Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Nagato'nun 'Jiraiya beni yenerdi' lafı ne manaya gelebilir?

Naruto serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
thellrazor
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuuden, Shingeki no Kyojin, Fullmetal Alchemist Brotherhood, Code Geass, Ano Hana, Death Note

Sae yazdı:Bu başlıkta Nagato'nun ''Jiraiya sırrımı bilse onu yenemezdim'' lafına Jiraiya'ya olmayan özellikler yüklemek yerine mantıklı bir açıklama getirmeye çalıştım

Pain çok yüksek ihtimalle bu ''Sırrımızı bilseydi onu yenemezdik'' lafını havaya söyledi. Havaya söylenen tonla laf var Naruto'da heyecan katmak için. Nedir bunlar?

- Byakugan Sharingan'dan üstündür.(Kakashi)
- Byakugan Sharingan'ın atasıdır.(Kakashi)
- 3. Hokage en güçlü hokagedir(İruka demişti sanırım)
- Kimimaro da olsa Konoha düşerdi(Orochimaru söyledi)
- İkimiz dalsak bile Jiraiya bizi çükerdi(İtachi söyledi ama bunu hala ciddiye alanlar var)
- Ben Madara'yım(Tobi)
- Klanı gücümü test etmek için katlettim(İtachi)
... diye uzar gider.

Muhtemelen bu da böyle haybeye bir laf, Jiraiya'yı onurlandırmak ve fanlarının sempatisini kazanmak için.

Jiraiya aralarında büyük güç farkı olmasına rağmen sırrını bilseydi Pain'e nasıl yenelmeyebilirdi?

Birinci ihtimal kaçmak. Kaçarsa da yenilmemiş olur gider köye anlatır durum böyle böyle iyi bir planla Tsunade+Naruto+Kakashi+Gai+Danzou(belki) ve diğer klan liderleriyle birleşip Pain'i yenebilirlerdi. Ama benim üzerinde durmak istediğim ihtimal bu değil.

İkinciye gelirsek Nagato kavga edebilecek halde değil Pain olarak 6 yolu ile dövüşebiliyor. Jiraiya sırrını tamamen biliyor olsa karşılaştığı ilk Pain olan hayvan krallığına karşı daha sert olurdu. Direk sage moda geçip üzerine dalar üstünde ki demirlerden birini alır geri çekilirdi. Sonra bu demiri kendine saplayıp tıpkı Naruto'nun yaptığı gibi Nagato'nun yerini tespit ederdi. Konan'ın kağıt saldırılarını basit bir jutsu ile etkisiz hale getirebildiği için hızlı bir biçimde Nagato'nun inine daldığında onlara karşı savaşabilirdi. Nagato yanına 6 yolu alıp savunma yapmaya çalışırdı ancak Nagoto Jiraiya'nın sırrını bilmediği için ses ile bir genjutsu uygulanacağını akıl edemez savunmada kalırdı. Yanında 6 yol ile alan saldırılarının çoğunu yapamazdı. Bu sayede Jiraiya uzaktan seslerle Nagato'yu genjutsuya alır ve işini bitirirdi.

