Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Hyuuga Tarihi Hakkında

Naruto serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Spartan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,Bleach,Death Note

Merak ettiğim birşey var o alın mührü kişiyi baskı altında tutmaktan başka birşeye yarıyor mu? Yani yeteneklerini sınırlandırıyor mu?

Birde dikkatimi çeken bir diğer nokta şu. Resim atamıyorum ama narutonun ilk kyuubi modunda uzumaki işareti vardı diğer kyuubi modunda o işaret yerini 3 halkalı bir işarete dönüştü hatta biz bunu sakura nın aile sembolüne benzettik.Ama google görsellere byakugan yazdıgımda orada bi tane göz var neji nin. Ve dikkat ederseniz halkalara naruto'nun kyuubi modundakilere benziyor.Ve uzumaki sembolünü düzeltirsek yani kıvırmak yerine birleştirirsek en dışardaki halka ile birlikte 3 halkaya dönüşüyor.Obito da ise halkalar artıyor ve rinnegan işareti ver sırtında.Yani güç arttıkça işaret daha düzgün bir hal alıyor ve halkalar artıyor.Uzumaki'nin gözle ne alakası var demeyin çünkü biliyoruz ki Rs nin büyük oğlunun gözü uzumaki sembolü gibi.Yani uzumaki sonra hyuuga sonra rinnegan gibi.Yine tam anlatamadım ama kalemle çizip atmayı düşünüyorum.
Paint'ten yapmaya çalıştım bişeyler :D
Resim

Neji'nin gözü;
Resim

bu da Rs ve obito'nun sırtı;
Resim

son resimde bir şey dikkatimi çekti.Obitonun sırtındaki rinnegan neden virgül şeklinde? Bence bu sharingan temelli açıldıgı için yani nefretini atamamış rinnegan olabilir ya da sharingan da kendini baskılayıp bir nebze tuz katmıştır çorbaya :) Ola ki naruto rinnegan açarsa onda virgül olmaz :D

50. düzenleyişim ama napıyım her seferinde farklı birşey dikkatimi çekiyor :D
obito da 5 halka varken Rs 6 halka var.Belki de o virgül o sebeple olabilir.Yol sayısı ile de olabilir.Neyse trafoları yakacam bu saatte biraz daha düşünürsem :D
Resim
Kullanıcı avatarı
AleXiel
Favori Manga: Bleach,Naruto,One piece,Deadman Wonderland,Mirai Nikki,Berserk
Favori Anime: Bleach,Naruto,ergo proxy,hellsing,death note,gintama,dragon ball,pokemon,tsubasa,lovely complex,another,swort art online, one piece,shingeki no kyojin,mirai nikki

Öncelikle seninde ellerine sağlık. Güzel şeyler yazmışsın hatta kendinde beğenmeyip, tam elli defa düzeltmişsin :D
Ancak çok fazla anladığımı söyleyemeyeceğim arkadaşım. Anladığım kadarı ile sen rinneganla byakuganı benzetmişsin. Bu doğru ancak ilk sharingan ile de rinnegan çok benzer. İkisinde de rinnegan halkalarını görmemiz mümkün. Önemli olan bu 6 yolun ne olduğu. Mitolojiye göre bu yol budizmden geliyor.(Nirvanaya ulaşmak için 6 yoldan geçiyorsun gibi)Ancak naruto evreninde bu yolları neler temsil ediyor, 6 sennin diyarı mı?

Şimdi eğer biz Rikidounun göz gücünü juubiden öncede rinneganlı diye kabul edersek, buradan adamın juubiden önce de rinneganı vardı sonucuna ulaşıp, obitonun sırtandaki eksik halkanın sebebine de "bir nevi" ulaşabiliriz. Ancak, eğer yukarıda söylediğim durumu kabul etmez isek, neden eksik halkası var diye düşünürsek,
Sebepler;
1- Obitonun tek gözünde rinnegan vardı. Diğer gözü daha gelişim aşamasında idi.
2- Sennin modu yoktu. Çünkü o halkalardan biri sennin modu temsil ediyordu.
3- Nefretini tam olarak yenememişti. (ne kadar doğru olabilirse :))

Yukarıda saydığım sebeplerden ya bir tanesi doğrudur,ya ikisi,ya da üçü, ya da hiçbiri ancak Obito ile Rikidou'yu karşılaştırdığımızda Obito'nun Rikidou gibi olmadığı hepimiz kabul ediyoruz değil mi? :) Yani gerçekten bir şeyler eksik. Bu da zaten halkadan belli oluyor. Ben onun hem göz gücünün eksikliğine hem de sennin çakrası kullanamadığına bağlıyorum.
Kullanıcı avatarı
anime-manga
Favori Manga: naruto death note fullmetal alchemist
Favori Anime: naruto death note fullmetal alchemist

