Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Noblesse

Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

Resim

Noblesse, online bir manhwa olup Son Jae Ho tarafından yazılıp Lee Gwang Su tarafından çizilmektedir.

Konusu:

Cadis Etrama Di Raizel(Rai) 820 yıllık uykusundan Güney Kore'de terkedilmiş bir binada uyanmış, oldukça güçlü bir Noble'dir(Noble, vampir olarak bildiğimiz varlıkların atası, safkan ve çok güçlü bir ırktır). Bu süre zarfında insanlığın bilim ve teknolojide atılım yaparak çok güçlü bir medeniyet kurduğundan habersizdir. Güney Kore'de Ya Ran isimli bir okul kuran ve işleten eski yardımcısı Frankenstein'in okuluna gidip onu ziyaret eder. 820 yıldır efendisini arayan Frankenstein, Rai'yi karşısında görünce oldukça şaşırır. Raizel, Frankenstein'in yardımıyla yeni dünyaya alışması amacıyla transfer öğrenci kimliğiyle derslere girmeye başlar. Kısa zamanda Shinwoo ve Ikhan isimli öğrencilerle arkadaş olur. Yeni dünyada Rai'yi bir çok düşman beklemektedir. Zamanla gizemli Noble Rai ve yardımcısı Frankenstein hakkında daha çok bilgi öğrenmeye başlarız.

Ana Karakterler:

1. Cadis Etrama Di Raizel (Rai): 820 yıllık uykusundan uyanarak modern dünyaya gözlerini açmış çok güçlü bir Noble.
2. Frankenstein: Ya Ran okulunun kurucusu, sahibi ve müdürü. Rai'nin çok eskilerden beridir yardımcısı. Manhwa'daki en güçlü karakterlerden.
3. Han Shinwoo: Kızıl saçlı bir lise öğrencisi. Sıklıkla okula geç kalan, derslerde uyuyan ve başını belaya sokabilen bir tip. Tek iyi olduğu şeyse inanılmaz dövüş yeteneği. Kendinden yaşça büyük ve güçlü rakipleri kolayca yenebilir.
4. Woo Ik-Han: Kısa boylu, kahverengi saçlı ve gözlüklü lise öğrencisi, Han Shinwoo'nun en yakın arkadaşı. Derslerinde başarılı ve bilgisayar oyunlarında oldukça becerikli. Aynı zamanda gizli bir hacker. En kötü olduğu alan beden eğitimi ve spor.

NOT: Normalde vampir öykülerini sevmeyen biri olarak oldukça hoşuma gitti. Basit bir vampir öyküsündense bilimsel temeller üzerine oturtulmuş, mantıklı ve başarılı bir manhwa.
En son Loki tarafından 12 Haz 2012 20:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Kurhah
Favori Manga: Tenjou Tenge
Favori Anime: One Piece

Rastgele bir sayfa açtım, herkes nalları dikmiş bu siyah saçlı kırmızı gözlü günü kurtarmaya gelip tozu dumana katıyor. Rastgele başka bir sayfa daha açtım herkes nalları dikmiş bu siyah saçlı kırmızı gözlü günü kurtarmaya gelip tozu dumana katıyor. Bir şans daha verip başka bir sayfa daha açtım herkes nalları dikmiş bu siyah saçlı kırmızı gözlü günü kurtarmaya gelip tozu dumana katıyor. Okurken salak yerine konduğumu hissedip kapattım. Hem bu üç sahnenin ikisinde beyaz saçlı oğlan yeri öperken ablası kılıklı kız da kırmızı gözlü kara saçlının yandan yemişlisi rolündeydi.

Çizimleri hoşuma gitti ama piyasa serisi olduğunu o kadar gözüme soktuktan sonra bol şanslar diledim kendilerine.
Resim
Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gamaran, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.

