o zamanlar Dünyanın en hızlı adamı olduğunu sayarsak bu gayet doğal. Raikage'nin hızı ile Sage Jiraiya'nın kini eşit tutmak Kakashi = Minato demek gibi olur.
Ve o savaşta Kisame, Raikage geldikten hemen sonra Beyaz Zetsu ile yerini değişti. Nasıl yaptı bilmiyorum ama kafası kopan Beyaz Zetsu'ydu, Kisame değil.
Sonuç olarak kisame kaçmayı tercih etti. Aynı zamanda Jiraya'nın Odama Rasenganı çok büyük. Tsukyomi'ye çaresi Gai nasıl kakashiye karşı Teknik geliştirdiyse o da öyle yapıcak arkadaş (Gai kakashinin tekniklerini kopyalamasını istemediği için gözüne bakmıyordu). Galiba sen Ems'la Ms'ı aynı sanıyosun. İşte onların arasındaki fark Raikage'yle Jiraya arasındaki büyük fark.
Resim
Kullanıcı avatarı
typhon
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: Code Geass

@hanzoibuse
Kisame kaçmayı seçmedi. Görevi sızıp bilgi almaktı. O kısımları bir daha oku istersen. Ayrıca Gai'nin Kakashi'nin gözlerine bakmaması teknikleri kopyalanmasın diye değil Genjutsu altına alınmasın diyeydi. Teknikleri kopyalamak için gözlerine bakmak gerekmiyor. Mangayı nasıl okuyordun anlamadım. :blink:
Bir adamın rüyası asla ölmez!
Marshall D. Teach
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
hanzoibuse
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto Shippuden, Bleach, Naruto

typhon yazdı:@hanzoibuse
Kisame kaçmayı seçmedi. Görevi sızıp bilgi almaktı. O kısımları bir daha oku istersen. Ayrıca Gai'nin Kakashi'nin gözlerine bakmaması teknikleri kopyalanmasın diye değil Genjutsu altına alınmasın diyeydi. Teknikleri kopyalamak için gözlerine bakmak gerekmiyor. Mangayı nasıl okuyordun anlamadım. :blink:
Hahah o zamanlar kakashi genjutsu mu yapiyordu :D Diyelim ki genjutus yapmasın diye. Bu benim görüşümü destekler teşekkürler. Jiraya da gai gibi yaparak Tsukyomi'den kurtulur ;) Ve ayrıca görevi Beeyi almaktı. Hatta bu görevi başarmayıp onu öldürücem bile dedi
Resim
Kullanıcı avatarı
typhon
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: Code Geass

Tamam kardeşim aynen öyle. :)
Bir adamın rüyası asla ölmez!
Marshall D. Teach
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

GaaRa yazdı:
Konu Dışı
Seninle kişisel sorunum olsaydı bunu çoktan söylerdim kimsin ki sorunum olacak senle abuk subuk konuşma da işine bak.Kurgu bu canım benim kurgu insanı vezir de eder rezil de eder bunu anlayabildiğin gün artık rahatlıkla shounen mangalarda vs dengelerini kavrayabilirsin.
Konu Dışı
Foruma ilk üye olduğumda Jiraiya'yı ezmiştim içine oturmuş anlaşılan yukarıda küçük çocuklar gibi laf sokma girişiminde bulunmuşsun ilk geldiğinde de anlamıyo du diye biraz mantıklı düşün ve bana yanlış olduğum yerlerimi söyle o zaman. Diyorum ki Jiraiya Nagato karşısında sik gibi kalır aksini iddia ediyorsan buyur açıkla. Aklıma gelmişken kurgu bu diyen kişinin hayranına yaptığım eleştiri nasıl içine oturuşsa artık 7 aydır. Kardeş bu kadar takmamak lazım yoksa komik duruma düşüyor insan. Neyse şu yazdıklarıma liseli çocuklar gibi laf sokma girişimi yapacağına biraz mantıklı düşünerek (birazcık yeter) Nagato ile Jiraiya'yı karşılaştır da derdin neymiş anlayalım.
@Hanzoibuse

