Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Hyuuga Tarihi Hakkında

Naruto serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
landonxxx
Favori Manga: tenjho tenge,Şekerkız candy
Favori Anime: devil my cry,tenjho tenge,şeker kız candy

Çok uğraşmışın tebrik ederim dostum.Bana okadar yazması bile zahmetli gelir :D.Sen birde araştırmışın tekarar tebrik ediyorum.Semboller üzerinde fazla durmuşsun.Tüm sembollerin hyuga ile bağlantısı olduğunu düşünmesemde düşündüğüm noktalarda olmadı değil.Ama tüm sembolleride klanlara bağlamamak lazım:D.Uzumaki işareti ramenin içindeki krakerlerde bile çıkıyor :D.İkinci teorinde ise katılmadığım nokta rs nin gözlerinin de evrim geçirmesi.Hadi byakugandan,sharingana tamam.Ancak sharingandan sonrası sıkıntılı.Ha bu adam istisnai bir varlık.Bir anda geçiş evrelerini tamamlamıştır diyecem buda senin teorine ters düşecek.Yani bu adam ya rinnegan ile doğdu,yada rinneganı Juubi ile savaştıktan sonra aldı diye düşünüyroum.Herneyse tekrar tekrar tebrik ederim gerçekten eline koluna,klavyene sağlık:).

Bu arada bu shinigami ve prenses ile ilgili okuduklarımdan ve ikisini kıyasladıktan sonra bana birbirlerine benzediklerini düşündürttü.Bu shinigami'nin prensesin kendisi olma ihtimali varmıdır acaba?Belkide senin dediğin gibi juubi prensese saldırdı onu öldürdü.Ve ek olarak ruhunu lanetledi:).
Resim
Kullanıcı avatarı
AleXiel
Favori Manga: Bleach,Naruto,One piece,Deadman Wonderland,Mirai Nikki,Berserk
Favori Anime: Bleach,Naruto,ergo proxy,hellsing,death note,gintama,dragon ball,pokemon,tsubasa,lovely complex,another,swort art online, one piece,shingeki no kyojin,mirai nikki

Öncelikle teşekkür ediyorum :D
Bazı yerler de boşluklar oluştu zaten.( örneğn: matatabi konusu... gibi)Tabiki tabiki bağlamamak lazım ancak şöyle söyleyeyim. Bir arkadaş doğa enerjisi diye bir konu açmış görmüşsündür sende zaten. Orada sage diyarlarını paylaşmış. Yılan sage diyarında yine bu sembollerden görünce "ama bu kadar da tesadüf olmasın." dedim :D
Aslında tüm sage diyarlarında bu sembol mevcut. Bu yüzden de bu sembolün ben doğa enerjisinin bir şekli olabileceğini düşündüm.
He bu hyuugalıları ırgalar mı ırgalamaz mı onu bilmiyorum. Benimki benzetmelerden ve mitolojiden harmanlanmış bir yazı. Mesela narutonun mührünün "hakke" diye söylenmesi ve beş parmak ile yapılması. Beş parmağın her biri bir elementi temsil ediyor. Ya da bu mührün tam olarak kalp ile göbek arası bir yere yapılası. Çünkü mührün yapıldığı yer ile ilk başta gösterdiğim tenketsuların spiral halini aldığı yer (insan vücudunda) aynı yerdir. Ve mührü işlendiğinde aynı tenketsuların şekli gibi spiral bir hal alıyor. Mantıksız değil. Çünkü narutoya yapılan mühürün amacı kyuubi gibi bir çakra deposunu, kişinin kendi çakra kanalına aktarmaktı.
Mesela sarutobi de edoları kendine mühürledi değil mi aynı mühür ile. Orada da edoların çakralarını kendi çakrasına mühürledi. Umarım anlatabilmişimdir. :)

Aslında Rikidounun göz değişimini bende tam olarak çözemedim ama byakuganlı doğmuş olasılığı aklıma yatıyor. Çünkü yenilen meyvenin içerisinde temel güçler varmış. Yani doğada ki en temel şey nedir?
Enerji değil mi?
Onun gibi düşün. Bir jutsu için mühürlerden önce onun için enerji gerekir. Ham yapı. Bu yüzden kadın meyveden hem çakra hem de göz gücünün en temel formunu aldı. (gibime geliyor.)
Yani bizim sagemizin "armut piş, ağzıma düş" cinsinden direkt rinnegan açmış olma olasılığı yok değil ama düşük gibime geliyor.
......

