Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Nagato'nun 'Jiraiya beni yenerdi' lafı ne manaya gelebilir?

Naruto serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Lamuchi yazdı:
_[Emre]_ yazdı:8 kuyruklu Kyuubi'yle 1v1 atabilen bir Deva Pain'den bahsediyoruz burda. Jiraiya isterse Batman gibi hazırlık yapsın. Yenemez. (Ayrıca yeter artık tartışmayın şu konuyu bi bitmedi)
1-Burası bir forum bir şeyleri tartışmak için isteyen istediği konuyu saygı çerçevesinde tartışır.
2-Sana göre yenemez başkalarına göre yenebilir seninde saygı göstermen gerekir.
Tmm
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

_[Emre]_ yazdı:8 kuyruklu Kyuubi'yle 1v1 atabilen bir Deva Pain'den bahsediyoruz burda. Jiraiya isterse Batman gibi hazırlık yapsın. Yenemez. (Ayrıca yeter artık tartışmayın şu konuyu bi bitmedi)
1- 1vs1 atamdı.. Bir şeyin karşısında kalabilme ya da bir iki saniye oyalanma 1vs1 atma olmuyor.. Eğer öyleyse Kakashi>Gai
Kakashi>İtachi, Kakashi>kaguya olurdu. Ayrıca 7 ve 8. kuyrukları Chibaku içerisinde açtı.. Asla 6 Kuyruktan yukarısı ile dövüşmedi. Ölümü standart narutonun elinden oldu.

2- 4. Raikage'nin boynuzunu kestiği, Obito'nun dev fuma shurikenle kuyruğunu kestiği, 3. Raikage'nin tüm kuyruklarını kesti, Yarı Ölü sasukenin Yıldırım Kılıç ile tek kuyruğunu kestiği bijuu kimdir ve kaç kuyrukludur ?
Evet doğru yanıt Hachibi ve 8 Kuyruklu ve %100 Kontrollü ve Akıllı bir canavar.. Büyük ihtimalle kontrolsüz 6 Kuyruk Kyuubiden güçlüdür.

Yani neymiş kuyruklu canavarlar, pek çok S seviye shinobi için vs atılabilecek varlıklar.. Keza tüm akatsuki bunun üzerine kurulu.. Kisame de Bee ile 1 vs 1 attı (Hemde painden daha fazla) Ama aynı Kisame Jiraiya için aramızda ki fark büyük diyor ne kadder enteresan

3- 4 Kuyruk Naruto (Pain'in dövüştüğü halinden sadece 2 kuyruk eksik) ile de Bedeninin kullanım süresi bitmesine dakikalar kalmış kolları çürümüş ve ninjutsu yapamayan Orochimaru top diye oynadı.. Ki kendisi bir Sannin.. Ah ne kadar enteresan Jiraiya'da öyle..Bir enteresan olayda Jiraiya'nın asla Orochimaru'nun ustalaşamadığı Sennin Mode'a sahip olması :D

4- Delil, delildir. Yaptığı her teknik emilen, hareketleri 6 rinnegan tarafından izlenen ve de duygusal bir bunalımda, bulmaca çözmeye çalışarak dövüüşen bir adam var burada.. Ona rağmen Burnu dahi kanamadan 3 beden sonra kolu kopuk, kondisyon bitikken 1 beden almış bu adam. Bu demektir ki daha iyi şartlarda (Naruto gibi yani sırrı bilse) daha iyisini yapabilirdi. Ve her şeyini de göstermedi

5- Fan için yapıldı, Saygı için yapıldı tamamen, subjektif ve şahsi yorumdur gerçekliği yoktur. Bu adama fanları için bir şey yapacak olsa geri döndürür, serinin başı denecek bir zamanda öldürmezdi, daha fazla çizerdi, ona göndermeler yapardı, naruto çocuğuna adını koyardı vs..
Seride karakterler üzerine söylenen her şey delil ve ünvan ama söz konusu bu olunca "saygı" "fan servis" .. Deliller ve Sunumlar üzerinden diyecek bir haltı olmayanların acizce haykırışı bu başka da bişi değil.. Bildiğin şımarıklık.. Ben buna sığınanları şu diyaloğu yapan çocuklar gibi görmeye başladım

" A: İtachi için bunları diyorlar, Minato için bunları diyorlar, Madara için şunu demişler, Sasuke şöyle bişi yapmış
huuuuu bunlar ne kadar güçlü ne kadar havalı yaaa, bitioz bunlara piz , yihuuu !!

