Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Hyuuga Tarihi Hakkında

Naruto serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
AleXiel
Favori Manga: Bleach,Naruto,One piece,Deadman Wonderland,Mirai Nikki,Berserk
Favori Anime: Bleach,Naruto,ergo proxy,hellsing,death note,gintama,dragon ball,pokemon,tsubasa,lovely complex,another,swort art online, one piece,shingeki no kyojin,mirai nikki

Yeni olayların anlatılması ile beraber bende yeni bir teori atmak istiyorum ortaya. Kafamda oluşturduğum şeyleri desteklemek içinde eski manga sayılarını karıştırdım ve ilginç şeyler bulduğumu düşündüm. Bunu da sizlerle paylaşmak istedim.

Sasuke abisi ile edo olarak karşılaştıktan sonra düşünmeye başlamıştı. Ve bu yüzden de “her şeyi bilenler” ile görüşmek için orochimaruyu çağırdı. Ve birlikte uchiha mabetlerine gittiler. Konuya giriş yaptıktan sonra paylaşacağım resimleri dikkatlice inceleyelim arkadaşlar.

Sasukenin uchiha mabedindeki duvardaki resim,

Resim

Evet bu bir hyuuga sembolü gibi duruyor deği mi? (ama emin olamadık diyelim)

Aslında benim burda dikkatimi çeken hyuuga sembolü değil, resimin tamamı oldu. Kishi bu resmin tamamını çizmemek için çok uğraşmış ve çizdiği yer de ise hashiramanın karizmasını koyduğu için okurların dikkatini başka yöne çekmiş. Ve son sayıda efsane tekrar anlatılınca kafam karıştı ve eski sayılara baktım.

Hikayeye göre bir kadın tanrı meyvesini yiyiyor. Biz de bu kadının kim olabileceğini çok merak ettik. Kadının resmedildiği yere bir bakalım. Orada kırmızı kutucuğa ve mavi kutucuğa aldığım yere dikkatlice bakalım:

Resim

Kırmızı kutucuğun içinde bir hyuuga sembolü ve palmiye ağacının yanlarında ise bir uzumaki sembolü duruyor. Siz buna vigül de diyebilirsiniz ancak virgülün içinde kıvrım olmaz. Bu iki sembolün yanında ise bir kadın duruyor ve dikkat kadının boynuzları var.

Mavi kutucukta ise kadın kollarını açmış insanlara bir şey dağıtıyor ve insanlar da ona minnettar oluyor. Kadının üzerinde bir kimono var. Kimonuyu da biz iki klanda gördük:

Bunlardan biri uzumakiler biri de hyuugalılar. (uzumaki mührü shigamide bir kimono giyiyordu. Gibi)

Kadının bir şekilde mühür yapabildiğini düşünüyorum. Eskiden çakra yoktu diyelim. Aslıdan bu şekilde demeyelimde çakrayı kullanma yeteneği yoktu demek daha doğru olur.

Ama meditasyon diye bir şey kesinlikle vardır. Ve her insan meditasyon yapamaz. Bu biraz da yetenek ve sabır işidir. Her insanın enerjiyi hissetme, enerjiyi yönlerdirme onu kontrol etme gibi yetenekleri vardır ancak kimisinde bu çok fazla iken kimisinde ise bu çok düşüktür. Bu yüzden de insanlar meditasyon yaparak bu yeteneklerini arttırır ve bu sayede doğa ile bir bütün olurlar. Meditasyon tapınaklarına bakarsak hepsi bir dağın tepesinde, doğanın tam ortasında bulunur. Çünkü şehrin kiri ve stresi insanın çakra yollarını kapatır. Meditasyon ile bir çok şey yapmak mümkün. Misal

1- Yaşam kaliteni arttırabilirsin. (uzun yaşam da diyebiliriz.)

2- Enerjini artırabilir, onu yönlendirebilirsin. (yüksek çakra miktarı)

3- Doğa ile bir bütün olabilirsin.

Bizler türk toplumu olarak nazar diye bir tabir kullanırız. Peki gerçekte nazar nedir?

Nazar, kötü nefes, kötü bakış demektir. Aslında bir insanın kötü enerjisinin bir başka insanın enerjisini mühürlemesi şeklinde de yorumlanabilir. Kişi bunun farkında değil ancak yaptığı şey karşı tarafın enerji noktalarını kapatmak. Mühürlemekten de kasıt bu değil midir zaten.

Yukarıda anlatmaya çalıştığım şey şuydu:

İnsanlar shinobi olmadan dahi öncede enerjileriyle etkili olabiliyorlardı. Bu yüzden bu kadının saydığım sebeplerden dolayı Uzumakili olma olasılığı yüksek. Kadının diğerlerinden farklı olarak doğa enerjisi kullanmadığı ne malum. (diye de düşünebiliriz.)

Peki neden hyuugayı da öne atıyorum. Şimdi başka bir resim daha paylaşacağım:

Resim

Yukarıdaki resimde kırmızı kutucuğa gelmeden önce başka bir şeye dikkat çekmek istiyorum:

Orochimarunun gösterildiği karenin arkadaki resim tanıdık değil mi?

Bu resim ilk resimde gösterdiğim sasukenin resminin arka fonunun devamı. Kishi göstermemekte ısrar ediyor. Resimin en yukarısının devamında zaten yine hyuuga sembolüne benzettiğimiz sembol gözükecek ancak bu sefer kishi alt tarafı çizme gereği görmüş. Daha sonra ise orochimaru ne yaptığını anlatıyor. Ve anlatırken kullandığı cümle şu :

“Bu teknik gerçekte bir uzumaki tekniği olabilir. Ama jutsu yapma yeteneğim sınırlandığı zamanlar, bütün zamanımı eski ve kayıp klanları araştırarak geçirdim.”

Yani orochimaru sadece uzumakileri değil, eski klanları da araştırmış. Ve ilk kullnadığı kelime “… gerçekte uzumaki tekniği olabilir….” Sanki şunu demeye getiriyor gibi, “ bu teknik gerçekte bir uzumaki tekniği olabilir ama işin içinde başka sırlarda var ve ben hep bunları araştırdım.”

