Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Nagato'nun 'Jiraiya beni yenerdi' lafı ne manaya gelebilir?

Naruto serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Bu başlıkta Nagato'nun ''Jiraiya sırrımı bilse onu yenemezdim'' lafına Jiraiya'ya olmayan özellikler yüklemek yerine mantıklı bir açıklama getirmeye çalıştım

Pain çok yüksek ihtimalle bu ''Sırrımızı bilseydi onu yenemezdik'' lafını havaya söyledi. Havaya söylenen tonla laf var Naruto'da heyecan katmak için. Nedir bunlar?

- Byakugan Sharingan'dan üstündür.(Kakashi)
- Byakugan Sharingan'ın atasıdır.(Kakashi)
- 3. Hokage en güçlü hokagedir(İruka demişti sanırım)
- Kimimaro da olsa Konoha düşerdi(Orochimaru söyledi)
- İkimiz dalsak bile Jiraiya bizi çükerdi(İtachi söyledi ama bunu hala ciddiye alanlar var)
- Ben Madara'yım(Tobi)
- Klanı gücümü test etmek için katlettim(İtachi)
... diye uzar gider.

Muhtemelen bu da böyle haybeye bir laf, Jiraiya'yı onurlandırmak ve fanlarının sempatisini kazanmak için.

Jiraiya aralarında büyük güç farkı olmasına rağmen sırrını bilseydi Pain'e nasıl yenelmeyebilirdi?

Birinci ihtimal kaçmak. Kaçarsa da yenilmemiş olur gider köye anlatır durum böyle böyle iyi bir planla Tsunade+Naruto+Kakashi+Gai+Danzou(belki) ve diğer klan liderleriyle birleşip Pain'i yenebilirlerdi. Ama benim üzerinde durmak istediğim ihtimal bu değil.

İkinciye gelirsek Nagato kavga edebilecek halde değil Pain olarak 6 yolu ile dövüşebiliyor. Jiraiya sırrını tamamen biliyor olsa karşılaştığı ilk Pain olan hayvan krallığına karşı daha sert olurdu. Direk sage moda geçip üzerine dalar üstünde ki demirlerden birini alır geri çekilirdi. Sonra bu demiri kendine saplayıp tıpkı Naruto'nun yaptığı gibi Nagato'nun yerini tespit ederdi. Konan'ın kağıt saldırılarını basit bir jutsu ile etkisiz hale getirebildiği için hızlı bir biçimde Nagato'nun inine daldığında onlara karşı savaşabilirdi. Nagato yanına 6 yolu alıp savunma yapmaya çalışırdı ancak Nagoto Jiraiya'nın sırrını bilmediği için ses ile bir genjutsu uygulanacağını akıl edemez savunmada kalırdı. Yanında 6 yol ile alan saldırılarının çoğunu yapamazdı. Bu sayede Jiraiya uzaktan seslerle Nagato'yu genjutsuya alır ve işini bitirirdi.

Elbette bu adil bir karşılaşma olmazdı çünkü aynı şekilde Nagato'da karşılaşma başlamadan Jiraiya'nın sırlarını bilse onun yerini tespit etmesine müsade etmez ve hızlı bir saldırı ile Jiraiya'yı imha ederdi. Ayrıca çoğu ninja karşılaşmasında rakipler birbirleri hakkında çok fazla bilgiye sahip değildir. Rakibini analiz edebilmek bu yüzden en önemli yeteneklerin başında gelir.
En son Sae tarafından 19 Ağu 2013 09:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Fitzcarraldo.
Favori Anime: Bleach

Dostum yukarıda verdiğin örneklerin hepsi bir diyalog halinde söylenmiş şeyler.
Demek istediğim Kakashi o lafı Narutoya söylüyor ya da Tobi o lafı Sasukeye söylüyor ancak Pain orada kendisiyle konuşuyor.
Şimdi bir insan kendisiyle konuşurken kendini niye kandırsın?Yada o lafı neden söylesin?
Resim
Ryuusa Bakuryu
Favori Anime: DN