B: Ya Jiraiya'da sırrı bilse Pain'i yenermiş abi ya , düşün adamda neler gizli vs vs

A: olum o sen inanasın diye denmiştir lan, başka ne olacak ki amk, ehueheuhuehue

B: La iyi de mangaka demiş bunu, karakter kendi kendine söylüyor, ikna edeceği biri de yoh ki

A: Ya tamam o tamamen senin için işte ya, seni yemiş o

B: E o zaman İtachi'de kahraman değil, Sasuke'de zeki değil, Minato'da hızlı değil bunlarıda senin için yazmış

A: Öyle deme lan alırım paçanı, İtachi tek atar lan alayına, onun için Sharingan'ın gerçek taşıyıcısı demişler olum, Minato içinde bunu gördün mü kaçın demişler lan mal

B: Jiraiya için de adil dövüşseler pain'i hoplatır, itachi&kisameyi çayırda otlatır, akatsukinin yüreğini zıplatır demişler

A: Onu sana demiş işte.. Onlar fake, sen üzülme diye "

Bu yani üzgünüm ama bu kadar çocuksu, bu kadar keko oluyor savunmalarınız, kendinize bir de dışarıdan bakın diye attım. Jiraiya'nın, Naruto'nun şartlarına sahip olduğu bir savaşta Pain'i yenebileceği "ihtimalini" göz ardı edenler... (Hele bunu 1- 2 cümleyle kestirip atanlar ve götünden element uyduranlar zaten serini parametrelerini kavramamıştır)
Resim
Kullanıcı avatarı
yalicapkini
Favori Manga: One Piece-Vagabond-Slam Dunk-Kingdom-Veritas-Fullmetal Alchemist-Tower of God
Favori Anime: Slam Dunk-Bleach-Gintama-Shingeki no Kyojin

Konu Dışı
Lamuchi yazdı:2-Sana göre yenemez başkalarına göre yenebilir seninde saygı göstermen gerekir.
Resim
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
“George Bush’un karısının çirkin bir bok parçası olması hiç hoşuma gitmiyor.Ve bu, milyonlarca insanın zarar gördüğü savaşlara sebep oluyor.Son ‘iyi’ başkan Kennedy’ydi ve onun da mükemmel bir karısı vardı. Bunun basit bir tesadüf olduğuna inanmıyorsunuz değil mi?”
Kullanıcı avatarı
Lamuchi
Favori Anime: -

@JiraiyaFlash Ne dersek boş biz fanız onlar objektif adamlar.
Not:Ben bunların böyle diyeceğini bile bile yazdım gerçi bir sayfa önceki mesajı en azından birileri ciddiye alır diye.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_

Evet beyler evet. Pain orda Naruto'yla savaşmadan önce koskoca köye atom bombası etkisi yarattı.Kakashi'yi ve bikaç ninjayıda halletti falan. Orda yaşam gücü+çakra falanda harcadı. Zaten aslında savaşa Pain dezavantajlı girmişti. Ve Naruto'da Pain'lerin olaylarından az çok haberdardı. Ona rağmen Chibaku'da Kyuubi kuyruk sayısını 4'ten 8'e çıkarmasa gücünü arttırmasa ölüydü herif. Ve okadar olaydan sonra Deva Pain Naruto'ya gene hemen yenilmedi. Direnmeye devam etti yav. Jiraiya'dan nasıl bir hayvanlık bekliyorsunuz yada nasıl bir beklentiniz var bilmiyorum. Naruto Sennin Mod+Kyuubi 8 kuyruk vs %70 gücünde Pain=Göt zoruyla Naruto Win oldu kısaca.