Kurhah yazdı:Rastgele bir sayfa açtım, herkes nalları dikmiş bu siyah saçlı kırmızı gözlü günü kurtarmaya gelip tozu dumana katıyor. Rastgele başka bir sayfa daha açtım herkes nalları dikmiş bu siyah saçlı kırmızı gözlü günü kurtarmaya gelip tozu dumana katıyor. Bir şans daha verip başka bir sayfa daha açtım herkes nalları dikmiş bu siyah saçlı kırmızı gözlü günü kurtarmaya gelip tozu dumana katıyor. Okurken salak yerine konduğumu hissedip kapattım. Hem bu üç sahnenin ikisinde beyaz saçlı oğlan yeri öperken ablası kılıklı kız da kırmızı gözlü kara saçlının yandan yemişlisi rolündeydi.

Çizimleri hoşuma gitti ama piyasa serisi olduğunu o kadar gözüme soktuktan sonra bol şanslar diledim kendilerine.
ahahahaha :lol: İyi güldüm. Bende ilk 10 bölümü okumuştum dün, ama pek sarmadı açıkçası.
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.
Kullanıcı avatarı
Gulbas
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Rurouni Kenshin

Bence kurgusu gayet güzel ileri ki bölümleri okuduğum için söylüyorum rai zaten serinin imba karakteri-Hellsing Alucard gibi düşünün- kim gelse tokatlıyacak sonradan güçlenen shounen kahramanı değil. Kurgunun ilerleyişini ise 2 arcta çözersiniz Yenilen adamların bir üstü geliyor yenilenlere böcek muamelesi yapıyor rai geliyor tokatlıyor. Son konularda ise werewolflarda işin için girmeye başladı Frankenstein gücünü görüyoruz.
Resim
Kullanıcı avatarı
FearIsMyAlly

Çok tatlı bi seridir bence, tadından yinmez.
Kurgusu gayet başarılı ve konu gittikçe daha da güzelleşiyor.
peace is a lie. there is only passion.
through passion, i gain strength.
through strength, i gain power.
through power, i gain victory.
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

@Muaet
Olay 11. bölümden sonra başlıyor. Çok yanlış bir yrde bırakmışsın :)
Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gamaran, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.

Farkettim, fikrimi de değiştirdim. Kurgu sağlammış, ilk başları çok durgun ama ileride gerçekten açılıyor seri. Çizer de sayıdan sayıya kalitesini arttırıyor. Okumakta fayda var.
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.
rathalos
Favori Anime: Değişir

Noblesse güzel seridir.Tüm bölümlerini okudum bazı yerlerde sıkıyor fakat o açığıda hemen kapıyor.Komediside fena değil bence hele Rai'nin normal hayata uyum sağlamaya çalışması epey eğlenceli oluyor tek kötü yanı serideki normal çocuklar hele o kızıl saçlı olan ilk başta hayvani güçlü düşmana vurması akabinde herkesin şaşırması ama 2sayfa sonra hayvani düşmanımız kızıl saçlıya yeri yalattırması sürekli aynı şey ilk bölümden beri bekliyorum biri şu arkadaşa birşey yapsada güçlense(hala ümitliyim örgüt genetiğini değiştirir yada Rai(Seira da olur)şu çocuğu değiştirecek diye bekliyoruz)
Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren

O konuda ben memnunum. Genetiği değiştirilmiş adamları iman gücüyle yenecek hali yok. Yenilmesi mantıklı.
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.
Kullanıcı avatarı
Xadexia
Favori Manga: naruto, bleach, the breaker, the breaker NW, unbalance x unbalance Sun Ken Rock, HSD Kenichi, Fairy Tail, OP, FMA, Noblesse, Gamaran, Hellsing,, Veritas
Favori Anime: Naruto, Death Note, FMA, Elfen Lied, Bleach, Hellsing, Kenshin, Basilisk..

Ben uzun süredir takip ediyorum. Güxel seridir.. Başlarda çok karın ağrısıdır, yok atım atar, yok bakar yok bilmem ne.. Ama sonradan kendisine bağlıyor tavsiye ederim.. Müdür favori karakterimdir.. ;)
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]

“Noblesse” sayfasına dön