Ve kırmızı kutucuğa da bakarsak birkaç şey dikkati çekiyor. Parşomenler arasında bir taş ve taşın üzerinde bir sembo duruyor. Bu sembol hepimizin bildiği gibi bir uzumaki sembolü. Ancak Orochimarunun sözleriye daha da dikkatli bakarsak sembol üzerinde güneş ışınlarını görebiliriz.

Hyuuga kanjide “toward the sun” anlamına geliyor. Yani “güneşe doğru” gibi bir anlamı çıkıyor. Uzumaki ise kushinanın anlattığı gibi “girdap” gibi bir anlamı vardı. (yanlış hatırlamıyorsam). Resim de ise bir girdabın güneş gibi parladığı gösteriliyor. Peki bu iki bilgiyi de birleştirirsek aklımıza,

1)Orochimarunun neyi araştırmış olabileceği geliyor? Ya da

2)Aslında orochimaru neyin peşinde idi? Ya da

3)Adam neden yana yakıla sharingan arayışına girmişti? Uchihanin gül yüzü için mi?

Bu soruları yazının bitiminde cevaplayabileceğiz

Şimdi bu bilgiler ışınğında Kishimotonun daha seri başlamadan önce çizdiği hinata resmini göstermek istiyorum:

Resim

Kırmızı kutucuktaki resim tandık geldi değil mi?

Bu resim yukarıda orochimarunun anlattığı resim ile aynı. Ve ikinci dikkat edilmesi gereken yer mavi kutucuktaki hinatanın kolyesi. Kolyeyi çok fazla büyütemedim arkadaşlar ama kolyenin içinin spiral şeklinde gözüktüğü bariz.

Hinata uzumaki sembolüne benzeyen bir kolye takıyor. Ve uzumaki tabletlerinin üzerinde hyuuganın gerçek anlamı olan güneş ışınları çiziliyor. Burası bir yere bağlanacak belli ama nereye?

Bir arkadaş zamanında shiki fujin mühründen bahsetmişti. Bu mühür benimde dikkatimi çekmişti. Ve kafamda tasarladığım bu yazı içinde tekrar bahsedeceğim . İlk önce shiki fujin mührünün gogyou fuin hali.

Resim

Jiraiya mühürün nasıl yapılmış olabileceği hakkında bir fikir yürütüyor. Ve yine semboller. Spiralin üzerinde hyuuga sembolü. Yani girdabın üzerindeki güneş ışınları…..

Narutonun orijinal mühründe hyuuga sembolü yoktur. (gogyou fuin hali yani) Bu fuin olmazken narutonun çakra akışı normal ancak orochimaru narutoya gogyou fuinde yapınca narutonun çakra akışı tersine dönüyor. Biri normal biri anormal çalışan iki mühür. (ying ve yang, aydınlık ve karanlık ….gibi). hyuugalılar çakrayı görür ve bunu istedikleri gibi kullanabilirler. İsterlerse çakrayı doğru yöne akıtır isterler ise tersine çevirirler. (vs vs). Şimdi ise,

Shinigaminin orataya çıkış hali,

Resim

Bu mührün ismi:

Shiki fujin… Bu resim ise orijinal formu. Shinigaminin üzerinde bir kimono var. Saçları dalgalı ve boynuzları var. Ve dikkat, shinigaminin ortaya çıkarken yanında oluşan semboller hyuuganın sembolleri.

Yazımın başlarında bir prensesin tanrı meyvesini yediğinden bahsetmiştim. O konu için paylaştığım resimde de prensesin de boynuzları olduğunu ve hyuuga ile uzumaki sembollerinin yanında durduğunu söylemiştim. Yani Bu iki sembol meyveden geliyor ve bu iki sembolü gören kişi prenses kaguya.

Şimdi tekrar uchiha mabedine geri dönelim. Madette gördüğümüz şeklin tam olarak hyuuga sembolünün şekli olup olmadığı bilmiyorduk. Şimdi emin olma zamanı o zamanı,

Resim

Yine meşhur kırmızı kutucuk. Artık daha net bir şekilde görebiliyoruz. Evet gerçektende uchiha mabedinde gördüğümüz şekil hyuuga sembolü imiş. Ve kishi yine bize duvardaki resmi göstermiyor.

Narutonun son sayısındaki prensesli olan sayfayı tekrar paylaşıyorum:

Resim

Ama bu sefer mavi kutucuğa bakmanızı istiyorum. Şimdi ise o meşhur bize inatla gösterilmeyen resmi paylaşıyorum:

Resim

İki resim arasındaki benzerlikler o kadar şey yazdıktan sonra tesadüf mü

İki resimdede saçları dalgalı olan biri kollarını iki yana açmış bir şeyler yapıyorlar. Ve iki resimdeki kişide kimono giymiş.

Uchiha tabletlerinde yazan efsane ve orochimarunun o meşhur sözü :

“Bu teknik gerçekte bir uzumaki tekniği olabilir. Ama jutsu yapma yeteneğim sınırlandığı zamanlar, bütün zamanımı eski ve kayıp klanları araştırarak geçirdim.”

Şimdi orochimaru hakkında yazdığım soruları cevaplayabiliyor muyuz? Orochimaru gibi birinin bu efsaneyi bilmeme gibi bir olasılığı varmı?

Bu adam sharinganı neden bu kadar istiyordu?

Kabuto madara ile konuşurken sanki tabletleri okumuş biri gibi konuşmuştu hatta madara da “yoksa tableti sende mi okudun?” demişti. Kabuto ise okumadığı ancak orochimaru ile uzun araştırmalarının sonucunda okumuş kadar bilgiye olasıkllarla vardığını dile getirmişti. Yani orochamru o kadar zeki bir adam ki tableti okumasa bile mükemmel sayılabilecek bir sonuca varmış. Tabi sharinganı olsa idi daha çabuk elde ederdi bu bilgilere.

Yani orochimarunun amacı ile madaranın amacı aynı olabilir. Bunu bilmiyoruz.