Ve Ek Not: Bu Fanboyluk değil sizin her konuda yaptığınız şey olan villianları sikmek. Bari Pain'e yapmayın adam hayvan.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Pein kendi şehrinde öyle bir saldırı yapamazdı.

Ayrıca Naruto ile göğüs göğüse savaştı. Jiraiya tam aksine gerilla tarzı savaşıyordu.

Bu etmenleri de düşünün.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

@Emre

Kardeşim yazmak istemiyorum aslında ama hep bir tarafa çok egzecere bakıp diğerine, löööw diyerek olmuyor..

Hala kuyruk sayısından bahsediyorsun.. Sana o anki Kyuubiden daha güçlü bir canavara giren çıkan adamlardan bahsettim ve onların hiç biri 1 vs 1 de Sennin Jiraiya alabilecek kişiler değil (Obito hariç)..

Ayrıca, Naruto oradan Sennin Mode Naruto olarak çıktı, Chibaku Tensei tekniğinin üzerinde duruyordu zaten :D Neyse orası Pain'in düşüş kısmıydı zaten.

Çoğu dediklerin yanlış.. Chibaku Tensei'de kuyruk sayısıda 4'ten 8'e çıkmadı..
6'dan 8 'e çıktı ve o da , Senin sandığın gibi ya 6 kuyrukla ölürüm dur 8 olayım dediği için olmadı.. Anime'nin aksine manga da PainVs Kyuubi çok kısa sürüyor zaten ve bu sürede zaten Naruto kontrolü kaybetti ve Kyuubi giderek kontrolü kazanıyor. Yani hali hazırda kuyruklar artıyordu. Naruto bilinçli bir şekilde vites artırmıyor orada .. Killer bee değil bu ..

Atom Bombasının etkisinden haberdar değilsin.. Köyde kimse ölmedi o saldırıdan (Tsunade sağolsun) . Ve 6 bedenin çakrasını tek bir tane de toplayarak anca yapabildi onu onu her zaman yapamıyor..

Kakashi+Choji+Choza bu yere göğe konamayan Deva Path'i paketliyordu.. Asura Path kurtardı ?? (Yani nagato diğer bedeni son gücüyle oraya yönlendirdi) Yani çokta abartı bir durum yok.

Bir hayvanlığa gerek yok.. Ninjutsu Emen+Dirilten gittikten sonra.. Tek dert edeceği Deva onu da 2 B Seviye Shinobi yardımıyla kakashi bile yarıyordu. Jiraiya omzunda iki sage ile geziyor 3 dev summon'ı saymıyorum.. Naruto onları Jiraiya gibi kullanamıyor..

Tekrar diyorum serinin geldiği o nokta da Bijuu çok büyük bir olay değildi. Akatsuki'nin devriyeye çıkar gibi çıkıp gelirken yanlarında getirdikleri ganimetlerdi bunlar :D Kisame, Bee ile bayağı başa baş gitti.. Pain'in 6 Kuyruğa direndiğinden çok daha iyi direnmişti. Aynı Kisame Jiraiya ayrı bir level diyor.

Birde Naruto güçlü olabilir, iyi doğa çakrası kontrolü olabilir ama varyasyon yani saldırı çeşitliliği Jiraiya'ya oranla Trende, koltuk yani :D

Naruto Chibaku'yu parçalamak ister, Killer Bee de öyle.. Jiraiya açar bariyerini, yapar ters kuchiyosesini, ya da uzaklaşır kurbağası ile çekim alanından, Bu adam Tek kolu Kopuk, Sennin Modu kapanmış halde 6 pain'in ortasında kaldı.. Sonra bir sonraki sayfada bir bariyerin içerisinde önünde ölü bir pain yatıyordu ?!? Ne oldu nasıl oldu bilemedik.. Bu adam Naruto gibi kage bunshin+rasengan değil ki amk..
Bijuu ile cebelleşmek ölçek ise 4 Kuyrukluyu tek alan, 8 kuyrukluya da yine tek gidip oradan canlı çıkan Kisame, Jiraiya için diyor ki "Ben onunla dövüşemem !" Killer Bee+Hachibi>Kontrolsüz 6 Kuyruk Mod Naruto aga..