İnanılmaz bir teori.Ne zaman okumaya başladım ne zaman bitirdim anlamadım.Çok emek harcamışsın gerçekten eline sağlık.Nereden nereye :o.Hele o 64 palmsda şok oldum.K
Kullanıcı avatarı
anime-manga
Favori Manga: naruto death note fullmetal alchemist
Favori Anime: naruto death note fullmetal alchemist

İnanılmaz bir teori.Ne zaman okumaya başladım ne zaman bitirdim anlamadım.Çok emek harcamışsın gerçekten eline sağlık.Nereden nereye :blink: .Hele o 64 palmsda şok oldum.Kişimoto gerçekten bunları düşünüp mü yazdı acaba çok merak ettim.Ama hyugaların sonradan kendini göstereceğine ben de inanıyorum yani serinin başından beri varlar herşeyi açıklamadan kişimoto konuyu kapatmıyor kesinlikle.Jutsuların ortaya çıkışına kadar geriye gittik,hep övdürttüğü hyugaları mı açıklamayacak.Ancak bu kadar önemli bir clanı 648 bölümdür anlatmadı anlatmadı sonradan patlatırsa çok yadırgarım gibime geliyor.Ama helal olsun çalışmaların için eline sağlık.Bazıları kafama yatmasa da %85 çok ilginç.
Kullanıcı avatarı
AleXiel
Favori Anime: Bleach,Naruto,ergo proxy,hellsing,death note,gintama,dragon ball,pokemon,tsubasa,lovely complex,another,swort art online, one piece,shingeki no kyojin,mirai nikki

Öncelikle bir teşekkür etmeyi kendime bir borç sayıyorum ve teşekkür ediyorum :D
Şunu da söyliyim biraz daha şaşır o zaman. Kullanacağım terim ingilizce olsa da bende hafiften şaşırmadım değil ama olsun. 64 palms da palms kelimesi ingilizce de "palmiye" anlamına gelir. Ve ne iginçtir ki juubinin meyvesi de palmiye şeklindedir. :D:D (bu kadar tesadüf olabilir mi arkadaşım :D)
Kullanıcı avatarı
Spartan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,Bleach,Death Note

6 yol şunlar olabilir mi? Ninjutsu,senjutsu,genjutsu,taijutsu,kinjutsu,doujutsu? ama kinjutsu da ninjutsu oluyor galiba :/
Resim
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

Çok güzel teori yazmışsın tebrikler.
► Spoiler Göster
Bu aslana attığı şey alevli olduğu için biju değil demişsin ama iki kuyruklunun da ağzından alevli bir saldırı çıkıyordu ayrıca iki kuyruklunun da üstünde o Hyuuga sembollerinden var .
► Spoiler Göster
Resim çok büyük yeni sekmeye sürükleyip bakabilirsin.
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Birde Biju Dama toplanırken ateşler yok ama yutulup fırlatılırken aslında ateşli bir biçimde ilerliyor.
Resim
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Ne Hyuuga'ymış be abi, 500 küsür bölümdür adamlar Hyuuga Klanı'nın altından birşey çıkmasını bekliyor. Bu Hyuuga olayının Tobi Obito'dan farkı yok bence.
Kullanıcı avatarı
AleXiel

Dedikleriniz doğru olabilir arkadaşlar o matatabi olabilir. Zaten başka bir arkadaş daha demişti ben yine olabilir demiştim. :D (dikkat için teşekkürler) Ben ağzından ateşli bir şey görünce belki olamaz mantığıyla bakmıştım. Doğru iki kuyruğu var.
.............................
Bu arada ben bu teoriyi bir beklenti olsun diye yazmadım. Sadece aklımda kalacağına sizlerle paylaşıp fikip almak istedim. Eleştiri mi? Tamam bunlara da açığım ama her Hyuuga hakkında yazılanlara tepki vermek ise niyet, okumadan geçin derim. Başka insanlar konuya giriş yapmadan önce "ellerine sağlık" diyorlar. Neden?
Çünkü buna en azından bir emek harcadığımı biliyorlar. Bunun için de ayrıca teşekkür ediyorum onlara.
Ben Hyuuga klanını severim ama inan bana bu teoriyi yazarken, "insanlar da bir beklenti oluşsun" amacı gütmedim. Ne yani senju ya da uchiha klanı hakkında yazsa idik daha mı makbule geçecekti?

“Naruto Genel” sayfasına dön