Şu uydurduğun Jiraiya vs İtachi + Kisame kurgusuna kendin bile inanmıyorsun değil mi? :lol: O ne öyle totsukanın darbesinden kaçıp bataklık jutsusu ile Susanoyu durdurup senjutsu çakrasını samehedaya emdirip kafasından attığı kirpi dikenleriyle kisameyi öldürüp donmuş haldeki İtachinin gözlerine bakmayarak katon tekniği ile yaksın istersen. Bu daha mantıklı sanki. :lol:
Kullanıcı avatarı
GaaRa
Favori Manga: Veritas,Vagabond
Favori Anime: Slam Dunk

Konu Dışı
Daha ne yazdığından haberin yok Jiraiya fan boyu falan da değilim demek istediğim neden bi öyle bi böyle konuştuğun neyse çok fazla uzatma offtopic ten ban yemek istemiyorum.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

GaaRa yazdı:
Konu Dışı
Daha ne yazdığından haberin yok Jiraiya fan boyu falan da değilim demek istediğim neden bi öyle bi böyle konuştuğun neyse çok fazla uzatma offtopic ten ban yemek istemiyorum.
Konu Dışı
Bir öyle bir böyle konuştuğum falan yok. Jiraiyayı o kadar çok ezdim ki baktım Jiraiya fanları ağlıyacak çok üzülmesinler diye ağlamayın beyler Jiraiya o kadar da kötü değil ilk 20ye girer dedim. Ama Jiraiyayı ezdiğim karşılaşma Nagato veya İtachiydi. Onlar da en güçlüleri zaten. Ama ilk 20ye zor giren bi adamın aşık atacağı cinsten değiller benim karşılaştırdıklarım. (İtachi, Nagato) En başından beri anlamadan konuşuyosun maksat konuşmak değil mi? Neyse uzatmaya gerek yok ban yemek istemiyorum.
Kullanıcı avatarı
Frostguard
Favori Manga: Bleach, Gamaran, Rain, Tower of God, Naruto, One Piece, One Punch Man, Tate no Yuusha no Nariagari.
Favori Anime: Bleach, One Piece, Hellsing Ultimate, Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu, One Punch Man, Overlord, Inuyashiki, Kobayashi-san Chi no Maid Dragon.

Konu Dışı
Beyler tartışmayı Ö.M'ye taşıyın, ikinizi de severim ama burada tartışmayın
@hanzoibuse
Bana Sasuke'nin Raikage ile olan savaşında EMS kullandığını söylersen götümle gülerim sana. 4. Ninja Savaşı sırasında EMS geldi Sasuke'ye. Git mangayı tekrardan oku.
Ve Jiraiya'nın Oodama Rasengan'ı büyük evet ama Susano'o'yu sen ne sandın? Serideki en iyi ve en nadir tekniklerden biri. MS kullanıcıları arasında bile nadir olduğu geçmişti. Sadece Susano'o olduğunu geçtim, İtachi'de her tekniği savuşturabilen/karşılayabilen Yata no Kagami (Yata Aynası) var. Yata Aynasını saymadan bile Oodama Rasengan ile geçmesi imkansız Susano'o'nun savunmasını.
Resim

"Imprisoned for ten thousand years. Banished from my own homeland. And now you dare enter my realm? You are not prepared..."

[quote]"Great men are forged in fire, it is the privilege of lesser men to light the flame" - The Doctor[/quote]

[quote]"I'll be carrying nothing from Gontranno, but this lesson: Never trust anyone and rely on your instincts. Forget the past, i'll never find peace here. So, i'll seek justice for myself. I'll choose... the truth i like.[/quote]
Hokage_Minato
Sarı Şimşek
Sarı Şimşek
Favori Manga: Naruto, Hunter x Hunter, One Piece, Shingeki no Kyojin, Sun Ken Rock
Favori Anime: Dragon Ball Z, Naruto, Shingeki no Kyojin, Hunter x Hunter
İletişim:

Yeterince off-topic olmuş. Bu mesajdan sonra off-topic yapmayın lütfen.

“Naruto Genel” sayfasına dön