Elbette bu adil bir karşılaşma olmazdı çünkü aynı şekilde Nagato'da karşılaşma başlamadan Jiraiya'nın sırlarını bilse onun yerini tespit etmesine müsade etmez ve hızlı bir saldırı ile Jiraiya'yı imha ederdi. Ayrıca çoğu ninja karşılaşmasında rakipler birbirleri hakkında çok fazla bilgiye sahip değildir. Rakibini analiz edebilmek bu yüzden en önemli yeteneklerin başında gelir.
Şöyle açıklayayım kendimce...
1)Byakugan sharingandan üstün değildir ancak kullanıcıya bağlı :D Kaguya byakuganla en baba eternal mangekyo sharinganı bile giber. Ayrıca orada Kakashi bu sözü sharinganın ms-ems-rinnegan gibi ileri seviyelerini dahil etmeden söyledi ve fikrimce byakugan>3 virgül sharingan.
2)Manganın sonunda gördük ki sharingan cidden byakugandan geliyor...
3)İrukanın aklına zıçayım :D
4)Kimimaro güçlüydü ama dude c'mon this is konoha we are talkin' 'bout :D kimimaro kim la :D
5)Bence o savaş berabere biterdi. Sebebi: 1-Jiraiya kisameye tecavüz eder 2-Tartışılacak konu ama Jiraiya>İtachi (bunlar benim fikrim katılmayabilirsiniz, burada kesin bir şey olmadığı için fikrimi yürüttüm)
6)Olay milleti korkutmaktı ayrıca oradaki 'Madara' temsili bir şey zaten. Madara dünyayı kurtaracak olan kişiyi temsil ediyo ve bunu Madara mangada ileriki bölümlerde açıklıyor zaten.
Vee son olarak asıl soruya geleyim. Kabul edelim ki Naruto Pein'i yendiğinde Jiraiya'dan daha güçlü değildi. Neden mi? Jiraiya sennin modunu sınırsız kullanabiliyordu. Ha dersiniz ki Narutoda da rasen shuriken var, ben de derim ki Jiraiyada da savaş deneyimi var ki jiraiyanın kendine bir sürü tekniği var zaten. Şİmdi de şuna değineceğim: muhtemelen 'Naruto sennin modunu sınırsız kullanabilseydi yani 2 rasen shuriken kullandığında ya da 5 dk geçtiğinde sennin modu bitmeseydi ve 2 klon sınırlaması olmasaydı yani jiraiya gibi sınırsız kullanabilseydi Pein'i kyubiye dönüşmesine gerek kalmadan çükerdi' diye düşünmüşsünüzdür, çünkü ben düşündüm :D Jiraiya hiç bir şey bilmeden zaten 3 bedeni parçalıyor, adam bırakın Naruto gibi her birinin özel gücünü bilmeyi(naruto katsuyu sayesinde peinle ilgili bütün sırları öğreniyodu) daha rinneganların bağlantılı olduğunu bilmeden her şeyi tek başına çözerek 3 tane vücudu gibertiyo. Nereden bilsin tekrar dirileceklerini. Bu da yetmezmiş gibi adama 6sı birden arkadan saldırıyorlar...
Demem o ki Jiraiya Naruto'nun yerinde olsaydı Pein'in 6 vücudunu da gümletirdi (belki Tendo'da takılabilirdi de çünkü savaş uzarsa ve Tendo chibaku tensei kullanmaya vakit bulabilirse Jiraiya-sama ya sayonara :D ) Yani Nagato'nun orada öyle demesi boşuna değil diye düşünüyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Lamuchi
Favori Anime: -

Byakugan Sharingan'dan üstündür dendi ama ne anlamda üstün olduğu hiç söylenmedi.Görüşü mü üstün gücü mü üstün neyi üstün hiç söylenmedi ki thellrazor arkadaş söylenecekleri söylemiş zaten.

Kaguya Byakugan'lı ve Sharingan oğlu Hagoromo'nun soyundan geliyor.

İtachi+Kisame vs Jiraiya için ise şunu demek istiyorum.İtachi Jiraiya'ya dalarken ajandı evet ama Kakashi+Asuma+Kurenai'yi patates ederken hiç ajan değil gibiydi.Gai 2 sn geç kalsa belki Asuma ve Kurenai ölecekti.Aynı şekilde Kisame Naruto'nun kolunu bacağını kesmeye niyetliyken İtachi yine gıkını çıkartmıyordu ama Jiraiya'ya acıdı,öldürmek istemedi.Ne çok seviyomuş adam Jiraiya'yı görüyor musun.2 sn geç kalsa Naruto ölecekti belki...

Ben Madara'yım lafı,onun izlediği yolu izleyeceğim demek oluyor.Yani bir yalan değil,Madara orada kişi olarak değil de ideoloji olarak kullanılıyor ki Juubi Jinc Madara vs Obito'da Madara bu durumu açıklıyor.

Son verdiğin örnekte cidden absürtmüş İtachi'nin Sasuke'ye söylediği bir yalan ve açığa çıktı.

Jiraiya fanlarını sevindirmek için bunları söyleten adam neden mangada en fazla fanı olan 2 karaktere bişey söylettirmiyor yani Minato ve İtachi'ye(En fazla bu 2 karakterin fanı olduğu çok belli yani).Demek istediğim neden bu fanların gözüne girme olayını sadece Jiraiya'ya yapıyor daha fazla fanı olan karakterlere değil.

Konuya gelirsek ordaki sır beden sırrı da olmayabilir Akatsuki'nin sırrı olabilir.Jiraiya Akatsuki'nin sırlarını ortaya çıkartırdı gibi...

