Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Efsanevi Üç Ninja Vs Kageler

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Densetsu no Sannin Vs Kages

1.Senaryo=Sanninler kazanır
15
22%
1.Senaryo=Sanninler zorda olsa kazanır
6
9%
1. Senaryo= Kageler kazanır
8
12%
1. Senaryo=Kageler zorda olsa kazanır
6
9%
1.Senaryo= Herkes perte çıkar-Berabere
2
3%
2. Senaryo=Sanninler Kazanır
25
36%
2. Senaryo= Sanninler zorda olsa kazanır
3
4%
2.Senaryo=Kageler kazanır
2
3%
2.Senaryo=Kageler zorda olsa kazanır
1
1%
2 Senaryo= Herkes perte çıkar-Berabere
1
1%
Kararsızım
0
Oy yok

Toplam oy: 69
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

ansatsuken yazdı:2. senaryo için kageler kazanır diyen tek benmiyim :silly:
Tek değilsin :)
Resim
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Edo varsa Kageler yenilirler. Jiraiya ve Tsunade ölse onları da diriltebilir Orochimaru ve Orochimaru'yu öldürmekte zor. Sadece Jinton ile öldürebilirler. Orochimaru bir dünya ordu yaratabileceği için burada Kagelere pek şans vermiyorum. Mu, Nagato, Hanzou gibi kişiler söz konusu. Madara'yı dahil etmediğini düşünüyorum zaten tek başına yeter o.

Edo Tensei yoksa Kageler alır, çok uzun yazmayada gerek yok. Madara karşısında savaştıkları gibi savaşırlarsa ne kadar zorlanacaklarını tartışırız anca.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
byakusharinnegan
Favori Anime: naruto

Orochimaru'nun edo tensei'si güçsüz mu? 4 hokageyi neredeyse tam gücünde çağırmadı mı bu adam?
Orochimaru zaman atlamasından sonra edo tenseiyi geliştirdi ancak eli mühürlü olduğundan kullanmak kendine nasip olmadı. Orochimaru ile kabuto arasında fazla fark yok hokagelerden belli zaten.

1. Senaryo neyse ama 2. senaryoda 4 kage'nin şansı olduğunu sanmam. Edo serbestse zaten orochimaru tek başına bile yener. Isteseler 1 yıl hazırlansın kageler. Nagato ve itachi yeterli başka ninjaya gerek yok.

Ben birinci senaryoya da sanninler derim. 1 günlük hazırlanma varsa zaten jiraiya savaşa direk sage mod ile girer.tek başına sorun adam.
Savaş 4 vs 3. Sadece 1 kişi üstün kageler. Ve kagelerden kimsenin sannin'e yakın seviyede olduğunu sanmıyorum.
Madara karşısında tsunade olmasa bir şey yapamamışlardı zaten. Takımın medic ninjası olmasına rağmen en önde savaşıp en çok hasar veren de tsunadeydi :lol: madarayı clona zorlayan da, göt kadar jintonu 25 susanno alacak boyuta getiren de tsunadeydi.
Tsunade olmasa jiraiya ve orochimaruya yine şans veririm.

Her senaryoda sanninler rahat alır diyorum.
Ryuusa Bakuryu
Favori Anime: DN

Hashirama'yı kontrol edememesinin sebebi Orochimaru'da DNA'sının bulunması değil miydi? Bana güç değildi gibi geliyor.
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Mührün güç kısıtlayıcı etkisinden söz edilmedi muhtemelen Orochimaru Saru ile savaşırken Edo Tensei'si çok güçlü değildi.

Hashirama hücreleri Edo üzerinde kontrol sağlıyor ama Hashirama'nın hayvan gibi güçlü olmasından dolayı onu kontrol edemedi. Ancak zaten onları çağırırken mühür kullanmamıştı. Kabuto güçlerini kısıtlamadan kişilerin zihinlerini mühürleyebiliyordu. Orochimaru onun bildiği herşeyi bilen birisi(zihnini aldı sage çakrası ile beraber) Orochimaru'nun isterse yapacağı mühür çok daha iyi olacaktır.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
SEFACAN

Kageler Madaradan dayak yedi diye bu kadar küçümsenir mi arkadaş. Kage onlar boşuna kage demiyorlar onlara. Jinton elementi kullanıcısı alayına tek atabilir. Gaara'da gelen edoları mühürleyebilir. Diğer elementler (Ateş, Su) için Mizukage hepsinden üstün.Hız bakımından Raikage daha üstün. Ben anlamadım yani sanninler neden bu kadar güçlendi bir anda. Orochi dediniz adam itachiden tek yedi....
Kageler vs veletler kapışması olur bu.
Tsuchikage vs sanninler olsa belki sanninler derim.