Şimdi yazacağım şey ise prenses hakkında olacak,

Yazımın başında bu kadın kimdi? Diye bir soru sormuştum. Kendi kafamda ise bir sonuca ulaştım. O zamanlar klanların olduğunu düşünmüyorum ama ben yine de günümüz klanların isimlerini yazarak açıklamaya çalışacağım:

Kadın meyveyi yemeden önce bir uzumakiliydi. Meyveyi yedikten sonra ise göz bebekleri kayboldu ve hyuugalıların atası oldu. Yani bu iki klan hem akraba hem de devrin en eski klanlarından bir tanesi. Daha sonra ise kadın bir oğlan çocuğu doğurdu. Oğlanın da gözbebekleri yoktu. (byakugan doujutsusu var. Tıpkı annesi gibi. Çünkü hyuuga klanında göz sonradan çıkmıyor. Kişi o göz gücü ile doğuyor.) Daha sonra juubi ile savaştı ve onu kendisine mühürledi. (hyuuga ile uzumaki akrabalar.) hyuuganın gözlerinin rengi mora dönük bir mavidir. Sharinganın ise kırmızıdır. Oğlan juubiyi kendine mühürleyince gözleri evrim geçiriyor ve mor renkli bir rinnegan oluyor. Meşhur rikidou senninin iki oğlu oluyor. Bundan sonrasını da biliyoruz zaten. Uchihalıların büyük oğlanın soyundan geldiğini de biliyoruz.

Şimdi buraya biraz daha ekleme yapmak istiyorum:

Ama bundan önce size bir inanıştan bahsedeyim:

Shisa, çin mitinde "guardian lion" diye geçer. Yani koruyucu aslan. Bu aslan iki tanedir. Ve çin inanışına göre insaları bazı kötülüklerden korurlar. Genellikle de bu aslanlar çift halinde çatılarda bulunur. Sol shisanın ağzı kapalı iken sağ shisanın ağzı ise açıktır.

Bunun nedeni ise sol shisanın iyi ruhları içinde tutması, sağ shisanın da kötü ruhları kovması olarak düşünülür.

Ve edo döneminde ise bu inanış japonyaya geçmiş ve onlara "koruyucu köpekler" demişlerdir. Ayrıca sol shisa için dişi, sağ shisa için ise erkek sembolü yerleştirmişlerdir.

Yani erkek ruhları kovarken, dişi ise ruhları tutuyordu.

Efsanenin inanış hikayesi ise şu şekilde:

Günün birinde bir krala elçi tarafından bir shisa heykeli ile kolyesi gelir. Kral kolyeyi çok beğenir ve hemen boynuna takar. Heykeli ise bir çatıya yerleştirir. Daha sonra bu köye bir ejderha saldırır. Herkes korkudan kaçar. Umutları tam tükenmişken, çatıda bulunan shisa heykelleri kükremeye başlar. Kükremesiyle birlikte dağlar devrilir. Kayaların devrilmesiyle birlikte ortalığı bir toz dumanı kaplar. Duman dağıldığında görürler ki ejderhanın kuyruğu kayanın altında kalmıştır. Daha sonra ise ejderhanın etrafını yerden açığa çıkan ağaçlar kaplar ve onu öldürür.

Bu yüzden o köye giden köprünün adına "ağaçlı köprü" tarzında bir şey demişler. (orası önemli değil zaten )

Yukarıda bahsettiğim efsane şu an narutoda geçen savaşa biraz benzemekte değil mi?

Şimdi bu konu ile ilgili bir kaç resim paylaşmak istiyorum:

İlk önce shisa heykellerinin neye benzediğini göstereyim :

ResimResim

Kırmızı kutucuklarla gösterdiğim yerlerin hemen her yerinde hyuga sembolü gibi semboller var.
Aslanların tam yüzleri de gösteriliyor. Daha ayrıntılı görmek isteyen arkadaşlar olursa, guardion lion diye araştırırlarsa görebilirler. Aslanların yüzlerine dikkatli bakın çünkü yazının devamında paylaşacağım resimlerle alakalı bir durum oluşacak.
Şimdi naruto kuramayı kontrol etmek için bee ile çalışmışlardı. Ve naruto kendi nefretini yendikten sonra bee ile bir mabede girmişlerdi. O mabette bee nin anlattıkları ve bize gösterilenler çok ilginçtir. Şimdi mabedden bir görüntü paylaşacağım :

Resim

Kırmızı kutucukta gösterdiğim şey bir hyuuga sembolü arkadaşlar ancak ondan da önemlisi bu sembolün üzerine işlendiği hayvan. Yukarıda anlattığım shisaya benziyor değil mi?

Ve aslanın etrafında bir çakra akışı mevcut. Kullandığı tekniğe biju dama diyebilirsiniz ancak biju damanın etrafında bir çakra ateşi mi diyim ne diyim ondan yok. Misal,

Resim

Bu resimde koskocaman bir hachibi var ve o da biju dama atıyor. Ancak dikkatli baktığımızda biju damasında bir alev figürü yok. (resimi küçültmeyi pek beceremedim ama naruto manga: 495 de hachibiye bakmanızı isterim :))

Ancak yukarıdaki aslanın yaptığı teknikte bir çakra alevi mevcut. Yani yukarıdaki aslan bir biju değil.
Başka bir şey ve bunun ne olabileceğini size aktarmaya çalışacağım.
İkinci bir dikkat çekici nokta ise bu iki hayvanın birbirlerine karşı teknik kullanmalarıdır. Şimdi paylaşacağım resimde ise bee narutoyu bir teste sokuyor. Yine resim de kırmızı kutucuklar bizi bekliyor :

Resim

Evet!!!!

Kırmızı kutucuklarla kapladığım resimlere dikkatle bakmanızı istiyorum. Tanıdık bir şeyler görebildiniz mi arkadaşlarım ?
Yine bir aslan figürü ve üstünde tanıdık hyuuga sembolü. Aslana dikkat (şekline şemaline çünkü birazdan paylaşacağım resimle bir bağlantısı olacak.) Aslan yukarıda paylaştığım shima aslanlarına çok benziyor değilim mi?

Ve bee nin söylediği sözler :

"Gir ağıza, çık yukarı kafaya. Sadece saf kalpliler girebilir. Kalbinde karanlık olmaması... budur aslolan."

Yazımın başında shima efsanesinden bahsetmiştim değil mi?
Aslanların görevi ne idi?
Ağzı kapalı olan iyi ruhları içinde tutuyor. Ağzı açık olan ise kötü ruhları defediyor.
İşte aynı olay:
Aslan kalbinde iyilik olanı tutarken (yani kapıyı açıyor.) kalbinde karanlık olanları ise kafalarından ediyor.
Biz hyuuga klanı için ne diyorduk ta en başından beri, hyuugalılar sevgiyi temsil ediyor. Saflığı, temizliği...
Ancak öte yandan uchiha içinde karanlığı, nefreti, lanetlenmişliği ...
Yani ying ve yangı....