Yani 4. ninja savaşı arcında Pelerin Çakra Modunda ki Jincler ile gai ve kakashi cebelleşiyordu (yenemiyorlardı ama cebelleşiyorlardı).. Yani Pain, Kyuubiye içinde yuvarlanabileceği bir dev bir toprak havuzu verdi diye "God" mı oluyor ?

Bir Jinc ile Kakuzu, Gai, kakashi,deidara,kisame,pain,minato,nasıl halleşiyorsa Jiraiya'da gayet yapar zaten.. Sürekli Bijuu yendi Pain'i kısmına getirmeyin.. Çünkü bu daha da zayıf gösteriyor bence.. Çünkü Naruto Sennin Mode güçleri ile yendi Kyuubi'yi tek yardımı annesinden stunt olarak aldı. Ekibinde ki tüm adamlar eşleştiği kuyrukluyu alırken Lider pain yenildiyse üzgünüm ama bu noktadan sonra onu naruto değil 6 kuyruk modunda bir kyuubicik yendi demek daha da beter bir tabir oluyor :D

-------------------------

Bu arada bugün göz gezdirdim ya ne saçma şeyler söylenmiş ya.. Naruto pain'in demir çakra çubuklarını kırmış ama Jiraiya kıramamış yaralanmış.. O yüzden Naruto sennin mode da 500 kat iyiymiş vs Sennin Mode ölçütü değil ki o (ha bence de kontrol bazında naruto daha iyi onu söylediler zaten, biz söylenene itimat ederiz sizin gibi değiliz) :D Ahhahhaha Naruto'yu neyle yere dikmişlerdi ?! Ya da madara Hashirama'yı bir yandan konuşurken neyle delik deşik etti de sonra kitledi.. İşin kötüsü verdiğiniz örnek jiraiya'yı daha da güçlü gösteriyor.

Hashirama'nın Edo halinde sapa sağlam haliyle kılını kıpırdatamadığı duruma maruz kalan Jiraiya tek kolu kopmuş, ölümlü bir bedene ve durmuş bir kalbe rağmen kalbi tekrar attırdı, zehirlenen çakra akışına rağmen çakrasını parmağına yoğunlaştırıp mesajı yazdı..

Yere Çivilenen Naruto ya da Askılık diye asılan Hashirama çubuklara ne yapabildi ???? Yani kazdığınız çukura düşmeyin bari :D :D

Biri de şey demiş, Jiraiya abartı bir karakter çünkü, kurbağa midemden kimse kaçamaz demiş Jiraiya ama itachi amaterasu ile kaçınca Jiraiya göt olmuş.. Ya diyeni hatırlamıyorum da o sahneyi yorumlama biçimine bozuk menemen fışkırtam senin :D

Adam B Seviye tekniği ile İtachi'yi en güçlü saldırısına zorluyor :D üstüne üstlük o saldırıyı da sonra lazım olsun diye mühürlüyor :d İtachi ise Kisame adlı hemşiresi ile mekanı terkediyor :D Ama bu halde bile göt olan Jiraiya.. Auhuahuahuahua :D Süpersiniz.. Eksik olmayın..

-------------------

Bakın Jiraiya, yener gömçer, üzerinde horon teper demiyorum.. Ama buna ihtimal vermeyen, mangaka tarafından ggayet net ve mantıklı bir biçimde bırakılan bir datayı bile kendince tam zıttı yorumluyorsan ve bahanen de çünkü hayranlar içinse... Üzgünüm ama boş konuşuyor oluyorsunuz adostlar.