Eğer shinigami prenses olsa idi, uzumaki tapınağında tonlarca maske olmazdı. Ama şu olabilir belki:
Shiki fujin mührü prensesten esinlenerek tasarlanmış olabilir. Ve shinigamide de keşiş zincilerleri mevcut. (ilginç!)Belki de bu yüzden bu mühür o kadar güçlü. Öyle ki bir kurban almadan kimseyi dışarı salmıyor. Eğer orochimaru yılan olmasaydı midesini deldiği için gidiyordu tahtalıya. Ama bir şekilde kandırdı orası ayrı :D
Nkeo
Favori Manga: NARUTO
Favori Anime: Naruto,Bleach,Death Note,Kuroko No Basket

Güzel teori hocam,gerçekten bütün ayrıntıları ile incelemişsin,bende hyuugaların uzumaki ile akraba olacağını düşünüyordum.Kishi artık hyuugaları işe dahil etmeli,bu savaşta hyuugayı tam güçte göstermesi lazım,konahanın en güçlü klanı demeyi sürdüren bir liderlere sahipseler altında mutlaka bir şey yatıyor olmalı...
Kullanıcı avatarı
AleXiel
Favori Anime: Bleach,Naruto,ergo proxy,hellsing,death note,gintama,dragon ball,pokemon,tsubasa,lovely complex,another,swort art online, one piece,shingeki no kyojin,mirai nikki

Teşekkür ediyorum. Aslında herkesin bir beklentisi var ancak bu beklentinin boyutu kishimoto açısından ne kadar büyük onu bilmiyoruz. Gerçekten bu klanı oluştururken böyle bir mantık yürüttüyse, demekki bu savaşta bayaı bir ön plana çıkacaklar. Ve aynı uzumakiler gibi neden sürekli geri planda kaldıkları da daha akla yatkın olur.
.....
Daha önce de demiştim, şimdi de söylüyorum:
Silahsız dövüş tekniklerin de usta olan ve bunu nesilden nesile aktaran bir klanın çalışma salonunda nasıl üç tane samuray kılıcı bulunuyor?
O kadar gözden kaçan bir ayrıntı ki, kolay kolay kimsenin dikkatini çekmez. :)
Ve hepimizin dediği gibi, Hiashi neden hala üstüne üstüne basa basa aynı lafı tekrar etti? Neyi unutturmak istemiyor?
Bilmiyor mu karşısındaki adam Uchiha madara? (uchihanın bir üyesi....?)
....
Kishimoto açıklamaya başladığı zaman heyecan yaparız :D Şimdilik teorideyiz arkadaşlar :D
Kullanıcı avatarı
Uchiha-Madara
Favori Manga: One Piece, Naruto, Bleach, Gintama, Toriko, Vagabond, Shamo, FMA, Death Note,
Slam Dunk, Veritas, Gamaran, Beelzebub, Fairy Tail, Gintama
Favori Anime: One Piece, Death Note, Naruto Shippuden, Bleach, Afro Samurai, Basilisk, SWA, Fairy Tail, FMA, Dragon Ball, Shingeki No Kyojin
İletişim:

Çok güzel teori tebrik ederim. Fakat şu saatten sonra Kishi olayı bu konuya nasıl bağlar bilemiyorum. Dediğin mantıkda seriyi ilerletmiş olabilir; ama ne yaparda bizi şaşırtır? Yani demek istediğim: Okuyucuya önce bir şeyler gösterip daha sonra ters köşe yaparsın. Kishi bize çok bir şey göstermedi zaten ki ters köşe olalım. Hyuuga ve Uzumaki, Uchiha veya Senju soyundan gelmiyor ise eğer sonradan cakraya nasıl sahip oldular peki? Açıkladıysan kaçırmış olabilirim. Uzun baya ondan; tebrik ederim tekrar.
"Işığın olduğu her yerde gölgeler de vardır."
► Spoiler Göster
[/align]
Resim
Kullanıcı avatarı
AleXiel