Peki bu aslanın başında bulunan işaretler kimin sembolü?

Hyuuganın....

Bu aslan ying ve yang ise aslanı temsil eden klan hyuugadır.

Ve bu aslan ise.....

Resim

Hinatanın elinde olanlarla aynıdır. Mavi kutucuk içinde hyuuga sembolu. kırmızı kutucuk ise aslanın kendisidir.

Ying ve yang...

iyiyi tutan, kötülüğü yutan aslan : Shisa

Bu da yeni yazdığım bir teori buraya eklemek daha mantıklı olacaktır.

Arkadaşlar daha önce hyuuga klanının işareti için bir benzetme yapmıştım. Onu yanan bir ateşe ve jutsu yapan bir ele benzetmiştim. Bu yüzden konuya giriş yapmadan önce birkaç bir şey yazmak istiyorum. Keşişleri az çok bilirsiniz değil mi?

Tapınaklarda sürekli olarak meditasyon yaparlar. Neden?

Çünkü çakralarını yani enerjilerini kontrol etmeye ve doğa ile bir bütün olmaya çalışırlar. Yani doğa enerjisi çekerler. Böylece daha güçlü ve daha uzun yaşarlar. Naruto ve bee kuyruklu kontrolü için bir tapınağa gitmişlerdi. Orada bee tapınak için “çok eski” tabiri kullanmıştı. Yani orası kim bilir kaç seneden beri bulunmakta idi. Ve o tapınakta başsız heykeller mevcuttu. Hemen ilgili fotoyu paylaşıyorum:

Resim

Bu resimde hemen aşağıda başsız heykelleri görebiliyoruz. Burada kırmızı kutucuklara dikkat çekmek istiyorum:

Heykellerin Boynunda bir keşiş zinciri var ve elleriyle de mühür yapıyorlar. Bu heykellerin keşiş oldukları, kıyafetlerinden ve boynundaki zincirden belli. Ve el mührü arkadaşlar. Bu mühür temel figür zaten ve bana her zaman hyuuga sembolünü hatırlatır. Bunu neden dediğimi yazının sonunda daha da iyi anlayacaksınız. Keşişlerin doğadan enerji çektiklerini ve sürekli meditasyon yaparak çakralarını açtıklarını söylediğimi de unutmayın. Enerjiyi kontrol ederler. Yani çakrayı….

Boyundaki bu zincir birkaç yerde daha gözüktü bize. Şimdi size paylaşacağım resimlerde ki kırmızı kutucuklara dikkat edelim arkadaşlar:

Resim

Resim

Orochimarunun arkasındaki resmi hatırladık değil mi? İlk yazımda da kendisini prenses kaguya diye tanıtmıştım ve kendisinin bir keşiş olduğunu söylemiştim. İşte bu resimlerde bunu kanıtlar nitelikte. Orochimarunun arkasındaki resimde bir keşiş zinciri mevcut ve alttaki resimde de bir keşiş kurbağası var. Boynunda ise yine bir keşiş zinciri. Arkadaşlar kurbağalar doğa ile bir bütündür. Ve vücutlarında doğanın işaretlerini taşırlar. Çünkü onların yaptıkları her teknik sage enerjisiyle yapılır. Gerçi bunu bilmeyen yok değil mi?

Hımm demekki keşişlerin zincirleri var. Ve sage hayvanlarının vücutlarında doğa enerjisinin sembolü bulunur. O zaman gamabunta ya bakalım birde….

Gamabuntanın üzerinde bir takım şekiller mevcut ancak benim işaret ettiğim şekile biraz daha dikkatli bakın. Aklınıza gelen ilk şey : Onun bir hyuuga sembolü olması değil mi? (bunu aklımızda tutalım lütfen )

Son olarak ta buna ilaveten daha öncede paylaştığım, kishimotonun daha seri başlamadan önce çizdiği ilk hinata resmi (kusura bakmayın üzerini silmek istedim daha önce karaladğım için ama siz yine kırmızı kutucuğa bakın ):

Resim

Diğer yerler kafamızı karıştırmasın diye beyaz ile çerçeve yaptım . Beyaz olan yerlere değil zaten kırmızı kutucuğa bakmanızı istediğim için sorun yok. Kırmızı kutucukta çizilen şey bir zincir arkadaşlar. Evet hinatanın belinden aşağıya doğru inen şey keşişlerin boyunlarına taktığı zincir ile aynı. Ve yine boyundaki kolye ve yandaki uzumaki sembolü. J

Daha önce doğadan ve doğa enerjisinden bahsetmiştim. Peki bu enerjinin bir şekli var mıydı? Sevgili mangakamız bu şekli çizmiş miydi?

Naruto pein ile olan savaşında doğadan enerji çekmişti ve bir peinin kurbağa dönüşmesini sağlamıştı. O resmi paylaşıp, yine kırmızı kutucuk diyorum arkadaşlar:

Resim

Evet görüldüğü gibi bu doğa enerjisinin şekli. Naruto enerjiyi çektikçe yanan bir ateşe benziyor değil mi? Ve şekil bize yine tanıdık gelmeli bir yerden. Yanan ateşi temsil eden hyuuga sembolü. Bu sembolü biz bir yerde daha görmüştük sizce nerdeydi?

Hemen paylaşıyorum:

Resim

Mavi kutucuğu kaile almayın arkadaşlar. Siz meyveden çıkan enerjinin şekline bakın:

Narutonun doğadan çektiği enerji ile meyveden dışarı çıkan enerjinin şekli aynı. Ki aynı olmak zorunda çünkü juubi doğanın ta kendisi idi.

Juubi doğanın ta kendisi ve doğa enerjisinin şekli Hyuuga sembolünün aynısı. Yanan bir ateş gibi. Hatta daha da emin olmak için kurbağaların çektiği enerjiyide göstermek istiyorum:

Resim

Burda da aynı şekiller. İki keşiş kurbağası ellerini mühür yaparak doğadan enerji çekiyorlar ve enerjiyi çektikçe yanan bir ateşe benziyorlar.

“Hyuuga sembolü yanan bir ateşe ve mühür yapan bir ele benzer.”