(Emre lafım sana değil, senin savın "naruto değil Kyuubiye yenildi". Onun cevabını verdim zaten, Bijuu lar Jincleri tarafından kontrol edilmedikleri süresince kage seviyesinde tipler için çok büyük dert değiller)

Ya sırrı bilmeyi geçtim... Naruto gibi bir arena da dövüşseler yine Jiraiya'yı favori gösteriridim.
Resim
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Aynı kyuubinin 4 kuyruk modu ile jutsusuz ve kullandığı vücudun %2 şarjı olan Orochimaru güle oynaya dövüştü. Aynı Orochimaruyu MS sahibi olmayan Sasuke aldı. Ve kime sorsan Jiraiya>Jutsulu Orochimaru der.

Hem o Paini yere çakanda saklanmasına neden olanda aynı 8 kuyruktu. Naruto dünyasında sırlar herşeydir. Bunun en iyi iki örneği Tobinin sırrının açığa çıkması ve Hidanın Asumayı öldürü Shikamaruya yem olmasıdır.

Jiraiya ve özellikle Tsunade asıl değerini görmüyor.

Sizin için öyle değil diye dayanak bile olmadan konulara "daha neyi tartışıyorsunuz" gibi saçma sapan gülünç mesajlar atmayın. Bu konu tartışılsın diye açılmış bir konu ve kilitlenmediğine göre tartışılmasında sakınca yok.

İsteyen kimseye karışmadıkça istediği fikri beyan eder.

Ayrıca çok merak ediyorum God seviye dediğiniz Pain köyde Gainin takımı olsa ne yapacaktı? Choza yerine Gai Choji yerine Neji veya Lee olsa o iki Pain ne bok yiyecekti?

JF abimiz acımamış gene vermiş veriştirmiş parmaklarına sağlık. @lamuchi seninde hacı.

Hayır işin tuhafı aynısı Pain veya Tobinin ağzından Itachinin cesedinin başında söylense "ooo adam kendi ağzından söyledi 2. ağızdan söylenmedi Itachi God Mode" olurdu Jiraiya olunca ikinci veya bilmem kaçıncı ağızdan söylenen sözler örnek gösteriliyor.

Bir kısmı olsa'da tamamı Emre'ye değil.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_

JiraiyaFlash yazdı:@Emre

Kardeşim yazmak istemiyorum aslında ama hep bir tarafa çok egzecere bakıp diğerine, löööw diyerek olmuyor..

Hala kuyruk sayısından bahsediyorsun.. Sana o anki Kyuubiden daha güçlü bir canavara giren çıkan adamlardan bahsettim ve onların hiç biri 1 vs 1 de Sennin Jiraiya alabilecek kişiler değil (Obito hariç)..

Ayrıca, Naruto oradan Sennin Mode Naruto olarak çıktı, Chibaku Tensei tekniğinin üzerinde duruyordu zaten :D Neyse orası Pain'in düşüş kısmıydı zaten.

Çoğu dediklerin yanlış.. Chibaku Tensei'de kuyruk sayısıda 4'ten 8'e çıkmadı..
6'dan 8 'e çıktı ve o da , Senin sandığın gibi ya 6 kuyrukla ölürüm dur 8 olayım dediği için olmadı.. Anime'nin aksine manga da PainVs Kyuubi çok kısa sürüyor zaten ve bu sürede zaten Naruto kontrolü kaybetti ve Kyuubi giderek kontrolü kazanıyor. Yani hali hazırda kuyruklar artıyordu. Naruto bilinçli bir şekilde vites artırmıyor orada .. Killer bee değil bu ..

Atom Bombasının etkisinden haberdar değilsin.. Köyde kimse ölmedi o saldırıdan (Tsunade sağolsun) . Ve 6 bedenin çakrasını tek bir tane de toplayarak anca yapabildi onu onu her zaman yapamıyor..