Karakterlerin kendi bilgileriyle söylediği subjektif bilgilere pek takılmamak lazım. Mesela Iruka'nın en güçlü hokage'yi Sandaime olarak söylemesi gibi. Sen daha Hashirama'yı görmemişsin, Tobirama'yı görmemişsin. Ben nasıl kaale alayım ki bu düşünceyi? Anca mangaka'nın databook veya onun gibi bir şeyde söyleyeceği bilgiyi kaale alabilirim. Bi de byakugan > sharingan dendiğini pek hatırlamıyorum. Sadece ''Byakugan'dan geldiği söyleniyor.'' diye hatırlıyorum. Yanlış biliyor da olabilirim. Fakat bu başlıktaki şey hepsinden farklı. O da subjektif bi düşünce olsa da kendi kendine konuşurken savaştığı bi adam hakkında yorum yapıyor. Açıkçası buna rağmen de ben inanmıyorum Pain'i yenebileceğine çünkü Jiraiya kadar seveni olan adam çok nadir çıkar. Onun yüzünden seriyi bırakan sayısız insan var ve bu yüzden bence Kishimoto biraz da bizim gönlümüzü almak istemiştir. Bana öyle geliyor.

Jiraiya'yı küçümsediğim yok sadece Pain'i çok büyük görüyorum. Hatta Minato ile başa baş bi savaş bile geçirir diye düşünüyorum.
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Fitzcarraldo. yazdı:Dostum yukarıda verdiğin örneklerin hepsi bir diyalog halinde söylenmiş şeyler.
Demek istediğim Kakashi o lafı Narutoya söylüyor ya da Tobi o lafı Sasukeye söylüyor ancak Pain orada kendisiyle konuşuyor.
Şimdi bir insan kendisiyle konuşurken kendini niye kandırsın?Yada o lafı neden söylesin?
Yanlış hatırlamıyorsam yanında Konan vardı.
Ryuusa Bakuryu yazdı:Karakterlerin kendi bilgileriyle söylediği subjektif bilgilere pek takılmamak lazım. Mesela Iruka'nın en güçlü hokage'yi Sandaime olarak söylemesi gibi. Sen daha Hashirama'yı görmemişsin, Tobirama'yı görmemişsin. Ben nasıl kaale alayım ki bu düşünceyi? Anca mangaka'nın databook veya onun gibi bir şeyde söyleyeceği bilgiyi kaale alabilirim. Bi de byakugan > sharingan dendiğini pek hatırlamıyorum. Sadece ''Byakugan'dan geldiği söyleniyor.'' diye hatırlıyorum. Yanlış biliyor da olabilirim. Fakat bu başlıktaki şey hepsinden farklı. O da subjektif bi düşünce olsa da kendi kendine konuşurken savaştığı bi adam hakkında yorum yapıyor. Açıkçası buna rağmen de ben inanmıyorum Pain'i yenebileceğine çünkü Jiraiya kadar seveni olan adam çok nadir çıkar. Onun yüzünden seriyi bırakan sayısız insan var ve bu yüzden bence Kishimoto biraz da bizim gönlümüzü almak istemiştir. Bana öyle geliyor.

Jiraiya'yı küçümsediğim yok sadece Pain'i çok büyük görüyorum. Hatta Minato ile başa baş bi savaş bile geçirir diye düşünüyorum.
Bakugan'ın Sharingan'dan güçlü olduğunu söylemişti Kakashi sanırım şöyle demişti Türkçe alt yazıda''Byakugan iyi incelendiğinde Sharingan'dan güçlü olduğu görülür''

Yazıda da belirttiğim gibi büyük ihtimalle söz öylesine anlam ifade etmeyen Jiraiya fanlarının gönlünü almak için söylenmiş bir söz çünkü Pain'in gücü Jiraiya'nın çok üstünde. Ben burada ''Jiraiya Pain'i yenecekse nasıl yenebilir?'' sorusuna mantıklı bir cevap vermeye çalıştım.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Hephaistos
Favori Anime: Rurouni Kenshin

Ölmüş bir adam yerine direkt Jiraiya'nın suratına söyleseydi neyse...
Ama yalnızca 6 Pain'in kendi arasında söylemesi garip bir şey.
Aslında detaylıca incelersek 6 Pain temelde Nagato.