Ve yine bir resim ve yine işaretler :

Resim

Artık sizde benim ne demek istediğimi biliyoruz.

Daha önce kaguya için söylediklerimi, shiki fujin için söylediklerimi tekrar düşünün arkadaşlar. Kaguyanın hangi klanlardan gelmiş olabileceğini ve doğa ile bir bütün olabileceğini … şimdi daha mantıklı değil mi?

Ve şimdi iki konuya daha değineceğim ve her şey hafifte olsa aydınlanacak.

Juubi için doğanın kendisi demiştik değil mi? Bu demektir ki onun parçalarında da bu doğanın şeklini görmemiz gerekli. İlk önce gedo mazo ile başlayalım:

Resim

Bu heykelin ne olduğunu gayet iyi biliyoruz değil mi arkadaşlar.

Gedo mazo juubinin mühürlü kabuğu. Ve bu heykelin çıkış resmindeki kırmızı kutucuklara bakarsak ne demek istediğimi anlarsınız. Gedo mazonun ellerinde ve yanaklarında doğanın işaretleri mevcut. Çok da şaşılacak bir durum değil çünkü juubi doğanın kendisi.

Yine juubinin bir parçası olan matatabinin kendisine bakalım bir de:

Resim

Matatabi yanan bir kedidir. Ve oda juubinin bir paraçası olduğu için doğanın işaretini kendisinde taşır ve şekilde bunu kanıtlar niteliktedir. Ve yine o sözü tekrar yazıyorum:

“Hyuuga işareti yanan bir ateşe ya da mühür yapan bir ele benzer.”

Ve hyuugalılarda tıpkı uzumakiler gibi üzerilerine uzun kimono giyerler. Keşişlerin üzerinde de buna benzer kıyafetler vardır.

Hyuugalıların gözlerinde oluşan byakugan temel özelliği çakrayı görmek ve onun dilediği gibi kullanmaktır. Juubi doğanın bir parçası olmakla beraber byakugan göz gücünün de atasıdır. Çakra juubiden insanlara geçtiyse insanlarında aslında kullandığı çakranın bir nevi doğa çakrası olması lazım. Byakugan çakrayı görür. Keşişler de çakralarını açarak doğa ile bir bütün olurlar. Yani kendi enerjilerini kontrol ederler. Uzumakilerin inanılmaz çakraları vardı ve mühürde uzmandılar. Prenses kaguya çakra meyvesini yedi.

Juubi bir doğa enerjisiydi ve byakuganı vardı. Byakugan enerjiyi görür. Juubinin doğanın enerjisini görme olasılığı? J

Neji tenketsuları bile görüyordu. Ve tenketsuların insan vücudunda oluşturduğu şekle bakmanızı istiyorum:

Resim

Tenketsular insan vücudunda sanki bir uzumaki sembolü oluşturuyor. Buna şaşıralım mı yada şaşırmayalım mı ?

Tenketsular çakra çıkış noktalarıdır. Yani çakranın kapılarıdır bir nevi. İlk çakra ise juubiden yani çakra meyvesinden gelmişti ve meyvenin üzerinde uzumaki sembolü duruyordu. Yani uzumakilerin sembolü de çakra ile bağlantılı.

Şimdi bağlama zamanı,

Uzumakilerin çakraları fazladır. (tenketsular çakra kapılarıdır. Enerjinin fazlalığını ya da azlığını kontrol eden kapılar.)

Hyugalılar çakraları görür. Onu yönetebilir.(doğanın enerjisinin şeklidir.)

Byakuganın şu anki haliyle bile az da olsa doğa çakrası gördüğünü düşünürsek bir ileriki safhası doğa enerjisini görmek neden olmasın.

Bir de ben hyugalıların keşiş modu kullanabildiklerini düşünüyorum. Tıpkı uzumakileride düşündüğüm gibi. Ve prenses ile ilgili yazdıklarımı hala destekliyorum.

Şimdi yine ilginç şeyler yazma zamanı,

Arkadaşlar size biraz gai senseinin kaplumbağasından bahsedeyim. Bu konuda şunu demek istiyorum sadece:

"ilginçtir ki gai senseinin kaplumbağasında bile uzumaki sembolleri görmemiz mümkün"

Bu yüzdende şimdi bu sözümü desteklemek için siz bir resim paylaşmak istiyorum. Ama bu sefer mavi kare içine aldım,

Resim

Evet mavi karede de görüldüğü gibi kaplumbağanın üzerinde bulunan işaretler uzumaki işaretleri. Bu işaretleri biz meyve üzerindede görmüştük. Bunları unutmayalım

.........................

BaGua, Kelimenin tam anlamıyla 8 sembol demek. Yani 8 trigrams. Bagua, Bir çin inanışı olmak üzere (taoizm) aslında açık olmak gerekirse bir feng shuidir. Silahsız dövüş sanatıdır.

Şimdi size bir sembol paylaşmak istiyorum:

Resim

Bu resimde 8 tane sembol mevcut ancak bu 8 trigrams arkadaşlar doğada bunulana 5 element ile özdeşir. Yani 5 element ve bunların birleşmesi ile meydana gelmiş 8 sembol. Doğada bulunan bu 5 element ise,

1- odun
2- metal
3- ateş
4- toprak ve
5- su dur.

Resim

Bu resim çok daha açıklayıcıdır. Bu 8 sembolün her biri üç satır ile şematize edilir. Yang çizgiler "kesintisiz" iken yin çizgiler ise "kırık" ile gösterilir. Bu sembollerin birleşmesiyle de 8 trigram oluşur.

Şimdi size bir resim daha paylaşmak istiyorum. Çünkü şimdi yazacaklarım resim üzerinden gidecek.

Resim

Bu resimide paylaşmam gerek :)

Resim

Baguanın iki olası kaynağı vardır: Bunlardan biri yin ötekisi ise yangdır. Bu ikisinin ikişkiside şu şekildedir:

Yin, anneyi temsil eder, kırık çizgiyle gösterilir ve earth yani "yerdir"

Yang ise babayı temsil eder, düz çizgi ile gösterilir ve heaven yani "gök" tür.