Kakashi+Choji+Choza bu yere göğe konamayan Deva Path'i paketliyordu.. Asura Path kurtardı ?? (Yani nagato diğer bedeni son gücüyle oraya yönlendirdi) Yani çokta abartı bir durum yok.

Bir hayvanlığa gerek yok.. Ninjutsu Emen+Dirilten gittikten sonra.. Tek dert edeceği Deva onu da 2 B Seviye Shinobi yardımıyla kakashi bile yarıyordu. Jiraiya omzunda iki sage ile geziyor 3 dev summon'ı saymıyorum.. Naruto onları Jiraiya gibi kullanamıyor..

Tekrar diyorum serinin geldiği o nokta da Bijuu çok büyük bir olay değildi. Akatsuki'nin devriyeye çıkar gibi çıkıp gelirken yanlarında getirdikleri ganimetlerdi bunlar :D Kisame, Bee ile bayağı başa baş gitti.. Pain'in 6 Kuyruğa direndiğinden çok daha iyi direnmişti. Aynı Kisame Jiraiya ayrı bir level diyor.

Birde Naruto güçlü olabilir, iyi doğa çakrası kontrolü olabilir ama varyasyon yani saldırı çeşitliliği Jiraiya'ya oranla Trende, koltuk yani :D

Naruto Chibaku'yu parçalamak ister, Killer Bee de öyle.. Jiraiya açar bariyerini, yapar ters kuchiyosesini, ya da uzaklaşır kurbağası ile çekim alanından, Bu adam Tek kolu Kopuk, Sennin Modu kapanmış halde 6 pain'in ortasında kaldı.. Sonra bir sonraki sayfada bir bariyerin içerisinde önünde ölü bir pain yatıyordu ?!? Ne oldu nasıl oldu bilemedik.. Bu adam Naruto gibi kage bunshin+rasengan değil ki amk..
Bijuu ile cebelleşmek ölçek ise 4 Kuyrukluyu tek alan, 8 kuyrukluya da yine tek gidip oradan canlı çıkan Kisame, Jiraiya için diyor ki "Ben onunla dövüşemem !" Killer Bee+Hachibi>Kontrolsüz 6 Kuyruk Mod Naruto aga..

Yani 4. ninja savaşı arcında Pelerin Çakra Modunda ki Jincler ile gai ve kakashi cebelleşiyordu (yenemiyorlardı ama cebelleşiyorlardı).. Yani Pain, Kyuubiye içinde yuvarlanabileceği bir dev bir toprak havuzu verdi diye "God" mı oluyor ?

Bir Jinc ile Kakuzu, Gai, kakashi,deidara,kisame,pain,minato,nasıl halleşiyorsa Jiraiya'da gayet yapar zaten.. Sürekli Bijuu yendi Pain'i kısmına getirmeyin.. Çünkü bu daha da zayıf gösteriyor bence.. Çünkü Naruto Sennin Mode güçleri ile yendi Kyuubi'yi tek yardımı annesinden stunt olarak aldı. Ekibinde ki tüm adamlar eşleştiği kuyrukluyu alırken Lider pain yenildiyse üzgünüm ama bu noktadan sonra onu naruto değil 6 kuyruk modunda bir kyuubicik yendi demek daha da beter bir tabir oluyor :D

-------------------------

Bu arada bugün göz gezdirdim ya ne saçma şeyler söylenmiş ya.. Naruto pain'in demir çakra çubuklarını kırmış ama Jiraiya kıramamış yaralanmış.. O yüzden Naruto sennin mode da 500 kat iyiymiş vs Sennin Mode ölçütü değil ki o (ha bence de kontrol bazında naruto daha iyi onu söylediler zaten, biz söylenene itimat ederiz sizin gibi değiliz) :D Ahhahhaha Naruto'yu neyle yere dikmişlerdi ?! Ya da madara Hashirama'yı bir yandan konuşurken neyle delik deşik etti de sonra kitledi.. İşin kötüsü verdiğiniz örnek jiraiya'yı daha da güçlü gösteriyor.