Uchiha-Madara yazdı:Çok güzel teori tebrik ederim. Fakat şu saatten sonra Kishi olayı bu konuya nasıl bağlar bilemiyorum. Dediğin mantıkda seriyi ilerletmiş olabilir; ama ne yaparda bizi şaşırtır? Yani demek istediğim: Okuyucuya önce bir şeyler gösterip daha sonra ters köşe yaparsın. Kishi bize çok bir şey göstermedi zaten ki ters köşe olalım. Hyuuga ve Uzumaki, Uchiha veya Senju soyundan gelmiyor ise eğer sonradan cakraya nasıl sahip oldular peki? Açıkladıysan kaçırmış olabilirim. Uzun baya ondan; tebrik ederim tekrar.

İtiraf et, okumadın değil mi? :D
Hepsini açıkladım aslında. Benim teorime göre bu klanların hepsi akraba. Şöyle kısaca değinirsem:
Prenses meyveyi yemeden önce bir uzumakili idi. Meyveyi yedikten sonra temel göz gücü olan byakugan açığa çıktı ve hyuugalıların atasını oluşturdu. Kadın bir oğlan çocuğu doğurdu ve oğlanın gözleri de byakuganlıydı. Neden? Çünkü byakugan sonradan açığa çıkmıyor. Kişi o göz gücüyle doğuyor. Yani sharingan gibi değil. Oğlanın da sonradan iki oğlu oluyor. (tabi kızı var mıydı bilmiyoruz.) Bunlardan biri uchiha diğeri de senju klanlarını oluşturuyor.
Mantık bu şekilde yani. O yüzden kakashinin söylediği söz doğru.
Ama Rikidou da bir arkadaşla olan konuşmalarımızda şöyle bir ayrıntı geliştirdik:
Rikidounun gözleri byakuganlı iken juubi anneyi öldürüyor. Rikidou da bu nefret ile baykuganını sharingana dönüştürüyor. Daha sonra sırayla ms, ems derken en son rinnegan açıyor ve juubiyi yeniyor. Tabi aradaki ayrıntıları atlayalım :D
Rs bu pişmalık ile, daha sharinganı yeni açmışken bir tablet yazmaya başlıyor. Göz gücü zamanla arttığı için tabletin bir kısmı ms ile bir kısmı da ems ile okunuyor. Tablet'in yazılmasındaki amaç, Rs nin zamanında yaptığı hataların yapılmaması iken, uchihalar bunu kendilerine bırakılan özel bir sır, özel bir güç olarak görüyorlar. Asıl olay da burdan başlıyor ya zaten.
Hyuuga klanı Rs nin bu durumunu bildikleri için (yani byakuganın sharingana dönüşmesi) klan içinde bir önlem alıyorlar. Bu önlemin sonucunda ise "dal" ailesi oluşuyor.
Uchiha klanını Rs kurmuyor. Rs tüm göz güçlerinin evrimleştiği tek insan o kadar. Daha sonra ise bu adamın iki oğlu oluyor. Büyük oğlanın soyundan Uchiha adında sadece sharingan göz gücüne sahip bir klan doğuyor.
Bundan sonrasını biliyoruz zaten. Teorimin temel mantığı da bu şekilde kısaca :D
....................

Bu arada yorum için teşekkür ederim. Elimizden geldiğince güzel şeyler koymaya çalıştık. :D
Kullanıcı avatarı
Uchiha-Madara
Favori Manga: One Piece, Naruto, Bleach, Gintama, Toriko, Vagabond, Shamo, FMA, Death Note,
Slam Dunk, Veritas, Gamaran, Beelzebub, Fairy Tail, Gintama
Favori Anime: One Piece, Death Note, Naruto Shippuden, Bleach, Afro Samurai, Basilisk, SWA, Fairy Tail, FMA, Dragon Ball, Shingeki No Kyojin
İletişim:

Hmm anladım. Gece uzanırken mobilden okuduğum için; resimleri yakınlaştırıp bakmak, mobil temada her attığın resim gözükmüyordu o yüzden tekrar normal temaya geçip resme bakıp yazılar küçük geldiği için tekrar mobile geç falan biraz kör oldum yani o yüzden. Teşekkür ettim tekrar mantıklı gerçekten.
"Işığın olduğu her yerde gölgeler de vardır."
► Spoiler Göster
[/align]
Resim
Itachi
Favori Anime: One Piece

Biraz geç gördüm ama konuyu... Hakkaten çok tebrik ederim. Öyle böyle değil müthiş bir emek var. Helal olsun.

Keşke kishimoto da bu kadar emek verse :whistle:

Teori çok dallı budaklı, bir çok dayanağı var bu yönüyle çok beğendim. Bazı kısımları tabii ki tutmayabilir teori bu sonuçta.

Özellikle hinatanın ilk çizimleri olsun, aslan şeklindeki çakraları bayağı mantıklı. Ayrıca tabletin neden göz gücü arttıkça daha iyi okunmasını çok güzel açıklamışsın ben beğendim. Sanki Naruto evreninde gizem kalmamış gibi hissettim bir an. Kishimoto'ya ders verebilirsin bu konuda. Senin teorini alsın koysun ben tatmin olurum. Hem de kendisi de bi çıkış noktası bulmuş olur. :)
Resim''Cahilliklerini örtmek için fazla konuşmak ve bilgili gibi gözükmek isteyenlerin yaptığı tek şey saçmalıktır. Eğer bir konu hakkında bilgin yoksa yapacağın en doğru şey susmaktır.''
Kullanıcı avatarı
AleXiel

Bu güzel yorum için öncelikle çok teşekkür ediyorum. Dediğin gibi bazı kısımlarda boşluklar oluştu. Arkadşların kendi bilgileri ve yorumları neticesinde bir kısım güzel bir şekilde ayıklandı. Bu benim açımdan hoş durum. Çünkü kendi eksikliğimi öğreniyorum. :D
Yorumun gerçekten çok güzel. Okunduğunu bilmek daha da güzel. Çok teşekkür ederim tekrardan. :D
..............................

Bu teoriyi yazarken içimden hep "Kishimoto böyle düşündü abi. Yoksa bu kadar tutarlılık olamaz" diyordum. Ama şimdi Mangaya bakınca bu teorimin ne kadar anlamsız olduğunu düşünüyorum. Gerçi daha Madara var. Bakalım.
Belki Kishimotonun anlatım problemi vardır. Ya da mangasını çabucak bitirmek istiyordur. Hala beklemedeyiz :D
Itachi
Favori Anime: One Piece

Okunduğunu bilmek daha da güzel demişsin. Böyle yazan olsun her zaman okuyalım. Okuyalım bir fikir alış-verişi olsun. Şu bunu yener çünkü şöyle güçlü haricinde yaorumlar da okumak lazım :) Açıkçası ben fazla yorum yazmıyorum ama bir çok üyeyi yorumlarıyla hep takip ediyorum. Okumayı seviyorum. Daha önce dikkatimi çekmeyen bir üye olmana şaşırdım, çünkü gerçekten uzun, emek verilmiş ve akıl dolu yorumlar yazdığını gördüm. Bunların bir çoğunun Bleach forumunda olduğunu görünce anladım sebebi. Bleach forumunda fazla takılmıyorum. FB arcından sonra seriye devam ettim ama biraz soğuduğum için forumunda ve teori kısmında az bulunuyorum. Ben şunu demek için yazdım bu mesajı; seni OP forumlarında aktif olmaya davet ediyorum. OP'den yapacağın çıkarımları, oluşturacağın teorileri ve uzun yorumlarını görmek istiyorum. :)
En son Itachi tarafından 06 Nis 2021 19:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim''Cahilliklerini örtmek için fazla konuşmak ve bilgili gibi gözükmek isteyenlerin yaptığı tek şey saçmalıktır. Eğer bir konu hakkında bilgin yoksa yapacağın en doğru şey susmaktır.''

“Naruto Genel” sayfasına dön