Pain vs Jiraiya için ise bence Rikudou Pain olayını çok abartıyorsunuz bu Painler birbirini tamamlıyor ama 6 bedene dağıldığı için zayıflar.Yani 6 Pain dağılımından dolayı Rinnegan tek bedende olduğundan çok daha zayıf.Bunu Nagato Edo ile geldiğinde gördük.Benim kendi yorumum ise Pain'in sırf Chibaku Tensei'den dolayı kazanacağıdır.Chibaku'nun olmadığı her yerde Jiraiya Pain'i yüksek zorlukla alt eder diye tahmin ediyorum.

Diyorsunuz ya Jiraiya savunanlar fandır diye.Ben bu sitede Jiraiya vs Madara açan görmedim ama İtachi vs Madara ve İtachi vs Juubi Jinc Obito açan gördüm.

Jiraiya,İtachi ve Pain gibi birbirine yakın adamlar arasında herkesin farklı kimseleri görmesi normaldir.Herkes istediğini güçlü görebilir buna saygı duyulması gerekir ama asıl yapılan tartışılan kişiye kendi görüşünü eze eze kabul ettirme çabası.

Asıl önemli olan laf falan değil,kime söylendiği.Jiraiya İtachi gibi 2-3 'cool' hareket yapsa eminim Jiraiya'yı güçlü görenlerinizin sayısı 2-3 katına çıkardı.
galeme
Favori Anime: .

Nagato Jiraiyanın götünü sikti resmen uzatmayın daha fazla.
Kullanıcı avatarı
Kirewona
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Naruto,onepiece,bleach

galeme yazdı:Nagato Jiraiyanın götünü sikti resmen uzatmayın daha fazla.
Ironimi yapiyon yoksa ciddimisin cozemedim hadi nagato tum gucuyle yenerdi kabulum gercekten ama 6 v 1 ki adamin amaci orada bilgi toplamak ve yinede birkacini ezip gecti bu adam belkide öldürme amaçli girseydi cok daha farkli bir senaryo gelişebilirdi götü boklu naruto 3 5 aylik senjustu ile yendi 5ini jiraiya sikerdi onlari orda birtek turuncu kafali pain durdururdu onu ve sen ero senninin gotu sikildi diyorsun maskeli adamda benim aslinda o olaylarin hepsi genjustuydu gercek naruto yeni başliyor.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Resim
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Lamuchi yazdı:Byakugan Sharingan'dan üstündür dendi ama ne anlamda üstün olduğu hiç söylenmedi.Görüşü mü üstün gücü mü üstün neyi üstün hiç söylenmedi ki thellrazor arkadaş söylenecekleri söylemiş zaten.

İtachi+Kisame vs Jiraiya için ise şunu demek istiyorum.İtachi Jiraiya'ya dalarken ajandı evet ama Kakashi+Asuma+Kurenai'yi patates ederken hiç ajan değil gibiydi.Gai 2 sn geç kalsa belki Asuma ve Kurenai ölecekti.Aynı şekilde Kisame Naruto'nun kolunu bacağını kesmeye niyetliyken İtachi yine gıkını çıkartmıyordu ama Jiraiya'ya acıdı,öldürmek istemedi.Ne çok seviyomuş adam Jiraiya'yı görüyor musun.2 sn geç kalsa Naruto ölecekti belki...

Ben Madara'yım lafı,onun izlediği yolu izleyeceğim demek oluyor.Yani bir yalan değil,Madara orada kişi olarak değil de ideoloji olarak kullanılıyor ki Juubi Jinc Madara vs Obito'da Madara bu durumu açıklıyor.

Son verdiğin örnekte cidden absürtmüş İtachi'nin Sasuke'ye söylediği bir yalan ve açığa çıktı.

Jiraiya fanlarını sevindirmek için bunları söyleten adam neden mangada en fazla fanı olan 2 karaktere bişey söylettirmiyor yani Minato ve İtachi'ye(En fazla bu 2 karakterin fanı olduğu çok belli yani).Demek istediğim neden bu fanların gözüne girme olayını sadece Jiraiya'ya yapıyor daha fazla fanı olan karakterlere değil.

Konuya gelirsek ordaki sır beden sırrı da olmayabilir Akatsuki'nin sırrı olabilir.Jiraiya Akatsuki'nin sırlarını ortaya çıkartırdı gibi...

Pain vs Jiraiya için ise bence Rikudou Pain olayını çok abartıyorsunuz bu Painler birbirini tamamlıyor ama 6 bedene dağıldığı için zayıflar.Yani 6 Pain dağılımından dolayı Rinnegan tek bedende olduğundan çok daha zayıf.Bunu Nagato Edo ile geldiğinde gördük.Benim kendi yorumum ise Pain'in sırf Chibaku Tensei'den dolayı kazanacağıdır.Chibaku'nun olmadığı her yerde Jiraiya Pain'i yüksek zorlukla alt eder diye tahmin ediyorum.