Taocu düşünceye göre, evren yaratılmadan önce hiçbir şey yoktu. Bu aşamaya "hiçlik" veya "sınırsızlık" anlamına gelen Wu-chi (Wu-ji) denir ve boş bir daire ile ifade edilir. Sonra bu hiçlikte bir farklılaşma meydana geldi ve bir form oluştu. Bu form ise boş dairenin ortasındaki noktadır. Bu oluşum, farklılaşmayı meydana getirdi. Farklılaşma ise,kutupları,ikiliği oluşturdu. Bu iki kutba da yin ve yang denir. Yin ve yang sürekli birbirine göre değişen ama aynı zamanda birbirini doğuran iki kutbu ifade eder. Bu iki kutbun bir arada gösterilmesine de Tai-chi (tai-ji) denir.

Şimdi ikinci resime bakarsak daha net bir şekilde açıklama yapabilirim. Tai- chi kendi arasında Tai-yin ve Tai-yang olmak üzere ikiye ayrılır. (yin kırık çizgi, yang ise düz çizgidir.)Tai-yin "ay" dır. Tai -yang ise "güneş"tir.

Bunlarda kendi arasında ikiye sonra 4 ayrılır ve 8 trigramı oluştururlar. En son nokta ise 64 hekzagramstır. Yani 7 çizgidir. (hyuuga son vuruş 8 trigrams 64 palms tır.)

Doğada bulunan 5 element 8 trigramsı ifade eder.

Bagua feng shui inanışına göre de bu trigramların iki yüzü bulunuyor. Bunlardan biri Fuxi diğeri ise Kral wen dir. Aslında yin ve yang gibi düşünün. Sadece 8 sembol fuxi ve wene göre yer değiştiriyor o kadar.

Zhou kralı Wen'e göre, Yer ve göğün evlendiğini ve çocukları olduğunu bu sayede dünyanın oluştuğunu söylemiştir. Yer yani earh yindir. Gök ise cennet yani yangdır. Bu ikisinin dışında kalan 6 sembol ise bu ikisinin çocuklarıdır. Yani paylaştığım ikinci resim. (en sonda 64 hekzagrams olan.)

En yukarıda gai senseinin kaplumbağasından bahsetmiştim. Şimdi onu ve şu ana kadar açıklamaya çalıştığım bagua ve tai-ji bilgilerini az da olsa birleştirmeye çalışacağım. Kaplumbağa üzerinde uzumaki sembollerinin olduğunu söylemiştim ve bizim bu sembolleri meyvede de gördüğümüzü dile getirmiştim. Kaguya meyveyi yediğinde inanılmaz güçleri oldu ve ondan sonra gelen oğluda ninjutsunun temellerini attı değil mi?

Şimdi paylaşacağım resimdeki hayvan şekillerine bakmanızı istiyorum sizden,

Resim

Bu resimde gördüğünüz her hayvan ile aşağıda paylaştığım el mühürleri hayvanları arasında bir benzerlik var mı?

01: Kuş
02: Domuz
03:Köpek
04:Ejderha
05: Tavşan
06: At
07: Maymun
08:Öküz
09: Koç
10:Fare
11: Yılan
12:Kaplan

ResimResimResimResim
ResimResimResimResim
ResimResimResimResim

Yukarıda paylaştığım resimdeki hayvanlar ile naruto evrenindeki ninjutsu el mühürlerinin hayvanları aynı arkadaşlar.

Peki sizce yukarıda paylaştığım resim nedir?

Merak etmeyin hemen açıklıyorum:

Arkadaşlar yukarıda paylaştığım resim, bir tibet kaplumbağasının üstü. Üzerinde 8 trigrams işlenmiş bir mystic tablet. Ve bu trigramsı ifade eden 12 çin zodyak hayvanı. Ve dikkat!

Şeklin köşelerinde bizim naruto mangasında aşina olduğumuz juin jutsunun şekli. (ya yaaaaa )

İlk teorimde dediğim şey:

Uzumakiler ile hyuugalılar akraba olabilirler. Summonlar doğa enerjisi kullanırlar. Gai senseinin kaplumbağasıda bir summon ve üzerinde uzumaki sembolleri bulunuyor. Meyvenin üzerinde uzumaki ve hyuuga sembolleri var. Hyuuga sembolü doğa enerjisinin şekli.

Bir tibet kaplumbağasının üzerinde el mühürleri hayvanları bulunuyor. İlk ninjutsu rikidou tarafından oluşturuluyor. 8 tringrams 12 hayvan tarafından sembolize edilir. Ve doğada bulunan 5 elementin birleşmesi ile 8 trigrams oluşur. Yin ve yang evlenmesi ile trigramslar oluştu ve dünya meydana geldi. Juubi bir meyve verdi ve bu meyveyi bir kadın yedi. Kadının bir oğlu oldu. Oğul ninjutsuyu icat etti. Sizce arada hiç mi bir benzerlik yok.

Kadının adı: Ootsutsuki kaguya . İsminde ayın adı geçiyor. Tai-jinin ikiye ayrıldığından bahsetmiştim. Bunlardan birinin ismi tai-yin di ve tai-yin ayı temsil ediyordu. Ve yin anne idi. (earth). Kadın juubinin meyvesini yiyiyor ve büyük bir ihtimalle meyveyi yedikten sonra hamile kalıyor. Yani Rs nin babası juubi olabilir. Kadın yin yani ay yani eath iken baba ise juubi yani güneş yani yang yani heaven.

Bu şekilde olma olasılığı yüksek.

Ne senjusu ne uchihası asıl olay hyuuga ve uzumakilerde bitiyor arkadaşlar :D

Byakugan aktive edilmeden önce beyaz bir küredir. Yani hiçliktir yani Wu-jidir. Aktive edilirken de önce gözbebeği gibi küçük bir nokta oluşur. (ilk farklılaşma) Daha sonra ise gözde damarlanma oluşur.

Obito sasukeye uchiha senju olayını anlatırken ilk defa juubinin orijinal gözünü görmüştük. O zaman da spoiler başlığına yazmıştım şimdide yazıyorum. Jubinin orijinal gözünün ortasında yin ve yang sembolü vardı. Ve benim ilk aklıma gelen bu gözün byakuganın bir üst veriyonu olma ihtimaliydi. Taoizmde Wu jii den sonra ne oluşuyordu?

Tai-ji değil mi?

Byakugan şu anki veriyonu ile wu-ji den sonraki farklılaşma ise tai-ji haline de geçmeli. Çünkü ilk farklılaşmadan sonra kutuplaşma ve ikilik oluşmuş bunun sonucunda ise Tai-ji meydana gelmişti.

