Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Nagato'nun 'Jiraiya beni yenerdi' lafı ne manaya gelebilir?

Naruto serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Matrim
Favori Manga: OnePiece,Bleach,Naruto
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Code geass

Nagato'nun saçmaladığı nokta ninja dünyasında zaten bilgi herşey demek bir kere tekniğin sırrı ortaya çıkınca o tekniğin tüm zayıflıklarıda ortaya çıkıyor. Naruto'nun yendiği tüm rakipler mesela zayıflığının başkası tarafından analiz edildiği önceden Konoha'dan birilerinin savaştığı kişiler yada son savaşta olduğu gibi yanında bir başkası Sasuke ve Kakashi'nin analizleri olmasa Naruto bu tekniklere karşı kör bir savaşa tutuşucak. Mesela Shikimaru Naruto kadar güçlü tekniklere sahip olsa Ninja dünyasının efendisi olurdu.

Nagato başta Jiraiya'nın sırlarını ortaya döktü daha sonra asıl kozunu ortaya çıkardı. Nagato'nun Jiraiya karşısında ki avantajı buydu Jiraiya olayı çözene kadar bütün tekniklerini harcadı eğer Jiraiya Nagato'nun teknikleri ile karşılaşsaydı Nagato'yu yenerdi bu doğru çünkü Nagato'nun 6 adamıda ayrı ayrı tek tür tekniklere sahipti yani bir adamı diğerlerinden ayırdığında o adamı öldürdüğün zaman tekniğide kullanılamaz oluyor .
Kullanıcı avatarı
Instructions
Favori Manga: Naruto | Vagabond
Favori Anime: Naruto Shippuuden | Shingeki no Kyojin | Death Note | Bleach | Aoi Bungaku

Tamami ile Rinnegan'ın ifşası üzerine kurulu Jiraiya'nın galibiyet şansı. Amegakure'de vs atılırken Jiraiya kurbağaları çok iş yapmıştı. Hatta o ufak kurbağalar genjutsu bile yapmıştı bedenlere.

Dönelim Konoha'da atılan Naruto vs Pain'e. Pain, Jiraiya ile olan mücadeleden bu kurbağaların olayını çözdü. Hatta yine mi aynı jutsu deyip o yaşlı kurbağayı öldürdü. Diğer büyük kurbağaları ise perişan etti. Bunların hepsini Deva Pain gerçekleştirdi. Jiraiya ile olan düellodan o da sage mod'a dahil bilgiler çıkarmıştı.

Jiraiya kurbağalardan Amegakure'de çok yardım aldı. Genjutsu bile yaptırdı. Pain bunları öğrendikten sonra Naruto vs'unda neler yaptı ? Üst paragrafta yazdım. Bunu da göz önünde bulunduralım. Rinnegan'ın ifşası jiraiya için avantaj yaratıyorsa, Sage modu tanıması da Pain için yaratır. Ki yarattı da. (bkz: Pain vs Naruto)
Kullanıcı avatarı
equando
Yıldız Tanrısı
Yıldız Tanrısı
Favori Manga: .
Favori Anime: .

Jiraiya yener.
Concord
Favori Anime: ..

Bknz sayfa 2 sonları
Resim
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Bu konu hiç gün yüzüne çıkmamalıydı :unsure:
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Sae yazdı:Bu konu hiç gün yüzüne çıkmamalıydı :unsure:
Senin başının altından çıkmış :laugh: daha piçi piçi zamanların sanırım .. :laugh:

İşin kötüsü ilk verdiğin iki örnek seri sonunda doğru çıktı.. Son verdiğin iki örnek ise karakterin rolü ve planı gereği karşısında ki karaktere söylediği yalanları içeriyor.. Konu ile yakından alakası yok :laugh: Ahh Oğuz ah :laugh:
Resim
Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gamaran, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.

Şimdi geri döndüm baktım attığım mesaja, fikrim hiç değişmemiş.
muaet yazdı:Arkadaş ben şunu anlamıyorum. Bu nasıl bir mantık? Bir Ninja'nın sırrı onun gücüdür zaten. Pain'in şimdiye kadar yenilmez oluşunun sebebi, işeyişinin saklı tutulması idi. Bu tıpkı şeye benziyor, "Itachi'nin gözleri olmasa Naruto mu alır Itachi mi?"

Ulan o gözler adamın gücü zaten, sen onu neden alıp da vs yaptırıyorsun? Jiraiya'nın ne kadar güçlü bir ninja olduğu bariz zaten, adam o durumda dahi bilgi sızdırmayı başardı ancak bu zaten sonuçlanmış bir dövüş. Bana göre tartışmak anlamsız.

Ha Itachi'nin gözler olmasaydı eğer, Jiraiya Pain'i yenerdi.
Böyle konuları çok seviyorum lan :lol: Kan çıkar kan.
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Jiraiyalı konular hortlamaya başlamış yine. Pain o lafı demeseydi bile jiraiya paini yenebilir derdim ben. Manga bitti benim de fikrim değişmedi.
The last moviede jiraiya döncek deniyodu gerçi. O filmi izleyince yine hortlatırız buraları asıl kan o zaman çıkacak :lol:
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Ben muaet'e katildigima dair mesaj yazdim mi hatirlamiyorum o yuzden ikinci kez tekrarliyor olabilirim kendimi. Telden yaziyorum. :D

'Naruto tek basina Jiraiya'dan fazla Pain indirdi, bence Naruto Jiraiya'dan guclu.' desem ne kadar mantikli gozukur?
Adama gittiler her bedenin gucunu anlattilar, herkese iki dkda tek atti.
Karsindaki adama ninjutsu islemiyor dedi katsuyu, adam kurbaga ninjutsusu kullandi.
Kiz olan sadece cagirma teknigi kullanabiliyor dediler, kopekleri yok etmek icin kizi indirdi yardimla.
Gozlerin baglantili oldugunu ogrenince adamlarin gozlerini kapatti rasenganlar cakarken.

Jiraiya ise tum bunlari savas esnasinda analiz yaparken ogrendi ve sonuc olarak yenildi canlandirma yetenegi olan paini hesaba katmadigi icin.
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

JiraiyaFlash yazdı:
Sae yazdı:Bu konu hiç gün yüzüne çıkmamalıydı :unsure:
Senin başının altından çıkmış :laugh: daha piçi piçi zamanların sanırım .. :laugh:

İşin kötüsü ilk verdiğin iki örnek seri sonunda doğru çıktı.. Son verdiğin iki örnek ise karakterin rolü ve planı gereği karşısında ki karaktere söylediği yalanları içeriyor.. Konu ile yakından alakası yok :laugh: Ahh Oğuz ah :laugh:
O zamanlar öyleydi tabi.

Şimdi konu hakkında ki gene o zamandan beridir değişmeyen bir kaç lafımı söyleyeyim. Bu sır Painlerin gerçek olmayışıdır. Nedense herkes bu sırrı Painlerin nasıl çalıştığına yoruyor. İşte asıl dikkat edilmesi gereken şey bu sır ne işe yarayacak? Ben bunun üzerinde durdum.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

“Naruto Genel” sayfasına dön