Diyorsunuz ya Jiraiya savunanlar fandır diye.Ben bu sitede Jiraiya vs Madara açan görmedim ama İtachi vs Madara ve İtachi vs Juubi Jinc Obito açan gördüm.

Jiraiya,İtachi ve Pain gibi birbirine yakın adamlar arasında herkesin farklı kimseleri görmesi normaldir.Herkes istediğini güçlü görebilir buna saygı duyulması gerekir ama asıl yapılan tartışılan kişiye kendi görüşünü eze eze kabul ettirme çabası.

Asıl önemli olan laf falan değil,kime söylendiği.Jiraiya İtachi gibi 2-3 'cool' hareket yapsa eminim Jiraiya'yı güçlü görenlerinizin sayısı 2-3 katına çıkardı.
Pcye geçtiğimde beğeniyorum ilk satırda söylenmesi gereken her şeyi söylemişsin.

Jiraiya>Itachi değil yanlış o. Jiraiya>>Itachi. Jiraiya>Itachi&Kisame. Bırakın bu işleri her ne kadar konu o değilse bile Itachiye bildiğin totosu tatlı geldi ve toto korkusundan kaçtı.

Bu arada Hiruzen belki güç olarak en iyi hokage değil ama. Ateşin iradesi, köyü yönetmesi ve liderlik olarak bakarsan evet en güçlüydü Iruka söylediğinde.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Grifthh
Favori Manga: Berserk
Naruto
One Piece
Favori Anime: Naruto
One Piece
Death Note

Portgas D Ace yazdı:
Lamuchi yazdı:Byakugan Sharingan'dan üstündür dendi ama ne anlamda üstün olduğu hiç söylenmedi.Görüşü mü üstün gücü mü üstün neyi üstün hiç söylenmedi ki thellrazor arkadaş söylenecekleri söylemiş zaten.

Pcye geçtiğimde beğeniyorum ilk satırda söylenmesi gereken her şeyi söylemişsin.

Jiraiya>Itachi değil yanlış o. Jiraiya>>Itachi. Jiraiya>Itachi&Kisame. Bırakın bu işleri her ne kadar konu o değilse bile Itachiye bildiğin totosu tatlı geldi ve toto korkusundan kaçtı.

Bu arada Hiruzen belki güç olarak en iyi hokage değil ama. Ateşin iradesi, köyü yönetmesi ve liderlik olarak bakarsan evet en güçlüydü Iruka söylediğinde.
Ateşin iradesi ve köyü yönetme konusunda hashirama ve tobiramayı pek göremedik ama ? Yani nasıl yönettiler vs. Yani buna karar vermekte zor. Bence orda Mangaka Hashirama ve tobirama hakkında daha herşeye tam karar vermediği için söylendi. Daha sonra tam olarak tasarlamış olabilir hashirama ve tobiramayı. Bu arada bu diyaloğun tam olaran nerde geçtiğini hatırlamıyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Senya
Favori Manga: Bleach, One Piece, Sun Ken Rock
Favori Anime: Bleach, Slam Dunk, Gintama, GTO

Ustalara saygı kuşağı...
Resim
Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

8 kuyruklu Kyuubi'yle 1v1 atabilen bir Deva Pain'den bahsediyoruz burda. Jiraiya isterse Batman gibi hazırlık yapsın. Yenemez. (Ayrıca yeter artık tartışmayın şu konuyu bi bitmedi)
Kullanıcı avatarı
Quasar
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

Nagato'nun 'Jiraiya beni yenerdi' lafı ne manaya gelebilir?

Jiraiya'nın Nagato'yu yenebileceği manasına gelebilir.
Resim
Kullanıcı avatarı
Lamuchi
Favori Anime: -

_[Emre]_ yazdı:8 kuyruklu Kyuubi'yle 1v1 atabilen bir Deva Pain'den bahsediyoruz burda. Jiraiya isterse Batman gibi hazırlık yapsın. Yenemez. (Ayrıca yeter artık tartışmayın şu konuyu bi bitmedi)
1-Burası bir forum bir şeyleri tartışmak için isteyen istediği konuyu saygı çerçevesinde tartışır.
2-Sana göre yenemez başkalarına göre yenebilir seninde saygı göstermen gerekir.

“Naruto Genel” sayfasına dön