Juubinin son gözünde Tai-ji oluştuysa bu demek oluyor ki hyuuganın bir üst göz veriyonuda olacaktır.

Bu arada resimler çok büyük oldu kusura bakmayın. Bir ara resimlerin boyutlarını küçültürüm. Okuyan arkadaşlara sonsuz teşekkürler.
Bazı yerler de yanlış düşünmüşte olabilirim ancak başka bir yerde paylaşmıştım. Burda da paylaşsam güzel olur gibime geldi. Okuyana arkadaşların gözlerine sağlık. Umarım beğenirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Güzel kou güzel teoriler, güzel yakalamalar, tebrikler.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
AleXiel
Favori Anime: Bleach,Naruto,ergo proxy,hellsing,death note,gintama,dragon ball,pokemon,tsubasa,lovely complex,another,swort art online, one piece,shingeki no kyojin,mirai nikki

Çok teşekkür ederim. :)
Buldukça daha da yazmayı düşünüyorum. Destek için çok teşekkür ediyorum :D
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Bayağı iyi tespitler yapmışsın. Hatta gördüğüm en detaylı teorilerden birisi. Bende Hyugaların çakra yönetimi ile ilgili özel bir güce sahip olduklarını düşünüyorum ama Kishimato Hyugaları unuttu gibi geliyor.

Birde http://i44.tinypic.com/25qge2a.jpg şurda ki yaratığın Matatabi olduğunu düşünüyorum, dikkatli bakarsan iki tane kuyruğu var.

Ama teoriyi okuyunca aklıma acaba Jubii'den de öncesi var mı? Diye geliyor. Eğer insanda çakra dolaşımı ile ilgili bir sistem varsa çakra olmaması çok tuhaf olur. Belki Jubii insanlardan çakrayı almış Rikido'ya yenilince geri vermiştir. Hatta o dönemde sonsuz genjutsuyu uygulamış bile olabilir. Ayrıca Ridoku Ay'a mühürlü ve göz aydan yansıtılıcak bir şeyler olacaktır herhalde. Animede çakra ruh gücünü temsil ediyor çakrası biten ölmüyor mu? Kakashi Pain karşısında neden öldü?

Neyse teorin güzel yazması bile uğraştırıcı olması gerek birde bunları bulması falan artık bu teorileri hazırlayanlar nasıl kafada insanlar bilmiyorum, güzel iş tebrikler.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Kızıl Baron
Favori Manga: Naruto,,The Breaker Nw,Veritas,Liar Game,Tower of God
Favori Anime: Gangsta,Beelzebub,Gintama,Bleach,One Piece,Tokyo Ghoul

Güzel tespitler o kadar uğraşmışsın bize de tebrik etmek düşer :lol:
Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
janka55
Favori Manga: one piece,naruto
Favori Anime: one piece,naruto

bencede kishimoto hyugaları unuttu o yüzden bizde unutalım derim :P
4
Kullanıcı avatarı
AleXiel

Yorumlar için öncelikle teşekkür ediyorum. Biraz uğraştık ama önemli olan ortaya güzel şeyler koyabilmek. Bir arkadaş demiş ordaki matatabi olabilir diye. Bende baktım doğru olma ihtimali yüksek. :)
Bence unutmadı sadece zamanı bekliyor gibime geliyor.
Şöyle ki hiashi savaşta hala üstüne basa basa "hyuugalılar konohanın en güçlüleridir." dedi.
Tamam şuna katılıyorum:
Şu an köyde göz gücüne sahip tek klan hyuugalılar ancak savaşta karşısında göz gücünde aşmış hatta biri efsane olmuş iki uchihalı bir de juubi varken söylüyor.
Kishimoto hyuugalıları unutturmak isteseydi o cümleyi tekrar ve tekrar bizim gözümüze sokmazdı.
Adam zaten unutturmuştu ne diye hiashiyi öne sürerek tekrar eski şeyleri açığa çıkarttı. Ben bekleyelim diyorum.
Hatta eski sayılarda hiashinin hanabiyi çalıştırdığı bir sayfa var. Kurenai senseinin hinatayı almaya geldiğinde o sayfaya dikkatli bakıldığında hiashinin arkasında üç tane kılıç duruyor.
Hatta onuda sizin için bulup paylaşayım:

Resim

Bu resimde benim kırmızı kutucukla gösterdiğim resimde tam üç tane kılıç duruyor. Buna şaşırılabilir. Çünkü hyuugalılar taijutsuda ustalar. Ve taijutsu herkes bilir bir silahsız dövüş tekniğidir.
Peki neden hyuuga klanın çalışma sahasında üç adet kılıç duruyor?
Acaba hyuugalılar taijutsuya sonradan mı geçtiler?
Adamların atalarında ne gibi özellikler vardı? (kafamı acayip derecede kurcalıyor bunlar bilmem sizler ne düşünüyorsuz arkadaşlar)

Kishimotonun bir çiziminde naruto kılıç kullanıyordu?
Naruto bir uzumakili ve teorime göre de hyuugalılar ile akraba olma ihtimali var. Bilmiyorum ancak bu üç kılıç beni çok düşündürüyor. Taijutsu yapan bir klanın atalarından üç adet kılıç kalıyor.
Ryuusa Bakuryu
Favori Anime: DN

Çok sağlam tepsitler var. Hepsi olmasa da bikaçı çıkabilir. Kishimoto'nun Hyuuga'yı unuttuğunu düşünmüyorum (Baş karakterin elini tutan kız Hyuuga, nasıl unutabilir ki). Zaten böyle unutturduğunu düşündüğü an ters köşe yapıyor. Mangaka'nın sevdiği şeyler bunlar.

Yazıyı tam okumasam da çoğunu okudum. Bikaç yere katılamayacağım. Örneğin Shiki Fuujin'de Hyuuga sembolü olması fikrine ve Rikudou'nun byakugan'lı olmasına. İkincisi çok sorun değil ama ilkinde kesinlikle hata var.

Benim de Hyuuga ile ilgili bi düşüncem var. Bunların bilindiği üzere bi ana ailesi bi de yan ailesi var. Neji ile Hinata'nın aileleri yani. Neji'nin ailesine mühür uygulandığını biliyoruz. Bunlar direk byakugan ile ilgili olabilir. Daha doğrusu byakugan'ı geliştirmemekle ilgili çünkü Uchiha'nın bunları yaptıklarını gördüler ve kendi klanlarında bunları yasakladılar. Onlar gibi olmak istemediler.