Not: Edolar için belli bir şey olsa daha iyi olurdu. Mesela gelen edolar %100 gücünün kullanamazlar herhalde yoksa orochi itaat etmeme durumları var. İlk hokageleri çağırdıklarında %30 kullanıyordu.(Yanlış hatırlamıyorsam) Eğer %30 gücünü kullanacaksa ve belli başlı edolar haricinde ise çok sorun çıkmaz.
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

1. Senaryo

Orochimaru'nun edo kullanamaması ciddi bir dezavantajdır sanninler için. Böyle ağır topların e birbirlerine karşı ciddi, bariz bir üstünlüğü olmayan kişilerin savaşında kişi sayısı önemli bir faktördür. 4 kişiye karşı 3 kişi olarak savaşmak zorlayacaktır sanninleri. O yüzden bu Vs de oyumu kagelere verdim. Tamam sanninler kadar sağlam senkronize olamayacaklar ama bu adamlar da boş beleş insanlar değiller. Bulundukları köylerin en güçlüleri.

2. Senaryo

Edo tensei ile Raikage kolu arasındaki dağlar kadar fark yüzünden Sanninlerin kazanacağını düşünüyorum. İtachi ve Nagato'yu çağırarak hem sayıca hem nitelikte üstünlük kurmuş olur sanninler. Bu senaryoda da oyum sanninlere gitti.
byakusharinnegan
Favori Anime: naruto

Ne için olduğu fazla önemli değil. Önemli olan bu adamın isterse edoyla insanları tam güç çağırabildiği. Hokage çağırması zaten yasak ve tobirama ile hashirama dışında hayvani chakrasıyla edodan kurtulabilecek adam yok. Isterse itachi ve nagatoyu tam güç çağırır yani.

Edit: tobiramayı zetsunun dnası sayesinde durdurdu. Kendi chakrasıyla onu da durduramazdı. Ancak onları kabuto çağırsa ona da öyle olabilirdi belki.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Açıkcası Gokage Madara ile savaştı. Öyle savaşsalar alırlar denmiş fakat. o zaman Kageler Tsunade'ye sahip en büyük vurucuları aynı zamanda iyileştiricileri idi bu çok büyük bir lüks.. Takımın geneline özellikle de Gaara ile Ônoki'ye kaç kere reset attı kadın..

Şimdi o ağır top ve medical nin öbür tarafta.. Orochimaru zaten Jinton dışında başka teknik ile ölmeyecektir. Raikage'nin kolu ve Gaara'nın kumu, Tsunade nin defalarca atılmış yumruklarından ve de 4 kuyruk mod Kyuubinin pençesinden daha güçlü olmadığına göre Orochimaru'nun darbe tanklama ya da atlatma sıkıntısı olmayacak..

2 Tane Keşiş var(sage) bir tane de medic olduğuna göre; tehlike algısı artı süper iyileşme faktörleri Sannin'lerde. Bir arkadaşımız Ônoki vs Sanninler olsa belki Sanninler derim diyor :laugh: yürü be !!

Kagelerin 4 kişi olması bir anlam ifade etmiyor çünkü Jiraiya sağolsun Gaara sadece 2dk sürecek yağ püskürtüp kum savunmasını elemine etmek ardından saçı ile kıstırıp parçalara ayırmak bu kadar bitti... Diğerleri yardıma gelecek vakti bile bulamazlar. (Bakınız: Konan Vs Jiraiya)

2 Sennin ile bir yarı ölümsüz'ü de Mei'nin elementsel salınımları ile öldüremeyeceğini, aynı Madara savaşında ki gibi sadece dikkat dağıtıcı unsur olacağını düşünüyorum.

Raikage için de daha önce de söyledim Orochimaru ve Jiraiya bir sürü tuzak jutsusu olan adam.. Kurbağa, Karnı, 10.000 yılan jutsusu, zemini yağlama, Senpou Goemon vs gibi Raikage nin koşmasını anında kesecek jutsular var.

Bir de kimse bahsetmemiş fakat bu 3 Vs 4 bir karşılaşma değilki.

Katsuyu, Manda, Gamabunta,Gamaken,Gamahiro,Fukasasku,Shima gibi devasa güçlere sahip yaratıklar o savaş alanında olabilirler ?! Kagelerin hiç birinde Kuchiyose depertmanı yok... Tsunade bu artısı sayesinde hepsini hayata döndümüştü ?!

Yani sayı üstünlüğü diye bir şey yok. Bir de Tsunade'ye sahip olmayan Kageler savaşı ne kadar götürebilirler acaba...Sanninler tarafı neredeyse yıkılmaz bir profil çizmekte..

Genjutsu kartıda Sanninlerden yana Orochimaru zaten dojutsu nedir bilmediğimiz günlerden bu yana gözüyle çok etkili genjutsu yapmakta..Jiraiya desen Kurbağa Şarkısı vs

Ben açıkcası Tsunade'yi yitirmiş Kage'lerin çok çok zorlanacağını ve strese girecekleri kânaatindeyim...
Buna karşılık bebe zamanlarından beri beraber savaşan ve bireysel değil takım olarak nam salan ekibin çok etkili komboları olacağını düşünerek Edolu veya Edosuz kazanacaklarına inanmaktayım B)
Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Dostum ben de baz alınmamalı alınırsa durum daha vahim olur Kageler adına demek istemiştim zaten..Yani o şekilde anlattım dikkat edersen. Ki Madara da Tsunade il Ônoki den başkasını pek muhattap almamıştı zaten..
Resim

“Naruto Anketler” sayfasına dön