Nagato'nun sırrı eğer Akatsuki ile ilgiliyse Nagato bunu savaş için değil, Akatsuki grubu için söylemiş olabilir.
Hakkımızdaki sırlarımızı bilseydi bizi yener ya da bir şekilde Akatsuki'yi dağıtırdı vb.

Kısacası her halükarda Jiraiya'dan garip bir korkuları var. Bu güç olarak olmasa da gerek tecrübe olsun, gerek Jiraiya'nın Akatsuki sırlarını bilme vb. şeyleri olsun.

Yani belki de Tobi'nin lider olduğunu falan bilseydi onu yenemezlerdi çünkü Akatsuki'yi çökertme için planları daha ileri olurdu. Ayrıca bütün Painleri aynı kişi olması yanında her Pain'in kendine has sır ve yetenekleri var. Itachi'yi övenler biliyordur ki "Her tekniğin bir zayıflığı vardır," sözü Itachi'ye ait. Jiraiya hem analiz edip hem saldırdığı halde süpriz bir saldırı gelene kadar zorlanmadı desek yeridir.

Ben bunun güçten öte Jiraiya'nın Akatsuki için en tehlikeli kişi olmasına bağlıyorum.
O devirdeki tek Sennin o. Sennin güçlerini de yeni yeni öğrenmeye başlayacağız.
Resim
No one stands on the top of the world.
Not you, not me, not even gods.
But the unbearable vacancy of the
throne in the sky is over. From now on...
I will be sitting on it.
-Aizen Sōsuke
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

Daha önce yazdığım bir yazıyı alıntılayım bende. :P
Light of God yazdı:
byakusharinnegan yazdı:
Kakashi gerizekalısının "efaanelere göre sharingan byakugandan gelmiş" demesi ile bir adamın kendi kendine " bu adam sırrımı bilse beni yenerdi" demesi aynı şey değil. Kendine yalan söylemez kimse.
Panpa o konuda da sana muhalefet edeceğim. B) Ben Painin o lafı söylemesinin altında ki derinliğe dikkat çekmek istiyorum. Sen çöpleri karıştırarak yiyecek arayan bir çocukken adamın biri geliyor seni yetiştiriyor seni seviyor bağrına basıyor sana babalık yapıyor. Sen de onu baban yerine koyuyorsun. Sonra yollarınız ayrılıyor. Bir gün karşına o efsane adam çıkıyor. Tek hedefi seni öldürmek. Ama sen o adamı çok seviyorsun. Hatta belki kaçar umuduyla tüm gücünle dahi saldırmıyorsun sadece kuchiyose path ile baskı uyguluyorsun. Ve o adamı öldürüyorsun ama istemeye istemeye. Tabi asil bir şekilde ona saygı duyarak. Ama o adam senin gözünde tanrı gibi hep sarsılmaz durucak. İçten içe diyosun ki bu adam sırrımızı bilse kesin yenerdi bizi. O adam bir efsane, o adam Jiraiya Sensei. (Duygulandım amk :lol: ) Böylece bir nebze olsun içini rahatlatmış oluyorsun.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Arkadaş madem bu Pain 6 adamıyla beraber Jiraiya'yı yenebiliyor, neden dövüş başında 3 kişiyle saldırıp adamın gardını düşüreceği anı bekledi? Jiraiya o 3'ünü yendikten sonra gardını düşürmeseydi, kolunu ve dövüşünü biraz zor kaybederdi.
Kullanıcı avatarı
Quasar
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

İşte bunlar hep ego. Başta hertürlü sikerün diye gitti Pain.
Resim
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

Alakası yok. Jiraiya'nın gitmesini istemiş olabilir. O yüzden tüm güç saldırmamıştır. Jiraiya 5 paini de alırdı. Ama Deva Pathe geldiğinde zaten tıkanacaktı.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Light of God yazdı:Alakası yok. Jiraiya'nın gitmesini istemiş olabilir. O yüzden tüm güç saldırmamıştır. Jiraiya 5 paini de alırdı. Ama Deva Pathe geldiğinde zaten tıkanacaktı.
Ya Naruto'nun savaştığı Deva Pain ile Jiraiya'nın savaştığı aynı adam mıydı? O Deva Pain tüm painlerin gücünün tek bir bedende toplanmış hali olduğu için o kadar güçlüydü.

“Naruto Genel” sayfasına dön