Bi de Hiashi'nin ''Hyuuga'nın en güçlü klanıyız'' lafına aldırmamak lazım çünkü Orochimaru köye saldırdığı zamanda da bunu söylemişti. Taa serinin başları yani.
Kullanıcı avatarı
AleXiel

Ben bu teoriyi yazdığımda bir arkadaş ile sharingan üzerine konuşmuştuk. Aslında bende onun gibi düşünmüştüm ancak dile getirmemiştim.Oda şu idi:
Rikidou için kısaca Rs diyeceğim arkadaşlar çünkü yazması cidden sıkıntı verici :D
Madara hashirama ile juubi üzerine konuştuğunda (yani efsaneyi anlattığında diyeyim), Juubi meyvenin yendiğini öğrendiğinde çılgına dönmüş ve ağaç formundan canavar formuna bürünmüş daha sonra ise Rs nin annesine saldırmış. Rs de annesini korumak için juubiyi alt etmiş.
Bunun üzerinden gittiğimizde şu sonuca vardık:
Ama şunu da belirtmek istiyorum. Kaguyanın byakugana sahip olduğunu ve oğluna da bu göz gücünü verdiğini kabul ettik :D
Sonuca göre,
Juubi deliye döndüğünde ve Rsnin annesine saldırdığında, kadını öldürdüğünü aynı şekilde o acı ile Rsnin gözlerinin byakugandan sharingana evrimleştiğini düşündük. Bu nefret ile ninja sistemini kurduğunu ve juubiyi yenebilmek için 6 sennin diyarında ustalaştığını düşündük. (belki 6 yol daha farklı bir şeydir orasını bilmiyorum hakikaten :))
Uchiha tabletlerini de o zamanlar yazdığını düşündük.
Ve böylece ilk dal ailesinin oluşumu meydana geldi. Hyuuga klanı baktı ki byakugan sharingana dönüşebiliyor. Bunu engellemek için de bir mühür oluşturuyorlar. (juin jutsu)
Bu mührü de Rsnin soyundan birisine yapıyorlar. He bu büyük oğlun soyundan da gelebilir. Rsnin varsa diğer çocuklarından birinden de. Ama eğer Rsnin büyük oğlundan uchiha doğmuşsa demekki Hyuuga klanı sadece kendi içinde bir önlem almış olmalı. Büyük oğlu engelleyemediklerinden dolayı.
Yani sharinganın byakugandan geldiği doğru olabilir.
Konuştuğum arkadaş şunu da dile getirmişti: Ya juin jutsu Rs nin bulduğu bir mühürse. Yani olaylar biraz karışık gibi. Rs kendi byakuganının sharingana dönüştüğünü farkedince kendi bir mühür oluşturup ilk dal ailesini kurmuşta olabilir. Yani ben dal ailesinin arkasındaki sırrın bu olduğunu düşünüyorum.

Rs de bu lanetin başka nesillere geçmesini engellemek için o tableti yazıyor. Ve bunu sharingana sahip olduktan sonra yapıyor. Çünkü gözü evrim geçirdikten sonra nefretle dolup güç arayışına giriyor. Ve bu yüzden bir çok hata yapıyor. Daha sonra da malum rinnegana sahip oluyor ve tüm nefretinde arınıp, bu seferde tüm dünyaya barışı getirmeye çalışıyor fakat bunda pek başarılı olamıyor.
Rs tableti yazmaya başladığında Sharingana sahipti. O yüzden sharingan ile okunabiliyor. O kadar çok pişmanlığı olduğu için de gözleri sürekli sınıf atlıyor ve en son safha olan rinnegana dönüşüyor. Bu yüzden de tabletin bazı yerleri ms bazı yerleri de ems ile okunabiliyor.

Yani ilk laneti kapan kişinin Rikidou Sennin olma ihtimali çok yüksek. Hatta bazı arkadaşlar demişti. rs nin rinneganı ilk önce kırmızı iken sonradan mora dönüşüyor. Herhalde bu da juubiyi kendine mühürledikten sonra olmuş olabilir.
........................

İşte bende onu diyorum. Hiashi te serinin en başında bunu dile getirmişti ve biz de o zamandan bu zamana hyuugalıları unutmuştuk. Ancak koca shinobi savaşında tekrar dile getiriyor. Eee biz zaten unutmuştuk ne diye sevgili mangakamız bunu tekrar dile getirme gereği görüyor.
Hiashi köyün ilk kurucularının kim olduğunu bilmiyor mu?
Ya da karşısındaki kişinin Uchiha madara olduğunu .... Biliyor tabiki biliyor ama bu sözü dile getirmekten de geri çekilmiyor. Bunu demek istiyordum.
Biz bazı şeyleri unuttuğumuzda sevgili mangakamız kishimoto pat diye önümüze tekrar koyuyor. Bu efsane çok ilginç şeyler doğuracak. Kadının prenses olması bile düşündürücü. Yani kadın bir varis. Demekki o zamanlarda bile liderlik gibi şeyler var. Aynı hinatanın da bir varis olması gibi.
...........................

Shiki fujin de hyuuga sembölü şu şekilde:
Hani shinigami maddesel hale bürünürken yanlarında 6 tane ateş oluşuyor ya onların oluşum şekli hyuuga sembolü şeklinde. Yani önce içe doğru kıvrılıyor daha sonra ise yukarıya doğru çıkıyor. Ki hyuuga sembolü yanan bir ateşe benziyor.
Bir de Rikido Senninin elinde iki yanan ateş vardı. Bunlardan biri açık renk iken diğeri de koyu ren idi. Hyuuga sembolü yanan bir ateş ise Rikidou sennin elindeki ateşlerden biri yin ise öteki de yangdır. (gibi de düşünülebilir. Yani hepimiz diyoruz ya çakranında bir yini bir de yang tarafı vardır. Ve çakranın şekli yanan bir ateş gibidir.)
Kullanıcı avatarı
Bicibicileblebici
Favori Manga: Bleach,Naruto
Favori Anime: One Piece

Okuyana kadar iflağım sikildi ama tebrik ederim.

“Naruto Genel” sayfasına dön