Hashirama'nın Edo halinde sapa sağlam haliyle kılını kıpırdatamadığı duruma maruz kalan Jiraiya tek kolu kopmuş, ölümlü bir bedene ve durmuş bir kalbe rağmen kalbi tekrar attırdı, zehirlenen çakra akışına rağmen çakrasını parmağına yoğunlaştırıp mesajı yazdı..

Yere Çivilenen Naruto ya da Askılık diye asılan Hashirama çubuklara ne yapabildi ???? Yani kazdığınız çukura düşmeyin bari :D :D

Biri de şey demiş, Jiraiya abartı bir karakter çünkü, kurbağa midemden kimse kaçamaz demiş Jiraiya ama itachi amaterasu ile kaçınca Jiraiya göt olmuş.. Ya diyeni hatırlamıyorum da o sahneyi yorumlama biçimine bozuk menemen fışkırtam senin :D

Adam B Seviye tekniği ile İtachi'yi en güçlü saldırısına zorluyor :D üstüne üstlük o saldırıyı da sonra lazım olsun diye mühürlüyor :d İtachi ise Kisame adlı hemşiresi ile mekanı terkediyor :D Ama bu halde bile göt olan Jiraiya.. Auhuahuahuahua :D Süpersiniz.. Eksik olmayın..

-------------------

Bakın Jiraiya, yener gömçer, üzerinde horon teper demiyorum.. Ama buna ihtimal vermeyen, mangaka tarafından ggayet net ve mantıklı bir biçimde bırakılan bir datayı bile kendince tam zıttı yorumluyorsan ve bahanen de çünkü hayranlar içinse... Üzgünüm ama boş konuşuyor oluyorsunuz adostlar.

(Emre lafım sana değil, senin savın "naruto değil Kyuubiye yenildi". Onun cevabını verdim zaten, Bijuu lar Jincleri tarafından kontrol edilmedikleri süresince kage seviyesinde tipler için çok büyük dert değiller)

Ya sırrı bilmeyi geçtim... Naruto gibi bir arena da dövüşseler yine Jiraiya'yı favori gösteriridim.
Atom bombası etkisi yıkım gücünden bahsediyorum. Atom bombasının gücünü biliyosan bu söylediğimin mantığını anlaman lazımdı zaten.

Jiraiya'nın öyle bir durumda tek çaresi ilk önce dirilten Pain'i yenip sonrada geri kalan Pain'lere kurbağa genjutsusu yapmak. Onun dışında çıkar yolu yokki adamın. Arena falan geçiniz. Bu arada kurbağa genjutsusuda çok riskli. Çünkü titreşimlerin geri yansıtılma ihtimali var. Ki Pain yani Nagato'nun karşısında hocası var dünkü velet Naruto değil. Hamlelerini gene çok dikkatli seçicek ve özellikle dirilten Pain'e karşı çok daha korumacı olacaktır. Cidden Jiraiya'nın başka tekniği yok yani o 6 Pain'i yenmesini sağlicak. Dev Rasenganla falan olmaz o işler. Hatta Arena bence Jiraiya için çok daha dezavantajlı olucaktır. Çünkü 6 Pain'in tek bir bölgede bulunması asıl işleri çok zorlaştırıyor. Jiraiya sürekli 1 veya 2 Pain'le savaşıyordu. Deva Pathı son anlarına kadar doğru düzgün görmedi bile. :lol:
Kullanıcı avatarı
Lamuchi
Favori Anime: -

Jiraiya tek değilki,yanında bir sürü kurbağa olacak.Yanındaki 2 küçük kurbağanın yaptığı ninjutsuları gördük Jouninlerden iyiydiler.Ayrıca kurbağalar sennin bunu da unutmamak gerek.

“Naruto Genel” sayfasına dön